Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 11:33 
haNa39 írta:
Lacrimosa írta:
haNa39 írta:
Én meg láttam okleveles tenyésztőnél is "csodát"! Erről ennyit.
Egy tenyésztőnél legalább fajtársai között van, friss levegőben, nagy hellyel!
Ezt is meg tudnám vétozni, de nem teszem.

De akkor attól a tenyésztőtől akkor nem kell vásárolni. A boltban viszont nem látod, hogy hogyan tartották előtte...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 11:24 
Lacrimosa írta:
[quote="haNa39]
Én meg láttam okleveles tenyésztőnél is "csodát"! Erről ennyit.[/quote]

Egy papír még nem mondja ki, hogy valaki jó tenyésztő vagy sem! Ismerek egy-kettőt, akik díjnyertesek meg minden, és a háttérben erősen sántít valami... Számomra a tenyésztő nem akkor jó, mikor gyönyörű madarakat tenyészt, és több ezer papírt tud felmutatni, hanem mikor kellően vannak eltartva a madarak, felelősséggel tartozik irántuk, és az egészet nem profit és elismerés miatt csinálja, hanem a madarak iránti szeretetből! És valljuk meg, a madaraknak a tenyésztőknél (legalábbis a zöménél, és nem a szaporítónál) sokkal jobb sorsuk van, mint állatkereskedésekben! Nem kevés állatkereskedést láttam, ahol a madarak össze vannak zsúfolva, rettenetesen kicsi helyen, koszosan, betegen, rossz kajával, rossz levegővel! Egy tenyésztőnél legalább fajtársai között van, friss levegőben, nagy hellyel![/quote]

Ezt is meg tudnám vétozni, de nem teszem.

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 7:11 
[quote="haNa39]
Én meg láttam okleveles tenyésztőnél is "csodát"! Erről ennyit.[/quote]

Egy papír még nem mondja ki, hogy valaki jó tenyésztő vagy sem! Ismerek egy-kettőt, akik díjnyertesek meg minden, és a háttérben erősen sántít valami... Számomra a tenyésztő nem akkor jó, mikor gyönyörű madarakat tenyészt, és több ezer papírt tud felmutatni, hanem mikor kellően vannak eltartva a madarak, felelősséggel tartozik irántuk, és az egészet nem profit és elismerés miatt csinálja, hanem a madarak iránti szeretetből! És valljuk meg, a madaraknak a tenyésztőknél (legalábbis a zöménél, és nem a szaporítónál) sokkal jobb sorsuk van, mint állatkereskedésekben! Nem kevés állatkereskedést láttam, ahol a madarak össze vannak zsúfolva, rettenetesen kicsi helyen, koszosan, betegen, rossz kajával, rossz levegővel! Egy tenyésztőnél legalább fajtársai között van, friss levegőben, nagy hellyel!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 17, 20:56 
Lacrimosa írta:
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Warhawk: Csak a baj, hogy mindig van, aki veszik. Lásd a kutyaszaporítókat, ők is anyagiak miatt szaporítják, és lám, mindig akad vásárlójuk! Reméljük a papagájokkal más lesz majd a helyzet, bár mikor benézek egy-egy állatkereskedésbe... :|

Nem véletlen szokták mondani, hogy madarat a tenyésztőtől vegyél közvetlenül és nem csak azért, mert olcsóbb, hanem azért, mert látod, hogy hogy tartotta őket. A madárvásárlásra a legrosszabb hely talán a "plázák" némelyike. Láttam én már ott olyat ami még nálam is helyben kiverte a biztosítékot.


Igen, ezért is mondom, hogy egy felelősségteljes tenyésztő állatkereskedésbe állatot nem ad be, mert tudjuk milyenek ott az állapotok!


Én meg láttam okleveles tenyésztőnél is "csodát"! Erről ennyit.

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 17, 13:46 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Warhawk: Csak a baj, hogy mindig van, aki veszik. Lásd a kutyaszaporítókat, ők is anyagiak miatt szaporítják, és lám, mindig akad vásárlójuk! Reméljük a papagájokkal más lesz majd a helyzet, bár mikor benézek egy-egy állatkereskedésbe... :|

Nem véletlen szokták mondani, hogy madarat a tenyésztőtől vegyél közvetlenül és nem csak azért, mert olcsóbb, hanem azért, mert látod, hogy hogy tartotta őket. A madárvásárlásra a legrosszabb hely talán a "plázák" némelyike. Láttam én már ott olyat ami még nálam is helyben kiverte a biztosítékot.


Igen, ezért is mondom, hogy egy felelősségteljes tenyésztő állatkereskedésbe állatot nem ad be, mert tudjuk milyenek ott az állapotok!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 17, 13:43 
haNa39 írta:
Az enyém ehhez képest egy tollas szépség...sőt!
[/quote]

Hozzá...

Egy madár sem csúnya, mert kopasz, sőt! Nekem egy madár szépsége belülről fakad, ezért is írtam, hogy Kokó így kopaszon is szebb, mint bármelyik kiállításbajnok. :) Számomra ő szebb, semmivel sem csúfabb bármelyik madárnál! :wink: 8)
Na meg másik, hogy ehhez a látványhoz hozzá kell szokni, főleg hogy manapság inkább a 100%-sak ritkábbak.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 17, 10:02 
Lacrimosa írta:
Warhawk: Csak a baj, hogy mindig van, aki veszik. Lásd a kutyaszaporítókat, ők is anyagiak miatt szaporítják, és lám, mindig akad vásárlójuk! Reméljük a papagájokkal más lesz majd a helyzet, bár mikor benézek egy-egy állatkereskedésbe... :|

Nem véletlen szokták mondani, hogy madarat a tenyésztőtől vegyél közvetlenül és nem csak azért, mert olcsóbb, hanem azért, mert látod, hogy hogy tartotta őket. A madárvásárlásra a legrosszabb hely talán a "plázák" némelyike. Láttam én már ott olyat ami még nálam is helyben kiverte a biztosítékot.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 17, 8:21 
Az enyém ehhez képest egy tollas szépség...sőt!
Lacrimosa írta:
Sziasztok!
Talán emlékezik még valaki, hogy tavaly februárban egy kopasz kis sanyi keresett kétségbeesetten gazdát. Na igen, most ő van nálam.
A mylady nagyon jól van, noha még mindig kopaszan, mint egy zöld levelibéka, de így is letarol minden kiállításgyőztest a színpadról! :) Igazi kis egyéniség, egyszerűen ha valaki megismeri, nem lehet nem szeretni! Kokó már egy éve nálam van, most 15 éves, és sajnos még mindig csak a nimfák társaságát élvezheti... Nagyon jól kijön velük, de azért mégsem ugyanaz. Ezért is újra neki akarok állni egy férj kutatásának neki, csak előtte legyen kész a kerti volier, amibe a nimfákat száműzöm majd! :)
Na mindenesetre tollak terén sok minden nem változott, hébe-hóba jön egy kis tollacska, de a drága lerágja újra és újra... Pedig volt egy idő, mikor hatalmasat dobbant a szívem, mert meghagyta, és kezdett már szépen tollasodni, de ő azt mondja, nudistaként szebb az élet... :lol:
Mindenesetre étvágya hatalmas! Abszolút kedvencei az összes gyümölcs: ananász, banán, narancs, alma, körte, eper, szeder, szőlő, kiwi, aztán az összes zöldség, bár a paradicsommal még mindig kínosan szemezget... Nagyon szereti a saját mézeskarikát, a főtt rizseszöldséget, a tojást sütőtökkel. Mindennek nekiveti magát, mintha egész életében éhezett volna.. :) Nagyon boldog vagyok, hogy ennyire jó evő!
Repülés az nuku... Nem nagyon repül, ha repül is csak muszájból, és akkoris el az ágyig, ott lehuppan, aztán sír, hogy vegyem fel! Nem, nem szelíd, de kaját simán elfogadja kézből, és alkalom adtán jó lift vagyok. 8) Mivel nem nagyon repül, ezért Kokó egész nap kinn van, éjjel is ott alszik, ahol akar, a volierjét sosem zárjuk be!
Na de most néhány kép, ezek főleg régebbik, friss képeket még nem szerkesztettem át.

A mászófán:
Kép
Kép
Kép
nyam-nyamm:
Kép
Kép
Fürdés után:
Kép
Tegnap előtti képek:
Kép
Kép
Kép
Kukucs:
Kép

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 17, 7:33 
Kalikó írta:
Én is befogadtam egy nimfát,igaz őt csak megunták és nem akarták tovább tartani.
Azt viszont elkell ismernem,hogy nagyon tisztán tartották és rendesen megkapott mindent.
A kalitka is megfelelő méretű volt egy madár tartásához,viszont ki nem engedték és elfelejtett repülni szegény.
Mikor hazavittem és a nyitott kalitkáját beakasztottam a röpdébe négy nap kellett csak ahoz,hogy kijöjjön a börtönéből.
Csak azért irtam le.hogy van pozitiv példa is ,amikor időben belátják,hogy nem tudják biztosítani egy élőlénynek a szükséges feltételeket,és egy jó megoldást keresnek a problémára.


Igen, ilyen az én utolsó esetem is, a nimfahímem! Ő is jól volt tartva, el volt kényesztetve, csak aztán a körülmények megváltoztak, és a gazdájának nem vol már rá ideje, ami miatt a madár elkezdett kiabálni. Szegényem 7 évet volt egyedül, de aztán amint megérkezett, rögtön beleszeretett a - másik hímembe.... Szegényemnek enyhén ferde hajlamai vannak, de nimfáknál ez nem ritka! És amíg boldog, nyugodtan! Most már ott tartanak, hogy kurkásszák egymást, ami iszonyatosan nagy dolog, hiszen a tojóval sosem csinált ilyet, noha köztük nemi élet volt/van. :)

Warhawk: Csak a baj, hogy mindig van, aki veszik. Lásd a kutyaszaporítókat, ők is anyagiak miatt szaporítják, és lám, mindig akad vásárlójuk! Reméljük a papagájokkal más lesz majd a helyzet, bár mikor benézek egy-egy állatkereskedésbe... :|

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 23:28 
Lacrimosa írta:
És attól félek, hogy főleg most az anyagi válság közepén sok ember jó üzletet lát a papagájszaporításban...

Ha nincs pénzük az embereknek, akkor nem vesznek...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 22:53 
Én is befogadtam egy nimfát,igaz őt csak megunták és nem akarták tovább tartani.
Azt viszont elkell ismernem,hogy nagyon tisztán tartották és rendesen megkapott mindent.
A kalitka is megfelelő méretű volt egy madár tartásához,viszont ki nem engedték és elfelejtett repülni szegény.
Mikor hazavittem és a nyitott kalitkáját beakasztottam a röpdébe négy nap kellett csak ahoz,hogy kijöjjön a börtönéből.
Csak azért irtam le.hogy van pozitiv példa is ,amikor időben belátják,hogy nem tudják biztosítani egy élőlénynek a szükséges feltételeket,és egy jó megoldást keresnek a problémára.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 22:21 
Igen szörnyű, de sajnos nem is olyan ritka, mint amennyire az ember gondolná! A legtöbb ilyen esetet eltusolnak, titokban tartanak... Kokóról sem szereztem volna tudomást, hogyha nem írt volna az ismerősöm.
Az jó, hogy a tenyésztők zöme nagy helyen tartja a madarakat, csak a baj, hogy privát emberek, akik kedvencként tartja a madara(ka)t sajnos nem... Láttam már egy-két nem szép dolgot, amit a privát emberek csináltak, de úgyanígy vannak szaporítók is, akik számára nem a madár számít, hanem a pénz. És attól félek, hogy főleg most az anyagi válság közepén sok ember jó üzletet lát a papagájszaporításban... :cry: Azért én bennem van még egy kis rész, mely optimistán reménykedik, csak javul a helyzet!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 22:10 
Ez horror!
Nagyon felháborító mind az amit leirtatok.
Még szerencse,hogy a madártartók töbsége nem így tartja a házikedvencét.
Nállam a legkisebb férőhely is legalább0.5m3.
De ez karanténként üzemel.
A tenyészhelyek ennek a duplája ,vagy nagyobb.
Ez szerintem sem nemtudatos állatkinzás.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 22:04 
Áh ez még egy hullámosnak is kicsi lenne... És itt is megjelent az a probléma, mint sok más helyen, hogy az ember nem veszi a fáratságot, hogy informálja magát, mielőtt beszerzi az adott állatot! Sokan még ma is úgy vannak, hogy húúú látnak egy videót egy beszélő xx fajról, most nekik is olyan kell... Aztán mikor megjelennek a problémák, akkor bezsúvasztják az állatot egy sarokba... Emellett ajándékozni sem szabad élő állatot, mert a megajándékozott nem tud vele mit kezdeni, ha nem kellően felkészült!
Én 5 évesen kaptam ajánékban az első hullámospapagájaimat, és egyedül valószínűleg mellément volna! Csakhogy nem minden embernek van ott segítség, sokan teljesen túl vannak terhelve, főleg hogyha inkább egy kígyóbőrcsízmát akartak volna, helyette meg egy állatot kaptak, amit etetni, takarítani, kezelni stb. kell...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 21:55 
Lacrimosa írta:
Mindenesetre ezeket a képeket küldték nekem, mikor Kokó még nála volt:
Kép

Hát ez max hullámosnak való ketrec... :( Azért a kereskedők is ludasak sok esetben akik ezeket eladják gyakran tudva, hogy a madárnak akinek veszik nem megfelelő a kalit... nemrég egy bótban hullámos odút akartak rámsózni mint nimfa odú. De ez persze csak a kisebbik probléma.

Lacrimosa írta:
Pl.: mikor eljöttem otthonról, anyám már másnap sírva hívott, hogy az én elvileg röpképtelen Kokóm kirepült a szobából és három szobával odébb a konyhában kötött ki a tükrös gáztűzhely előtt, ahol hangos áriában kezdet! :lol:

Jó jel. Legalább néha próbálkozik. Talán egy idő után visszatér a kedve és a bátorsága. :drunken: Drukkolok neki!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 21:46 
Igen, kimeríti az állatkínzás fogalmát, és őszintén szólva, én magam aggasztottam volna a nyakába pert, csak a baj, hogy a drága "gazdival" nem találkoztam, nem ismerem, kilétét ismerőseim nem árulták el! Mindenesetre ezeket a képeket küldték nekem, mikor Kokó még nála volt:
Kép
Kép
Kép

Kokónál van példa előtte, hiszen a nimfák egész nap röpködnek! Időnként látom, ahogy Kokó kapaszkodva az ágon verdesi a szárnyait. Ezt tehette tizenéven keresztül... Mindenesetre időnként előfordul, hogy repül, de mondom, ritkaságszámba megy! Pl.: mikor eljöttem otthonról, anyám már másnap sírva hívott, hogy az én elvileg röpképtelen Kokóm kirepült a szobából és három szobával odébb a konyhában kötött ki a tükrös gáztűzhely előtt, ahol hangos áriában kezdet! :lol:

Na ne is mond... rémtörténeteket én is ismerek! Épp most ment a németeknél a nagy felháborodás. Egy arát harmincvalahány évig egy BEVÁSÁRLÓKOCSIBÓL eszkábált kalitkában tartott egy öreg néni.... Aztán most kiszabadították és befogadták, ahol már párba is állt és boldogan éli hátralévő éveit!

Igen, egy ideig én is azt gondoltam, amit írtál a kézzelneveltekről, csak mondom, a probléma nagyon összetett! Egy aprócska hiba a tartásnál, és a madár rögtön jelzi... Sajnos nem egy esetről tudok, amikoris a kézzelnevelt madarat vásárlás után 1 hónappal szocializálták, tök jól elvolt partnerével, és elkezdte tépkedni a tollait! Itt sokkal többről van szó, és én hiszem, hogy az alapok hiánya is kellően belejátszik!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 21:31 
Lacrimosa írta:
nem informált nőnél volt, aki azzal védekezett, hogy ő nem ért a papagájokhoz. Én ezt meglehetősen abszurdnak tartom, hogy nem tudom elképzelni, hogy 14 év alatt nem lett volna rá alkalma egy könyvet kinyítni vagy valakit megkérdezni!

Hát ez azért így elég durva :(

Lacrimosa írta:
Kokó egy 44X27X27 cm-s ketrecben élt, 40 centis madár létére - röptetés nélkül tizenéven át.

Szerintem ez már kimeríti a nem tudatos állatkínzás fogalmát.

Lacrimosa írta:
Egy madár, ha tépi a tollait, nem feltétlenül beteg, sőt lásd a kézzelnevelt madarak esetét!

Mi van velük? Megfelelően szocializált és nevelt madárnál nem fog ilyesmi előfordulni. Természetesen a megfelelő gazdát beleértve. És lehet akármi más (szülők által nevelt) madár, ha rossz helyre kerül, akkor már régen rossz...

Lacrimosa írta:
Kokó ha nagyon akarna, tudna repülni, de fél! Amit meg is értek, hiszen több mint élete felét bezárva töltötte egy olyan ketrecben, ahol még megfordulni sem tud!

Van egy ismerősöm aki a röpképtelen három éves madarát úgy próbálta rávenni a repülésre, hogy jó példával járva előtte a szobában rohangált és a kezével "verdesett". Elsőre ez meglehetősen röhejesen hangzik elismerem, de a madár azóta már megtanult repülni! Szóval megérte nem feladni és "bohóckodni". Én csak elismeréssel tudok adózni az ilyen kitartó és lelkiismeretes gazdi előtt.

Az én "rémtörténetem" amivel elborzasztani szoktam a kedélyeket az az ara papagáj akit egy kereskedő megvett, de mivel a madár hangos volt ezért a raktárban tartotta egy nagyobb fajta jákó (!) kalitkában. Kb megfordulni tudott benne a madár és az összes fény az az egy égő volt ami a raktárban világított. Évekig élt így amikor is valaki megvette. Ekkor a papagájnak már alig volt tolla. Az első napokban a madár úgy félt a tágas tértől és a fénytől, hogy be kellett sötétíteni a szobát, mert csak lapult a kalit alján és remegett. Több hónapi kitartó munkával elérte az új gazdája, hogy a madár már nem fél (repülni még nem repül), de élvezi a fényt, a teret és bár kimérten de barátkozik mindennel ami él és mozog... Szerintem ez egy jó példa arra, hogy sosem szabad feladni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 20:57 
Nagy Tamás írta:
Lacrimosa írta:
Számomra ő így szép, és amíg egészséges,


Szia Lacrimosa!

Az egészséges madárnak megvannak tollai, neki meg sajnos hiányoznak!!! Tehát nem teljesen egészséges! Írtad azt is hogy, nem tud repülni, veled rakatja fel magát a "helyére". Ez sem normális dolog! Sok sikert kívánok ahoz, hogy sikerüljön rendbe hozni ezt a madarat! A társ vétellel nem lesznek olyan gondok, hogy nem fogja elfogadni, mivel téged tekint annak?!


Sajnos Kokó esetében ezek normálisak!

De akkor elmesélem a történetét, hogy világosabb legyen. Tavaly februárban kedves ismerősöm felkeresett, hogy nem tudnék-e segíteni egy kis sanyi elhelyezésében, itt is meg lett hírdetve. Nem tudom mennyi lett leírva ide róla. Mindenesetre mint kiderült, Kokó egy nem tapasztalt, nem informált nőnél volt, aki azzal védekezett, hogy ő nem ért a papagájokhoz. Én ezt meglehetősen abszurdnak tartom, hogy nem tudom elképzelni, hogy 14 év alatt nem lett volna rá alkalma egy könyvet kinyítni vagy valakit megkérdezni! Mindenesetre a sztori a szokásos. Kokó egyedül élt, gazdi kedvence volt, míg aztán beütött az ivarérés. Logikusan agresszívvé vált, ami miatt gazdája félt őt kiengedni, így többé már ki sem lett engedve! Kokó egy 44X27X27 cm-s ketrecben élt, 40 centis madár létére - röptetés nélkül tizenéven át. Ha itt eltanulja a repülést, ezen teljesen nem csodálkozom! Elfoglaltsága szerencsétlennek nem volt más, mint egy tükör, és egy műanyag rúd, ami már szabályosan penészesedett a sok terektől... Tehát nem tudok rajta csodálkozni, hogy a madár tolltépővé vált! Ő egy tipikus példa, hogy a tolltépés pszichés eredetű is - akárcsak az esetek zömében! Egy madár, ha tépi a tollait, nem feltétlenül beteg, sőt lásd a kézzelnevelt madarak esetét!

Kokó ha nagyon akarna, tudna repülni, de fél! Amit meg is értek, hiszen több mint élete felét bezárva töltötte egy olyan ketrecben, ahol még megfordulni sem tud!

Nem nem félek attól, hogy Kokó engem tekintene párjának, esély sincs rá, miután a mottóm, hogy a madár legyen madár, babusgatásra ott a kutyám! Egyik madaramat sem szelídítem, ha ők akarnak, jönnek barátkozni! Kokó is, mint említettem, nem szelíd, bármikor odaharap bárkinek, ha úgy nyúl felé, hogy nincs nála kaja. Ő független, nem ragaszkodik az emberekhez, és épp így jó!

A reszocializálásban szerencsére van jónéhány tapasztalatom, akárcsak abban, hogy bánjak egy hosszú éveken át egyedültartott papagájjal. Kokónak jó kezdet volt már az, hogy más madarakat látott, azokkal él. Noha a nimfák teljesen mások, de egy előrelépés már ez! Az összezárást soha nem azonnal végzem, madaraktól függően akár több hétig is eltarthat, egészen addig, amíg nem érzékelem, hogy a madarak jól vannak! Mindenképp fontos, hogy ivarérett madár legyen a hím, mert fiókák esetén csak problémák adódnak!

Két nagy volier áll majd rendelkezésünkre, és ezekben külön lesznek a madarak! Itt nem kell aggódni, jó hátterem van, tehát nem félek. Nagyon kemény harc lesz, és előfordul, hogy nem fogja elsőre elfogadni, de az sokkal nagyobb baj, hogyha a madarat egyedül hagyom tovább. Ilyen élet után megérdemel egy kis boldogságot!

Köszönöm az aggódalmad!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 20:07 
Lacrimosa írta:
Számomra ő így szép, és amíg egészséges,


Szia Lacrimosa!

Az egészséges madárnak megvannak tollai, neki meg sajnos hiányoznak!!! Tehát nem teljesen egészséges! Írtad azt is hogy, nem tud repülni, veled rakatja fel magát a "helyére". Ez sem normális dolog! Sok sikert kívánok ahoz, hogy sikerüljön rendbe hozni ezt a madarat! A társ vétellel nem lesznek olyan gondok, hogy nem fogja elfogadni, mivel téged tekint annak?!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 20:03 
Azért ha elkezd hajtani a fuzfa vigyél neki olyan 1,5 centis vastag ágakat rágcsálni, azzal is lekoti magát egy picit.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 9:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO