Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 22:19 
Tud segiteni valaki hogy milyen faju lehet a Sanyi papagájom??Köszönöm


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 ápr. 23, 18:41 
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 23, 18:21 
Tomi088 írta:
Sziasztok.Ápr 11 én vételeztem egy Kis sándort Monoron Világos kék és zöldes a szárnya és a feje bubja is enyhén.Azt szeretném megtudni hogy milyen faju,ja és 2 éves a madár.Köszönöm elöre is a segitséget. Üdv Tomi

Esetleg egy kép...?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 ápr. 23, 18:04 
Sziasztok.Ápr 11 én vételeztem egy Kis sándort Monoron Világos kék és zöldes a szárnya és a feje bubja is enyhén.Azt szeretném megtudni hogy milyen faju,ja és 2 éves a madár.Köszönöm elöre is a segitséget. Üdv Tomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 15:49 
haNa39 írta:
Régen írtam, beszámolok gondoltam. Masni, a kissándor papagájom sokat fejlődött. Már magától bemegy a kalitkájába, mert minden nap nagyjából szabadon van egész nap. Jól nevelt és a konyhát, étkezőt nem repüli be. Megeszi most már a kölest is, nem csak napraforgón él. 2 "idegen nyelvet" tanult meg időközben. :mrgreen: Kecske papagájul, meg hullámos papagájul. :mrgreen: Perfect!!! :drunken: Haláli bohóc, vannak kedvenc dolgai, de nagyon hisztis továbbra is! "Kire ütött ez a gyerek?" :mrgreen: Nem régen észre vettük, hogy a hátán is tiszta kopasz, de ott már klassz új tollakat láttam a napokban. A hasán viszont a kezdeti két folt továbbra is ott van. Már annyira nem izgat, időnként ivermectint cseppentek és kapja a vitamint a toll növekedés serkentővel. Ő az úr a házban, de papagájok között mindenképpen. Egyedül a kis hullámos lány hajazza, de az mindenkit. :mrgreen: Nagyjából ennyi, mióta nem jelentkeztem.


Nagyon örülök neki, hogy szépen beilleszkedett!
Tudsz róla berakni képet? Kivánsci lennék rá! Én jelenleg a sajátoménak akarok nekiállni pasast keresni, de először legyen meg a kerti volier, ahova a nimfák kimennek. Csak probléma lenne, hogyha a páros mellett lennének a nimfák is.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 19:51 
Régen írtam, beszámolok gondoltam. Masni, a kissándor papagájom sokat fejlődött. Már magától bemegy a kalitkájába, mert minden nap nagyjából szabadon van egész nap. Jól nevelt és a konyhát, étkezőt nem repüli be. Megeszi most már a kölest is, nem csak napraforgón él. 2 "idegen nyelvet" tanult meg időközben. :mrgreen: Kecske papagájul, meg hullámos papagájul. :mrgreen: Perfect!!! :drunken: Haláli bohóc, vannak kedvenc dolgai, de nagyon hisztis továbbra is! "Kire ütött ez a gyerek?" :mrgreen: Nem régen észre vettük, hogy a hátán is tiszta kopasz, de ott már klassz új tollakat láttam a napokban. A hasán viszont a kezdeti két folt továbbra is ott van. Már annyira nem izgat, időnként ivermectint cseppentek és kapja a vitamint a toll növekedés serkentővel. Ő az úr a házban, de papagájok között mindenképpen. Egyedül a kis hullámos lány hajazza, de az mindenkit. :mrgreen: Nagyjából ennyi, mióta nem jelentkeztem.

_________________
haNa39


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 10, 21:06
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 17:59 
A leándert nem tudják elérni, meg már közel sem akkora mint a képen látszik.
A két röpde és a házikó közel egyforma alapterületü, ugy hogy most hagyom akkor itt őket. Az etetésnél sokat segített amiket irtál. Köszönöm a részletes tanácsokat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 10, 20:20 
ancsa írta:
A helyük a röpdével együtt kb. 120 cm x 250 cm, ebből nagyobb rész az épületben van. Azt tudom, hogy nem olyanok mint a kecske papagájok, akik szeretnek kapirgálni, ezért is furcsálottam, hogy ott vannak lent. Vannak gyümölcsfáink, és van nyírfánk egy hatalmas. Ezek ágait mindig lehet adni, virágzás előtt és után is? Én ugy tudtam, hogy fűzfaágat lehet adni nekik, csak a fűzfabokorét nem. És mi a helyzet a fenyőtobozzal? Azt szárazon, v. zölden szokták adni? A zöldséget, gyümölcsöt mindig kapnak, szeretik a lábukkal megfogni és ropogtatni az egész répaszeleteket. A nímfapapagájos oldalon olvastam, hogy a sok napraforgó ártalmas. Ők szürke csíkost szoktak kapni, nem tul sokat. Úgy hallottam, hogy a sok napraforgótól megbetegedhet a májuk, de más papagájra is igaz ez. Amennyiben igy van, mennyi a napi megengedett mennyiség belőle? Itt van két kép az elsőn a mostani helyük,/kisebb röpde nagyobb fedett hely/, a másikon pedig nagyobb röpde, kisebb védőházikó látható. Melyik a nekik való, ha majd arra kerül a sor?
Kép

Kép




Ha a két röpde alapterülete kb egyforma, akkor mindegy melyikbe kerülnek.
Viszont én a leanderrel vigyáznék, nem raknám olyan közel a röpdéhez, mert ha ne adj isten a madarak valahogy elérik, elpusztulhatnak, mivel erősen mérgező!
Napraforgót keveset adj nekik, nem kell olyan sok. Télen lehet nekik többet adni, hogyha kinn vannak, mert akkor a hideg végett több energiára van szükségük!
Nem csak fűzfa adható nekik, hiszen sok fa van, ami még elmegy, noha a fűzfa annyiba jó, hogy természetes antibiotikumot tartalmaz. Amiket semmiképp ne adj nekik, mert nagyon veszélyesek: akác, bodza (csak virága ehető, többi más erősen mérgező), tölgyek, nagyon gyantás fenyő (erdei fenyő nagyoon jó, nem gyantázik, és alul rendszerint elérhető magasságban sok kopasz ággal). Gyümölcsfaágak mindenképp adható nekik, de csak ha nincsenek permetezve, de adhatsz nekik orgonát is! Ezek nem csak rágcsálásra jók, hanem ülőfaként! A kérget nem kell róla lekaparni, majd ők lerágják, elég ha egy kefével lemosod és kész.
Tobozt szárazon szokás adni nekik, de ezenkívül az enyém imádja az ilyen gurigákat!
Gyümölcsök terén viszont figyelmeztetésképp megemlítem, hogy avokádót semmiképp ne adj nekik, mert mérgező!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 10, 21:06
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 ápr. 10, 20:03 
A helyük a röpdével együtt kb. 120 cm x 250 cm, ebből nagyobb rész az épületben van. Azt tudom, hogy nem olyanok mint a kecske papagájok, akik szeretnek kapirgálni, ezért is furcsálottam, hogy ott vannak lent. Vannak gyümölcsfáink, és van nyírfánk egy hatalmas. Ezek ágait mindig lehet adni, virágzás előtt és után is? Én ugy tudtam, hogy fűzfaágat lehet adni nekik, csak a fűzfabokorét nem. És mi a helyzet a fenyőtobozzal? Azt szárazon, v. zölden szokták adni? A zöldséget, gyümölcsöt mindig kapnak, szeretik a lábukkal megfogni és ropogtatni az egész répaszeleteket. A nímfapapagájos oldalon olvastam, hogy a sok napraforgó ártalmas. Ők szürke csíkost szoktak kapni, nem tul sokat. Úgy hallottam, hogy a sok napraforgótól megbetegedhet a májuk, de más papagájra is igaz ez. Amennyiben igy van, mennyi a napi megengedett mennyiség belőle? Itt van két kép az elsőn a mostani helyük,/kisebb röpde nagyobb fedett hely/, a másikon pedig nagyobb röpde, kisebb védőházikó látható. Melyik a nekik való, ha majd arra kerül a sor?
Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 10, 19:14 
ancsa írta:
Ez biztató, akkor reménykedhetek, hogy tojó lesz a zöldszínű. Odut semmi képpen nem teszek be. Az eddigiekhez képest elég sok új dolgot tapasztaltam velük kapcsolatban. Mint irtam is, hogy a hím már etetné a másikat, és arra is felfigyeltem, hogy eddig sosem voltak a röpde alján, mindig csak az oldalán és az ülőfán voltak. Azt tudni kell, hogy az ő röpdéjük, nem érintkezik a talajjal, a falra van szerelve. Valamire szükségük lenne?



Mekkora a röpdéjük? Csak mert úgye majd még tenyészteni is akarsz, és ott mindenképp nagyobb hely kell!
Az, hogy nincsenek a röpde alján, normális, a sanyik nem arról híresek, az enyém is nagyon ritkán hajlandó lemászni a volier aljára.

Most rügyezik és virágzik sok fa - adj nekik friss ágakat, lombbal, virágokkal stb., csak ügyelj rá, hogy ne legyenek permetezettek, ill. ne legyen mérgező fa! Pl: orgona, fűzfa, permetmentes gyümölcsfák jók lennének! Ez jó elfoglaltságnak.
Aztán etetésnél ügyelj arra, hogy a kis sanyik a többi ázsiai fajhoz képest sok zöldeleséget igényelnek - enyémem meg van őrülve minden gyümölcsért, zöldséget viszont inkább csak főve eszi meg rizzsel keverve!

Majd ha tenyészteni akarod, ajánlott spec. táplálékkiegészítőket adni, mint pl.: Nekton vagy Korvimin, plusz tojás és sok zöldeleség.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 10, 21:06
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 ápr. 10, 18:37 
Ez biztató, akkor reménykedhetek, hogy tojó lesz a zöldszínű. Odut semmi képpen nem teszek be. Az eddigiekhez képest elég sok új dolgot tapasztaltam velük kapcsolatban. Mint irtam is, hogy a hím már etetné a másikat, és arra is felfigyeltem, hogy eddig sosem voltak a röpde alján, mindig csak az oldalán és az ülőfán voltak. Azt tudni kell, hogy az ő röpdéjük, nem érintkezik a talajjal, a falra van szerelve. Valamire szükségük lenne?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 21:02 
ancsa írta:
Hali!
Reméllem ezek a képek megfelelőek. A szürkén jól látható a fekete sáv. A zöldön nem. Az biztos hogy 2 és fél éve vannak nállam, és a szürke próbálná etetni a zöldet, de annak nem igazán kell még. Egyenlőre még odut nem tettem nekik, szeretnék biztosra menni a nemüket illetően.



Hát nem tudom.... a nyakánál a kép szerint sötét, viszont a tartkónál egyértelműen látni a világos sávot, ami tojókra vall!

Odút még legalább ne rakj be egy évig nekik, hadd nőjenek fel, még túl fiatalok ahhoz, hogy költsenek! Csak problémák lépnének fel, amik akár végzetesek is lehetnek - lásd tojásvisszamaradás, és a leírtak alapján az egyik madárka még nincs annyira kész.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 10, 21:06
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 19:32 
Hali!
Reméllem ezek a képek megfelelőek. A szürkén jól látható a fekete sáv. A zöldön nem. Az biztos hogy 2 és fél éve vannak nállam, és a szürke próbálná etetni a zöldet, de annak nem igazán kell még. Egyenlőre még odut nem tettem nekik, szeretnék biztosra menni a nemüket illetően.
A barabandok is most már a második éve vannak itt, és ugy hoztuk el, hogy az előző gazdája azt mondta, hogy már ivarérettek. Tavaly le is tojt a tojó, rendesen ülte is, de nem kelt ki egy sem. Akkor nem láttam ilyen buzgónak a hímet mint most. Az lenne a kérdésem velük kapcsolatban, hogy ez a túlzott buzgóság, ami abban nyilvánul meg, hogy állandóan a fészekben tartja a tojót, időnként ő is bent van, és ha mégis ki tud jönni a lány, akkor veszekednek, egymásnak mennek. Gondolom meg is csipik egymást, mert a tojó csőre a multkor kicsit véres volt. Ennek igy kell lennie, vagy ez valami összeférhetetlenség jele? Lehet belőlük jó pár?
Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 22:15 
ancsa írta:
Sziasztok!
Kérdezni szeretnék, mivel ivarérettek lettek a kis sándorjaim. Kezdeném az elején. Volt 2 párom, egy zöld és egy szürke. Sajnos mind a két párból elszökött 1-1, de akkor még nem tudtam melyik fiu melyik lány. Most már nyilvánvaló, hogy a szürke a fiu, szépen látszik a fekete szalag a nyakán, a zöld pedig több mint valószínú, hogy lány. Neki nem olyan látványosan fekete a nyakörve. Már elmultak 2,5 évesek. Azt szeretném tudni, hogy várható-e szaporulat, ebből a párosításból, és kell-e valamilyen kiegészítő táplálék ebben az időszakban? És még lenne barabandokkal kapcsolatos kérdésem is, ha tudna valaki itt válaszolni rá megköszönném.


A kép tényleg segítene!
Egyébként ebből a párosításból minden probléma nélkül várható szaporulat, lásd nálam :D bár fordított felállásból (zöld hím - szürke tojó)
Barrabandokkal kapcsolatban mi lenne a kérdés?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 21:46 
ancsa írta:
a zöld pedig több mint valószínú, hogy lány. Neki nem olyan látványosan fekete a nyakörve. Már elmultak 2,5 évesek.



Heh? Ha valóban tojó lenne, akkor SEMMILYEN sötét csík nem lenne a nyakán. A tojóknak még inkább egy világosabb sáv van a fekete csík helyett - ha a tiédnek nem olyan látványosan fekete - de feketedik - akkor hím, és még az átváltozás fázisában van!
Én a tenyésztéssel mindenképp még várnék legalább egy évet, a madarak nagyon fiatalok, és csak baj lesz, ha ilyen korán akarod költetni őket.


Fényképet tudsz betenni a madarakról? Könnyebben tudnánk akkor segíteni!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 márc. 10, 21:06
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 19:32 
Sziasztok!
Kérdezni szeretnék, mivel ivarérettek lettek a kis sándorjaim. Kezdeném az elején. Volt 2 párom, egy zöld és egy szürke. Sajnos mind a két párból elszökött 1-1, de akkor még nem tudtam melyik fiu melyik lány. Most már nyilvánvaló, hogy a szürke a fiu, szépen látszik a fekete szalag a nyakán, a zöld pedig több mint valószínú, hogy lány. Neki nem olyan látványosan fekete a nyakörve. Már elmultak 2,5 évesek. Azt szeretném tudni, hogy várható-e szaporulat, ebből a párosításból, és kell-e valamilyen kiegészítő táplálék ebben az időszakban? És még lenne barabandokkal kapcsolatos kérdésem is, ha tudna valaki itt válaszolni rá megköszönném.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 15:19 
haNa39 írta:
conure írta:
haNa39 írta:
Ezek nagysanyik, ha jól gondolom?!


Nem, ezek hím kissanyik :wink:

Akkor jó mellé fogtam. Pedig nekem is kissanyim van, de még nem tudom, hogy milyen nemű. A tenyésztő bevallása szerint februárban volt 11 hónapos. Akkor a kis és nagy sándor között csak méretbeli különbség van?



Meg csőr alakja, fej formája. Emellett a nagy sanyiknak szárnyuknál van egy vörös folt.

Persze aztán előfordulnak hibridek is, sajnos már láttam olyan kis sanyit, mely kinézetre elment volna nagy sanyinak - csak épp kicsike... :(

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 ápr. 8, 14:15 
conure írta:
haNa39 írta:
Ezek nagysanyik, ha jól gondolom?!


Nem, ezek hím kissanyik :wink:

Akkor jó mellé fogtam. Pedig nekem is kissanyim van, de még nem tudom, hogy milyen nemű. A tenyésztő bevallása szerint februárban volt 11 hónapos. Akkor a kis és nagy sándor között csak méretbeli különbség van?

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 ápr. 7, 11:30 
haNa39 írta:
Ezek nagysanyik, ha jól gondolom?!


Nem, ezek hím kissanyik :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 ápr. 7, 8:38 
parrot írta:
Lacrimosa írta:
:cry:
Igazán ráférne már a madártartásra egy erős szabályozás, de legalább egy általános felvilágosítás!


Itt egy sanyis videó, ami hűen jellemzi milyen gettyós imádnivaló madarak!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYgC1bN02MI[/youtube]

:D :D :) :D :P :lol: :lol: :alien: :drunken:

Ezek nagysanyik, ha jól gondolom?!

_________________
haNa39


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 3:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO