Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 288 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 25, 9:31 
Szia Jancsi!


Nagyon szépek a madaraid! Ahogy látom neked is nehéz volt egy olyan pillanatot elkapni, mikor nem le-fel mászkál a kalitkában. Nagyon nehéz róluk jó képet készíteni.
Valóban tojók a tieid. Látszik a fejükön is :) Hány skarlátod van egyébként?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 24, 22:44 
3-4 hetes képek, élőben szebb színűek. Betty, úgy tűnik kereshetek két hímet:)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 7, 16:05 
Köszi szépen!

Közbe teszek már fel egy-két fotót Arnold nevű madaramról, ugyanis az imént engedtem ki kicsit és láthatóan nagyon jól érezte magát a lakásban :) Egész közel is engedett magához, de megszelídíteni őt már valószínű nem lehet.


Kép

Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 7, 14:27 
Betty írta:
szia madaras!

Én is csak egyet szeretnék kézzel nevelni, nem pedig erre berendezkedni! Annyira megnyerő madarak, hogy szeretnék magamnak mindenképpen egyet felnevelni!
Egyébként a hím madaram kicsit barátságosabb mint a tojó, pedig ő az idősebb. A héten bekltöztek a szobába, ugyanis sajnáltam őket kint hagyni pedig még ebben a jó időben maradhattak volna, de már nem viszem őket vissza, ne stresszeljenek.
Az ismerősöd nem ad el a kézzel neveltből esetleg?


Nem tudom van-e még neki (valószínűleg igen), de küldöm a telszámát privátban.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 7, 14:14 
szia madaras!

Én is csak egyet szeretnék kézzel nevelni, nem pedig erre berendezkedni! Annyira megnyerő madarak, hogy szeretnék magamnak mindenképpen egyet felnevelni!
Egyébként a hím madaram kicsit barátságosabb mint a tojó, pedig ő az idősebb. A héten bekltöztek a szobába, ugyanis sajnáltam őket kint hagyni pedig még ebben a jó időben maradhattak volna, de már nem viszem őket vissza, ne stresszeljenek.
Az ismerősöd nem ad el a kézzel neveltből esetleg?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 7, 12:07 
De nagy előnyük,hogy nagyon halk madarak:)

Az enyémek is nagyon vadak, ahogy bemegyek hozzájuk, ők mennek be a tégla épületbe.

Viszont egyik ismerősömnél vannak kézzel neveltek és azok totál szelídek. Csak én nem látom értelmét a kézzel nevelésnek, hacsak nem életmentésről van szó.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 7, 11:58 
Szia rollerbird!

Valóban kissé félénk madarak, de ha sokat foglalkozik velük az ember akkor barátságosabbá tudnak válni ők is. Igaz az enyémek 2 és 3 évesek, náluk már nejűhezebb dolgom van, de bízok benne, hogy fognak jövőre költeni és lesz kézzel nevelt skarlátom :)
Neked pedig sok szerencsét a madarakhoz a közeljövőben!


Betty


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 5, 10:24 
Szia Betty !

Elragadó szépségű madár az biztos ! De azt hiszem a félénksége miatt úgy érzem a bátrabb természetű Dél-amerikai fajok mellett döntök !
Egyetlen nagy katasztrofális problémám van. HELY ! :(

Amúgy gyönyörűek a madárkáid ! :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 4, 19:25 
Szia!


Szép szál legényke :) Én az enyémeket ma hoztam be mert sajnálom őket kint látni a hideg estéken. Ma estére ráadásul 4 fokot mond és nem tudom őket jó kis védett helyre tenni, így a szobában fognak teleni. Tudom nyugodtan kint maradhatnának, de én sajnálom őket.
rollerbird hogy döntöttél, fogsz beszerezni skaráltot, vagy amit írtam neked privátba az alapján még meggondolod?

Betty



Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 4, 11:51 
Hali !

Ha nem gond megmutizom a nyíregyházi Állatpark Skarlátszárnyú hímét. Nem tudom van e párja, a röpdében csak ezt az egyet láttam.


Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 14, 11:27 
Köszi :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 13, 21:22 
Igen, szlovák madár. Ismét nem volt időm képet csinálni,de igyekszem!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 10, 18:08 
Szia!

Valóban csalókásak a képek, na meg nagyon nehéz, legalábbis nekem, ezeket a madarakat fényképezni. Nem bírnak megűlni 10 mp-ig egy helyen.
Természetesen akkor raksz fel képet, ha lesz időd, csak kíváncsi vagyok a Tieidre is :)
A múltkorában az interneten valamelyik oldalon láttam fényképet vadon élő skarlátszárnyúról és ott a tojónak nem volt ilyen sötét piros a tolla mint az enyémnek. Én ettől függetlenül ha a fejét nézem a két madárnak, még mindig azt mondom, hogy tojó lesz:) Neked pedig szerencséd lesz ha mindkettő tojó, mert ahogy korábban is beszéltük, hímet valószínű könnyebb beszerezni!
Majd ha jön a hideg idő kiveszem a jelenlegi kalitkájukból a madarakat és megnézem a hím gyűrűjét, de mintha azt látnám rajta, hogy SK 04 meg még valami. Az Sk az az ország nevét jelzi?



Betty


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 9, 23:09 
Szia Betty!

Napi 8 órában dolgozom(gyakorlat), utána még 2 óra mire a madarakat ellátom, úgyhogy nem nagyon van már energiám és időm fényképezni, de hétvégén próbálok csinálni pár képet. Most már egész normálisan néznek ki,kinőtt a hátukon,szárnyukon is a toll. Totál zöldek maradtak. Volt itt pár napja a tenyésztő,akitől az egyiket vettem, ő azt mondta az egyik tuti tojó, de szerinte a másik is. Hát én is így látom. Mondjuk az enyémeknek szerintem kicsit kisebb a piros a szárnyában,mint a tiednek. Bár nekem se totál egyformán színes a két madár. Nameg nagyon csalósak ezek a képek,meg a madár beállása is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 9, 15:35 
Készítettem pár fotót ismét a skarlátokról. A hím eléggé vedlik, de a "tojó" nem. remélem nem fog színesedni:)
madaras tennél fel Te is egy pár fotót a tieidről?

Betty

Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 19, 10:59
Hozzászólások: 115
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 6, 16:47 
kanyarodjunk vissza a skarlátszárnyúakhoz!:)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 19, 10:59
Hozzászólások: 115
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 6, 10:45 
igen velünk is megtörténhet!

De ez attól is függ h mennyire szeret a rácsokon aludni....

Köszi a válaszokat mindenkitől!:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 5, 19:39 
Talán csak szerencsém van, mert a szilváimnak van az a jó szokása,hogy az ülőrúdon alszanak.


conure írta:
Máté írta:
..de gondlom bár melyik madárnál megtörténne ugyanez nem csak a kis sanyiknál szerintem!


Hát, igen ez jó gondolat, de akkor akár tovább is vihetjük! Ha rajt felejted az ujjadat pár órára, akár a tiéd is lefagyhat.
A lényeg az, hogy ki mennyi ideig bírja lefagyás nélkül. A kissándor meg a szilva érzékenyebb a fagyra, mint sok másik papagáj, legalábbis én egyetlen fajnál sem láttam annyi körömtelen, ujjatlan példányt, mint ezeknél.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 5, 19:10 
Máté írta:
..de gondlom bár melyik madárnál megtörténne ugyanez nem csak a kis sanyiknál szerintem!


Hát, igen ez jó gondolat, de akkor akár tovább is vihetjük! Ha rajt felejted az ujjadat pár órára, akár a tiéd is lefagyhat.
A lényeg az, hogy ki mennyi ideig bírja lefagyás nélkül. A kissándor meg a szilva érzékenyebb a fagyra, mint sok másik papagáj, legalábbis én egyetlen fajnál sem láttam annyi körömtelen, ujjatlan példányt, mint ezeknél.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 19, 10:59
Hozzászólások: 115
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 5, 18:47 
nálam csak a drótháló van fémből!

Vastag fa szerkezete van és csak szög meg drót van rajta fém....de gondlom bár melyik madárnál megtörténne ugyanez nem csak a kis sanyiknál szerintem!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 288 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 4:03
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO