Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 654 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 17, 17:27
Hozzászólások: 53
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 22:42 
Simán megfőzöm, a vöröslencsét áztatni sem kell, hamar puhul, olyasmi lesz kinézetre, mint a sárgaborsófőzelék.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 22:17 
Tamás, ő az amerikai sütőtök :)
Kép

Ez a legfinomabb. Az a nagy zöld nem jó. Túl száraz és nem is édes.

Zorka, tavasszal fogok neki adni majd baracktól-eperig kezdve mindent :) A sajtot is megenné minden nap, de merek neki sokat adni.

A lencsét megfőzöd sima vízben és úgy adod neki? Vagy kell bele még valami?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 17, 17:27
Hozzászólások: 53
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 22:07 
Betty írta:
A sütőtök nálunk is nagy kedvenc :) A rizset össze szoktam keverni kukoricával de csak a kukoricát eszi ki belőle.
A banán még favorit, de nem merek neki sokat adni, pedig minden nap megenné.

A narancs nem savanyú neki? Fagyasztottam le cseresznyét is. Hétvégén veszek ki neki kicsit, hátha bejön az is :)

Ezt a guinoát hol veszed?


Nemesek szeretik a savanyút, még Mizo mondta, és tényleg, Mazsi is meg van veszve értük. Bogyósok, ribizli, bodza, szeder, stb., olyan a kalit környéke ilyenkor, mintha kivégeztek volna valakit. Meggy, cseresznye is nagy kedvenc. Banánt ő annyira nagyon nem szereti, az inkább Kamilla műfaja.
Quinoát bioboltban kapsz, de vigyázz, nehogy úgy járj mint én, mikor a pasim átfutotta a blokkot, napokig magyarázkodhattam, mennyire sokáig ki fog tartani ez a csomag, és milyen egészséges, meg minden :) Még erről jut eszembe, vöröslencsét szoktam onnan venni nekik, azt is eléggé kedvelik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 21:29 
Betty írta:
Az amerikai sütőtököt adtad nekik? Az jó édes. Röpi, Kincső és még a finnyás Gyuri is imádja :)

Amerikai sütőtök? Az meg melyik?!? :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 21:10 
Az amerikai sütőtököt adtad nekik? Az jó édes. Röpi, Kincső és még a finnyás Gyuri is imádja :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 21:05 
Nálunk nem volt sikere a sütőtöknek. Gondoltam finnyásak és majd csak megeszik. Valamelyik nap reggel csak azt kaptak. Délutánra csak Lizzy etetője volt üres. Kidobálta mindet, a többiek pedig a közelébe sem mentek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 20:39 
A sütőtök nálunk is nagy kedvenc :) A rizset össze szoktam keverni kukoricával de csak a kukoricát eszi ki belőle.
A banán még favorit, de nem merek neki sokat adni, pedig minden nap megenné.

A narancs nem savanyú neki? Fagyasztottam le cseresznyét is. Hétvégén veszek ki neki kicsit, hátha bejön az is :)

Ezt a guinoát hol veszed?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 17, 17:27
Hozzászólások: 53
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 20:02 
Jaj, de gyönyörű ez a fiú!
Kiwit Mazsi sem ette, nála most a sütőtök a sláger, minden formában, nyersen, sütve, párolva, rizzsel, kölessel, quinoával, mindenféle módon, úgy van vele, mint Gombóc Artúr a csokival:)
Narancs, mandarin, pomelo is nagyon ízlik neki, szereti asavanykás ízeket.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 19:13 
Repülő rájött, hogy a mandarint, hogy kell enni és nagyon ízlik neki :)
Kis "neonmadár" :D
Kép

A héten csináltam neki kukoricadarából kását. Végülis megette de a köleskása menőbb nála. Főztem burgonyát is neki amihez tettem kis kukoricát, répát, borsót és azt is megette.
Mindig gondolkozom, hogy mit csináljak neki, hogy változatos legyen az étrendje.

A kivit a tieitek szeretik? Röpinek nem kellett.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 11, 9:43 
Ezt én is tapasztaltam Röpcsinél :) Nálam Kincső jákó imádja a mesefigurás háztartási kekszet. Mikor meglátja a dobozt amiben tartom nekik, majd kiugrik a bőréből.
Röpinek is kínáltam de ő csak pislog a szép nagy szemével és nézi egy darabig. Megkóstolja és elvárja, hogy ott tartsam neki míg ő meg nem eszi. Mondtam neki, hogy ezt nem csináljuk :) Kincső olyan szépen megfogja a lábával és úgy eszi, Röpi meg csak nyammog rajta :) Egyébként neki is ízlik mert ha nem adok neki is akkor hisztizik.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 17, 17:27
Hozzászólások: 53
   
Hozzászólás 2012 dec. 11, 9:18 
Mazsiban még az nagyon mókás, hogy mindig némi fáziskéséssel reagál a dolgokra. Pl. a múltkor a férjem vitt valami finomságot a tollasoknak, Kamilla rögtön elvette, felfalta, Mazsi csak forgatta a fejét, nézte lentről, nézte fentről, megnyalta, stb. ezt csinálta vagy 3 percig, mondja is az ember, na, Mazsi nem kéri. Mondtam neki, dehogynem, csak álljon még ott pár percig, míg Mazsola lereagálja az ingert :mrgreen:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 10, 18:43 
Tényleg kis finomak akkor mind :) Tegnap este bebújt velem este a paplan alá. Odabújt mellém, először tollászkodott, aztán alváshoz készülve a csőrét kezdte el dörzsölni...ezután mint egy kis kotlóstyúk, felfújta a tollait és elaludt.
Olyan édes volt, képes lett volna ott aludni :)
Ma este megismételjük mert imádom ha odabújik a kis tollas hozzám :)

Tamás már tudom mit értettél az alatt, hogy a nemes azért az nemes :)

Ma kukoricadarát vettem neki és kis golyókat formázva belőle, le fogom fagyasztani őket. Megevett belőle egyet és ízlett neki. Ti adtatok már neki ilyet? A hántolt kölest is ugyanígy csináltam, de hogy ne legyen neki unalmas, kipróbáltam a darát is.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 22:42 
Ilyenek a nemes hímek. Bezzeg a lányok.... na azt inkább nem mesélem el, kész horror. De én ezért ettől függetlenül kedvelem a pirosakat is. Csak nehéz kijönni velük amikor sok bennük a hormon... :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 17, 17:27
Hozzászólások: 53
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 22:20 
Betty írta:
Röpikém 11 hónapos :) Januárban ünnepli az első szülinapját. Mivel nem rég van nálam, ezért nem tudom, hogy más nemes fiúcska is ilyen jó természetű? Röpi nagyon bújós, imád puszilkózni és dörgölőzik mint egy macska...annyi, hogy nem dorombol :) Mazsika is ilyen?


Igen, pont ilyen, sőt, még nyávog is a dörgölőzés mellé. Pont ma mondtam a férjemnek, milyen kis finom lélek, olyan puhán landol a vállunkon, hogy alig lehet észrevenni. Bezzeg Kamilla, a jákó konkrétan becsapódik, őt rögtön észleljük :mrgreen:
Akkor jól láttam, hogy bébi még Röpike is:)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 21:12 
Röpikém 11 hónapos :) Januárban ünnepli az első szülinapját. Mivel nem rég van nálam, ezért nem tudom, hogy más nemes fiúcska is ilyen jó természetű? Röpi nagyon bújós, imád puszilkózni és dörgölőzik mint egy macska...annyi, hogy nem dorombol :) Mazsika is ilyen?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 17, 17:27
Hozzászólások: 53
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 20:56 
Betty írta:
Nagyon szép fiú ez a mazsika :)


Köszi :) Úgy várom, hogy lecserélje maradék bébitollait is, biztos nagyon szép lesz az új ruhája.
Röpcsi mennyi idős? Nem sokkal idősebb Mazsinál, ugye? (M. 9 hónapos)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 20:27 
Nagyon szép fiú ez a mazsika :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 17, 17:27
Hozzászólások: 53
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 17:41 
Betty írta:
Mennyi egyébként a normál testsúly a nemeseknél? Röpi 420-425 gr. Gondolom hasonló mint a jákóknál vagyis max. fél kg-os lehet mert a fölött már elhízott a madár.
Én meg szoktam őket mérni üres beggyel és teli beggyel is. Olyan ügyesen rámászik már mindhárom madár a digitális mérlegre :) Mondom nekik, hogy megnézzük a kilogrammot és már tudják, hogy mérés lesz :)


Mazsi olyan 450-480 között szokott mérlegelni, ő elég nagytestű, úgyhogy elfér rajta, sőt, néha inkább vékonykának látom (főleg, mikor átlényegül gúnárrá :) )

Itt gombócnak tűnik, de csak a póz miatt:

Kép

Ezen karcsúbb :)

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 17:12 
Mennyi egyébként a normál testsúly a nemeseknél? Röpi 420-425 gr. Gondolom hasonló mint a jákóknál vagyis max. fél kg-os lehet mert a fölött már elhízott a madár.
Én meg szoktam őket mérni üres beggyel és teli beggyel is. Olyan ügyesen rámászik már mindhárom madár a digitális mérlegre :) Mondom nekik, hogy megnézzük a kilogrammot és már tudják, hogy mérés lesz :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 17, 17:27
Hozzászólások: 53
   
Hozzászólás 2012 dec. 9, 9:15 
Gyönyörű fickó Röpike, és milyen okosan nézelődik! :)

Mazsira tényleg illik a neve, a röpke fél kilós testsúlya dacára :) A gazdija nevezte el, a mesefigura után.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 654 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 16:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO