Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 4, 15:24
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 márc. 27, 16:32 
Lacrimosa írta:
:cry:
Igazán ráférne már a madártartásra egy erős szabályozás, de legalább egy általános felvilágosítás!


Itt egy sanyis videó, ami hűen jellemzi milyen gettyós imádnivaló madarak!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYgC1bN02MI[/youtube]

:D :D :) :D :P :lol: :lol: :alien: :drunken:

_________________
http://www.ultrasonline.com/ref/daniute/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 27, 16:02 
:cry:
Igazán ráférne már a madártartásra egy erős szabályozás, de legalább egy általános felvilágosítás!


Itt egy sanyis videó, ami hűen jellemzi milyen gettyós imádnivaló madarak!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uYgC1bN02MI[/youtube]

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 4, 15:24
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 19:49 
fairywing írta:

Ezt már én is láttam. Borzasztó!
:(

_________________
http://www.ultrasonline.com/ref/daniute/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 nov. 8, 19:17
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 márc. 26, 16:01 
:(

http://videa.hu/videok/allatok/sanyi-a- ... 2ekQs9aoVC


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 21, 12:04 
Látom nem fogsz hinni nekem. :) De nem is ez baj.. a baj az, hogy ez a Kis Sándor topik és meredeken eltértünk ettől (és ez az én hibám is). Szóval vissza a topik témájához. Legalább részben.

Kiállítás, Nagy Sanyik (sajnos a fényviszonyok miatt nem lett túl jó a kép):


Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 21, 11:28 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Kézzelneveltekkel sajnos nem ez a tapasztalat, ugyanis ha egy madarat nagyon korán elszakítanak szüleitől, minden madártól elzártan nevelik és tartják, ott már hiába jön a fajtárs, a madár túlságosan az emberre fixálódott! Természetesen ez egyedfüggő, van, ahol évek kemény munkájával és sok párcserével megtalálja a párt, de ez nagyon kis töredéke a problémának. A madártársaság a fontos, hiszen mégiscsak madarakról van szó, és ezt minél előbb.

Szerintem itt a kézzel nevelés (mert kézzel nevelés és kézzel nevelés között is óriási különbségek vannak) és szocializáció + az új gazdi az ami igazán eldönti a madár későbbi sorsát. Egy "futószalagon nevelt" madárnak egy khmm.. problémás gazdához kerülve a sorsa megpecsételődni látszik.

Történet: Valamelyik "plaza" kereskedés. Az ott árult kézzel nevelt jákót megvette valaki. Néhány héttel később a madár megunva az állandó stresszelést, alaposan megcsípte az új gazdit. Gazdi (gondolom valami IQ light) kalitkástúl kivágta a madarat az ablakon. Szó szerint. Szegény madár mindezek ellenére még nem csalódott eléggé az emberekben így a kalitból kijutva elrepkedett valameddig és az első emberhez odarepült. Gyűrűszám alapján beazonosították a tenyésztőt és visszavitték hozzá a madarat. De mivel az már eladta, így ment vissza a boltba.. akik felhívták a gazdit, hogy megvan az elveszett madara. Az szerencsére nem kérte vissza, sőt a CITES papírt is visszaküldte a tenyésztőnek. A madár így kapott egy második esélyt... (mellesleg nem egy agresszív papagáj volt). Ha jól tudom azóta ismét eladták és most szerencsére jobb helyen van a madár.

Tanulság? Normális gazdánál ugyanaz a madár normálisan viselkedik. (+ nagy az isten állatkertje, csak alacsony a kerítés).



Itt nem csak a gazdákkal van a baj, mert nekik egyetlen bűnük, hogy nem informálódnak eléggé, és ha igen, rossz helyen! Nem egyszer hallottam, mikor "tenyésztő" akkora hibákat tanácsolt a gazdának, hogy az a madár életébe került volna... A bolti eladókról meg ne is beszéljünk... De van amikor a pénz beszél, és olyankor mindegyik azt mondja, amit a gazdi hallani akar.
A másik baj, hogy az emberek még mindig nem kattantak le erről a dologról, hogy azzal nagyzoljanak, milyen jól ű"beszél" az XY papagáj, milyen jó trükköket lehet megtanítani stb. És ezt a helyzetet a youtube és a többi videómegosztóportál csak rontja...
A baj, hogy a kézzelneveltek, mint mondom, kitűnő helyen is megkattanhatnak, még pár mellett is (rendszerint "szobamadarak"). De ez egy másik téma, amelyik sajnos egyre aktuálisabb problémákat szül maga után.
De pl.: lásd Loro Parque-t. Kézzelnevelik ott a madarakat DE(!) azok a madarak nem kerülnek el kiskedvencként lakásokba, hanem amint önállóbbak valamennyire egy nagy nevelővolierbe kerülnek, ahol néhány tenyésztésben NEM résztvevő felnőtt madarak is vannak, így a fiókák el tudják sajátítani tőlük az alapvető dolgokat!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 21, 11:01 
Lacrimosa írta:
Kézzelneveltekkel sajnos nem ez a tapasztalat, ugyanis ha egy madarat nagyon korán elszakítanak szüleitől, minden madártól elzártan nevelik és tartják, ott már hiába jön a fajtárs, a madár túlságosan az emberre fixálódott! Természetesen ez egyedfüggő, van, ahol évek kemény munkájával és sok párcserével megtalálja a párt, de ez nagyon kis töredéke a problémának. A madártársaság a fontos, hiszen mégiscsak madarakról van szó, és ezt minél előbb.

Szerintem itt a kézzel nevelés (mert kézzel nevelés és kézzel nevelés között is óriási különbségek vannak) és szocializáció + az új gazdi az ami igazán eldönti a madár későbbi sorsát. Egy "futószalagon nevelt" madárnak egy khmm.. problémás gazdához kerülve a sorsa megpecsételődni látszik.

Történet: Valamelyik "plaza" kereskedés. Az ott árult kézzel nevelt jákót megvette valaki. Néhány héttel később a madár megunva az állandó stresszelést, alaposan megcsípte az új gazdit. Gazdi (gondolom valami IQ light) kalitkástúl kivágta a madarat az ablakon. Szó szerint. Szegény madár mindezek ellenére még nem csalódott eléggé az emberekben így a kalitból kijutva elrepkedett valameddig és az első emberhez odarepült. Gyűrűszám alapján beazonosították a tenyésztőt és visszavitték hozzá a madarat. De mivel az már eladta, így ment vissza a boltba.. akik felhívták a gazdit, hogy megvan az elveszett madara. Az szerencsére nem kérte vissza, sőt a CITES papírt is visszaküldte a tenyésztőnek. A madár így kapott egy második esélyt... (mellesleg nem egy agresszív papagáj volt). Ha jól tudom azóta ismét eladták és most szerencsére jobb helyen van a madár.

Tanulság? Normális gazdánál ugyanaz a madár normálisan viselkedik. (+ nagy az isten állatkertje, csak alacsony a kerítés).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 21, 8:13 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Igen, a legnagyobb baj tényleg az, hogy az emberek azt hiszik, hogy minden, amit a madár csinál, ösztönös, nem kell nekik tanulni, így sem repülni, sem kommunikálni, sem tollászkodni. Pedig nagyon is. Ezért is vannak problémák, mikor a madarakat túl korán szakítják el szüleiktől, hiszen nincs rá idejük, hogy megtanuljanak minden fontos alapot, ami hatására igazi madár lesz.

Nos, ez csak részben van így. A vizsgálatok szerint meglepően sok mindent örökletesen tudnak és a hibás bevésődések sem annyira fatálisak mint azt az elején feltételezték. Ha emlékszel Konrad Lorenz kísérletére a ludakkal, akkor tudod az Imprinting mennyire meghatározó a madár számára. Ugyanakkor a legújabb kutatások érdekes dolgokra vezettek rá. Így például dajkamadárral nevelt egyedek esetében bár a nevelt madár "azt hiszi magáról", hogy ő is ugyanazon fajhoz tartozik mint az őt nevelő dajkamadár, de a párválasztásnál mégis a saját fajtársát választja párjául. Sőt a jellegzetes udvarlási szokások is "eszébe jutnak". Ez amúgy elég meglepő eredmény. Viszont az is tény, hogy ha generációkon keresztül neveltetnek dajkamadárral (vagy akár kézzel) akkor néhány generáció múltán a felnövő nemzedékből egyre rosszabb szülők lesznek. Hosszú távon tehát sem a dajkáztatás, sem a kézzel nevelés nem kívánatos a madarászatban, hiszen alapvető cél az kell, hogy legyen, hogy önálló szaporodásra képes fajt tenyésszenek tovább.



Kézzelneveltekkel sajnos nem ez a tapasztalat, ugyanis ha egy madarat nagyon korán elszakítanak szüleitől, minden madártól elzártan nevelik és tartják, ott már hiába jön a fajtárs, a madár túlságosan az emberre fixálódott! Természetesen ez egyedfüggő, van, ahol évek kemény munkájával és sok párcserével megtalálja a párt, de ez nagyon kis töredéke a problémának. A madártársaság a fontos, hiszen mégiscsak madarakról van szó, és ezt minél előbb.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 19:43 
Lacrimosa írta:
Igen, a legnagyobb baj tényleg az, hogy az emberek azt hiszik, hogy minden, amit a madár csinál, ösztönös, nem kell nekik tanulni, így sem repülni, sem kommunikálni, sem tollászkodni. Pedig nagyon is. Ezért is vannak problémák, mikor a madarakat túl korán szakítják el szüleiktől, hiszen nincs rá idejük, hogy megtanuljanak minden fontos alapot, ami hatására igazi madár lesz.

Nos, ez csak részben van így. A vizsgálatok szerint meglepően sok mindent örökletesen tudnak és a hibás bevésődések sem annyira fatálisak mint azt az elején feltételezték. Ha emlékszel Konrad Lorenz kísérletére a ludakkal, akkor tudod az Imprinting mennyire meghatározó a madár számára. Ugyanakkor a legújabb kutatások érdekes dolgokra vezettek rá. Így például dajkamadárral nevelt egyedek esetében bár a nevelt madár "azt hiszi magáról", hogy ő is ugyanazon fajhoz tartozik mint az őt nevelő dajkamadár, de a párválasztásnál mégis a saját fajtársát választja párjául. Sőt a jellegzetes udvarlási szokások is "eszébe jutnak". Ez amúgy elég meglepő eredmény. Viszont az is tény, hogy ha generációkon keresztül neveltetnek dajkamadárral (vagy akár kézzel) akkor néhány generáció múltán a felnövő nemzedékből egyre rosszabb szülők lesznek. Hosszú távon tehát sem a dajkáztatás, sem a kézzel nevelés nem kívánatos a madarászatban, hiszen alapvető cél az kell, hogy legyen, hogy önálló szaporodásra képes fajt tenyésszenek tovább.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 15:45 
A helyzet, hogy én kergetni nem fogom, nem is akarom, a többi madár röpködésére nem reagál úgy, ahogy kéne stb. Egyedül, mikor látom, hogy készülődik, azok az események, mint pl.: nyitva van az ajtóm, és mozgolódik. Vagy sokszor próbáltam, hogy abszolút kedvencével a dióval odaállok elé egy fél-egy méterre és hívom. Nagyon akaródzik neki jönni, szárnyait is már emelgeti, de nem mer elrugaszkodni. Fél óra játék után meg már ő is feladja, aztán szomorúan elkullog.... Persze a fincsijét azért megkapja. 8)

Igen, a legnagyobb baj tényleg az, hogy az emberek azt hiszik, hogy minden, amit a madár csinál, ösztönös, nem kell nekik tanulni, így sem repülni, sem kommunikálni, sem tollászkodni. Pedig nagyon is. Ezért is vannak problémák, mikor a madarakat túl korán szakítják el szüleiktől, hiszen nincs rá idejük, hogy megtanuljanak minden fontos alapot, ami hatására igazi madár lesz.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 15:34 
Hát igen! Sokáig azt hitték a repülés öröklött ösztön. Pedig csak az erre való hajlam öröklődik. Nagyon sokat kell a madárnak tanulnia hogy megfelelően megtanulja. Nekem fixa ideám, hogy a szabadba kiszabadult madár többek között azért sem tér vissza a röpdéjébe, mert nem tud megfelelően repülni. A repüléstechnika elsajátításához a szabad természet kell....a madaradnak meg annyi hogy felrepüljön az egyik ágra. kíváncsi vagyok h. megtanulja e próbáltad valahogyan rávezetni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 14:08 
Zsolt79 írta:
Ugyanakkor felhívja a figyelmet, az "öröklés - környezet" vitára is, hogy egy ingerszegény környezetben hosszú éveken sínylődő madár mennyire le tud amortizálódni. Mégha genetikailag alkalmas is a repülésre, egyszerűen a környezeti hatások miatt erre képtelenné vált, még akkor is ha a jelenlegi környezetben erre megvan a lehetősége....


Igen, ez itt a probléma, hogy szegényem, ha nagyon akarna, tudna repülni, hiszen előfordul, hogy repül valamennyit. De a fajához képest egyszerűen rettenetesen keveset repül! Számára teljesen mindegy, milyen hatalmas röpdébe rakom, így is az egész szoba az övé, ő akkoris gyalogos marad....

A nimfák nem nagyon tudják meghozni a kedvét a repülésre, mikor nekik meg van az öt perc, és mindannyian egyszerre röpködnek, akkoris Kokó csak fut fel-le és kiabál, holott tudna ő is repülni. Csak egyszerűen nagyon elszokott tőle.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
Hozzászólás 2010 márc. 20, 12:26 
Szia Lacimorzsa!

Csak azt szeretném mondani, hogy le a kalappal a hozzáállásod előtt, szerintem jó sok embernek példa lehetne.

Ugyanakkor felhívja a figyelmet, az "öröklés - környezet" vitára is, hogy egy ingerszegény környezetben hosszú éveken sínylődő madár mennyire le tud amortizálódni. Mégha genetikailag alkalmas is a repülésre, egyszerűen a környezeti hatások miatt erre képtelenné vált, még akkor is ha a jelenlegi környezetben erre megvan a lehetősége....

Ha esetleg még nem olvastad ajánlom figyelmedbe:

Csányi, V. (1994). Etológia. Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest
Csányi, V. (2003). Az emberi természet. Vince Kiadó, Budapest

Üdv: Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 19:09 
A probléma inkább az, hogy a legtöbb madár az állatkereskedésben nem hivatásos tenyésztőtől származik, hanem szaporítosdit játszó gazdiktól, akik szeretnének egy kis pénzt keresni, vagy épp madaraiknak szabad útat adnak, a felesleget meg lepasszolják kereskedésbe egy kis kajáért cserébe. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy volna olyan tenyésztő, aki szándékosan beadná fiókáit egy kereskedésbe, ahol tudja, hogy olyan is...
NA meg a szabályozások.... Most úgye behoztak szép rendeleteket, csak a baj, hogy a kutya sem szarja le. Attól itt Pesten továbbra is látok gömbakváriumokat, kör alapú kalitkákat, és nimfákat egy 25X25 cm-s kis vitrinben csücsülni!
Egyáltalán a boltban dolgozókat is szabályoznám, hogy csak akkor dolgozzon ott, hogyha az illető ért a madarakhoz, vagy egyáltalán meg tudja különböztetni a fajokat és nem tömi tele a tudatlan leendő gazdi fejét hülyeségekkel! Biztos vannak jó kereskedések, ahol az állatok elsőosztályú helyen élnek - de én még ilyet nem láttam, pedig voltam már sok állatkereskedésben nem egy országban csak. Mindenhol ez a probléma!
Nekem több ízben voltak madaraim állatkereskedésből, utolsó 2003-ban egy rozellapapagáj volt. Minden egyes madarammal megszenvedtem, és a tapasztalat is ezt mutatja sajnos, hogy az onnan származó madarak zöme rosszul táplált, tele van atkákkal stb. Nem is csodálom abban a piszokban amiben élnek! Nekem is sokszor megszakad a szívem, mikor látok ilyen madarakat benn sínylődni, és sajnos hiába vásárolnám meg, azzal a probléma nincs megoldva, hiszen amellett, hogy a saját madaraimat veszélyeztetném, egy másik madárnak csinálnék helyet azon a helyen, aki szintén szenved... Emiatt is én ha törik, ha szakad, soha nem vásárolok állatkereskedésekből, csakis tenyésztőtől, ha vásárolok. Bár én inkább pártolom a megunt és/vagy rossz sorsú madarak befogadását, mint fiókák vásárlását, hiszen belőlük is van jó sok, csak oda kell figyelni.
PApagájmenhely jó lenne, de ahogy Te is írtad, sok pénz, noha ez a jövő titka, hogy mi lesz! Külföldön sok papagájmenhely van már, és sajnos ezek fél évek alatt meg is telnek...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 18:17 
haNa39 írta:
Kedves Warhawk!

Igazából még egyszer én sem vásárolnék nála, ha csak nem azért, amit fairywing is írt...legalább egy madárral több, aki kimenekül abból a közegből. Viszont annyi pénzem meg nincs, hogy madármenhelyet nyissak. Amit meg már megvettem, azt igyekszem "kipofozni" a lehetőségeimhez képest.

Nem kell kijavítanod, ha elgépelted a nevem :)

Szóval elhiszem. Szerencsére nem csak egy tenyésztő (nem csak az az egy bizonyos tenyésztő) van a világon. Én is vettem már (idehaza majd' megöltek miatta) csak azért madarat, mert megsajnáltam. Ennek ellenére több egészséges és jól tartott madarat láttam tenyésztőnél mint kereskedésben. Lehet csak itt BP-n ilyen rossz a helyzet. Ennek ellenére, ha itt minden bótban tökéletesen tartott és egészséges madarakat árulnának (mint ahogy nem sajnos), akkor is inkább közvetlen a tenyésztőtől venném meg, mert legalább látom, hogy hogyan tartotta.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 17:07 
javítanék: Warhawk

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 17:06 
Kedves Warkhaw!

Igazából még egyszer én sem vásárolnék nála, ha csak nem azért, amit fairywing is írt...legalább egy madárral több, aki kimenekül abból a közegből. Viszont annyi pénzem meg nincs, hogy madármenhelyet nyissak. Amit meg már megvettem, azt igyekszem "kipofozni" a lehetőségeimhez képest.

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 17:00 
fairywing írta:
Bocsánat, h belekotyogok, de végül szép lassan kibukik az igazság lényege: minden az emberen múlik, hogy ő maga mennyire igényes és felelős állattartó-kereskedő-tenyésztő. Nekem több madaram volt kereskedésből mint tenyésztőtől, és soha, semmilyen problémám nem volt sem az egészségükkel, sem az idegrendszerükkel sem az élettartammal, akármivel. Az internetet megelőző időszakban fogalmam sem volt, hogy vásárolhatnék tenyésztőtől is, soha egybe sem futottam bele anno. Ha egyszer nem megmentek madarat, hanem döntés után vásárolok, valszeg nagyon fiatalt fogok venni, ami csak tenyésztőnél lehetséges. De magamat ismerve ha egy olyan tenyésztőbe futnék bele, mint HaNa, valszeg akkor is vásárolnék tőle, hogy legalább azt az 1-2 madarat jó helyen tudjam. Talán hiba, de én ilyen vagyok.

Én is, kedves fairywing! :)

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 nov. 8, 19:17
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 16:35 
Bocsánat, h belekotyogok, de végül szép lassan kibukik az igazság lényege: minden az emberen múlik, hogy ő maga mennyire igényes és felelős állattartó-kereskedő-tenyésztő. Nekem több madaram volt kereskedésből mint tenyésztőtől, és soha, semmilyen problémám nem volt sem az egészségükkel, sem az idegrendszerükkel sem az élettartammal, akármivel. Az internetet megelőző időszakban fogalmam sem volt, hogy vásárolhatnék tenyésztőtől is, soha egybe sem futottam bele anno. Ha egyszer nem megmentek madarat, hanem döntés után vásárolok, valszeg nagyon fiatalt fogok venni, ami csak tenyésztőnél lehetséges. De magamat ismerve ha egy olyan tenyésztőbe futnék bele, mint HaNa, valszeg akkor is vásárolnék tőle, hogy legalább azt az 1-2 madarat jó helyen tudjam. Talán hiba, de én ilyen vagyok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 16:22 
haNa39 írta:
Lacrimosa írta:
[quote="haNa39]
Én meg láttam okleveles tenyésztőnél is "csodát"! Erről ennyit.[/quote]

Egy papír még nem mondja ki, hogy valaki jó tenyésztő vagy sem! Ismerek egy-kettőt, akik díjnyertesek meg minden, és a háttérben erősen sántít valami... Számomra a tenyésztő nem akkor jó, mikor gyönyörű madarakat tenyészt, és több ezer papírt tud felmutatni, hanem mikor kellően vannak eltartva a madarak, felelősséggel tartozik irántuk, és az egészet nem profit és elismerés miatt csinálja, hanem a madarak iránti szeretetből! És valljuk meg, a madaraknak a tenyésztőknél (legalábbis a zöménél, és nem a szaporítónál) sokkal jobb sorsuk van, mint állatkereskedésekben! Nem kevés állatkereskedést láttam, ahol a madarak össze vannak zsúfolva, rettenetesen kicsi helyen, koszosan, betegen, rossz kajával, rossz levegővel! Egy tenyésztőnél legalább fajtársai között van, friss levegőben, nagy hellyel![/quote][/quote]
Ezt is meg tudnám vétozni, de nem teszem.[/quote]


Ez az alapvető különbség tenyésztő és szaporító között! :wink:

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 20:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO