Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 17:46 
Igen, nekem is ez a bajom, hogy ezekkel a kijelentésekkel szinte megbélyegezték ezt a szegény madarat. Ismerős most mást akar venni, bár szerintem elég meggyőző volt amit ide is bemásoltam erről az egészről. No, hátha még meggondolja. Bár a hangja miatt már figyelmeztettem, de eleve egy kézzel nevelt madár sokkal csendesebb (persze csak ha foglalkoznak vele eleget).



_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 2, 17:47
Hozzászólások: 113
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 16:48 
Sziasztok!

Igen szikláknál előfordul a betegség,nekem 6 éve vannak semmi gond nem volt soha se, velük sem a többi madárnak. Sőt úgy tudom ismerősöknél ki tartja ezt a fajt nála sem fordult még elő.Ha lehet ilyet mondani de ("kopp kopp")mielőtt mondom még madaram sem hulott le.
Szerintem nem kell midjárt a legrosszabbat gondolni róluk elég ,hogy mindig mondják hangos de melyik nem? Ha nem vagyunk elég körültekintőek lehet bármi bajuk a madaraknak de kinek nem?

K.Ildikó


KépKépKép
K.Ildikó


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2010 okt. 20, 17:43-kor.
Link javítása...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 14:44 
vischlen írta:
Ha a többi madara nem az emlegetett rezisztens fajok közül kerül ki, már van is egy megbízható teszted :)

Igen, ez kétségtelenül egy hatékony teszt. ;) Szóval ez egy akut vírusos májgyulladás:

"Also known as Parrot Herpesvirus, Pacheco's Disease causes acute viral hepatitis."

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 15, 18:41
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szeged/Derekegyház
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 13:41 
Idézet:
Na, megkaptam az e-mailt, innen származik a "beton biztos infó":

Idézet:
Az indexes fórumon olvastam, aki írta nagyon ért hozzá, sok papagája van:

"a sziklapapagáj sajnos hordozója nagyon nagy számban a herpesz vírusnak, ez valamelyik HIV vírus"

"A papagájfajok 99%-a érzékeny erre a betegségre, elpusztulnak kivétel nélkül, de néhány faj teljesen immunis rá. Ilyen a sziklapapagáj és a nanday-papagáj. Sajnos pont ezek a fajok is hordozók, és más madarakkal tartva, megfertőzi azokat. Fontos a sziklapapagáj vagy nanday vásárláskor, hogy CSAKIS letesztelt madarat vásároljunk! Ha a teszt negatív, akkor lehet tartani más fajokkal is."


Szia Warhawk!

Nem vagyok nagy hozzászóló, de olvasom ezt a témát és nagyon érdekesnek találom ezt a problémát. A betonbiztos infó azonban számomra kissé megingathatónak tűnik, ugyanis a HIV = humán immun vírus vagyis az AIDS okozója s azt nem terjeszti papagáj. A Herpes sem világos, hogy miként jön ide (az az embernél HSV=Herpes simplex vírus) bár ezzel lehet rokon a Pacheo.

Ami biztos, hogy a testet érdemes megcsinálni, ha sziklapapagájt akarsz, de talán olcsóbb, ha körbenézel a tenyésztőnél. Kideríted, mióta tartja a fajt s hogy mit tart még mellett. Ha a többi madara nem az emlegetett rezisztens fajok közül kerül ki, már van is egy megbízható teszted :)

_________________
Üdvözlettel: Csabi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 11:32 
Na, megkaptam az e-mailt, innen származik a "beton biztos infó":

Idézet:
Az indexes fórumon olvastam, aki írta nagyon ért hozzá, sok papagája van:

"a sziklapapagáj sajnos hordozója nagyon nagy számban a herpesz vírusnak, ez valamelyik HIV vírus"

"A papagájfajok 99%-a érzékeny erre a betegségre, elpusztulnak kivétel nélkül, de néhány faj teljesen immunis rá. Ilyen a sziklapapagáj és a nanday-papagáj. Sajnos pont ezek a fajok is hordozók, és más madarakkal tartva, megfertőzi azokat. Fontos a sziklapapagáj vagy nanday vásárláskor, hogy CSAKIS letesztelt madarat vásároljunk! Ha a teszt negatív, akkor lehet tartani más fajokkal is."

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 14:53 
Mióta nálam vannak a sziklák, semelyik másik madár nem halt meg... lehet, hogy tiszták, de én is megilyedtem, amikor ezt először hallottam róluk :shock:

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 11:49 
Idézet:
Most már csak arra vagyok kíváncsi ki volt az a rémhírkeltő aki a frászt hozta az ismerősömre...

Valaki úgy gondolta hogyha egy faj hordozó lehet, akkor az is. :?
A rémhír pedig gyorsan és biztosan terjed.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 11:24 
Végre volt időm és utána tudtam nézni kicsit ennek. Most már csak arra vagyok kíváncsi ki volt az a rémhírkeltő aki a frászt hozta az ismerősömre...

Pacheo betegség.

Először 1929-ban figyelték meg Brazíliában, de csak 1975-ben bizonyították, hogy vírus okozza. Egy erősen fertőző betegség, akut májgyulladást okoz. Nagyon gyors lefolyású akár mindössze két nap alatt alatt végezhet a madárral. A lappangási idő 3-14 nap. A fertőzés szennyezett élelmiszerrel, vízzel vagy széklettel terjed. A vírus a madár testén kívül nagyon hosszú ideig életképes marad, így sokáig fertőző képes. Tünetei: hasmenés, kedvetlenség, idegrendszeri problémák (remegés, szédülés), hirtelen halál. Az újvilági (Amerikai) papagájok érzékenyebbek rá, az Óvilági fajok ellenállóbbak. Az amazonok és a kakaduk különösen érzékenyek erre a betegségre. Néhány faj ellenállóbb vagy rezisztens a fertőzéssel szemben, így akár vírusgazda is lehet. Ilyenek a Pirosálarcos aratinga (Aratinga mitrata), Nanday papagáj (Nandayus nenday) vagy a Sziklapapagáj (Cyanoliseus patagonus). Ugyanakkor bármely madár ami egyszer túlélte ezt a betegséget potenciális hordozóvá válhat.

Megelőzés az egyetlen járható út, mivel a betegség jelenleg nem gyógyítható. Acyclovir kezeléssel (80 mg / testsúly kg, naponta háromszor, vagy 400 mg / kg takarmány) néhány esetben sikerült a betegséget legyőzni vagy a már kitört járványt megfékezni, de a felépülés során akár a begyszondával történő etetés is szükséges lehet mivel a madár nagyon legyengül és képtelen önállóan táplálkozni. A gyógyszer és a betegség mellékhatásaként előfordulhat, hogy a felgyógyult madár maradandó szervi károsodásokat (máj, lép, vesék) szenved.

Bár létezik védőoltás de sajnálatos módon a védőoltásnak gyakran van nem kívánt mellékhatása. Elsősorban a kakaduknál figyeltek meg az oltás helyén kialakuló zsírdaganatot, illetve nem ritka a bénulás sem. A védettség eléréséhez kétszer kell oltani 4 hét eltéréssel. Az oltást célszerű évenként egyszer megismételni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 9:29 
Kanike írta:
Nem értek hozzá de vérből és székletből kimutatható nem?
Lehet érdemes lenne bevizsgáltatni egy mintát valahol ha ennyire megijedt,ill ha ez igaz.

Még nincs madara, most akart venni. Azt, hogy MINDEN madár fertőzött lenne ezzel a betegséggel nem tartom valószínűnek, de mivel erről az egésztől most hallok (tőle) először gondoltam rákérdek itt is. Közben próbálok az interneten utánanézni ahogy az időm engedi, de eddig sehol sem találtam erről infót. Igazából még magyarul sem. Majd megkérdem kitől hallotta.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 9:18 
Nem értek hozzá de vérből és székletből kimutatható nem?
Lehet érdemes lenne bevizsgáltatni egy mintát valahol ha ennyire megijedt,ill ha ez igaz.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 22:58 
Egy ismerősöm aki üregi (szikla) papagáj vásárlására adta a fejét, egy érdekes infóba botlott a minap. Sajnos sem megerősíteni sem cáfolni nem tudtam, így most hozzátok fordulok.

A sziklapapagáj szervezete köztesgazdaként szolgál a Pacheo Disease vírusfertőzés számára (sőt eléggé érdekes módon vannak akik szerint kiválasztója annak). Mi ebből az igaz? A józan ész szerint ez maximum csak a vadonbefogott madarakat érinti, de szegény feje most "frászt kapott" a hír hallatán...

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 15, 15:23
Hozzászólások: 652
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Huszka Vivien
   
Hozzászólás 2010 szept. 21, 16:25 
TE JÓ ÉG!
Hogy lehet egy ember ennyire kegyetlen!!!! :11:
Környezetvédőnek tanulok de az itteni állatvédőkhöz is tartozok!Ilyet soha az életbe nem láttam se kutyánál se macskánál sem madárnál!FŐLHÁBORÍTÓÓ ! :11: :11:

_________________
http://viviamatorprobalkozasa.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 szept. 21, 10:22 
Aki ilyet tesz azt hasonló módon zárnám be a bűűűűn!! társaival eggyütt. :11:

Kép

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 21, 9:33 
Gideon írta:
Egyetértek bár én több lábon látok gyűrűt! Persze lehet nem zárt gyűrű! De nem csak vadon fogottal nem szabadna ezt megcsinálni hanem tenyésztettel sem sajna ott is előfordul lásd időnként Monoron!!!!

A cikk a vadonbefogott sziklákról szólt, gondolom ezek is befogottak (vágott gyűrűvel), de ez tényleg elég durván néz ki. Bár a természetben elég sok van belőlük, egyre szűkül az életterük, ha nem történik valami, akkor hamarosan bajban lesznek. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
Hozzászólás 2010 szept. 21, 9:29 
Egyetértek bár én több lábon látok gyűrűt! Persze lehet nem zárt gyűrű! De nem csak vadon fogottal nem szabadna ezt megcsinálni hanem tenyésztettel sem sajna ott is előfordul lásd időnként Monoron!!!!



Warhawk írta:
Egy ismerősöm kérésére épp utánaolvasgattam ennek a fajnak amikor is belebotlottam ebbe a megrázó fotóba:

Kép

Ezért SEM szabadna vadon befogott madarakat venni.

Más. Van valakinek tapasztalata kézzel nevelt üregi papagáj (azaz szikla papagáj) tartásával kapcsolatban?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 szept. 19, 19:14 
Nekem a tojó szerintem kézzel nevelt. Alig van hangja, vagy csak nem veszem észre a hímtől, de én amit láttam eddig, az alapján senkinek sem ajánlom házba, mert mindenre a hangjával válaszol, ami nem is kicsi. A "menj innen" hangja meg kibírhatatlan. Szerintem igazi röpdés madár.

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 19, 16:34 
Egy ismerősöm kérésére épp utánaolvasgattam ennek a fajnak amikor is belebotlottam ebbe a megrázó fotóba:

Kép

Ezért SEM szabadna vadon befogott madarakat venni.

Más. Van valakinek tapasztalata kézzel nevelt üregi papagáj (azaz szikla papagáj) tartásával kapcsolatban?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 2, 17:47
Hozzászólások: 113
   
Hozzászólás 2010 jún. 30, 18:22 
Szia!


Nálam a sziklák áprilisban tojnak az idén nagyon szuperek 6 tojásból 4 kikelt nevel, 5 év eddigi legjobb eredménye.Már nem hiszem hogy letojnak sőt biztos.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 jún. 29, 14:40 
Szia

Mikor költenek a sziklák? Nálam idén már próbálkoztak egyel, de befulladt a tojás :x Most júniusban is többször láttam, hogy rajta vannak az ügyön :wink: ,de még nem odúznak :roll:

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 2, 17:47
Hozzászólások: 113
   
Hozzászólás 2010 jún. 29, 13:08 
Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO