Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 19:51 
Sziasztok!
Valaki Rostás Balázs telefonszámát nem tudja véletlenül?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 6, 19:02 
tündi393 írta:
Mind a hat madár hím, már egy éve együtt vannak (ivarérettek már), szerencsére nagyon szépen élnek egymás társaságában. Viszont köszi a tanácsot, a legkisebb jelnél át lesznek helyezve. Még egyszer köszi mindent.
Üdv.: Tünde



Csak sajnos olyan gyorsan nem fogsz tudni semmit sem csinálni... Nem tudom miért csinálod ezt, miért vállalsz ekkora rizikót, bármelyik jártas tenyésztő megmondaná neked, hogy ez a kombináció halálos! A madaraknak amellett hogy ellenkező nemű pár kell, a hely túl kicsi, és rozellák túlságosan agresszívek! Sok tapasztalatlan ember volt ezzel így, hogy jól meg vannak és stb. aztán hopp egyik reggel 4-5 madárral kevesebb.... HA szereted a madaraidat, akkor ne veszélyeztesd testi épségeiket! Ragd a rozellákat külön, és egyiket cseréld ki egy tojóra vagy mindkettőnek vegyél egy tojót és úgy ragd külön őket! Csak segíteni akarok, ismerem a rozellákat, jómagam is tartottam egy ideig! Nem akarom, hogy ebbe a hibába beleess, és főleg nem akarom, hogy nemsokára sírva közöld, hogy a madaraid megsérültek, ill. elpusztultak! A rozellák akármennyire is szépek, annyira veszedelmesek, mégha nem is nézed ki belőlük! Nem fogsz tudni olyan gyorsan reagálni... Csak segíteni akarok, nem piszkálni, és nem veszekedni! Ha a madarakat szereted, mielőbb ragd külön őket! A nimfák és az énekesek maradhatnak együtt, de a rozellákat külön-külön ragd, mert végzetes hibát követsz el máskülönb! Azáltal, hogy hímeket tartasz, még nem akadályoztad meg azt, hogy költési igényük, szexuális vágyuk legyen, sőt a problémát még fokozod, hogy a madarak nem tudják hogy levezetni a feszültséget, ami miatt agresszióba csapnak át, emellett a rozellák territóriális madarak, követelni fogják a területüket - véresen!
Kérlek ne légy felelőtlen!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2010 máj. 6, 16:06 
Szia Lacrimosa!

Mind a hat madár hím, már egy éve együtt vannak (ivarérettek már), szerencsére nagyon szépen élnek egymás társaságában. Viszont köszi a tanácsot, a legkisebb jelnél át lesznek helyezve. Még egyszer köszi mindent.
Üdv.: Tünde

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 3, 17:44 
tündi393 írta:
Szia Lacrimosa!

Tulajdonképpen a rozella az kettő fiú. Együtt vannak 1x1,20x60 cm-es röpdében kettő hím énekessel és kettő hím nimfával. Nem bántják egymást, viszont a két énekest nagyon babusgatja a két nimfa, és a fejüket óvatosan kurkászgatják. Egyébként megvan a rangsor, jól elvannak. Ha kiengedem röptetni a sanyikat, gondolom vadászni kell rájuk, hogy visszamenjenek a helyükre. Egyébként szépen repül mind a kettő. Na majd meglátjuk. Próbálkozom a képekkel.
Üdv.: Tünde


Te nagyon vigyázz, mert a rozellákkal nagyon mellé fog menni! Amint ivaréretté válnak és költeni akarnak, szétszedik egymást (két hím kombináció a legrosszabb, ami csak lehet!!!) és a gyengébb madarakat (a többit!)! Emellett ekkora hely nagyon kicsike, két rozellának főleg, max kt nimfának elég, de rozelláknak semmiképp! Mindenképp csinálj vele valamit, mert tragédia lesz a vége!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2010 máj. 2, 17:28 
Szia Lacrimosa!

Tulajdonképpen a rozella az kettő fiú. Együtt vannak 1x1,20x60 cm-es röpdében kettő hím énekessel és kettő hím nimfával. Nem bántják egymást, viszont a két énekest nagyon babusgatja a két nimfa, és a fejüket óvatosan kurkászgatják. Egyébként megvan a rangsor, jól elvannak. Ha kiengedem röptetni a sanyikat, gondolom vadászni kell rájuk, hogy visszamenjenek a helyükre. Egyébként szépen repül mind a kettő. Na majd meglátjuk. Próbálkozom a képekkel.
Üdv.: Tünde

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 2, 9:49 
tündi393 írta:
Szia Lacrimosa!

Köszi a válaszodat, viszont mi nem vágtunk semmit az evezőtollán, meg úgy néz ki, ahogyan vettük. Igazán nem nagyon értek az ilyen nagy madarakhoz. Közben ma hoztunk Makóról neki egy párt. Ő egy éves és tényleg látszik rajta, hogy fiú lesz. Nagyon bordó csőre van, és már a nyaka körül enyhén kirajzolódik a sáv. Még ismerkednek csak, bár aranyos az új, mert próbál úgy helyezkedni, ahogy a másik. Ugyanoda megy, ahol az alszik este. Hát, remélem jól érzik majd magukat ketten. Amúgy van külön röpdékben össze-vissza elhelyezve kettő rozella, kettő nimfa, négy énekes, kettő barna fülű (ezek teljesen külön vannak és az én gyönyörű kedvenceim), nagyon kezesek, imádom őket. Van még fisheri, rózsásfejű, verebek, katalinok és még kisebbek, mint sirálykák, pintyek. A sanyik azok, amik igazán nagyok. Próbálkozunk, reméljük sikerrel.
Köszi mindent: Tünde


Értem, viszont tényleg úgy néz ki, mint akinek hiányzik az evezőtolla! Röptetve volt már? Mennyire tud repülni? Lehet, hogy másik helyen nyesték meg.... Érdekes, mert azért rájuk a Polyoma nem lenne jellemző. Na mindenesetre következő vedlésnél majd kiderül mi lesz!
A két madárnak viszont már nagyobb hely kell! És ha lakásban vannak, nyugodtan enged ki röptetni. A repülés nagyon fontos, mert csak így tisztítódik ki a légzsákjuk rendesen, így nem lesznek gombásak.
Ennyi madarat... Azért remélem a rozellákat minden madártól teljesen külön vannak! A rozellapapagájok költési időszakban rettenetesen agresszívek lesznek, és nem egyszer előfordult, mikor adott idejű együtt tartás után minden "ok nélkül" lemészárolták a volier többi lakóját!
Képeket ha tudsz majd rakjál fel, szívesen nézünk! :D

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2010 máj. 1, 20:46 
Szia Lacrimosa!

Köszi a válaszodat, viszont mi nem vágtunk semmit az evezőtollán, meg úgy néz ki, ahogyan vettük. Igazán nem nagyon értek az ilyen nagy madarakhoz. Közben ma hoztunk Makóról neki egy párt. Ő egy éves és tényleg látszik rajta, hogy fiú lesz. Nagyon bordó csőre van, és már a nyaka körül enyhén kirajzolódik a sáv. Még ismerkednek csak, bár aranyos az új, mert próbál úgy helyezkedni, ahogy a másik. Ugyanoda megy, ahol az alszik este. Hát, remélem jól érzik majd magukat ketten. Amúgy van külön röpdékben össze-vissza elhelyezve kettő rozella, kettő nimfa, négy énekes, kettő barna fülű (ezek teljesen külön vannak és az én gyönyörű kedvenceim), nagyon kezesek, imádom őket. Van még fisheri, rózsásfejű, verebek, katalinok és még kisebbek, mint sirálykák, pintyek. A sanyik azok, amik igazán nagyok. Próbálkozunk, reméljük sikerrel.
Köszi mindent: Tünde


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 1, 13:05 
tündi393 írta:
Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat, aranyosak vagytok. Végül is úgy gondolom, hogy csak veszünk mellé egy párt. Nagyon úgy néz ki, hogy csak lány ez, de majd kiderül. Kap egy párt, jobb esetben tényleg külön neműek lesznek. Ja, és egyébként sárga volt az anyja, kék az apja (ha jól emlékszik a tenyésztő rá). Tudtam csinálni róla képet. A nyakán még halványan sincs csík, bár a faroktoll közepe hosszú.
Kép

Kép
Köszi Warhawk, Tomi és Lacrimosa.


Gyönyörű egy madár nem vitás! De jól látom meg van nyesve az evezőtolla? Miért, ha szabad kérdeznem?
A nemét még tényleg nem lehet meghatározni, egyszerűen semmilyen még. De majd kiderül. A farktollak hosszúságával semmit sem tudsz kezdeni, a legtöbb Psittacula fajnak szép hosszú farktolla van, ez adja nekik a nemeses beütést. Imádom őket, bár ma reggel csinált az én drágám egy orrpiercinget... :lol: Egyszerűen imádom! A pár jó döntés, és tényleg addig kell szerezni neki, amíg nem lesz nagy a korkülönbség. Nekem egy 15 éves vénasszony van itt, és el nem hiszed milyen nehéz neki egy hasonlókorú hímet találni... egyszerűen lehetetlen, a piac csak fiókákkal van tele, velük meg nem tud az én boszim mit kezdeni. :? Pedig már egy jó éve böngészem az apróhírdetéseket... De talán csak lesz valami!
Hidd el, imádni fogod a velük töltött időt! Sosem lesznek igazán kezesek, de roppant értelmes madarak, s nagyon agyafúrtak és igazi haspókok. Az enyém mindent megeszik, nincs semmi olyan, amit meg ne enne. :lol:

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2010 ápr. 30, 14:53 
Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat, aranyosak vagytok. Végül is úgy gondolom, hogy csak veszünk mellé egy párt. Nagyon úgy néz ki, hogy csak lány ez, de majd kiderül. Kap egy párt, jobb esetben tényleg külön neműek lesznek. Ja, és egyébként sárga volt az anyja, kék az apja (ha jól emlékszik a tenyésztő rá). Tudtam csinálni róla képet. A nyakán még halványan sincs csík, bár a faroktoll közepe hosszú.
Kép

Kép
Köszi Warhawk, Tomi és Lacrimosa.

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 15:06 
Tomi088 írta:
tündi393 írta:
Szia Warhawk!

A madár kb. 1 m x 70cm x 50 cm-es kalitban van. Tud egy kicsit röpködni benne. Közben csináltam róla telefonnal képeket, megpróbálok felrakni belőle. Várunk türelmesen, hogy mi lesz belőle, ha csak tényleg ilyen soká lehet megmondani igazán a nemét.
Köszi szépen.

Szia.Nekem van 4 Kis sándorom 2 fiatal 2009 es és már nekem is mondták hogy csak 3 évesen derül ki a neme.ugy hogy én is csak várni tudok vele :) de vigyázz vele ha 1 dül van mert ha unatkozik megtépi magát ugy hogy foglalkoz vele amennyit csak tudsz,ha nem akarsz párt venni neki.Sok helyen olvasni hogy röpdébe valo papagáj, de ha tud röpködni nyujtozkodni akor szerintem jo.Üdv Tomi


Nem igazán. A kis sanyik nagyon mozgékonyak és szociális állatok. Pár mindenképp kell majd neki, felesleges egyedül tartani, mert "beszélni" nem fog megtanulni, és olyan szelíd sem lesz, mint egy hullámospapagáj, vagy ha "szelíd" is, ivaréréskor meg fog változni a helyzet. Kokót is egyedül tartották 14 évig, és nézz az avatárra, hogy mi lett belőle... Az ember nem képes annyit foglalkozni vele... Kokóval is foglalkoztak, mikor kicsike volt még, aztán ivarérett lett, támadott, és "vad" lett, ami miatt többé nem engedték ki...
A nemét valóban csak később tudod meg, de ha már most érdekel, meg tudott csináltatni a DNS-tesztet egyik klinikán, csak az nem kevés pénz.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 13:12 
tündi393 írta:
Szia Warhawk!

A madár kb. 1 m x 70cm x 50 cm-es kalitban van. Tud egy kicsit röpködni benne. Közben csináltam róla telefonnal képeket, megpróbálok felrakni belőle. Várunk türelmesen, hogy mi lesz belőle, ha csak tényleg ilyen soká lehet megmondani igazán a nemét.
Köszi szépen.

Szia.Nekem van 4 Kis sándorom 2 fiatal 2009 es és már nekem is mondták hogy csak 3 évesen derül ki a neme.ugy hogy én is csak várni tudok vele :) de vigyázz vele ha 1 dül van mert ha unatkozik megtépi magát ugy hogy foglalkoz vele amennyit csak tudsz,ha nem akarsz párt venni neki.Sok helyen olvasni hogy röpdébe valo papagáj, de ha tud röpködni nyujtozkodni akor szerintem jo.Üdv Tomi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 11:49 
Szia Warhawk!

A madár kb. 1 m x 70cm x 50 cm-es kalitban van. Tud egy kicsit röpködni benne. Közben csináltam róla telefonnal képeket, megpróbálok felrakni belőle. Várunk türelmesen, hogy mi lesz belőle, ha csak tényleg ilyen soká lehet megmondani igazán a nemét.
Köszi szépen.

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 28, 22:34 
tündi393 írta:
Ha valaki tud segíteni, akkor köszönöm. Én fiúnak szeretném tudni. Sajnos képet nem tudok felrakni, mert nagyon röpköd, ha közel megyünk.

Mekkora kalitban van? Távolabbról is jó egy kép róla.

Ha hím, akkor a nyakán elől egy fekete, hátul egy rózsaszínes szalagnak kellene látszódnia. Azonkívül a tarkója kékes színű. Na, most ettől eltérések is lehetnek kisebb nagyobb mértékbe pl. ha nem a "vad" színű egyedről van szó. Ráadásul ha még valóban csak egy éves, akkor nem lehet megállapítani 100% biztonsággal a nemét (max DNS azonosítással), mert még nincs kiszínesedve, a hímek úgy néznek ki mint a tojók. Három éves korukra színesednek ki.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2010 ápr. 28, 22:22 
Sziasztok!
Van egy 1 éves kissándor papagájom. Kaptam már több helyről tanácsot, hogy mit nézzek meg rajta a neme meghatározásához. A csőre színétől kezdve, a csőr horgassága, vastagsága is volt már, de teljesen összezavarodtam, így már fogalmam sincs. Amúgy zöld színű, sárgás farktollai vannak, a csőre széles, nagy, de még nem igazán sötétbordó. Ha valaki tud segíteni, akkor köszönöm. Én fiúnak szeretném tudni. Sajnos képet nem tudok felrakni, mert nagyon röpköd, ha közel megyünk.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 27, 19:23 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Ha alfaj érdekel: indiai semmiképp, mert a csőre nagy hozzá, tehát valószínűleg afrikai kissándorpapagáj (Psittacula krameri krameri) lesz. Ez az alapfaj.

Az indiai (Psittacula krameri manillensis) én úgy tudom, hogy a legnagyobb termetű, tehát pont neki kéne nagyobb csőrének lenni, ráadásul a csőrének felső fele vörös színű, de az alsó fekete. De én csak belekotyogok, mert ehhez tényleg ne értek, sosem volt kis Sanyim.

(A másik két alfaj a Psittacula krameri parvirostris és a Psittacula krameri borealis, de róluk semmit sem tudok).

Lacrimosa írta:
A színváltozat... hát ott passzolok, sosem néztem utána a színváltozatoknak, mindig is a normál híve voltam... De valószínűleg valami kevert van benne, a szakértők (tenyésztők) jobban tudnak majd segíteni ebben!

Lutinó, albínó, kék és izabella. Plusz a "originál". Az első kettőt kizárhatjuk. Valószínű ez valamely kombinációja lehet ezeknek (vagy a már említett fenti két alfaj egyike?)? Valaki esetleg aki jobban ért hozzá?



Nem csak ennyi színváltozat van, hanem még 2-3-szor ennyi.... utóbbi időben mindenféle extravagáns (ám fele annyira sem szép..) színváltozatok lepték el a külföldi piacot.

Akkor az alfajokról egy kis ismeretterjesztés:
Psittacula krameri krameri, Afrikai örvöspapagáj (Alapfaj)
Psittacula krameri borealis, Neumanni örvöspapagáj (Neumann's Ring-necked Parakeet). 43 cm hosszú, pofa sárgászöld, a mellkasán és a hasán a tllazat enyhén halványszürkés beütésű. A felső és alsó csőrkáva piros!

Psittacula krameri manillensis, Indiai örvöspapagáj (Indian Ring-necked Parakeet). 43 cm hosszú, az alapfajhoz képest sötétebb, a pofa erős zöld, a mell és has tollazata kékesszürkés tónusú. Felső csőrkáva piros, alsó fekete.

Psittacula krameri parvirostris, Abessziniai örvöspapagáj (Abyssinian Parakeet). 40 cm hosszú. A pofa sápadtzöld, a mell és has tollazata enyhén szükrésfehéres tónusú. A felső csőrkáva piros, fekete csúccsal, az alsó csőrkáva fekete.


Az alapfaj hossza is 43 cm - hivatalosan a legtöbb könyvben, semmivel sem nagyobb vagy kisebb az indiainál, viszont ha megnézel egy indiait és egy afrikait, a csőr nagysága - fejhez való aránya - az indiai csőre kisebb (kicsit érdekesebb megjelenésű...), mint az afrikaié.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 ápr. 26, 8:19 
haNa39 írta:
Régen írtam, beszámolok gondoltam. Masni, a kissándor papagájom sokat fejlődött. Már magától bemegy a kalitkájába, mert minden nap nagyjából szabadon van egész nap. Jól nevelt és a konyhát, étkezőt nem repüli be. Megeszi most már a kölest is, nem csak napraforgón él. 2 "idegen nyelvet" tanult meg időközben. :mrgreen: Kecske papagájul, meg hullámos papagájul. :mrgreen: Perfect!!! :drunken: Haláli bohóc, vannak kedvenc dolgai, de nagyon hisztis továbbra is! "Kire ütött ez a gyerek?" :mrgreen: Nem régen észre vettük, hogy a hátán is tiszta kopasz, de ott már klassz új tollakat láttam a napokban. A hasán viszont a kezdeti két folt továbbra is ott van. Már annyira nem izgat, időnként ivermectint cseppentek és kapja a vitamint a toll növekedés serkentővel. Ő az úr a házban, de papagájok között mindenképpen. Egyedül a kis hullámos lány hajazza, de az mindenkit. :mrgreen: Nagyjából ennyi, mióta nem jelentkeztem.

Szia.Örülök én is neki hogy jol van Masni csak igy tovább. Képet rakhatnál fel rola kiváncsi lennék rá. Üdv Tomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 ápr. 26, 8:15 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Ha alfaj érdekel: indiai semmiképp, mert a csőre nagy hozzá, tehát valószínűleg afrikai kissándorpapagáj (Psittacula krameri krameri) lesz. Ez az alapfaj.

Az indiai (Psittacula krameri manillensis) én úgy tudom, hogy a legnagyobb termetű, tehát pont neki kéne nagyobb csőrének lenni, ráadásul a csőrének felső fele vörös színű, de az alsó fekete. De én csak belekotyogok, mert ehhez tényleg ne értek, sosem volt kis Sanyim.

(A másik két alfaj a Psittacula krameri parvirostris és a Psittacula krameri borealis, de róluk semmit sem tudok).

Lacrimosa írta:
A színváltozat... hát ott passzolok, sosem néztem utána a színváltozatoknak, mindig is a normál híve voltam... De valószínűleg valami kevert van benne, a szakértők (tenyésztők) jobban tudnak majd segíteni ebben!

Lutinó, albínó, kék és izabella. Plusz a "originál". Az első kettőt kizárhatjuk. Valószínű ez valamely kombinációja lehet ezeknek (vagy a már említett fenti két alfaj egyike?)? Valaki esetleg aki jobban ért hozzá?

Azért köszike üdv Tomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 26, 8:07 
Lacrimosa írta:
Ha alfaj érdekel: indiai semmiképp, mert a csőre nagy hozzá, tehát valószínűleg afrikai kissándorpapagáj (Psittacula krameri krameri) lesz. Ez az alapfaj.

Az indiai (Psittacula krameri manillensis) én úgy tudom, hogy a legnagyobb termetű, tehát pont neki kéne nagyobb csőrének lenni, ráadásul a csőrének felső fele vörös színű, de az alsó fekete. De én csak belekotyogok, mert ehhez tényleg ne értek, sosem volt kis Sanyim.

(A másik két alfaj a Psittacula krameri parvirostris és a Psittacula krameri borealis, de róluk semmit sem tudok).

Lacrimosa írta:
A színváltozat... hát ott passzolok, sosem néztem utána a színváltozatoknak, mindig is a normál híve voltam... De valószínűleg valami kevert van benne, a szakértők (tenyésztők) jobban tudnak majd segíteni ebben!

Lutinó, albínó, kék és izabella. Plusz a "originál". Az első kettőt kizárhatjuk. Valószínű ez valamely kombinációja lehet ezeknek (vagy a már említett fenti két alfaj egyike?)? Valaki esetleg aki jobban ért hozzá?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 26, 6:42 
Warhawk írta:
Tomi088 írta:
Tud segiteni valaki hogy milyen faju lehet a Sanyi papagájom??Köszönöm

Szívesen segítenék, de ebben nem tudok. Gondolom az alfajra vagy a színváltozat nevére vagy kíváncsi. A nemének meghatározása egyszerűbb lenne. :)


Ha alfaj érdekel: indiai semmiképp, mert a csőre nagy hozzá, tehát valószínűleg afrikai kissándorpapagáj (Psittacula krameri krameri) lesz. Ez az alapfaj.
A színváltozat... hát ott passzolok, sosem néztem utána a színváltozatoknak, mindig is a normál híve voltam... De valószínűleg valami kevert van benne, a szakértők (tenyésztők) jobban tudnak majd segíteni ebben!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 22:37 
Tomi088 írta:
Tud segiteni valaki hogy milyen faju lehet a Sanyi papagájom??Köszönöm

Szívesen segítenék, de ebben nem tudok. Gondolom az alfajra vagy a színváltozat nevére vagy kíváncsi. A nemének meghatározása egyszerűbb lenne. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 22:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO