Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 288 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 5, 18:36 
madaras86 írta:
Nem tudom mennyit védhet egy fólia. Nekem a szilvafejűek tégla épületben alszanak télen, amin nyitva vannak az ablakok. Mértem már, mikor a legnagyobb hidegek voltak,akkor volt 4-5 fokkal több bent, úgy is bírták. Ha egy fóliaréteg is jelent ennyit, akkor nincs gond.


Addig nincs is baj, amíg hosszabb ideig nem feledkezik a dróthálón (vagy valamilyen fémen).


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 5, 13:49 
conure írta:
Fagyban a dróthálón simán lefagy a kissanyik körme is, és az ujja is. (sándorfélék közül a kína ás a nagysanyi bírja a hideget, de a többi nem igazán)


Nem tudom mennyit védhet egy fólia. Nekem a szilvafejűek tégla épületben alszanak télen, amin nyitva vannak az ablakok. Mértem már, mikor a legnagyobb hidegek voltak,akkor volt 4-5 fokkal több bent, úgy is bírták. Ha egy fóliaréteg is jelent ennyit, akkor nincs gond.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 5, 10:55 
Fagyban a dróthálón simán lefagy a kissanyik körme is, és az ujja is. (sándorfélék közül a kína ás a nagysanyi bírja a hideget, de a többi nem igazán)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 22:21 
Hát fene tudja, én nem ismerem őket. A nagysanyik szerencsések,mert ők éjszakára beülnek az odúba, nem tudom a kissanyik is így vannak-e ezzel. zért nyilván jobb, ha körbefóliázod őket.

Máté írta:
madaras86 írta:
Nekem nagysanyik vannak,ők bírják,bár az odú fel van téve nekik télen is,abban alszanak. Kissanyikkal nincs tapasztalatom, de sokaknál telel kint.

Máté írta:
madaras a kis sándor papagáj mennyire bírja a telet egy kinti röpdében?

Fűtesz rájuk vagy ők is elvannak?Ezért az egy kérdésért nem akartam új témát létrehozni remélem nem gond!:)



Azért kérdeztem mert a parotlanden azt írták h a lábuk hajlamos a fagyásra és nem szeretnék jövő télen egy ághoz fagyott madarat sem találni!:(
(még nincsenek csak válogatunk h milyet vegyünk még)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 19, 10:59
Hozzászólások: 115
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 21:41 
madaras86 írta:
Nekem nagysanyik vannak,ők bírják,bár az odú fel van téve nekik télen is,abban alszanak. Kissanyikkal nincs tapasztalatom, de sokaknál telel kint.

Máté írta:
madaras a kis sándor papagáj mennyire bírja a telet egy kinti röpdében?

Fűtesz rájuk vagy ők is elvannak?Ezért az egy kérdésért nem akartam új témát létrehozni remélem nem gond!:)



Azért kérdeztem mert a parotlanden azt írták h a lábuk hajlamos a fagyásra és nem szeretnék jövő télen egy ághoz fagyott madarat sem találni!:(
(még nincsenek csak válogatunk h milyet vegyünk még)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 20:34 
madaras86 írta:

Gyanús,hogy addigra beszerzek két hímet



Én meg bízok a megérzésemben:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 20:27 
Betty írta:
Jövő tavaszig kiderül az enyémnek is a neme, legfeljebb cserélünk ha az enyém mégis hím lesz, a Tied pedig tojó:)


Gyanús,hogy addigra beszerzek két hímet


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 20:26 
Nekem nagysanyik vannak,ők bírják,bár az odú fel van téve nekik télen is,abban alszanak. Kissanyikkal nincs tapasztalatom, de sokaknál telel kint.

Máté írta:
madaras a kis sándor papagáj mennyire bírja a telet egy kinti röpdében?

Fűtesz rájuk vagy ők is elvannak?Ezért az egy kérdésért nem akartam új témát létrehozni remélem nem gond!:)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 20:10 
[quote="madaras86"]Most már szépen nő nekik,lassan ismét éppek lesznek. Nagyon rondák voltak így,sajnáltam is őket, de nagyon érdekelt mi a nemük,ha most nem derül ki,akkor jövő tavaszig nem veszek hímet, úgy meg egy évet elfecséreltem, mert ők tavaszra már simán ivarérettek. Én is úgy hallottam, illetve tapasztaltam,hogy könnyebb hímet venni, mint tojót. Ez most vagy azért van mert nagyobb a hímek aránya a kölykök közt( pl verébpapagájoknál is évek óta ez van), vagy csak sok a rossz tapasztalat, fiatal madarakat adnak el tojónak aztán a végén kideürl,hogy mégis hím és akkor az embernek rossz a szájíze és azt vonja le,hogy na akkor a tojót nehéz beszerezni,mert azzal átvágnak.


Jövő tavaszig kiderül az enyémnek is a neme, legfeljebb cserélünk ha az enyém mégis hím lesz, a Tied pedig tojó:)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 19, 10:59
Hozzászólások: 115
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 19:13 
madaras a kis sándor papagáj mennyire bírja a telet egy kinti röpdében?

Fűtesz rájuk vagy ők is elvannak?Ezért az egy kérdésért nem akartam új témát létrehozni remélem nem gond!:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 18:46 
Most már szépen nő nekik,lassan ismét éppek lesznek. Nagyon rondák voltak így,sajnáltam is őket, de nagyon érdekelt mi a nemük,ha most nem derül ki,akkor jövő tavaszig nem veszek hímet, úgy meg egy évet elfecséreltem, mert ők tavaszra már simán ivarérettek. Én is úgy hallottam, illetve tapasztaltam,hogy könnyebb hímet venni, mint tojót. Ez most vagy azért van mert nagyobb a hímek aránya a kölykök közt( pl verébpapagájoknál is évek óta ez van), vagy csak sok a rossz tapasztalat, fiatal madarakat adnak el tojónak aztán a végén kideürl,hogy mégis hím és akkor az embernek rossz a szájíze és azt vonja le,hogy na akkor a tojót nehéz beszerezni,mert azzal átvágnak.


Betty írta:
Köszi a tájékoztatást! Jövőre csinálunk a madaraimnak egy nagyobb röpdét és mivel nagyon tetszik a király papagáj is, gondolkozom rajta, hogy szerezzek-e be egyet.

A skarlátról pedig valóban nem 100% az enyém sem hogy tojó, de én teljesen másnak látom akkor is mint a fiút.
Láttam a képeiden, hogy a tollukat kitépted :)
Egyébként úgy látom, hogy hím skarlátot könnyebb venni mint tojót és valóban szerencséd lesz ha nem színesedik ki!
Jól tudom, hogy a következő Monori börze 13-án lesz?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 16:08 
Köszi a tájékoztatást! Jövőre csinálunk a madaraimnak egy nagyobb röpdét és mivel nagyon tetszik a király papagáj is, gondolkozom rajta, hogy szerezzek-e be egyet.

A skarlátról pedig valóban nem 100% az enyém sem hogy tojó, de én teljesen másnak látom akkor is mint a fiút.
Láttam a képeiden, hogy a tollukat kitépted :)
Egyébként úgy látom, hogy hím skarlátot könnyebb venni mint tojót és valóban szerencséd lesz ha nem színesedik ki!
Jól tudom, hogy a következő Monori börze 13-án lesz?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 15:45 
Szia!

Minden viszonyítás kérdése. Nekem nagysándorok, kínák vannak a szomszédos röpdékben,azokhoz képest kifejezetten halk madár. A skarlátszárnyúimhoz képest viszont hangos. A hímnek van egy talicskanyikorgás szerű hangja, de inkább csak akkor hallatta, mikor a tojó bent ült a tojásokon/kölykökön. Nem dumál túl sokat, de ez gondolom egyed függő is. Szóval összegzés képpen annyit,hogy én a sanyikat kínákat éjszakára bezárom a tégla épületbe, a királyokat kint hagyom,kedvük szerint eldöntik ők maguk(bár már a hangosak is ahogy jön az este maguktól beülnek,nekem csak az ajtót kell lezárni).

A skarlátra meg annyi,hogy ok,hogy úgy néz ki,csak a tied se tuti még:) Míg ki nem vedlenek mind tojónak néznek ki......Bár most már tényleg valószínűleg két tojóm van, mert most tavasszal voltak két évesek és megtéptem most már a vedlés után a hátukat, szárnyuk tetejét is és csupa zöld toll jön ki nekik,egy darab fekete se. Szóval vehetek hímeket,de ez a jobbik eset:)


Betty írta:
madars86---láttam az expresszen a hírdetéseid közt egy királypapagájt. Nagyon szép madár! Érdeklődnék, hogy ők nagyon hangosak?
Az 5. képen pedig a skarlátszárnyúd szerintem tojó. pontosan ugyanolyan mint az enyém.

Betty


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 4, 13:14 
madars86---láttam az expresszen a hírdetéseid közt egy királypapagájt. Nagyon szép madár! Érdeklődnék, hogy ők nagyon hangosak?
Az 5. képen pedig a skarlátszárnyúd szerintem tojó. pontosan ugyanolyan mint az enyém.

Betty


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 17, 15:19 
Köszi Gabikaaa!

Majd valószínű megpróbálok nekik legalább kétfélét is berakni ahogy madaras kolléga is írta:)
Egyébként azt hittem, hogy a skarlátok már nálad keltek ki ezért is kértem tőled tanácsot. bocsi akkor félreértettem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 17, 8:24 
Betty írta:
Igazából Én sem vagyok egy tapasztalt madaras, de azért bízok a megfigyelésemben:)
16 éve vannak madaraim, igaz kezdetben csak 1-2 kanárim volt, majd úgy jöttek a többiek. A kanáriknál is megfigyeltem, hogy két hím (nem csak költési időszakban) többször támadta egymást. Mindig kint voltak a lakásban és kézszelídek voltak, így biztos könnyebb volt őket megfigyelni mint annak aki tenyészti és van 300 madara.
A nimfáimnál is ezt figyeltem meg, hogy a két hímem folyamatosan harcol egymással. Ebből gondoltam, hogy tojó lehet a skarlát, de mostmár tényleg csak bizakodom, hogy nem feketedik be a háta.

Valóban csendes madarak, kivéve reggel és este. az enyémek csak reggel és este 8 óra körül kiabálak egy pár percet, napközben csendesen elvannak.
A hangjuk annyiban tér el az enyémeknek egymástól, hogy a hím erős visító hangot ad ki, míg a "tojó" halkabban szólal meg és úgymond csak "prüntyög":) nem tudom máshogy kifejezni:)
Naponta legalább kétszer figyelem őket az aktívabb időszakukban (reggel és este) és ezért merem ezt leírni.
Mindenesetre jövőre kiderül, hogy mi lesz belőle!

A költésükkel kapcsolatban annyit szeretnék tőled kérdezni, hogy Neked milyen fészek van bent nekik? Olvastam, hogy pl jó, ha a fészek észak felé néz és megvan, hogy mekkora kell, hogy legyen.


Az odú ajánlott méretei: 35x35 cm alapterületű, 150 cm magas fadoboz, vagy kivájt fatörzs, ferdén megdöntve, ennek 12 cm-es röpnyílása észak felé nézzen.
(Forrás: Dr. Romhányi Attila - Papagájkedvelők kézikönyve)

_________________
Mátyás Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 16, 21:52 
Erre a megfigyelésedre (hogy az azonos nemű madarak mindig ütik egymást) viszont azt kell írnom,hogy van bőven ellenpélda is. Pl több helyről hallottam,illetve saját tapasztalat is volt,hogy két katalin állt össze és mindkettő tojó volt....De sok más papagájnál is láttam már hasonlót,ha éppen nem volt ellentétes nemű egyed a közelben. Nameg párzási időszakon kívül amúgy is sokak jól elvannak egymással.

Nekem soha nem kiabálnak,csak ha megzavarom őket,amúgy semmi hangjuk,pedig gyakran figyelem őket. Anyukám is az ő hangjukkal a legelégedettebb:)

A költésükkel kapcsolatban tőlem hiába érdeklődsz,mert nekem ők az első skarlátszárnyújaim és még a nemüket se tudom, úgyhogy költésre eddig esély se volt. Olvass utána,többnyire adnak meg odúméreteket,én mindig nagyobbat szoktam feltenni nekik,mint amit a könyvek írnak.

Az hogy melyik égtáj fele néz,szerintem lényegtelen.
Hogy rönkodút,vagy sima mesterséges odút teszel fel,rajtad áll,mintkettőnek megvan a maga előnye és hátránya is.
Szerintem ajánlj fel többet is nekik, hogy ők dönthessenek.





Betty írta:
Igazából Én sem vagyok egy tapasztalt madaras, de azért bízok a megfigyelésemben:)
16 éve vannak madaraim, igaz kezdetben csak 1-2 kanárim volt, majd úgy jöttek a többiek. A kanáriknál is megfigyeltem, hogy két hím (nem csak költési időszakban) többször támadta egymást. Mindig kint voltak a lakásban és kézszelídek voltak, így biztos könnyebb volt őket megfigyelni mint annak aki tenyészti és van 300 madara.
A nimfáimnál is ezt figyeltem meg, hogy a két hímem folyamatosan harcol egymással. Ebből gondoltam, hogy tojó lehet a skarlát, de mostmár tényleg csak bizakodom, hogy nem feketedik be a háta.

Valóban csendes madarak, kivéve reggel és este. az enyémek csak reggel és este 8 óra körül kiabálak egy pár percet, napközben csendesen elvannak.
A hangjuk annyiban tér el az enyémeknek egymástól, hogy a hím erős visító hangot ad ki, míg a "tojó" halkabban szólal meg és úgymond csak "prüntyög":) nem tudom máshogy kifejezni:)
Naponta legalább kétszer figyelem őket az aktívabb időszakukban (reggel és este) és ezért merem ezt leírni.
Mindenesetre jövőre kiderül, hogy mi lesz belőle!

A költésükkel kapcsolatban annyit szeretnék tőled kérdezni, hogy Neked milyen fészek van bent nekik? Olvastam, hogy pl jó, ha a fészek észak felé néz és megvan, hogy mekkora kell, hogy legyen.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 16, 9:44 
Igazából Én sem vagyok egy tapasztalt madaras, de azért bízok a megfigyelésemben:)
16 éve vannak madaraim, igaz kezdetben csak 1-2 kanárim volt, majd úgy jöttek a többiek. A kanáriknál is megfigyeltem, hogy két hím (nem csak költési időszakban) többször támadta egymást. Mindig kint voltak a lakásban és kézszelídek voltak, így biztos könnyebb volt őket megfigyelni mint annak aki tenyészti és van 300 madara.
A nimfáimnál is ezt figyeltem meg, hogy a két hímem folyamatosan harcol egymással. Ebből gondoltam, hogy tojó lehet a skarlát, de mostmár tényleg csak bizakodom, hogy nem feketedik be a háta.

Valóban csendes madarak, kivéve reggel és este. az enyémek csak reggel és este 8 óra körül kiabálak egy pár percet, napközben csendesen elvannak.
A hangjuk annyiban tér el az enyémeknek egymástól, hogy a hím erős visító hangot ad ki, míg a "tojó" halkabban szólal meg és úgymond csak "prüntyög":) nem tudom máshogy kifejezni:)
Naponta legalább kétszer figyelem őket az aktívabb időszakukban (reggel és este) és ezért merem ezt leírni.
Mindenesetre jövőre kiderül, hogy mi lesz belőle!

A költésükkel kapcsolatban annyit szeretnék tőled kérdezni, hogy Neked milyen fészek van bent nekik? Olvastam, hogy pl jó, ha a fészek észak felé néz és megvan, hogy mekkora kell, hogy legyen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 15, 21:17 
Bocs,amiért ilyen sokszor tettem fel a képeket,de látom a te hozzászólásaid is többször elküldte,valami miatt vacakolt a fórum.

Én nem tudok nyilatkozni a gondolataid helyességéről, amíg nincs tapasztalatom........ Amúgy valami különbség tuti,hogy van köztük fejformára is, mert van akim tutira megmondja,hogy a madár hím,vagy toó lesz, feltéve,ha több testvér van együtt és úgy tud viszonyítgatni. Úgy egyébként sokkal könnyebb.

Szerintem ha két hím lenne,akkor sem biztos,hogy egymásnak ugrottak volna, mivel nincs költési időszak,iylenkor jól elvannak együtt. A hangjuk miben tér el? Nekem mindkét madaram nagyon halk, sőt szerintem ők a leg halkabb madaraim. Majdnem némák.

Én ma intézkedtem, hogy ne kelljen jövő évig várni, galád módon megtéptem a hátukon a tollat, hogy hamarabb előjöjjön a végleges színük. Remélhetőleg az egyik befeketedik, a másik pedig zöld marad, vagy mindkettő zöld maradhatna,még abban is kiegyeznék, csak két hímem ne legyen.


Betty írta:
Köszönöm, hogy feltetted a képeket! Az ülőrudat pedig pont ma cserélem le, mert én is láttam, hogy átéri a lábuk.
Jövőre kiderül, hogy tojó-e vagy sem:) Bár én reménykedem, hogy csakis tojó lehet, hisz két hím már egymásnak rohant volna szerintem. Megfigyeltem még, hogy a hangjuk is más, meg ugyanúgy mint a kecskepapagájoknál a tojó feje szerintem kisebb, mint a hímé.
Vagy most butaságot írtam?:)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 15, 17:04 
Köszönöm, hogy feltetted a képeket! Az ülőrudat pedig pont ma cserélem le, mert én is láttam, hogy átéri a lábuk.
Jövőre kiderül, hogy tojó-e vagy sem:) Bár én reménykedem, hogy csakis tojó lehet, hisz két hím már egymásnak rohant volna szerintem. Megfigyeltem még, hogy a hangjuk is más, meg ugyanúgy mint a kecskepapagájoknál a tojó feje szerintem kisebb, mint a hímé.
Vagy most butaságot írtam?:)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 288 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 1:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO