Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 654 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 20:56 
parrot írta:
Szia Mizo!
Megnéztem ezt a Land of vorse de itt hol a fórum?

Land of Vos (nem worse). Van ott, csak jól el van rejtve. Én a BirdBoard eclectus fórumát illetve a Parrot Forum megfelelő rovatát szoktam böngészni. Ezen a két oldalon vannak más papagájos fórumok is, amiket szintén érdemes időnként nézegetni (csak ki kell hámozni a sok feleslegből az információkat).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 20:56 
parrot írta:
Szia Mizo!
Megnéztem ezt a Land of vorse de itt hol a fórum?



http://www.landofvos.com/phpBB2/

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 4, 15:24
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 20:32 
Szia Mizo!
Megnéztem ezt a Land of vorse de itt hol a fórum?

_________________
http://www.ultrasonline.com/ref/daniute/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 18:33 
Skrachlaci írta:
Na ja vannak mutatós hüllők, de monnyuk egy Ökörbékának mán kevesebb simi, meg puszi jutna... :lol:

Mi bajod az ökörbékákkal? :roll: :lol:
Skrachlaci írta:
Gyönyörűek ezek a Nemesek, azé a fotós szemem láttya, hogy adtak a PS-el (Photoshop) nekik rendesen... :)

Hát ez egy fotómontázs. Gondolom a logó kedvéért.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 18:28 
Warhawk írta:
Skrachlaci írta:
Nagyon érdekes videók :) Micsoda szoros kapcsolatokat lehet kialakítani madárkákkal..hmm néha elgondolkodom,hogy ők a hüllőkből fejlődtek ki.. :)

Nekem volt hüllőm is. Lovag anolisz (Anolis equestris). Valaki azt mondta ostoba buta állatok semmi "értelem" nem szorult beléjük. Nekem annyira szelídek voltak, hogy ha kinyitottam a terrárium ajtót, akkor kiszaladtak, felfutottak a kezemen és a fejemre, vállamra telepedtek. Lehetett simogatni a fejüket, nyakukat, ilyenkor elnyúltak, becsukták a szemüket és élvezték a kényeztetést.... hűha.. a végén még kivágnak offtopic miatt :roll:

Akkor gyorsan egy kis idevaló (nem csoda, hogy egy ideig két külön fajnak hitték őket):

Kép


Na ja vannak mutatós hüllők, de monnyuk egy Ökörbékának mán kevesebb simi, meg puszi jutna... :lol:

Gyönyörűek ezek a Nemesek, azé a fotós szemem láttya, hogy adtak a PS-el (Photoshop) nekik rendesen... :)

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 17:14 
Skrachlaci írta:
Nagyon érdekes videók :) Micsoda szoros kapcsolatokat lehet kialakítani madárkákkal..hmm néha elgondolkodom,hogy ők a hüllőkből fejlődtek ki.. :)

Nekem volt hüllőm is. Lovag anolisz (Anolis equestris). Valaki azt mondta ostoba buta állatok semmi "értelem" nem szorult beléjük. Nekem annyira szelídek voltak, hogy ha kinyitottam a terrárium ajtót, akkor kiszaladtak, felfutottak a kezemen és a fejemre, vállamra telepedtek. Lehetett simogatni a fejüket, nyakukat, ilyenkor elnyúltak, becsukták a szemüket és élvezték a kényeztetést.... hűha.. a végén még kivágnak offtopic miatt :roll:

Akkor gyorsan egy kis idevaló (nem csoda, hogy egy ideig két külön fajnak hitték őket):

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 17:07 
Egy kis szösszenet a nemes hölgyekről (első kézből - másolva):

Q: "I've read a lot about female eclectuses and how they tend to be more aggressive when they hit puberty, but I'd really like to hear from female eclectus owners."

A:

- "I'm a redhead lover. I think the reason you hear so much about "hormonal" problems with female Eclectus is because their strong urge to nest has not diminished in companion birds. When mature, they look for dark hidey-holes to "guard" and if allowed a hidey-hole they will protect it. Lots of people with females provide them a cardboard box in the bottom of their cage."

- "Our Keiki is a 4 YO female Vosmaerie. She has "minor" moments but is largely a very loving FID and does not even approach the "horror stories" you hear about the females. She has a 200+ word vocabulary, mostly spoken in phrases. She is our only FID and we consider her our child. She performs several tricks and we continue positive reinforcement training for many more. She is exceptionally well behaved."

- "Girls are supposed to be OK unless you let them get into dark corners where they get their nesting instinct in an uproar. Then they go into protect mode. I'm glad I have a girl, she's just a baby but very interactive, strong personality, very playful, cuddly."

Úgy tűnik a tojóval akkor kezdődnek problémák amikor talál magának egy sötét, csendes zugot ahova behúzódhat. Ha engedik neki, akkor ezt kinevezi "fészeknek" és átkapcsol védelmi üzemmódba. Egy történetet olvastam (ezt most nem találtam meg) egy ausztrál írta. A nemes tojó a kávézóasztalt nézte ki magának. Először behordta az összes játékát, aztán ha valaki a közelbe ment elkezdett morogni (?!) és ha túl közel mentek akkor meg is csípte a "betolakodót". A dolog kezdett annyira elviselhetetlenné válni, hogy a kávézó asztalt kivitték a szobából. A madár viselkedése szinte pillanatok alatt megváltozott. Megszűnt az agresszivitása, igaz azóta is keres magának "odút", de mivel nem engedik neki, hogy beköltözzön semmibe sem a lakásban, így nem változott át ismét "fúriává".

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 16:52 
Nagyon érdekes videók :) Micsoda szoros kapcsolatokat lehet kialakítani madárkákkal..hmm néha elgondolkodom,hogy ők a hüllőkből fejlődtek ki.. :)

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 16:40 
Warhawk írta:
Skrachlaci írta:
Ahogy egyre több gazdinak lesz ilyen madara, egyre másra lesz többféle vélemény, mert mindegyik máshol, és máshogyan alkalmazkodik a környezetéhez. na, meg mindem madárka külön egyéniség! Szerintem :)

Igen, minden madár (nemcsak a nemes) egy egyéniség. :) Az infóim viszont nem kis hazánkból származnak. Ettől függetlenül persze akár marhaság is lehet - nem tudtam leellenőrizni. Néha még az egész komolynak tűnő oldalakon is lehet marhaságokat olvasni.



Az én infóim sem itthonról vannak. Már két éve feljárok a Land of Vos-ra, az talán a legnagyobb amerikai-ausztrál fórum és csak a nemesekről szól. Nagyon ott vannak minden témában, bárkinek szívesen ajánlom és borzasutóan segítőkészek!!!!! Tőlük tanultam, hogy a két hím simán el éldegél együtt, akár még egy kalitban is!!!!! :wink:

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 15:28 
Skrachlaci írta:
Ahogy egyre több gazdinak lesz ilyen madara, egyre másra lesz többféle vélemény, mert mindegyik máshol, és máshogyan alkalmazkodik a környezetéhez. na, meg mindem madárka külön egyéniség! Szerintem :)

Igen, minden madár (nemcsak a nemes) egy egyéniség. :) Az infóim viszont nem kis hazánkból származnak. Ettől függetlenül persze akár marhaság is lehet - nem tudtam leellenőrizni. Néha még az egész komolynak tűnő oldalakon is lehet marhaságokat olvasni.


_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 12:39 
Idézet:

Ahogy mondják-minden igaz lehet, de még az ellenkezője is.. :) - Nálunk még kevesen tartanak Nemest, mondjuk a Jákóhoz képest. Ahogy egyre több gazdinak lesz ilyen madara, egyre másra lesz többféle vélemény, mert mindegyik máshol, és máshogyan alkalmazkodik a környezetéhez. na, meg mindem madárka külön egyéniség! Szerintem :)



Igen, ez is így van. Igaziból nekem is azt mondták, hogy az új-guineai sokkal hangosabb a salamon-szigetekinél. No most itt leszen a puding próbája!!! :wink:
Bár megjegyzem, eleddig nem is tudni, hogy nemesek vannak, a sapisok annál inkább szeretnek hangicsálni!!!! :mrgreen:

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 12:27 
mizo írta:
Warhawk írta:
mizo írta:
Igen, csodaszép tojó!!!! Az a baj, hogy máshogyan viselkednek, ha volierben élnek kettesben és megint máshogyan, ha családban élnek. Nem egyszerűek, az biztos. Sokat olvasok a nemesekről.

Én is olvasgatok tenyésztőktől a nemesről és a tojóról azt írták, hogy jobban tűri az esetleges stresszt, jobban az egész családé mint a hím akinek azért lesz egy kedvence, a család többi tagjával sosem épít ki annyira jó kapcsolatot mit vele. Viszont ennek ellenére egyik hím sem lesz annyira "egy emberes" mint a jákó. A tojó (természeténél fogva) egy csendesebb, a környezetet figyelő, néha álmodozónak tűnő madár. Lakásban tartottakról van most szó persze és mivel minden madár (és tulaj) egyéniség így ettől eltérő viselkedés is előfordulhat, de általánosan ez jellemző.
Szállításnál a hímeket lehet egy szállítóba tenni, a tojókat azonban még véletlen sem, mert a sötét szállítót egy odúnak hiszik és ha úgy döntenek tetszik nekik, akkor a többi madarat el akarják kergetni - akár meg is ölhetik.



Én ezzel vitába szállnék. Illetve lehet, hogy egy tojó, akinek párja nincs és a közelében más madár sincs, az így viselkedik, de ha már párja is van, vagy több madár él együtt, akkor a kép nem ilyen idilli.
Míg a hímek összeszoktathatóak más madarakkal is, nem akarják gyilkolászni a szomszédokat!!!
Kép


Ahogy mondják-minden igaz lehet, de még az ellenkezője is.. :) - Nálunk még kevesen tartanak Nemest, mondjuk a Jákóhoz képest. Ahogy egyre több gazdinak lesz ilyen madara, egyre másra lesz többféle vélemény, mert mindegyik máshol, és máshogyan alkalmazkodik a környezetéhez. na, meg mindem madárka külön egyéniség! Szerintem :)

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 10:40 
Warhawk írta:
mizo írta:
Igen, csodaszép tojó!!!! Az a baj, hogy máshogyan viselkednek, ha volierben élnek kettesben és megint máshogyan, ha családban élnek. Nem egyszerűek, az biztos. Sokat olvasok a nemesekről.

Én is olvasgatok tenyésztőktől a nemesről és a tojóról azt írták, hogy jobban tűri az esetleges stresszt, jobban az egész családé mint a hím akinek azért lesz egy kedvence, a család többi tagjával sosem épít ki annyira jó kapcsolatot mit vele. Viszont ennek ellenére egyik hím sem lesz annyira "egy emberes" mint a jákó. A tojó (természeténél fogva) egy csendesebb, a környezetet figyelő, néha álmodozónak tűnő madár. Lakásban tartottakról van most szó persze és mivel minden madár (és tulaj) egyéniség így ettől eltérő viselkedés is előfordulhat, de általánosan ez jellemző.
Szállításnál a hímeket lehet egy szállítóba tenni, a tojókat azonban még véletlen sem, mert a sötét szállítót egy odúnak hiszik és ha úgy döntenek tetszik nekik, akkor a többi madarat el akarják kergetni - akár meg is ölhetik.



Én ezzel vitába szállnék. Illetve lehet, hogy egy tojó, akinek párja nincs és a közelében más madár sincs, az így viselkedik, de ha már párja is van, vagy több madár él együtt, akkor a kép nem ilyen idilli.
Míg a hímek összeszoktathatóak más madarakkal is, nem akarják gyilkolászni a szomszédokat!!!
Kép

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 10:18 
mizo írta:
Igen, csodaszép tojó!!!! Az a baj, hogy máshogyan viselkednek, ha volierben élnek kettesben és megint máshogyan, ha családban élnek. Nem egyszerűek, az biztos. Sokat olvasok a nemesekről.

Én is olvasgatok tenyésztőktől a nemesről és a tojóról azt írták, hogy jobban tűri az esetleges stresszt, jobban az egész családé mint a hím akinek azért lesz egy kedvence, a család többi tagjával sosem épít ki annyira jó kapcsolatot mit vele. Viszont ennek ellenére egyik hím sem lesz annyira "egy emberes" mint a jákó. A tojó (természeténél fogva) egy csendesebb, a környezetet figyelő, néha álmodozónak tűnő madár. Lakásban tartottakról van most szó persze és mivel minden madár (és tulaj) egyéniség így ettől eltérő viselkedés is előfordulhat, de általánosan ez jellemző.
Szállításnál a hímeket lehet egy szállítóba tenni, a tojókat azonban még véletlen sem, mert a sötét szállítót egy odúnak hiszik és ha úgy döntenek tetszik nekik, akkor a többi madarat el akarják kergetni - akár meg is ölhetik.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 0:46 
bt. írta:
Ez a Gézától van!


Igen, csodaszép tojó!!!! Az a baj, hogy máshogyan viselkednek, ha volierben élnek kettesben és megint máshogyan, ha családban élnek. Nem egyszerűek, az biztos. Sokat olvasok a nemesekről.

Itt van pár video, hogyan viselkedik Sámson a kicsivel:




_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 0:31 
Ez a Gézától van!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 0:30 
Oké! Igy már értem! :drunken:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 0:29 
A sapis az egy fazon. Az elején azért kell nevelgetni meg nyesegetni, de tökéletes társ válik belőle. Csibészke, a hímem 5 éves, másfél éves kora óta él velem. Annyira ismerjük egymást, hogy ránézek és tudom, mit fog csinálni!!!
Hihetetlenül jó társ. Bubika a második párja az első sajnos Aspergillosysban meghalt. Csib annyira bízik bennem, hogy időnként még Bubit is rajtam gondolja megprütykölni!!!!!!! :D :D

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 márc. 2, 0:16 
bt. írta:
Helló Mizo!

Meg akartam kérdezni hogy miért megint hímet vettél az édel mellé. Nem zavar az egyneműek szerelme ha nem kell részt venni benne, csak úgy érdekel. Nem tetszik a tojó, vagy nem akarod soha tenyészteni, vagy későbbre hagyod :?:

Üdv. Balogh T.
Kép



Szia Tibor!

Hát ennek története van, Tudod, hogy nagyon jó barátaim Géza és a párja. Szerettem volna egy jákót, de nem volt fiókájuk. Mielőtt Géza elment, nekem ajándékozták Sámsont. Én igaziból egy 2 unokás, nagycsaládos nagymama vagyok. Géza elmagyarázta, hogy nekem nem jákó, hanem egy ilyen madár kell, családba, gyerekek mellé. A sapisaim is családtagként élnek velünk. Viszont meg kellett igérnem becsületszavamra, hogy Sámson mellé sosem veszek tojót. Géza szerint, ha "beválasztok", akkor egy "nőstényördöggel" leszek gazdagabb, én nem tenyésztek, csak szeretem őket, a pár költ, ha jól érzi magát, nem hitte, hogy lenne valaki, aki megfelelne a mércének.
Sámson 22 hónapos, imádja az unokámat, vele együtt tanul beszélni. A hím-hím felállás nem idegen a nemeseknél, a természetben is kisebb csoportokban élnek a hímek. Van egy barátom Hollandiában, 6 nemese (3 pár) van és ő is bíztatott, hogy ez a dolog működik, náluk a 3 hím állandóan együtt van, jól kijönnek, olyat is ismer, ekinek a 2 hímje egy kalitban él, a tojók már nem ilyan simulékonyak, ők olyan kis "streetfighterek". Mózest valahogy a Sors hozta elém. Sérült madárka, de nagyon helyes és okos is. Mióta nálunk van, Sámson minden nap megeteti.Hát ez van........ :D :roll: :wink:

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 1, 22:58 
mizo írta:
Skrachlaci írta:
Mátyás Gábor írta:
Hát bizony 2 hónap még májusig. Addig be kell érnem a képekkel. Pár hét múlva viszont meglátogatom a tenyésztőt és persze a madárkát. :)


Jó dolog, ha az ember álma már kézzelfogható közelségbe kerül... :) akkor majd lessük a fotót!



Milyen igaz, Laci..... pláne ha az embernek 4 álma is van :D


Kép

Kép

Azok a kis Fekete sapisok...nagyon bejönnek! :D Persze tetszik a Nemes is!

_________________
Lac


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 654 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO