Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 márc. 11, 9:29 
Hello Conure!
Gondolom hogy neked van nap papagájod is. Azt szeretném megkérdezni hogy bírják e a hideget, mennyibe kerül egy pár, mekkora hely kell nekik, és hogy mennyit tojnak kb.?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 14:22 
Warhawk írta:
Izé... szerintem nem kellene itt a fórumon egymást "szapulnunk", ezeknek az ütésváltásoknak nem sok haszna van. :? Szerintem az ilyen személyeskedő üzenetek inkább privátba (vagy még inkább ott sem) menjenek.

Hogy a témához is szóljak, szerintem olyan hiba nincs, hogy "túl nagy kalitban/röpdében" tart valaki madarakat. Ugyanakkor figyelembe kell venni nem csak az adott faj igényeit, de a madártulajdonos lehetőségeit is. Én pl szívesen tartanék Jácintkék arákat(az álom-madaram), de se pénzem se helyem nincs rá. :|


Maximálisan egyetértek :wink: Részemről befejezve :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 14:18 
bt. írta:
Biztos te egy nagyszerű vaskoszorús tenyésztő vagy, kár hogy nem tőled tanúltam, de aki a nevét sem adja a hozzászólásaihoz, az inkább a politikai fórumokba kapcsolódjon be.
B.T.

Igen, én "még" csak 2008. januárja óta vagyok ezen a fórumon, és még senkivel sem volt itt komolyabb összezördülésem. Biztosan az én hibám is. Te meg "már" 2010. februárjától oktatsz bennünket világmegváltóként, és már megmondod, hogy ki hova menjen fórumozni, és ki honnét tanulja a madarászatot. Ez viszont a Te érdemed. Ha vetted volna a fáradságot, és vissza olvasol ebben a topikban, akkor láttad volna, hogy nekem is van kína párom, és talán tapasztalatból mondom amit mondok. Persze mivel ellentétes a Tiéddel, valószínű hülyeség. DE, NEM VITATKOZOM TOVÁBB VELED, MERT LESÜLLYEDEK A SZINTEDRE, ÉS OTT A RUTINODDAL LE FOGSZ GYŐZNI :!:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 13:15 
Warhawk írta:
Izé... szerintem nem kellene itt a fórumon egymást "szapulnunk", ezeknek az ütésváltásoknak nem sok haszna van. :? Szerintem az ilyen személyeskedő üzenetek inkább privátba (vagy még inkább ott sem) menjenek.

Hogy a témához is szóljak, szerintem olyan hiba nincs, hogy "túl nagy kalitban/röpdében" tart valaki madarakat. Ugyanakkor figyelembe kell venni nem csak az adott faj igényeit, de a madártulajdonos lehetőségeit is. Én pl szívesen tartanék Jácintkék arákat (az álom-madaram), de se pénzem se helyem nincs rá. :|

Egyébiránt, bár nem madár, de egy érdekesség: Annak idején terraristák (nem, nem a terroristák) sokat szenvedtek valamelyik óriáskígyó faj szaporításával. Hiába tették őket lassan már tornaterem méretű szobai terráriumba azok csak nem akartak szaporodni fogságban. Azonban a vándor cirkuszosok folyamatosan beszámoltak szaporulatokról. Senki sem értette miért. Az állatok szinte ládákban csomagolva voltak a két fellépés között náluk. Aztán kiderült, hogy éppen ezért szaporodtak. Egyszerűen biztonságban érezték magukat a szűk, sötét ládákban. Néha érdekes dolgokat produkál a természet... ;)

Igazad van. kössz.
ÜDV. b.t.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 12:41 
Izé... szerintem nem kellene itt a fórumon egymást "szapulnunk", ezeknek az ütésváltásoknak nem sok haszna van. :? Szerintem az ilyen személyeskedő üzenetek inkább privátba (vagy még inkább ott sem) menjenek.

Hogy a témához is szóljak, szerintem olyan hiba nincs, hogy "túl nagy kalitban/röpdében" tart valaki madarakat. Ugyanakkor figyelembe kell venni nem csak az adott faj igényeit, de a madártulajdonos lehetőségeit is. Én pl szívesen tartanék Jácintkék arákat (az álom-madaram), de se pénzem se helyem nincs rá. :|

Egyébiránt, bár nem madár, de egy érdekesség: Annak idején terraristák (nem, nem a terroristák) sokat szenvedtek valamelyik óriáskígyó faj szaporításával. Hiába tették őket lassan már tornaterem méretű szobai terráriumba azok csak nem akartak szaporodni fogságban. Azonban a vándor cirkuszosok folyamatosan beszámoltak szaporulatokról. Senki sem értette miért. Az állatok szinte ládákban csomagolva voltak a két fellépés között náluk. Aztán kiderült, hogy éppen ezért szaporodtak. Egyszerűen biztonságban érezték magukat a szűk, sötét ládákban. Néha érdekes dolgokat produkál a természet... ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 12:18 
conure írta:
bt. írta:
Annál nagyobbat mint a természet adott neki sajnos nem lehet biztosítani, de nem ezen múlik az hogy jól érzi-e magát,amikor költ a madár az egy visszajelzés, de vannak itt nagy tudósok akik könyvből nevelik a madarakat, az is egy megoldás.
bt.

Ezen a fórumon náladnál nagyobb tudós nem kell. Csak az a baj, hogy azokban a sufnikban, amikben a madaraidat tartod, szerencsétleneknek csak egy "szórakozásuk" lehet, hogy párosodjanak. A repülés az már luxus. Gondolom "jó kis" mellizmot fejlesztettek a picik mire le lettek választva. Sok helyen ezt állatkínzásnak hívják. Hogy visszajelzés a költés? Arra biztos, hogy annyira nem beteg, hogy költeni ne tudna. A jó kaja meg az E vitamin csodákat tesz. Ha mi is be lennénk zárva évekre egy 2x2x1,5 m-es szobába egy ellenkezőneművel, teljes ellátás mellett, biztos jól éreznénk magunkat (egy darabig), bizonyára gyereket is tudnánk csinálni.
Hogy valaki Arndt-tól vesz infót, tudást, igen az elég "szégyen", hisz itt vagy Te az élő lexikon. Sajnálom is, hogy mikor én kezdtem, akkor még nem volt se internet, se Arndt lexikon, se más hozzáférhető szakirodalom, mert biztosan minden egyszerűbb lett volna.

Biztos te egy nagyszerű vaskoszorús tenyésztő vagy, kár hogy nem tőled tanúltam, de aki a nevét sem adja a hozzászólásaihoz, az inkább a politikai fórumokba kapcsolódjon be.
B.T.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 10:56 
Köszönöma válaszokat még csak érdeklődöm. Még a helyük sincs kész. Majd csak ősszel lessz és akkor akarok majd venni nagyobb papagájpkat mert most még csak hullámosaim és nimfáim vannak!
Nem tudnátok elküldeni emailben hogy nektek milyen papagájok vannak és hogy kb. mennyibe kerül egy pár?
Előre is köszi
gyuri77777@citromail.hu!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 23:13 
bt. írta:
Annál nagyobbat mint a természet adott neki sajnos nem lehet biztosítani, de nem ezen múlik az hogy jól érzi-e magát,amikor költ a madár az egy visszajelzés, de vannak itt nagy tudósok akik könyvből nevelik a madarakat, az is egy megoldás.
bt.

Ezen a fórumon náladnál nagyobb tudós nem kell. Csak az a baj, hogy azokban a sufnikban, amikben a madaraidat tartod, szerencsétleneknek csak egy "szórakozásuk" lehet, hogy párosodjanak. A repülés az már luxus. Gondolom "jó kis" mellizmot fejlesztettek a picik mire le lettek választva. Sok helyen ezt állatkínzásnak hívják. Hogy visszajelzés a költés? Arra biztos, hogy annyira nem beteg, hogy költeni ne tudna. A jó kaja meg az E vitamin csodákat tesz. Ha mi is be lennénk zárva évekre egy 2x2x1,5 m-es szobába egy ellenkezőneművel, teljes ellátás mellett, biztos jól éreznénk magunkat (egy darabig), bizonyára gyereket is tudnánk csinálni.
Hogy valaki Arndt-tól vesz infót, tudást, igen az elég "szégyen", hisz itt vagy Te az élő lexikon. Sajnálom is, hogy mikor én kezdtem, akkor még nem volt se internet, se Arndt lexikon, se más hozzáférhető szakirodalom, mert biztosan minden egyszerűbb lett volna.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 22:05 
Annál nagyobbat mint a természet adott neki sajnos nem lehet biztosítani, de nem ezen múlik az hogy jól érzi-e magát,amikor költ a madár az egy visszajelzés, de vannak itt nagy tudósok akik könyvből nevelik a madarakat, az is egy megoldás.
bt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 19:40 
bt. írta:
Lehet tartani egy focipálya nagyságú helyen is csak semmi értelme. Nem attól fog költeni, én
1.5x1.2x0.6 helyen tenyésztettem.
üdv.Bt.

Akinek csak az a fontos, hogy elmondhassa magáról, hogy nekem ezt is sikerült tenyésztenem, annak tökéletesen megfelel az 1 köbméteres hely. Akinek meg az a szerencsétlen élőlény is fontos az megadja neki a lehetőséget az élethez.
Szegény Thomas Arndt jó mellé nyúlt mikor 4,5x1.5x2 (13,5 köbméter) helyet ajánlott agy párnak. Gondolom fogalma sincs a papagájokról, meg a tartásukról. Kár hogy nem kérdezett meg téged......


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 17:15 
Lehet tartani egy focipálya nagyságú helyen is csak semmi értelme. Nem attól fog költeni, én
1.5x1.2x0.6 helyen tenyésztettem.
üdv.Bt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 14:05 
gyuri777 írta:
Sziasztok!
Mennyibe kerül egy ivaréret vagy fiatal kína papagáj?
ÉS egy pár elfér egy 1,5m széles 2 méter hosszú és 2 méter magas röpden?

Az az évi fiatalokat 40-45-ért adják. Párért 100-120-t kérnek. Legalábbis tavaly ezek az árak voltak.
Hát a szélesség az tökéletes, a másik két méret az csak alig-alig.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 11, 12:59
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Tóth György
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 10:53 
Sziasztok!
Mennyibe kerül egy ivaréret vagy fiatal kína papagáj?
ÉS egy pár elfér egy 1,5m széles 2 méter hosszú és 2 méter magas röpden?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 21, 6:30 
Keresek fiatal kína papagájokat.
tel.:20/3461490 mail.:tom0919@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 8, 18:50 
Annak az 50%-nak, amit az olajosok kitesznek, annak 50%-a csíkos, 30%-a fehér, 20%-a szeklice. Ha csiráztatott kendert is kapnak, akkor értelemszerűen kevesebb a többi olajos.
Különben meg nem kell bénának lenni, más is saját maga tapasztalja ki a dolgokat. Ez az arány úgy is csak nyáron jó, ahogy hidegszik az idő, úgy növelem a csíkos arányát. Most ne hogy azt kérdezd, hogy -5 foknál hogy áll az arány. Lényeg minél többféle kaját egyenek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 8, 8:03 
Köszönöm a választ!
Az arányokat lehetne egy kicsit pontosítani (pl.: szeklice 10%, kukorica 0,5%...) :shock:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 7, 17:57 
Szia!

Ha már senki nem segített, leírom, hogy én mit adok az enyémeknek.
Szerintem (és több szakíró szerint is ) kb. 50%- át adja ki a keveréknek az olajos mag. Csíkos és fehér forgó, szeklice, kender(ilyenkor inkább csíráztatva). Apró magkeveréket is kapnak: fehér, vörös, sárga köles, fénymag, valamint fürtös. Harmadik keverék amit adok a gabonafélék, úgymint zab, búza, árpa, kukorica, hántolatlan rízs, cirok, és még teszek bele hüvelyeseket is: lencse, borsó.
Ezenkívül mindenféle gyümölcs, valamint zöldség(az enyémek nem nagyon szeretik) néha lágyeleség, télen diófélék.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
 
Hozzászólás 2009 jún. 4, 12:49 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogyan állítsam össze a magkeveréket kínák részére?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2008 jún. 28, 19:43 
A gyerekeim kedvence a két kézzelnevelt kínapapagáj.

Készült a fajról egy weboldal is:
http://www.diszmadarak.mlap.hu

Maca és Ficsúr:

Kép
Kép
Kép
Kép

Itt még fiókák:

Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 27, 12:33 
Nem bejelentés köteles. Sajnos a magyar előírások még az unióst is überelik néha, így könnyű beleszaladni olyan nálunk ritkán tartott fajba, amelyek bejelentését elvárja a T.Hivatal, míg a származási (uniós) országban szabadon kereskednek vele.
Alapszabály, hogy a CI-be tartozó fajok bejelentéskötelesek, még tenyésztett példányaik kereskedelme is korlátozás alá esik. A legtöbb papagáj a CII/2 alá tarozik, vagyis tenyésztett példányaik szabadon kereskedelmi forgalomba hozhatók. Ha az egyedi rendeleteink miatt beleszaladsz valamely papirok és azonosító nélküli madárka miatt egy feljelentésbe, úgy az elkobzási szándékkal és csorgó nyállal érkező természetvédelmist is elhessentheted, amennyiben egyértelműen tudod bizonyítani a madárka származását. Pl. szlovák ismerősödtől kaptál egy általa szaporított, jelöletlen jákókölyköt, majd a szomszéd jól felnyom a reggeli éneke miatt. Ekkor kérheted a szlovák szülők és a nálad lévő tollas DNS-ének összehasonlítását. Ha valóban tenyésztett a tollcsomó, úgy lehúznak további 2eFt-al a regisztráció miatt(kapsz egy szép zöld származási lapot) és élhettek a jákóval további 100 évig. Viszont, ha nem stimmel a DNS, úgy könnyes búcsút vehetsz tőle.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO