Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 20:56 
Hogy megy az idő! Nem is baj hogy korlátozták, én nem szeretem a vadon befogottat, nincs egy sem. Talán a ritkább fajokhoz vér frissítésre jó de egyébként van annyi tenyésztett amire szükség van. De ez csak egy vélemény.

B.T.
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 20:46 
guvat írta:
bt. írta:
Dehogy most. 2-3 éve amikor még szabad volt a piac.


Szia!

2005 óta él az importstop.

"Az unióban 2005-től ideiglenesen már korlátozták a vadonban befogott madarak importját, hogy megakadályozzák a madárinfluenza-járvány kitörését.
Júliustól csak a fogságban kikelt madarak behozatalát engedélyezik, és csak néhány, külön engedéllyel rendelkező országból. Szigorúbban ellenőrzik majd a szárnyasok egészségét, és komolyabban veszik a karanténszabályokat is.
Az állatvédők üdvözölték a döntést: szerintük a tiltás madarak millióit, köztük veszélyeztetett fajokat ment majd meg.
A zöldek korábban élesen bírálták a közösséget, mert az európai import alaposan megritkított több madárfajt." (Info Rádió)


Na ez jelenleg már nem így mukodik, lehet behozni, de csak az unió által engedélyezett országokból, és kotelezo karanténnel. Amúgy nincs sok ország amely nem volna az engedett listán.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 20:24 
bt. írta:
Dehogy most. 2-3 éve amikor még szabad volt a piac.


Szia!

2005 óta él az importstop.

"Az unióban 2005-től ideiglenesen már korlátozták a vadonban befogott madarak importját, hogy megakadályozzák a madárinfluenza-járvány kitörését.
Júliustól csak a fogságban kikelt madarak behozatalát engedélyezik, és csak néhány, külön engedéllyel rendelkező országból. Szigorúbban ellenőrzik majd a szárnyasok egészségét, és komolyabban veszik a karanténszabályokat is.
Az állatvédők üdvözölték a döntést: szerintük a tiltás madarak millióit, köztük veszélyeztetett fajokat ment majd meg.
A zöldek korábban élesen bírálták a közösséget, mert az európai import alaposan megritkított több madárfajt." (Info Rádió)

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 19:50 
Dehogy most. 2-3 éve amikor még szabad volt a piac.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 19:10 
bt. írta:
Több százat hoztak be vadon fogottat , sőt... Abból ez nem jó arány, én tartottam, de csak azt írtam le amit az angol tenyésztők tapasztaltak.
B.T.

Mármint mostanában hoztak be ennyit? Hova "fogyott el" az a rengeteg?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 19:00 
Több százat hoztak be vadon fogottat , sőt... Abból ez nem jó arány, én tartottam, de csak azt írtam le amit az angol tenyésztők tapasztaltak.
B.T.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 10:31 
Hát igen, tippelgettünk. Volt aki azt hallotta, hogy 2, volt aki 5-7 éves kort mondott az ivarérésnek. Valószínűsítettem, hogy inkább 3-4 éves kor az amikor szaporodóképessé válnak. Mivel a tojók általában kicsit előbb ivarérettek azoknál már előfordulhat, hogy 2 évesen tojást raknak. Mint ahogy Warhawk írta valahol, sok múlik a tartási körülményeken is.

Hogy nehezen szaporítható? Az biztos, hogy nem egy énekes nehézségű madár, de eddig szinte csak vadon befogottakkal próbálkoztak, viszont ezekből is én személyesen tudok 12-14 párat az országban amelyek rendszeresen szaporodnak. Ezek első fiókái most lesznek majd ivarérettek, és azt hiszem várható a szaporulat felfutása. Amennyiben megfelelő a hely, és megfelelő az ellátás, akkor különösebb gondot nem okozhat a tenyésztésük.

Ezért is írtam lejjebb, hogy az amerikai tenyésztő észrevételei szerintem helytállóak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 21:49 
kb 3 éves kortól ivarérettek de persze az nem jelenti azt hogy költeni is fognak. Egy angol tenyésztő írta, hogy nehéz tenyészteni, mindenre érzékenyek, azonos időbe kell etetni,
nyugodt helyen legyenek,ritkán zavarni, minden madár más. Lehet hogy vadon fogott madarakról
volt szó, és úgy már más a felállás.
B.T.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 20:49 
bt. írta:
Én nem így tapasztaltam hogy könnyen költ, persze ha van egy jól összeillő pár, akkor szinte minden rendben de ahhoz kell venni gyorsan 10 db-t fiatalon, hogy tudjon választani. Egyszerű nem?

B.T.


A hímem 5 éves, először egy fiatalabb tojót vettem mellé, jól elvoltak, de a korkülönbség miatt nem beszélhettünk párról. Később Géza visszavett egy kis tojót valakitől, mert nagyon rosszul tartotta, kicsit huzatos is volt a tojócska, mert a rossz tartástól megmakkant. Amikor a hímem párja meghalt, fél évre rá összeraktuk az én magányos hímemet és Gézáék magányos kis tojóját (ő már 3 éves), fél óra múlva már etetták egymást. Most van a párzási idejük, valahányszor Csibészke rá akar állni a tojó hátára, az elrohan!:-(

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 20:06 
bt. írta:
Én nem így tapasztaltam hogy könnyen költ, persze ha van egy jól összeillő pár, akkor szinte minden rendben de ahhoz kell venni gyorsan 10 db-t fiatalon, hogy tudjon választani. Egyszerű nem?

Aki ezt írta az saját bevallása szerint közel 50 költőpárral rendelkezik. Így érthető, hogy számára nem gond a párosítás. Bár lehet a "jó szülőre" gondolt azaz nincs baj a neveléssel ha már egyszer megvan a pár... bár az idézet lényege nem is ez akart lenni, hanem az ivarérési idő amiről voltak tippjeink, de biztosat egyikőnk sem tudott (egészen mostanáig).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 19:07 
Én nem így tapasztaltam hogy könnyen költ, persze ha van egy jól összeillő pár, akkor szinte minden rendben de ahhoz kell venni gyorsan 10 db-t fiatalon, hogy tudjon választani. Egyszerű nem?

B.T.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 14:46 
Warhawk írta:
Egy ámerikai tenyésztőtől szereztem ezeket az infókat:

"I have found that caiques are extremely prolific and willing breeders. The caique normally reaches sexual maturity at the age of three. There have been several occurrences of caiques producing babies at two years of age; however, this is not the norm."

Hevenyészett fordításban: "Azt tapasztaltam, hogy a caique könnyen és jól szaporodik. Normális körülmények között három éves korára éri el az ivarérettséget. Néha előfordul, hogy már két évesen utódokat nevelnek, de ez nem a megszokott".

Persze az ottani időjárási körülmények miatt a szaporodása teljesen máskor van mint általában idehaza nálunk, de ez nem hiszem, hogy befolyásolja az ivarérést és a szaporodási hajlamot (a megvilágítás intenzitása, időtartama és persze a táplálék összetétele viszont annál inkább).

Szerintem is így van


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 12:52 
Egy ámerikai tenyésztőtől szereztem ezeket az infókat:

"I have found that caiques are extremely prolific and willing breeders. The caique normally reaches sexual maturity at the age of three. There have been several occurrences of caiques producing babies at two years of age; however, this is not the norm."

Hevenyészett fordításban: "Azt tapasztaltam, hogy a caique könnyen és jól szaporodik. Normális körülmények között három éves korára éri el az ivarérettséget. Néha előfordul, hogy már két évesen utódokat nevelnek, de ez nem a megszokott".

Persze az ottani időjárási körülmények miatt a szaporodása teljesen máskor van mint általában idehaza nálunk, de ez nem hiszem, hogy befolyásolja az ivarérést és a szaporodási hajlamot (a megvilágítás intenzitása, időtartama és persze a táplálék összetétele viszont annál inkább).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 23:16 
Mátyás Gábor írta:


Mindig azt mondják, hogy rohan az idő. :D


Jaja, a madarak meg szaporodhatnának gyorsabban is !! No de ezt sok minden befolyásolja ! Ettől is szép ez a hobby ! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 23:12 
rollerbird írta:
bathoszilvi írta:
A rózsdások is nagyon szépek.


Szépek bezony ! Ha majd -100 000 ft-al olcsóbb lesz, akkor már gondolkodhatok a vásárlásán(de csak gondolkodhatok). :? Hány évet kell még várnom ? 50 ? :D



Mindig azt mondják, hogy rohan az idő. :D

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 23:05 
bathoszilvi írta:
A rózsdások is nagyon szépek.


Szépek bezony ! Ha majd -100 000 ft-al olcsóbb lesz, akkor már gondolkodhatok a vásárlásán(de csak gondolkodhatok). :? Hány évet kell még várnom ? 50 ? :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 22:49 
A rózsdások is nagyon szépek.

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 22:23 
Van, van!!!!!!!! és még mindig tüneményesek!!! :)

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 24, 18:01
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pest megye
Valódi név: Tromposch Attila
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 20:34 
Sziasztok

A tenyésztéssel kapcsolatban Lipták Józsefnek a múlt évben költöttek először a fekete sapisai. A tojó 5 a hím 4 éves , tenyésztett madarak.

Pár kép a mi sapisainkról, bár van itt aki már látta őket:


Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 jan. 29, 14:27 
Warhawk írta:
conure írta:
Már késő tollászkodni, hisz be vannak má rozsdásodva :lol:

Nem csoda, hogy rozsdás a sok fürdéstől..




_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO