Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 288 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 márc. 25, 20:13 
Szerintem a farktoll színében nem nagyon van különbség,vagyis én eddig azt nem néztem.Én a vérvizsgálatba sem hiszek,mert vettem egy bevizsgált Jáko Hímet ami már 4éve minden évbe tojik és nevel fiókákat.Meg a kisebb értékű madárnál a picit drága dolog..


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 25, 19:42 
Minden nap tüzetesen figyelgetem azt a madaram amelyik hátán megjelent pár fekete toll és még mindig értetlenül állok előttük, hisz amit tojónak hittem annak sárgás a farktolla vége. A 4 éves hímemé pedig nem sárgás. Ez akkor nem számít mert ezt is mondta akitől vettem, hogy a tojóknál van sárga szín is a farktollban? Vagy a fiatal madárnál egyformák?

Egyébként igazad van, amikor együtt vannak a fiókák akkor lehet látni már pici korban a különbséget, szinte minden madárnál, de 100%-ra én csak a vérvizsgálatban fogok mostmár hinni.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 márc. 25, 18:07 
Én azért vagyok könnyű helyzetbe,mert faterom már 1976-óta tart és tenyészt papagájokat így viszont könnyebb mint teljesen az alapoktól kezdeni,mivel sok infót az ember tapasztalatból szerez,mert sokan nem árulják el a tenyésztés fortélyait.A fiatal Tojóknak sokkal mattabb a fejük és a szárnyukon jelen levő piros szín is kevesebb és halványabb mint a Hímeknél,de ez a különbség akkor látható legjobban amikor egy fészekaljból származó fiatal madarakat nézel,mert minden pár másként nevel.A közeljövőben fognak nálam kelni a skarlátok és ha akkorák lesznek akkor ígérem teszek fel róluk képeket.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 19:44 
Gábor nekem csak egy éve vannak skarlátjaim és nem tudom mit kellett volna néznem a madáron. Ha Te 10 éve tartasz ilyen madarat akkor már profi vagy abban, hogy mit kell nézni :) Egyébként ugyanazt kérdezném mint Jancsi, hogy mit is kell rajtuk nézni?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 18:03 
gavesz írta:
sajnos igen így van.De szerintem akitől te vetted a madarad az eléggé nem érthet hozzá,mert nálam a fiatalokon már kirepüléskor lehet látni olyan 80-85%-ra,hogy melyik milyen nemű.De az is igaz,hogy nekem már 2000-óta költenek minden évbe,így most is már tojásokon ülnek.


Nemek megállapításakor mik azok a dolgok amiket figyelni kell a kölyköknél?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 16:32 
sajnos igen így van.De szerintem akitől te vetted a madarad az eléggé nem érthet hozzá,mert nálam a fiatalokon már kirepüléskor lehet látni olyan 80-85%-ra,hogy melyik milyen nemű.De az is igaz,hogy nekem már 2000-óta költenek minden évbe,így most is már tojásokon ülnek.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 24, 8:43 
igen valószínű, hogy tavaly egy fiatal madarat vettem :( Sajnos vannak olyan tenyésztők vagy csak madártartók, akik azért, hogy el tudják adni a madarat, képesek hazudni is....elég baj ez!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 20:35 
Akkor a te madarad olyan két év körüli,mert akkor kezd el kijönni a Hímeken a fekete toll.Mert az én párom is olyan idősen vedlett ki.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 19:51 
Betty írta:
Igen sajnos egyértelmű, hogy hím lesz ő is, ugyanis kb 5 fekete toll van a hátán. Minden nap nézegetem és ahogy látom a fején nagyon erős rikitó zöld toll nő, ugyanúgy mint Arnoldkámnak. Mivel gyönyörű madarak, mindenképpen megtartom az egyik hímet és keresek mellé egy tojót, bár ezt is Monoron vettem és akitől vettem azt mondta, hogy 3 éves és már ivarérett lassan. Ugyan 85%-ban mondta csak, hogy tojó, de tévedett ezek szerint. Sajnálom mert nagyon jó természetű madár. Még várok pár hetet és feladok egy hírdetést.

Örülök, hogy a Te madaraid figyelgetik a fészket! :) Remélem sikerrel jársz velük is az idén!


Akkor a tenyésztő átvágott! 3évesen már ki kellett volna lennie színesedve, de totál! Sajnos nekem kimaradt a kiszínesedés a skarlátoknál,mivel két tojóm volt, de a tenyésztők elmondása alapján ha a madarad most kezd színesedni akkor 1-2 éves lehet.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 19:13 
Igen sajnos egyértelmű, hogy hím lesz ő is, ugyanis kb 5 fekete toll van a hátán. Minden nap nézegetem és ahogy látom a fején nagyon erős rikitó zöld toll nő, ugyanúgy mint Arnoldkámnak. Mivel gyönyörű madarak, mindenképpen megtartom az egyik hímet és keresek mellé egy tojót, bár ezt is Monoron vettem és akitől vettem azt mondta, hogy 3 éves és már ivarérett lassan. Ugyan 85%-ban mondta csak, hogy tojó, de tévedett ezek szerint. Sajnálom mert nagyon jó természetű madár. Még várok pár hetet és feladok egy hírdetést.

Örülök, hogy a Te madaraid figyelgetik a fészket! :) Remélem sikerrel jársz velük is az idén!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 10:27 
Betty írta:
Említettem, hogy a skarlátok vedlenek nálam. A tojónál azt vettem észre, hogy a hátán pár fekete toll kezd nőni....remélem nem hím lessz mégis :(


Pedig ez elég egyértelmű jel:( A tojó hátán nincs fekete. Ha tovább színesedne(bár szerintem már ígyis biztos a neme), adj fel pár hírdetést, hogy elcserélnéd. Tél végén elég sok tojó volt eladó, elcserélhető az országban. Akkor kerestem hímet és azt tapasztaltam most inkább tojókból volt több.

Az én egyik tojóm meg a nyomokból ítélve bejár az odúba, legalábbis a forgácsport elsimítottam az odú alján és már nem sima. A másik párnál tegnap láttam is a konkrét érdeklődést, bent voltam a madárházban, tőlük kb 2m-re, amikor a tojó lerepült az odúra,aztán lemászott az odú nyílásához és félig be is bújt, de aztán megggondolta magát.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 22, 8:47 
Említettem, hogy a skarlátok vedlenek nálam. A tojónál azt vettem észre, hogy a hátán pár fekete toll kezd nőni....remélem nem hím lessz mégis :(

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 14:07 
drótröpdéről van szó és lehet este még fáznának, mert védett helyre nem tudnak behúzódni. Szerintem egy hónap múlva már mehetnek ki, addig akkor maradnak a helyükön.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 12:10 
Viszont ha a kalitod elég mobil, akkor napközben ki lehet tenni őket.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 12:09 
Betty írta:
Jancsi szerinted a skarlátszárnyúakat ki lehet már tenni a kinti röpdébe?


Szia!

Attól függ milyen a kinti röpdéd....Én pont ma pakoltam ki egy adag madarat kb 17 fokos helyről, de az a madárház amibe kerültek szendvicspanel az eleje meg fóliázott. Ott jó idő marad éjszaka is. Ha egy sima drótröpdéről van szó, én várnék még vele, főleg hogy említetted, hogy vedlenek is.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 11:29 
Jancsi szerinted a skarlátszárnyúakat ki lehet már tenni a kinti röpdébe?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 15:09 
Valóban vedléskor nem várható költés. Kíváncsi leszek, fognak-e költeni a Tieid! Majd írd meg ha van valami! :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 17, 21:53 
Enyémek nem vedlenek, jól is néznék ki, akkor nem lenne semmi a költésből!
Amelyiknek szállításkor az előző tulaj kihúzta a farkát, annak a hímnek is kinőtt már.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 márc. 17, 10:47 
Az enyémek még mindig a kisebb kalitban vannak, így biztos nem költenek majd, de remélem, hogy hamarosan elkészül az új helyük és ott jobban fogják magukat érezni. egyébként nagyon jól elvannak. Egymás mellett ücsörögnek általában.
A Tieid is vedlenek? igaz az enyémek a szobában vannak, lehet azért vedlenek.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 21:40 
Nem igazán akartak, úgyhogy különvettem őket. 1-2 napig a két tojó elég keservesen hívta egymást, de aztán lenyugodtak. Most már kezdenek együtt mozogni a hímekkel, biztatóak a jelek. Tieid?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 288 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 99 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 4, 18:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO