Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 14:21 
conure írta:
Már késő tollászkodni, hisz be vannak má rozsdásodva :lol:

Nem csoda, hogy rozsdás a sok fürdéstől..



_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 14:05 
Már késő tollászkodni, hisz be vannak má rozsdásodva :lol:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 13:49 
conure írta:
Természetesen egy madár (vagy bármely más állat) árát több minden befolyásolja. Jelen esetben a papagájokról beszélünk, akkor a tenyészthetőség csak a 4-5 szempont. Ha a szikla papagájt vesszük akkor annak hatalmas árának kellene lennie elviekben, elég nehezen tenyészthető, rendkívül bújós, szeretetre méltó és okos madár. Az ára mégis egy jendaya ára, 25 ezer körüli.
Ami az árakat kialakítja:
1, kereslet
2, elterjedtség
3, kedvencnek való-e
4, szépség
5, értelem
6, tenyészthetőség
7, nagyság
Más most nem jut eszembe, a sorrend nem mindig ugyanez.

Illetve dehogy nem. A sziklát nem véletlenül hoztam fel példának.
8, mennyire hangos
Még annyit, hogy vannak olyan madarak, amelyek a 8 jellem közül 5- ben legalább negatívak, mégis egy autó árát kell fizetni értük.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 12:54 
mizo írta:
Pont ezt mondhatjuk el a nemesre is, mégis nagyon kevesen tartják, pedig méltó riválisa lenne a jákónak vagy az amazonnak (na ezért most megköveznek), még jobb is a természete, mert nem egyemberes, nem üvöltözős, szereti a gyerekeket, képes igazi családi madárrá válni és akinek ez fontos, nagyon szépen beszél és a helyén használja a kifejezéseket.

Ez amúgy igen érdekes, de nálunk valamiért ez a szép és okos madár méltánytalanul mellőzve van. Ha körülnézünk tőlünk "nyugatabbra" ahol régebben tartanak már madarakat és nagyobb a kultúrája a madártartásnak, akkor meglepően sokan tartanak nemest. Pedig hangutánzásban az első három között van (a sorrenden lehet maximum vitatkozni, de mindenképp dobogós).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 12:28 
conure írta:
Természetesen egy madár (vagy bármely más állat) árát több minden befolyásolja. Jelen esetben a papagájokról beszélünk, akkor a tenyészthetőség csak a 4-5 szempont. Ha a szikla papagájt vesszük akkor annak hatalmas árának kellene lennie elviekben, elég nehezen tenyészthető, rendkívül bújós, szeretetre méltó és okos madár. Az ára mégis egy jendaya ára, 25 ezer körüli.
Ami az árakat kialakítja:
1, kereslet
2, elterjedtség
3, kedvencnek való-e
4, szépség
5, értelem
6, tenyészthetőség
7, nagyság
Más most nem jut eszembe, a sorrend nem mindig ugyanez.


Hát igen, teljesen igazad van.
Pont ezt mondhatjuk el a nemesre is, mégis nagyon kevesen tartják, pedig méltó riválisa lenne a jákónak vagy az amazonnak (na ezért most megköveznek), még jobb is a természete, mert nem egyemberes, nem üvöltözős, szereti a gyerekeket, képes igazi családi madárrá válni és akinek ez fontos, nagyon szépen beszél és a helyén használja a kifejezéseket.

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 12:04 
bathoszilvi írta:
mizo írta:
bathoszilvi írta:
Mizo madarai hihetetlen aranyosak én már láttam képeket róluk két kis tünemény. :D


Köszi Szilvi!

Tényleg nagyon szelídek, talán nem is láttam még ennyire szelíd sapisokat, különösen a hím. Ha tudnád, hogy mindkettő sérült madár, "használtan" kerültek hozzám, a hím 1,5 éves kora óta velem van, a mostani tojóm csak tavaly október óta. Egy nemes ifjúval élnek együtt és meghazudtolva a sapis agresszivitását más madarakkal, nagyon jól el vannak egymás mellett. Amikor a nemes még baba volt és kaját koldult, a sapis tojó etetgette, nagyon murisak voltak, mert a nemes csőrében eltünt a sapis csöre, de soha nem bántották egymást.


Igen láttam már a kis nemes is repül és mintha készülődne hozzátok még egy vagy rosszul emlékszem?



Nagyon jól értesült vagy!!!!! :D :wink:

Valószínűleg Sámsont láttad a repülős képen!!!! Neki sajnos szomorú okok miatt még fióka korában meg kellett vágni a tollait és most 21 hónapos korában kezd el repülni és mivel velem él, az én kötelességem, hogy repülni tanítsam, mert látom rajta, hogy nem mer elindulni.
Mózes még nevelés alatt áll, már kezd csipegetni, én meg szorgalmasan látogatom és nagyon várom, hogy hazajöjjön és szépen beszokjon a bandába.
Ha esetleg van kedved nézegetni, találsz itt egy rakás képet a madaraimról:
http://www.flickr.com/photos/mizos_photos/

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 11:45 
mizo írta:
bathoszilvi írta:
Mizo madarai hihetetlen aranyosak én már láttam képeket róluk két kis tünemény. :D


Köszi Szilvi!

Tényleg nagyon szelídek, talán nem is láttam még ennyire szelíd sapisokat, különösen a hím. Ha tudnád, hogy mindkettő sérült madár, "használtan" kerültek hozzám, a hím 1,5 éves kora óta velem van, a mostani tojóm csak tavaly október óta. Egy nemes ifjúval élnek együtt és meghazudtolva a sapis agresszivitását más madarakkal, nagyon jól el vannak egymás mellett. Amikor a nemes még baba volt és kaját koldult, a sapis tojó etetgette, nagyon murisak voltak, mert a nemes csőrében eltünt a sapis csöre, de soha nem bántották egymást.


Igen láttam már a kis nemes is repül és mintha készülődne hozzátok még egy vagy rosszul emlékszem?

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 11:41 
Természetesen egy madár (vagy bármely más állat) árát több minden befolyásolja. Jelen esetben a papagájokról beszélünk, akkor a tenyészthetőség csak a 4-5 szempont. Ha a szikla papagájt vesszük akkor annak hatalmas árának kellene lennie elviekben, elég nehezen tenyészthető, rendkívül bújós, szeretetre méltó és okos madár. Az ára mégis egy jendaya ára, 25 ezer körüli.
Ami az árakat kialakítja:
1, kereslet
2, elterjedtség
3, kedvencnek való-e
4, szépség
5, értelem
6, tenyészthetőség
7, nagyság
Más most nem jut eszembe, a sorrend nem mindig ugyanez.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 11:00 
conure írta:
mizo írta:

Bocsi, hogy belebeszélek!!!!!:-))) Van az 5 is, a hímem májusban lesz 5 éves, a párja 3 és semmi jelét nem adják, hogy költenének vagy a tojó tojna. Egy barátom, aki tenyészti őket már vagy 10 éve, állítja, hogy 5-7 év alatt sosem költenek.
Egyébkén pedig odulakók, azért imádják annyira az odut, az enyémek abban alszanak már egy jó ideje és imádják


Hát igen, nem akartam ennyire elkeseríteni Warhawkot, de azt tudni kell róluk, hogy nem egy könnyen költésre bírható faj. Nem véletlenül kerül annyiba kicsi termetük ellenére mint egy nagypapagáj, . Attól függetlenül 3-4 éves korban már érettek, csak megfelelő ellátással noszogatni kell őket a költésre. Hátha most lesz 3 éves a tojód akkor még persze, hogy nem igen akaródzik januárban már költögetni. Egyébként akiket én ismerek azoknál mind nyáron költöttek, az enyémek is augusztusiak, de gondolom mint a dél-amerikaiak nagy része, megfelelő körülmények között az év bármely szakában letojhatnak.


Én még azt is gondolom erről, hogy nem csak a nehezebb költés miatt ennyi az áruk. A sapis olyan "kicsi testben hatalmas lélek" madár. Rendkívül okosak, nagyon hamar megérti, mik a szabályok és gyakorlatilag ha kellő mennyiséget foglalkoznak vele, nemcsak igazi családi madár lesz, hanem más madarakkal is együtt tud élni, hiába mondják agresszívnek, csak oda kell figyelni rájuk az elején, mert éppen az eszük miatt, hamar el tud szaladni a ló velük és onnan már ők akarják vinni a puskát. (Drága Kosztáczky Géza barátom, aki először tenyésztette Mo.-on, mondta erre, hogy nem baj, csak nálad legyen a skuló! :wink: )
Elég macerás a nevelése is, nem jó evők és van amelyik már 3 hónapos is elmúlik, mire teljesen önálló lesz, addig pedig bizony sokat kell velük foglalkozni, hogy valóban szelíd madarak legyenek és ne akarják letépni a gazda ujjait. Viszont rendkívüli előnyük, hogy párban sem vadulnak vissza, éppen úgy bújnak, lökdösik egymást félre, hogy bebujhassanak a kezem alá egy kis simire. Szerintem ideális madár, bár én teljesen elfogult sapis és nemes imádó vagyok. Egy nagy vágyam lenne még az életben, egy nappapagáj (vagy kettő), de egyelőre még helyhiány miatt és mert félek kicsit a hangjuktól, visszafogom magam a beszerzésétől, most fontosabb hogy a nemes kapjon egy társat maga mellé, szerencsére náluk a hímek is nagyon jól kijönnek egymással.

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 10:50 
bathoszilvi írta:
Mizo madarai hihetetlen aranyosak én már láttam képeket róluk két kis tünemény. :D


Köszi Szilvi!

Tényleg nagyon szelídek, talán nem is láttam még ennyire szelíd sapisokat, különösen a hím. Ha tudnád, hogy mindkettő sérült madár, "használtan" kerültek hozzám, a hím 1,5 éves kora óta velem van, a mostani tojóm csak tavaly október óta. Egy nemes ifjúval élnek együtt és meghazudtolva a sapis agresszivitását más madarakkal, nagyon jól el vannak egymás mellett. Amikor a nemes még baba volt és kaját koldult, a sapis tojó etetgette, nagyon murisak voltak, mert a nemes csőrében eltünt a sapis csöre, de soha nem bántották egymást.

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 0:11 
conure írta:
Hát igen, nem akartam ennyire elkeseríteni Warhawkot, de azt tudni kell róluk, hogy nem egy könnyen költésre bírható faj.

Szerencsére az elsődleges szempont nem a tenyésztés volt amikor megvettem őket :) Persze azért örülnék neki ... :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 jan. 28, 22:26 
Mizo madarai hihetetlen aranyosak én már láttam képeket róluk két kis tünemény. :D

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 jan. 28, 22:07 
mizo írta:

Bocsi, hogy belebeszélek!!!!!:-))) Van az 5 is, a hímem májusban lesz 5 éves, a párja 3 és semmi jelét nem adják, hogy költenének vagy a tojó tojna. Egy barátom, aki tenyészti őket már vagy 10 éve, állítja, hogy 5-7 év alatt sosem költenek.
Egyébkén pedig odulakók, azért imádják annyira az odut, az enyémek abban alszanak már egy jó ideje és imádják


Hát igen, nem akartam ennyire elkeseríteni Warhawkot, de azt tudni kell róluk, hogy nem egy könnyen költésre bírható faj. Nem véletlenül kerül annyiba kicsi termetük ellenére mint egy nagypapagáj, . Attól függetlenül 3-4 éves korban már érettek, csak megfelelő ellátással noszogatni kell őket a költésre. Hátha most lesz 3 éves a tojód akkor még persze, hogy nem igen akaródzik januárban már költögetni. Egyébként akiket én ismerek azoknál mind nyáron költöttek, az enyémek is augusztusiak, de gondolom mint a dél-amerikaiak nagy része, megfelelő körülmények között az év bármely szakában letojhatnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 jan. 28, 20:38 
conure írta:
Warhawk írta:

Minimum még egy évet. Ha hihetünk a szakirodalomnak akkor kb 2 évesen lesznek ivarérettek, de előfordul, hogy csak hároméves korukban költenek először. Az enyémeket 2009-es tavaszinak hiszem (a gyűrűn egy dátumnak látszó szám van 0904-el).


Esetleg a tojó,de az is csak ivarérett és nem tenyészérett. A hímnek biztos a min.3 év, de lehet hogy 4.

Szia!

Bocsi, hogy belebeszélek!!!!!:-))) Van az 5 is, a hímem májusban lesz 5 éves, a párja 3 és semmi jelét nem adják, hogy költenének vagy a tojó tojna. Egy barátom, aki tenyészti őket már vagy 10 éve, állítja, hogy 5-7 év alatt sosem költenek.
Egyébkén pedig odulakók, azért imádják annyira az odut, az enyémek abban alszanak már egy jó ideje és imádják

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 jan. 27, 22:16 
Warhawk írta:

Minimum még egy évet. Ha hihetünk a szakirodalomnak akkor kb 3 évesen lesznek ivarérettek. Az enyémeket 2009-es tavaszinak hiszem (a gyűrűn egy dátumnak látszó szám van 0904-el).


Esetleg a tojó,de az is csak ivarérett és nem tenyészérett. A hímnek biztos a min.3 év, de lehet hogy 4.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 jan. 27, 22:11 
bathoszilvi írta:
A kis rafináltak nagyon aranyosak lehetnek.De milyen érdekes hogy a másik volierből nem jöttek biztos ott valami érdekesebb volt nekik.


Igen ez sokkal jobban tetszik nekik, mert itt több ág van amin fejjel lóghatnak lefele, s közben egyik a másikat létrának használja. Egyébként az odú volt a döntő szempont, mert abban a pillanatba beleköltöztek.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 27, 20:31 
bathoszilvi írta:
A kis rafináltak nagyon aranyosak lehetnek.De milyen érdekes hogy a másik volierből nem jöttek biztos ott valami érdekesebb volt nekik.

Igen, az odú. :lol:

conure írta:
Warhawk írta:

Megvan rá minden esély, hogy ebből akár még költés is legyen :wink:

Hát az nem most lesz. még egy darabig várhatunk mire ezek esetleg költeni fognak :cry:

Minimum még két évet. Ha hihetünk a szakirodalomnak akkor kb 32 évesen lesznek ivarérettek. Az enyémeket 2009-es tavaszinak hiszem (a gyűrűn egy dátumnak látszó szám van 0904-el). Amúgy érdekes játékokat játszanak. Az egyik kedvenc elfoglaltságuk fejjel lefelé lógni a kalitban és egymást lökdösni. Az nyer aki a másikat lelöki. Aztán amikor belefáradnak, akkor elkezdik egymást tollászni vagy etetni. Vagy esznek vagy alszanak vagy épp megkísérik szétszedni a ketrecet. Vagy a fentebb leírt módon birkóznak. Sajnos meglehetősen hangosak időnként ami nem a legszerencsésebb egy belvárosi lakásban. De imádni valóak az már igaz! Nejem épp pikkel rájuk, mert egy kint tartózkodásuk alkalmával eltörték a kedvenc vázáját, de ettől eltekintve jól viselik magukat. :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 jan. 27, 20:19 
A kis rafináltak nagyon aranyosak lehetnek.De milyen érdekes hogy a másik volierből nem jöttek biztos ott valami érdekesebb volt nekik.

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 jan. 27, 19:41 
Hát az enyémek egy csoda manók. Minden etetéskor fogták magukat és szépen kimasíroztak a volierükből, felfedező körúton voltak, a madárház összes helyiségét végigjárták, minden madárral megismerkedtek, közben ami útjukba akadt azzal játszottak kicsit. Néha nem akartak visszamenni, ekkor hálóval kergettem be őket, de annyira nem ijedtek meg, hogy tíz perc múlva úgy viselkedtek, mintha misem történt volna. Ez egészen addig ment, amíg egy lakatlan volier ajtaját nyitva nem felejtettem,( itt volt odú is,), fogták magukat és se szó se beszéd beköltöztek. Innen már ritkábban járnak ki. Érdekes, hogy mikor megakartam mutatni a nejemnek mit művelnek, akkor mint a jó gyerekek, meg sem moccantak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 jan. 27, 19:26 
Warhawk írta:

Megvan rá minden esély, hogy ebből akár még költés is legyen :wink:


Hát az nem most lesz. még egy darabig várhatunk mire ezek esetleg költeni fognak :cry:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO