Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 25, 19:59 
Hello Krissz!

A testvér dolog gáz. Lehet, hogy jó döntést hoztál. Esetleg, ha módodban állt volna beszerezni egy másik párt és megcserélni őket.
Kíváncsi lennék egy dologra az ex hooded párodról!
Behozott, külföldi gyűrűs madarak voltak esetleg?
Vagy nálunk tenyésztettek?
Két ismerősömtől is hallottam, hogy a hollandoknál, belgáknál úgy kivan nyalva a seggük(különleges magok és odu formák stb.), hogy az ivaréretten behozott tojók többsége nem hajlandó letojni!
Mondjuk én a hooded témában 2009-ben érdeklődtem, nem tudom, hogy mi a mostani helyzet nálunk, de az tény, hogy alig van belőlük!
Az emlegetett öregnél több pár szaporodott és szerintem a nálunk kelt idegenvérű madarakkal sikeresen költethetnénk őket!
Egy másik psephotus faj, amiből szintén nagyon kevés van az pedig a vöröshasú(yellow-vented bluebonnet) papagáj, amlyeről lehet indítok egy topikot!
Nekem a psephotusok közül még egy sokszinű párom van, ők is jó pofák és a hímek nagyon szinesek!

Üdv, Tamás!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
Hozzászólás 2011 jan. 25, 19:33 
Helló Tomi.

Én sajna megváltam a Hoodedektől,mert egy ismerősöm elkunyerálta őket. Pedig már kint voltak a nagy röpdében.
Az biztos,hogy a lisztkukacért oda voltak.Én nem sajnáltam tőlük,de nálam nem költöttek.Meg szerintem testvérek is voltak mert egyforma gyűrű volt rajtuk,csak a sorszám nőtt egyel az egyiken.De attól még költhettek volna.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 25, 18:43 
Szia Krissz!

Nekem úgy rémlik, hogy Simonfai Máriának(Kerepes, 06703866188) már több ízben költöttek a hoodedjei!
Van egy öreg úriember, akit látásból ismerek a Monori börzékről, a nevét és az elérhetőségét sajna nem tudom, de ha márciusba találkozom vele, akkor elkérem tőle. Korrekt és segítőkész embernek tűnt, mikor a kiadó hooded-jeiről és erről a fajról kérdeztem. Nekem is tetszenek nagyon és szerettem volna venni egy párat, de végül elmaradat. Talán majd egyszer nekem is lesz.
Emlékeim szerint az öreg nem tartotta a párokat olyan nagy helyen, amiket írtatok és a költési hajlandóságuk tekintetében nem egy bonyolult madarak!
A párokat ő tavasszal kora tavasszal készíti fel a szokásos módon, fehérje és vitamin bevitel emelésével!
Egy dolgot viszont kihangsúlyozott nekem: Ne sajnáld tőlük a lisztkukacot!

Ennyit tudnék most írni neked, ha lesz valami használható infóm, akkor közölni is fogom!

További sok sikert a hoodedjeidhez!

Üdv, Laczkó Tomi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 10:25 
Köszönöm a válaszokat.
Tavasszal kirakom őket egy 3 méter hosszú röpdében,felrakom az odút és várom,hogy mi lesz.De a telet is kint fogják már tölteni.Egy ismerősömnél januárban költenek kint.Ő úgy oldotta meg,hogy egy 15w-os égőt helyezett el az odú alatt,és mikor kikeltek a fiókák akkor bekapcsolja nekik.Már pár éve ezt a módszert alkalmazza.Neki bevált.
Persze minden madár más.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 23, 22:31 
Szia Krissz!

Nekem volt egy tél erejéig egy pár. Ők 4 évesek voltak. Akkor azt az infót kaptam hogy télen költenek főleg, 15-20 fokban nevelnek már.

Nálam egy 240m*100h*60sz cm-es röpi felső részében voltak a sarokban, védett helyen. Kaptak egy nimfaodút és egy természetes rönköt is. A hím már akkor etetett mikor hoztam őket, minden nap udvarolt, merőben más is volt a viselkedése mint a tojónak, mivel előbbi gyakran bevárt az etető mellett, míg utóbbi borzolta a fejtollait hacsak meglátott! Aprómagvakat kaptak zöldeleséggel, nagyon kevés lágykaját v tojást ettek meg, szinte nem is fogyott belőle. Nyilván ennek köszönhetően nem is tojtak le nálam. Viszont arra nem emlékszem hogy a szépiát megették e...
Később kérdeztem egy hölgyet Pesten aki sikeresen tenyésztette őket több ízben, nála nem volt időhöz kötve mikor tojtak. Persze ekkora én már elcseréltem a páromat, mert úgy gondoltam hogy nem lesz elég nekik a nálam télen 15-fok...hát várnom kellett volna tavaszra lehet hogy meglepődök.

Én úgy értékelném a rövid kapcsolatomat a fajjal, hogy megismertem egy hosszúkás énekespapagájt :) Hasonló a hangjuk, az udvarlásuk, ugyanúgy rühellik a szomszéd volier madarait és fejtörést okoznak a gazdának ha nincsen kellőképpen felkészülve!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 23, 21:30 
Szia Krissz!

Ez a faj télire fűtött helyet igényel?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 31, 18:26 
De köszi.Megnézem.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 31, 18:15 
Az expressen van egy eladó hooded pár, bár lehet már nem aktuális a hírdetés, ugyanis dec. 12-i. Nem próbálod meg felvenni az illetővel a kapcsolatot? Hátha tenyésztő!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 31, 18:06 
Köszi nektek.
De inkább tenyésztői tapasztalatokra lennék kíváncsi.Csak igen kevesen tartanak ilyen ritka szép madarat.De lehet,hogy erre téved egy tenyésztő is.
A tenyésztésük pedig nem olyan egyszerű mint azt a könyvek leírják.
De azért köszi.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 31, 17:27 
Krissz Én az angol nyelvű oldalról egy pár dolgot tudtam neked lefordítani a Hoodedről:

Ausztráliában füves tájakon vagy erdős területeken él a madár. Egy évesen válnak ivaréretté. A felnőtt példányok tollazata 12-18 hónapos korukra fejlődik ki. Átlag életkoruk 15 év.
Ha egyedül tartják őket, agresszívvé is válhatnak, így javasolt a párban tartásuk. Alapjában csendes madár és jól tenyészthető. Szeret fürödni.
Költési időszakuk áprilistól-júniusig tart. Általában 3-5 tojást raknak, melyből a fiókák 20 nap alatt kelnek ki. A fiókák 5 hetesen hagyják el a fészket.

Ahhoz, hogy tenyészteni is tudd őket egy viszonylag nagy madárház szükséges, de legalább 3-4 m hosszú.

Egyelőre ennyi, de ha még találok valamit szívesen felteszem ide.

üdv

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 31, 14:55 
Szia Krissz!

Az azóta sajnos elhunyt kaposvári tenyésztő, Horváth József írt anno egy nagyon jó cikket ezekről a madarakról.
Sajnos nem tudom pontosan, hogy a DM-ben vagy a Kalitban volt és azt sem, hogy mikori szám, de holnapután, ha hazamegyek, szívesen megkeresem neked és beszkennelem ha érdekel.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
Hozzászólás 2009 dec. 30, 19:54 
Üdv mindenkinek.
Nekem van egy pár hooded papagájom és szeretném tudni,hogy kik tartanak még ilyen madarat.
És az is,hogy mikor van a költési idejük és kinél mennyi fióka szokott lenni.
Az én párom,
2003-as madarak
Kép

_________________
Varga Krisztián


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 12:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO