Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 19:28 
Köszönöm, bár ez nekem magától értetődő volt! Valahogy jobban vonzódom az ilyen hányatatott sorsú madarak iránt, mint a 100%-os, ifjú bajnokok iránt! Kokó már egy öreg veterán, és nem kevésmindent élt meg, ezért is annyira imádom!
A kopaszságával - nála már mindegy. Előző gazdája állítása szerint már kb. 5-6 éve tépi magát kopaszra, ez nála már szokássá vált, és öszintén szólva, engem különösebben nem nagyon érdekel, hogy néz ki, a lényeg, hogy boldog legyen! És remélhetőleg az is lesz, amint sikerül neki egy társat találnom. De előtte még építenem kell a kerti röpdét a nimfáknak, hogy ők kimenjenek a szobából. Addigis apámra gyúrok, kemény falat lesz...
Szegényemmel úgy állapodtam meg, hogy Kokó addig marad nálunk, amíg meg nem gyógyul... Nos, ez valószínűleg sosem fog bekövetkezni, hogy 100%-os tollazata legyen, így már végképp nálunk van! Sokkal jobb jelző, mint a terrierkutyám, ráadásul pontos ébresztőóra is! 8) Nagyon imádom, és szívem vágya, hogy boldog legyen!
Addigis nyáron kimegy egyet szellőzni napközben. A pesti szmog után jót tesz neki a vidéki napsütéses friss levegő! :) Meg vagyok győződve arról, hogy egy madárnak a legjobb a természetesség, sokkal jobb kinn lenni a friss levegőn, mint benn lenni a szobában egész évben, semmi természetes fénnyel, semmi esővel, semmi széllel... Talán ez is csodákra képes!

Egyébként német barátaim is már ajánlották a Bach virágterápiát, hogy attól helyre jön. Akárcsak az extrudált eleséget! Talán helyre lehetett volna hozni, de ez nála már egy hülye szokás, akárcsak a körömrágás. Azért meg nem szándékozom bekenni mindenféle kemikáliával, csakhogy mások számára szép legyen. Számomra ő így szép, és amíg egészséges, jól érzi magát, addig minden rendben! :wink: A tolltépés nem a világ vége, és sajnos egyre inkább látni tolltépett madarakat, mint normálisakat.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 18:37 
Hát le a kalappal elotted. nem mindenki vállalkozott volna erre, nekem csak egy majdnem kopasznyakú fischer torppapim van aki csak van nálam. Létezik egy készítmény ami elosegíti a gyors tollnovekedést majd leírom mi a neve, csak mivel én még nem használtam fejbol nem tudom, de megkérdezem. Egyébként egy ismerosomnek pont kissanyinál vált be.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 18:11 
Sziasztok!
Talán emlékezik még valaki, hogy tavaly februárban egy kopasz kis sanyi keresett kétségbeesetten gazdát. Na igen, most ő van nálam.
A mylady nagyon jól van, noha még mindig kopaszan, mint egy zöld levelibéka, de így is letarol minden kiállításgyőztest a színpadról! :) Igazi kis egyéniség, egyszerűen ha valaki megismeri, nem lehet nem szeretni! Kokó már egy éve nálam van, most 15 éves, és sajnos még mindig csak a nimfák társaságát élvezheti... Nagyon jól kijön velük, de azért mégsem ugyanaz. Ezért is újra neki akarok állni egy férj kutatásának neki, csak előtte legyen kész a kerti volier, amibe a nimfákat száműzöm majd! :)
Na mindenesetre tollak terén sok minden nem változott, hébe-hóba jön egy kis tollacska, de a drága lerágja újra és újra... Pedig volt egy idő, mikor hatalmasat dobbant a szívem, mert meghagyta, és kezdett már szépen tollasodni, de ő azt mondja, nudistaként szebb az élet... :lol:
Mindenesetre étvágya hatalmas! Abszolút kedvencei az összes gyümölcs: ananász, banán, narancs, alma, körte, eper, szeder, szőlő, kiwi, aztán az összes zöldség, bár a paradicsommal még mindig kínosan szemezget... Nagyon szereti a saját mézeskarikát, a főtt rizseszöldséget, a tojást sütőtökkel. Mindennek nekiveti magát, mintha egész életében éhezett volna.. :) Nagyon boldog vagyok, hogy ennyire jó evő!
Repülés az nuku... Nem nagyon repül, ha repül is csak muszájból, és akkoris el az ágyig, ott lehuppan, aztán sír, hogy vegyem fel! Nem, nem szelíd, de kaját simán elfogadja kézből, és alkalom adtán jó lift vagyok. 8) Mivel nem nagyon repül, ezért Kokó egész nap kinn van, éjjel is ott alszik, ahol akar, a volierjét sosem zárjuk be!
Na de most néhány kép, ezek főleg régebbik, friss képeket még nem szerkesztettem át.

A mászófán:
Kép
Kép
Kép
nyam-nyamm:
Kép
Kép
Fürdés után:
Kép
Tegnap előtti képek:
Kép
Kép
Kép
Kukucs:
Kép

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 14:30 
Warhawk írta:
haNa39 írta:
Végül is tegnap állatorvosnál kaptam-jól kikérdezett a dolgokról- Sh Ivermectin cseppet és vitamin készítményt. A madár kezelve, ha ilyen jellegű a probléma, akkor javulásnak kell lennie. Bár azt mondta, aki kis sándort tart, az majd nem olyan, mintha egy hisztis nővel élne együtt. :)

Az Ivermectin egy nagyon jó készítmény. Vajon a dokinak melyikben van tapasztalata? A kis sándorban vagy a....? :roll:

Warhawk! :mrgreen: :mrgreen: Nem tudom, hogy kis sándora van-e, de hisztis felesége igen....ismerem azt is! :mrgreen: Lehet, hogy pont ezért nincs még kis sándora is, elég az asszony! :mrgreen:

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 14:28 
Tomi088 írta:
Hát akor remélem tudtam segiteni Erika.És remélem meggyogyul a KIs sanyko :) Üdv Tomi

Tomi! Beszámolok majd és remélem jó hírekről! Köszi! :D

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 11:28 
Hát akor remélem tudtam segiteni Erika.És remélem meggyogyul a KIs sanyko :) Üdv Tomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 10:04 
haNa39 írta:
Végül is tegnap állatorvosnál kaptam-jól kikérdezett a dolgokról- Sh Ivermectin cseppet és vitamin készítményt. A madár kezelve, ha ilyen jellegű a probléma, akkor javulásnak kell lennie. Bár azt mondta, aki kis sándort tart, az majd nem olyan, mintha egy hisztis nővel élne együtt. :)

Az Ivermectin egy nagyon jó készítmény. Vajon a dokinak melyikben van tapasztalata? A kis sándorban vagy a....? :roll:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 9:24 
Warhawk írta:
haNa39 írta:
Tomi088 írta:
KépGondolom, ha csak vedlés, akkor sem ártok nagyot az atkaölö szerrel?!

Nem, ártani semmiképp sem ártasz neki (csak szembe ne menjen és lehetőleg ne igya meg) :). De hátha ásványi anyag hiány okozza, akkor adj neki azt is (azzal sem lehet ártani).

Köszi Warhawk neked is!

Végül is tegnap állatorvosnál kaptam-jól kikérdezett a dolgokról- Sh Ivermectin cseppet és vitamin készítményt. A madár kezelve, ha ilyen jellegű a probléma, akkor javulásnak kell lennie. Bár azt mondta, aki kis sándort tart, az majd nem olyan, mintha egy hisztis nővel élne együtt. :)

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 9:19 
Tomi088 írta:
Semmi féle képpen nem árt egyébként a tollai alá kel be fujni meg a szárnyak alá.De rá van irva minden 1 héten hányszor stb.. egyébként én a Monori Madár börzén vettem. Üdv Tomi

Szia Tomi! (így utólagosan is boldog névnapot, most esett le!)

Ilyet nem kaptam. Nálunk nagy választékkal bíró szaküzlet nincs, így állatorvoshoz mentem, ő meg atkára az SH-Ivermectin cseppet adta. Tegnap meg is kapta a cseppentést a madár. Elméletileg, ha nem romlik az állapota, akkor 2 hét múlva megint jelenésem van nála. Ha atka, akkor azt mondta, hogy ennyi idő alatt javulásnak kellene látszani. Még kapott a vitamin pótlásra és toll növekedés serkentésére egy multi-vitamin EB12 nevezetű valamit. Azt itatósba kell adni vagy ha úgy nem megy, akkor gyümölcsére rászórni. Remélem lesz javulás! Köszi még egyszer!

Üdv.
Erika

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 17:05 
Semmi féle képpen nem árt egyébként a tollai alá kel be fujni meg a szárnyak alá.De rá van irva minden 1 héten hányszor stb.. egyébként én a Monori Madár börzén vettem. Üdv Tomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 16:35 
haNa39 írta:
Tomi088 írta:
KépGondolom, ha csak vedlés, akkor sem ártok nagyot az atkaölö szerrel?!

Nem, ártani semmiképp sem ártasz neki (csak szembe ne menjen és lehetőleg ne igya meg) :). De hátha ásványi anyag hiány okozza, akkor adj neki azt is (azzal sem lehet ártani).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 16:09 
Tomi088 írta:
Kép
Hello.Én ezt használom az a neve hogy Piret Mix szerintem szaküzletben biztos kapsz.Én ezzel szoktam le fujni az üllö rudat meg a röpde körül és igy el lehet kerülni az atkát stb... De szerintem nálad lehet hogy vedléds jelei vannak,mert nekem is most kezdenek és lehet látni hogy a tollak ugy ki álnak egy kicsit. üdv Tomi

Kösz a választ Tomi!
Gondolom, ha csak vedlés, akkor sem ártok nagyot az atkaölö szerrel?! Volt már madaram, de atkával még sosem találkoztam, így kicsit kétségbe is vagyok esve. Majd megnézem a lehetőségeket szaküzletben. Köszi még egyszer!

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 13:40 
Kép
Hello.Én ezt használom az a neve hogy Piret Mix szerintem szaküzletben biztos kapsz.Én ezzel szoktam le fujni az üllö rudat meg a röpde körül és igy el lehet kerülni az atkát stb... De szerintem nálad lehet hogy vedléds jelei vannak,mert nekem is most kezdenek és lehet látni hogy a tollak ugy ki álnak egy kicsit. üdv Tomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 12:47 
Tomi088 írta:
Kép

Kép
Sándor papagájaim és rozik :) Egyébként keresek 1 Kis sanyi tojot olyan kb 3 4 évest reális áron.Aki tud segiteni köszönöm. Monori átvételel! elöre is köszönöm.


Nagyon szépek a madaraid egyébként, azt kifelejtettem az előbb. :)

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 12:46 
Tomi088 írta:
hello! nincs semmi baj a Kis Sándorral,nyáron én is vettem egy zöldet és egy hét után kezdet enni adig csak almát.egyébként szerintem ez a stresz hatás ilyenkor,ujj légkör stb.. Tomi

Szia Tomi!
Kösz a megnyugtató választ és valóban ez lehet az ok, mert már a napraforgó magokhoz hozzányúlt. Helyesebben minden más magot kilök az etetőből, csak a napraforgó magot pusztítja, de kegyetlen módon.

Atkára tudsz valamit ajánlani, mert szerintem ilyen baja is van. Nem tépi magát, nem találok tollakat a kalitkában, de ahogy hétvégén kiengedtük, jobban szemügyre tudtam venni és főként a "fotózkodás" közben tünt fel, hogy a hasán, mellén "kuszán" áll a tollazata. Ahogy befogtam, jobban átnéztem és csúnyán toll hiányos ez a rész, viszont nem hiszem, hogy vedlés, mert tolltokot egyet sem látok itt. :cry: Azt hiszem így vettem, ez már szinte biztos. :evil: Mert hogy itthon más madarakkal nem érintkezett és azoknak nincs ilyen baja.

Válaszod előre is köszönöm!

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 11:00 
Kép

Kép
Sándor papagájaim és rozik :) Egyébként keresek 1 Kis sanyi tojot olyan kb 3 4 évest reális áron.Aki tud segiteni köszönöm. Monori átvételel! elöre is köszönöm.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 4, 18:53
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Pest megye 2072 Zsámbék
Valódi név: Tomi
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 22:21 
hello! nincs semmi baj a Kis Sándorral,nyáron én is vettem egy zöldet és egy hét után kezdet enni adig csak almát.egyébként szerintem ez a stresz hatás ilyenkor,ujj légkör stb.. Tomi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 4, 15:24
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 márc. 1, 10:43 
haNa39 írta:
Kedves Kis Sándor tartók!! Kérdeznék:
Múlt hét kedden került hozzám Masni névre hallgató kissanyim. Azóta nem hajlandó a magokhoz hozzányúlni, csak a répát, sajtot, túrót kajálja és töménytelen mennyiségű almát. Hiába veszem el előle ezeket, akkor inkább rikácsol, még meg nem kapja az almát legalább. :D Hogyan tudnám a magokra szoktatni? És ue. a bajom a vízzel is. Nem ivott még egyszer sem. Gondolom ki nem szárad, mert lédús dolgokat sokat eszik. De nem kellene azért vizet is innia? Elég a gyümölcs, zöldség?

Szia, haNa39
Legalább egézséges a papagájod. :D . De ugyan nekem nincs Kis Sándorom de szerintem próbálj be a zöldségek,gyümölcsök közé csempészni magokat így majd talán megszereti.

_________________
http://www.ultrasonline.com/ref/daniute/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 1, 9:07 
Kedves Kis Sándor tartók!! Kérdeznék:
Múlt hét kedden került hozzám Masni névre hallgató kissanyim. Azóta nem hajlandó a magokhoz hozzányúlni, csak a répát, sajtot, túrót kajálja és töménytelen mennyiségű almát. Hiába veszem el előle ezeket, akkor inkább rikácsol, még meg nem kapja az almát legalább. :D Hogyan tudnám a magokra szoktatni? És ue. a bajom a vízzel is. Nem ivott még egyszer sem. Gondolom ki nem szárad, mert lédús dolgokat sokat eszik. De nem kellene azért vizet is innia? Elég a gyümölcs, zöldség?

_________________
haNa39


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 13, 20:05
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Erika
   
Hozzászólás 2010 márc. 1, 9:01 
Betty írta:
sonyextreme írta:
:)

Igen a pepe is jó!

De ezen a techno papagájon sírva nevettem :lol:
http://videa.hu/videok/allatok/techno-papagaj-aranyos-madar-ugral-ve3k1JC5Lr3IFl2w



ez tényleg nagyon jóóó! Láttam Monoron egy madarat aki így ugrált a kalitban :D Erre megtanítják őket, vagy elborul az agyuk? :D

Mi is többször megnéztük, de azerintem a zene utólag lett alátéve. De írtóra aranyos amúgy. :D

_________________
haNa39


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 21:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO