Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 22:42 
Sziasztok!
Neveltem már kecskét,nimfát, katalint,ékest szerintem a katalin a legalkalmasabb kedvencnek!
Ragaszkodóbbak,csendesebbek,szelídebbek, nyugodtabbak,elég jó a beszédkészségük voltak amik már 2-3 hónaposan motyogtak egy pár szót :mrgreen:
Pár kép kedvcsinálónak!
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 10, 1:10
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 12:45 
Köszönöm a válaszokat! Sikerült rá keresnem a Katalin , kecske papagájokra is. Találtam egy tenyésztőt akinek van Katalin, kecske, kékhomlokú papagája is igaz meg is jegyezte itt érdekes módon nem túl elterjedt. Azt irtam neki elmennék hozzá és élőben is megnézem őket úgy könnyen eltudom dönteni ha látom a kontaktust, a méretüket is. Kép alapján a Katalin papagáj nagyon megtetszett, de a kékhomlokú is. Köszönöm a válaszokat mindenkinek mégegyszer!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 10:34 
Ezek közül a kékhomlokú csendes, őt is ajánlottam, a vörösbegyű "rokona" vagyis a Neophema "(http://hu.wikipedia.org/wiki/Neophema) brigádhoz" tartozik.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 9:28 
Amiket belinkeltél képek:
- 2 kék ,1 zöld, azok barátpapagájok. Ha csendes madarat keresel, nem épp ideális választás.
- kékhomlokú fűpapagáj. Róluk nem tudok mit mondani, még nem találkoztam velük
- pyrrhurák. Ők sem a csendes jószágok közé tartoznak...
- szilvefejű papagáj. ők sem a csendes madarak.

Ha angolul keresel a katalinra, elég annyit beírni, hogy linnie vagy lineolated parakeet...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 10, 1:10
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 2:58 
Ő a másik Plum head parakeet itt a képen. Sokan árulnak alexandrint vagy indian ringneck papagájt is de ők hatalmasak tőlük meg kell mondjam már félnék és szerintem nagyobb szakértelmet kiván a tartásuk.


Csatolmányok:
$_20[2].jpg
$_20[2].jpg [ 33.52 KiB | Megtekintve 9106 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 10, 1:10
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 2:53 
Aztán van ilyen hogy Green cheek conures. Ez a fajta itt elég népszerü lehet mert sok helyen látom. Barátságosnak találtam de a törpével is igy voltam amig nem irtátok meg sokaktól hallottam mennyire hangosak.


Csatolmányok:
Magyarázat: Green cheek conures
$_20[4].jpg
$_20[4].jpg [ 46.82 KiB | Megtekintve 9059 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 10, 1:10
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 2:49 
Aztán van ez a fajta. Pied elegant parrot....Ez egy fajta név?


Csatolmányok:
Magyarázat: Pied and elegant parrot? elegáns papagáj? :D
$_20[2].jpg
$_20[2].jpg [ 50.48 KiB | Megtekintve 9048 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 10, 1:10
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 2:46 
Máris van kérdésem. Mivel nem Magyarországon élek az itteni madaras portálon nem tudok kiigazodni melyik melyik. Vagy egyáltalán van e pl Katalin, vagy kecske papagáj.
Belinkelek pár képet és hozzá a nevüket mert itt ilyeneket látok. És nem tudom ezek milyen fajtájúak. Nekem lassan mind olyan egyformán néz ki. Tudom ez elég amatőren hangzik :? A wiki-ben is néztem de nem tudok kiigazodni.
Csatolmány:
Magyarázat: Ez az első. Rájuk azt irja Blue Quakers. Ránézésre olyan mint a Katalin nekem :D
$_20[3].jpg
$_20[3].jpg [ 51.81 KiB | Megtekintve 9038 alkalommal. ]


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 10, 1:10
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 2:27 
Köszönöm szépen a sok segitő választ! Amúgy nagyon érdekes mert mikor voltam a boltban és nézegettem a madarakat a törpék teljesen némának tüntek ahhoz képest a videókon mást láttam. De megfogadom a javaslatokat és nem választok törpét és nimfát sem.

Még sosem láttam Katalin papagájt, rákerestem. Hát nagyon megtetszet ő is aranyos. De a többi is amit ajánlottatok. Valószinü ezek közül fogok egyet kiválasztani. Köszi mégegyszer a tanácsokat. Ha lesz még kérdésem itt felteszem!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 18:35 
Volt énekesem, bár tetszett a hangja de a hím azért tudott hangosan "énekelni" ami kint a kertben nem volt számottevő de lakásban azért már zavart volna.
De persze még ott van a többi Psephotus is, azt nem mondom hogy nagyon halkak, de nem zavaróak-annyira.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 18:09 
Nem vagyok egy nagy papagáj szakértő,de úgy tudom a katalin a leghalkabb,legnyugodtabb...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 16:54 
Kecske,ugráló,énekes.Én úgygondolom ezek se hangosak. Mindenkinek más a véleménye de szerintem ezeknek a madaraknak a hangjuk simán elviselhető.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 14:24 
Ó igen, tényleg, az ékesek is nagyon szépek voltak és kifejezetten csendben élték a mindennapjaikat. :)

[bocsi, a kép nagyon nagy, de nem tudom, hogy lehet a méretét befolyásolni?]

Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 13:36 
Hali!

Minden szubjektív.
Nálam a nimfa szóba se jöhetne a hangossága miatt és tényleg őrjítően monotonon nyomatja.A hullámos meg dettó...iszonyúak.

A törpe nekem volt a lakásba több alfaj is...szóval süketeknek és nagy tűréshatárú embereknek való, vagyis ezt sem javaslom.

Válassz szép és halk madarat pl. a fény vagy vörösbegyű papagájt, vagy valami rokonát.
Tovább a katalin, a verébpapagáj is halk.Ezek árai sem vészesek, kb. a törpék áraihoz hasonló.
Érdekes, más halk papi nem jut eszembe...más mind amim volt nem lakásba való--sztem.(hangügyileg..)
Van olyan madár ami napközben nagyon nagy részt teljesen csendben van de amikor fél-egy percig reggel -este kiabálni kezd--az dráma.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 13:06 
Ha zavar a hangzavar, akkor a törpét felejtsd el lakásba nem való... :) a nimfa monotonitása is őrjítő tud lenni. :) Én teszteltem pár fajt, a katalinok jöttek be. Mellette van pár kanárim is, hát ők is nyomják néha úgy, de úúúgy... :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 10, 1:10
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 1:32 
Kedves fórumozók szeretnék tanácsot kapni milyen papagájt merjek és érdemes tartanom. Már rengeteg mindent olvastam különböző fajtákról és youtube videokat is néztem hogy jobb betekintést kaphassak a velük való együttlakásba, habitusukba. De még mindig nem birtam eldönteni....

Van már két kanárim külön nagy kalitkába a nappaliban. Nagyon szeretem őket de nem lehet velük olyan közvetlen (dörgölőzős, puszilgatós) kontaktus kiépiteni mint egy papagájjal. Ragaszkodóak de mások. Eredetileg a szobámba voltak de az egyikük imád nekem énekelni és olyankor egyfolytában nekem szólózott igy nem tudtam az asztalom mellett tartani mert olyan hangosan nyomja hogy zúg az ember füle. Ezt már más is megjegyezte hogy milyen picike és hogy tud igy ekkora hangerővel dalolni :)

Visszatérve. Amin gondolkoztam : nimfa, vagy a törpe papagáj.

Kicsit a nimfa felé húz a szivem de nem tudom mennyire hangos.Adna valaki tanácsot a döntésben?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 96 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 7:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO