Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 31, 18:03
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2014 jan. 1, 18:08 
Sziasztok!

Vásárolnék kézzel nevelt, illetve szelíd-barátságos lutinó, vagy kék Nagy Sándor papagájt.
Ajánlatot PÜ-ben kérnék.

Üdv: Ákos


 
Offline
Csatlakozott: 2011 júl. 29, 16:32
Hozzászólások: 7
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 okt. 26, 19:20 
Warhawk írta:
Swen írta:
Van esély, hogy tavaszig egymásra találnak, vagy lesz két elfuserált madaram? :(

Esély az mindig van, talán később rájön mindkettő, hogy rossz vonat után futnak. :lol:

Akkor türelmesen várok :) és nem hagyom magam elcsábítani :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 26, 19:01 
Swen írta:
Van esély, hogy tavaszig egymásra találnak, vagy lesz két elfuserált madaram? :(

Esély az mindig van, talán később rájön mindkettő, hogy rossz vonat után futnak. :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 júl. 29, 16:32
Hozzászólások: 7
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 okt. 26, 15:51 
Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Nagysándor tojóm, aki tavasszal lesz 3 éves. Elrepült a párja, így 1 évig "özvegy" maradt, azonban másfél hónapja kapott egy új hímet.
A hím szép egészséges, nagytestű, idősebb madár. Eleinte a tojó kicsit kergette, de most már egész jól megvannak. Viszont a gondom az, ha bemegyek a röpdébe, a tojó hozzám repül, és ha kijövök rikácsol... Amikor még megvolt az előző párja akkor nagyon vad volt.
Ez nem is annyira nagy baj szerintem,mivel én voltam 1 évig a "párja", viszont a hím elkezdett nekem 1 hete násztáncot járni, ha sokáig ott vagyok a röpdénél.
Van esély, hogy tavaszig egymásra találnak, vagy lesz két elfuserált madaram? :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 20:01 
Warhawk írta:
Persze, és meg kell becsülni az olyan boltokat! (Ahol szokás ilyen apróságra figyelni mint minőség és azonos összetétel).

:59:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 17:13 
Persze, és meg kell becsülni az olyan boltokat! (Ahol szokás ilyen apróságra figyelni mint minőség és azonos összetétel).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 okt. 23, 21:50 
Warhawk írta:
Én még mindig abban a tévhitben vagyok, hogy van valami cég aki ezt az eleséget forgalmazza (lásd BAYERN, Versele-Laga, stb). Mert ha csak a boltban állítják össze akkor bármi lehet benne és boltonként / idényenként eltérhet.


Biztosan vannak olyan boltok ahol ez előfordulhat.
Én a Galambbázis keverékét etetem már néhány éve és állíthatom, hogy ugyan azt a minőséget adják mindig.
Alaptakarmánynak használom amit időszakonként (költés, téli időszak stb.) dúsítok ezzel-azzal.

Ez csak a "nagyokra" vonatkozik.
A "kicsik" keverékét magam keverem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 23, 20:54 
Én még mindig abban a tévhitben vagyok, hogy van valami cég aki ezt az eleséget forgalmazza (lásd BAYERN, Versele-Laga, stb). Mert ha csak a boltban állítják össze akkor bármi lehet benne és boltonként / idényenként eltérhet.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 okt. 23, 20:38 
Sztem ez hibás elnevezés mert a nimfa inkább közepes..

Nyilván "cége " válogatja, mert van olyan nagypapagáj eleség amit a nimfa meg a hasonszőrű társa méla utálattal nézne.

A nagyobb papagájokat én nagypapagájos eleséggel etetem de a tűzfarkúak éheznének talán emellett.Pedig ők nimfa méretűek, vagy kissé nagyobbak.

Arról nem is beszélve, hogy az "óriáspapagáj kaját" még a királyaim se ennék meg, legalábbi nagyrészét nem.De minden cégnél más az összeállítás.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 7, 19:41
Hozzászólások: 42
   
Hozzászólás 2013 okt. 23, 20:00 
Warhawk írta:
hdekakas írta:
Bátran ajánlom. És köszönöm tasi kollégának hogy megemlítette ezt a magkeveréket. 8)

Van valami neve is a terméknek vagy csak "nagypapagáj keverék"?

Óriáspapagáj eleség. Én legalábbis így kértem a malomban ahol forgalmazzák. A csomagolásán meg nem tudom mi van feltüntetve, mert csak fél zsákkal vettem, saját zsákba.
De a nagypapagáj megnevezést a nimfa méretűekre szokták használni az eleségeknél.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 23, 19:26 
hdekakas írta:
Bátran ajánlom. És köszönöm tasi kollégának hogy megemlítette ezt a magkeveréket. 8)

Van valami neve is a terméknek vagy csak "nagypapagáj keverék"?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 7, 19:41
Hozzászólások: 42
   
Hozzászólás 2013 okt. 22, 21:48 
Na ma vettem a Galambázistól óriáspapagáj keveréket.
Szupernek tűnik! A magok minősége, összetétele és aránya is.
Felhívtam őket, és kiderült hogy ráadásul nálunk itt helyben forgalmazzák a takarmányboltban is. Itt meg adnak bármennyi kilót, így ma egy fél zsákkal vettem.
Bátran ajánlom.
És köszönöm tasi kollégának hogy megemlítette ezt a magkeveréket. 8)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 21:45 
Az a baj, hogy van néhány hely ahol irtó sok mindent be lehet szerezni, de a minimális tömeg 1 kg.
Nos van amiből ez az 1 kg. csilliárd Ft.
Csak nekem (teszem fel ! )3 dkg. kellene ahhoz a mennyiséghez amit én bekeverek de a többivel mi a fenét csináljak?

Társuláshoz meg nincs a közelben partner...

Erre a galagonyára meg ilyesmire fordítva a szót.Tényleg nagyon egyed függő.

Pl. megfigyeltem, hogy a Pyrrhura perleta párom fele annyi gyümölcsöt eszik meg mint a 8 db. lepidám. :D

Értitek ugye?? :) Ja és lágyeleséget is.

Pl. a pyrrhurráim imádják a takonyszerű érett gyümölcsöket, a királyok inkább az egész gyümölcskavalkádot otthagyják, inkább nem esznek belőle semmit, ha "megfertőzte" valami lágy gyümi a "szent kelyhüket".

A lágyeleséget sem kultiválták, csak mióta beraktam alájuk két kínai törpefürjet feltámadt bennük az irigység és inkább leszállnak a földre és elzabálják előlük az idáig utált sz@rt, csak nehogy más egye el előlük.Irigy dögök. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 21:09 
jojo írta:
Na igen ezt én is elhiszem, de ha magam keverem össze a "gyári adatok szerint" az "összetevőket" akkor olcsóbban kijövök.

De van olyan mag amit sztem a madaraim meg se ennének.
Nézegettem több keveréket de olyan extra akármik vannak benne, hogy én feleslegesnek tartom, bár nem pont az általatok kitárgyalt magkeverékről beszélek.Csak úgy általában.

Úgy kb 100 x elhatároztam, hogy megnézem mit is hagynak ott a madarak mint a saját mint a gyári keverékekből, de aztán lehet, hogy abból is esznek, csak nem mindent.

Gyanítom, hogy azért a gyümölcs meg zöld eleséggel, meg a vitaminokkal pótolható pl. a mungóbab, meg a fenyőmandula és egyéb krucifix egzotikumok.

Tudom, hogy nehéz pótolni az "esőerdők, meg a szavannák" táplálékbőségét, de azért hátha..

Persze én is olvastam Gálos Pista bácsi megjegyzését az árokparti növények változatosságáról...aki szintén olvasta, tudja miről beszélek.


Egy dolgot nem próbáltam még ki.
Azt, ha mondjuk elmennék a galambbázisba és megvenném a keverék összetevőit külön-külön (mert lehet) és magam összekeverném akkor mennyibe jönne ki?
Szerintem nem lenne úgy sem olcsóbb... :?

Az árokparti növényekben pedig 100%-ig hiszek.
Most (még) a galagonya és (már) a kökény a sláger.
Ma is kaptak egy kazallal!!!
Imádják!! :mrgreen:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 20:43 
jojo írta:
Persze én is olvastam Gálos Pista bácsi megjegyzését az árokparti növények változatosságáról...aki szintén olvasta, tudja miről beszélek.

A természetben is vannak idény jelegű kaják. Ott sem mindent esznek meg minden alkalommal és azon belül is vannak kedvencek. Erről az a sztori jut az eszembe amit Durrell írt egyszer. A majmok közül az egyik megette a banán héját, de a belsejét eldobta. Ugyanabból a fajból a vele együtt élő másik viszont megette a banánt, de a héjához hozzá sem nyúlt soha.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 19:51 
Na igen ezt én is elhiszem, de ha magam keverem össze a "gyári adatok szerint" az "összetevőket" akkor olcsóbban kijövök.

De van olyan mag amit sztem a madaraim meg se ennének.
Nézegettem több keveréket de olyan extra akármik vannak benne, hogy én feleslegesnek tartom, bár nem pont az általatok kitárgyalt magkeverékről beszélek.Csak úgy általában.

Úgy kb 100 x elhatároztam, hogy megnézem mit is hagynak ott a madarak mint a saját mint a gyári keverékekből, de aztán lehet, hogy abból is esznek, csak nem mindent.

Gyanítom, hogy azért a gyümölcs meg zöld eleséggel, meg a vitaminokkal pótolható pl. a mungóbab, meg a fenyőmandula és egyéb krucifix egzotikumok.

Tudom, hogy nehéz pótolni az "esőerdők, meg a szavannák" táplálékbőségét, de azért hátha..

Persze én is olvastam Gálos Pista bácsi megjegyzését az árokparti növények változatosságáról...aki szintén olvasta, tudja miről beszélek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 18:40 
Így már érthető a "gyári" kifejezés.
Galambbázisék (pedig távol álljon tőlem, hogy csináljam nekik a reklámot, pláne ingyen 8) ) magkeveréke szerintem felveszi a versenyt bármelyik nagy nevű cég termékével.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 14:25 
tasi írta:
Mitől "gyári" egy keverék...?

Gyári termék: gyárban készül, mindig ugyanazok és ugyanolyan arányban találhatók benne, a minőségre valamiféle garanciát vállalnak (ISO9002, HACCP, stb). A másik verzió, hogy a boltban keverik az ott kapható magokból. Ez utóbbinál sajna az összetétel és a minőség is folyamatosan változhat.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 12:25 
Gondolom arra már az a bolt is rátette a maga hasznát.
Asszem legutoljára a 20 kilós "óriás" keverék volt nyolcezer... talán.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 11:13 
tasi írta:
Warhawk írta:
tasi írta:
Hívd fel őket, jó áron (Versele-laga árának feléért se) adnak szuper minőséget

Az valami gyári keverék vagy "házi" recept tőlük?


Mitől "gyári" egy keverék...?
Gondolom, hogy valami séma vagy tenyésztők által javasolt receptúra alapján állítják össze.
De ezt csak én gondolom így, amúgy fogalmam sincs.
Legközelebb megkérdezem... :roll:

Én amúgy az "amazon" és az "óriás papagáj" keveréket szoktam vásárolni tőlük, meg pár más magot kiegészítésnek, csíráztatni stb.

Legutóbb én is tőlük vettem kaját az énekeseknek(találtam egy hódmezővásárhelyi boltban), az összetételét tekintve jónak tűnik,bár annyira nem értek hozzá. Azt hiszem 480 ft volt egy kiló


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 10, 13:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO