Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 19:35 
Én ezt a keveréket használom:
- sárga köles 26%
- csíkos napraforgó 18%
- fehér köles 12,5%
- fénymag 12%
- fehér napraforgó 7,5%
- cardy 7,5%
- hántolt zab 7,5%
- lenmag 5%
- kender 3%
- négermag 1%

Kendermagot még plusszba kevertem be, mivel nekem nincsen külön téliszállás, és gondoltam ezzel kicsit "megturbózom" őket. Sokkal jobb mint a napraforgó, meg tudtommal egészségesebb is. Igaz 900 volt kilója, de a magkeverék 350 kilós ár alatt volt, ezért úgy döntöttem ilyen áron nekem nem éri meg kevergetni. Persze lehet hogy még ehhez képest is spórólhatnék, de az idő pénz, én meg inkább a madárkáimmal töltöm. :)

AP-17-et meg adják mindenkinek. Én egy nimfás oldalon olvastam annó, de tényleg jó. Cimbora adja a disznóknak, mi meg régen nyomattuk vele a csirkéket is. (Évente kb 100-120 ezer felnőtt rajta) Tudom ők nem a csirkék, meg nem is dosznók, de nagyon jó kálcium és foszfor forrás.
A leírásában ez olvasható:
"Kalcium és foszfor kiegészítő ásványi premix minden állatfaj számára.

Felhasználásával megelőzhetőek a csontosodási, a növekedési és a szaporodási zavarok. Tojóállománynál kiküszöbölhető a lágyhéjú tojások termelése és a kannibalizmus kialakulása.

Beltartalmi értékek:
Kalcium: 22,2%
Foszfor: 17,1%
Kalcium-foszfor arány: 1,30 : 1,00"
Van aki a lágykajára szórja, van aki a magokra, én homokkal bekeverve fele-fele arányban egy külön tálba tartom nekik, meg minden nap megszórom a magokat vele, de lehet a zöldség mixre fogják inkább kapni eztán nálam is.
Amúgy meg nekem is annó egy madarász állatorvos ajánlotta, hogy nyugodtan adhatom nekik.

Monor sajna tőlem nagyon messzi van. Képtelenség, hogy Rajkáról eljárjak, több mint 200 kilóméter. Nyitrán voltam párszor, dehát az is 130, és több mint 2 órás az út tőlem. Más börzére meg nem nagyon érdemes kimenni szerintem. Voltam a Csornain, de az egy kis nagyon mini börze, a Győri sem volt túl meggyőző. Szóval nekem marad az internetes vadászat. :(
Persze, egy szép papeszért megéri elmenni ennyit, de azt csak úgy, hogy láttam hol tartják, vagy tudom kitől van, de alapból nem vennék börzéken madarat, hátha lesz olyan amit keresek alapon. Én szeretem látni, néha még fájdítani is a szívem azzal, hogy látom honnan jön a madárkám, meg kicsit csacsogni, tapasztalatokat hallani, ami egy bőrze forgatagában nekem pl sok lenne.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 17:45 
Nos a királypapagájt kinéztem már kb.25 éve magamnak és megfogadtam, hogy valaha lesz ilyenem, annyira tetszik.
Amikor megvettem őket tisztában voltam, hogy nagy valószínűséggel nem fognak szaporodni.De EZ a madárpár a röpdéjükkel egyetemben dísz a kertben tehát annyira nem is baj ha nem fognak szaporodni.

Bizonyára néha ellentétesnek tűnik, hogy néha azt mondom, hogy nem a pénz miatt tartom őket, néha meg azt, hogy legalább az árukat hozzák be.

Én úgy kezdtem bele (ismét) a madarászásba, hogy dísznek kellenek de az sem baj ha szaporodnak..Nos aztán az anyagi kiadások miatt ( itt az évi eleségre, meg a röpdék fejlesztésére gondolok) átértékeltem az elgondolásom és úgy gondolom, hogy legalább a vételárat "termelje ki a madár".Nos van még 2 pár madaram ami "kitermeli" az éves fenntartást az összes madaramnál, minimum 0 szaldós az egész.

De a király pároknál nincs ezirányú elvárásom, Tehát nem kell feltétlen a szaporodásuk.De mivel még ilyen madár nem szaporodott nálam ezért nem bánnám, ha költenének.

Remélem így már érthetőbb a kép.Tehát ezek a madarak annyira tetszenek, hogy "megbocsájtom" nekik, hogy nem szaporodnak de a többiektől nem veszem rossz néven, hogy némi pénzmagot hoznak.

Az aranyverebek meg tetszenek de nem a "mindenáron" kategória, a királyok meg azok voltak..Tehát egy kis nyüzsgés jó lenne a röpdékben és rájuk az aranyverebekre gondoltam meg a rizsekre.És nem bánnám ha némi tapasztalatot szereznék olyan madárnál amelyik ha csak időszakosan is de rovarokat is fogyaszt.

Lehet, hogy ha a királyok pár év múlva sem szaporodnak akkor váltok, de miután az ember változik valószínűleg valamilyen más madár lesz, pl. kuba amazon, szval. ez még nem eldöntött.(leginkább a Fodros papagáj kellene :) )

Remélem nem tűnt nagyon bonyolultnak a magyarázat avagy a hozzáállásom. :oops:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 16:56 
Haaat, es meg a verebekrol mondtad, hogy dragak lennenek csak nezegetesre? ;-)
Nekem ugy tunik mind te, mind a kiralyaid jobban jarhatnanak ha elpasszolnad oket valahova hazikedvenceknek, es vennel helyettuk normalis viselkedesu, szulok nevelte madarakat.
Nagyon ugy hangzik, hogy ezek visszafordithatatlanul emberre lettek mar bevesodve.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 16:33 
Az AP17-ről most hallok először, de hát mennyi minden van még amiről nem hallottam.
Biztos jó..

Máriatövist én a monori börzén veszem ezidáig még mindig kaptam.Persze nem 11 órakor kell keresni mert akkor már sanszos, hogy elfogy.

Ha jól tudom valahonnan Szeged környékéről hozzák.Érdemes itt vásárolni mert -legalábbis meglátásom szerint mindent olcsóbban megkapsz, na meg ilyenkor elég nagy a választék.Pl szeklice itt a környéken elég ritka, a terményes srác csak a kedvemért hozat, csak én veszek tőle, nem is keresik, és sokan nem is ismerik.Én kendermagot folyamatosan adok, nincs szezonális magkeverékem-egyszerűen nincs rá szükség, minden nap ugyanazt kapják, ritkán kerül bele egy újdonság.Az enyémek lemozogják a felesleget.
Arról már nem is beszélek, hogy én nem tudományos módszerekkel tartom a madaraimat, ez idáig nem is volt probléma.Lehet, hogy költési időszakban más kellene a guruk szerint, de ez engem annyira nem izgat.

Máriatövist meg ültess a kertbe, szép is meg hasznos is, gyógynövény.Magyarul bogáncs..... :) A madarak szeretik a zsenge levelét.

A macska itt is szokott piknikezni a röpdék tetején de nem bántják a madarak.Na jó, nincs is akkora csőrük mint a nagysanyiknak és nem is annyira agresszívak.

Persze az eleség amit adok nekik nem kötelező jellegű néha mást is szoktam belerakni--ha éppen ajándékba kapok valamilyen magot.Jó lenne a szotyi felét kiváltani fehér szotyival, de bíz az rohadt drága.A gyári eleség árának a feléből vagy még olcsóbban meg lehet úszni ha magad állítod össze.A gyári keverék kg-ja 800 Ft. ez bizony rohadt húzós.

A madaraim alatt van homok vagy rostált sóder, de az etetőben mindig van Duval gritt 2 féle is, az egyik agyagos.

Annyi ilyen gritt szerűség van, hogy nem tudja az ember, hogy mit is válasszon, én csak találomra választottam amit adok.Bármelyikről olvasol mindegyik jónak tűnik.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 13:49 
Nagyon szépen köszönöm a bőséges infót! Azt hiszem most többet írtál róluk, mint amennyi összesen a neten található róluk (Nem beszélve, hogy ezek valós tapasztalatok, amik számomra sokkal többet érnek, mint a szakirodalom sokszor üres adathalmazai.)! Igazából ezekre lettem volna kíváncsi.

Táplálással kapcsolatban meg ahogy látom, kb azonos, mint amit most kapnak a többiek nálam. Mondjuk én a galamkuckótól rendeltem nimfa keveréket (elötte innen onnan vettem a magokat, de egyikkel sem voltam megelégedve, de ezt összetételre, árban és minőségre is megfelelőnek találtam), amibe kevertem télire kender magot. Máriatövist nem tudom honnan lehetne beszerezni, de azt mindenképpen szeretném én is adni nekik, csak még nem volt időm felkutatni normális beszerzési forrást. A magokhoz, meg a homokhoz keverek AP 17-et. Így szerintem elvileg jó lesz nekik is ez a keverék?

Viselkedésre nekem pont jó lenne ami nálad van, mivel én nem szertném tenyészteni őket, meg a családban most sok a gyerek, és nekem meg pont az a bajom, hogy a jelenlegi állományom, csak velem kompatibilis. :)
Nah jó néha a kedves párommal is működnek. Lényeg, hogy egy jó darabig nálam tuti nem lesz odu senkinek.

A macskát azért kérdeztem, mert az egyik ismerősömnél a sanyik úgy megrendezték a röpde tetején a macskát, hogy azóta nagy ívbe kerüli őket. A mi kandúrunknak meg a kedvenc napozó helye. Elötte a félbevágott boroshordóból kialakított kerti pocsolyám szélén szeretett aranyhalakat lesegetni. Úgy látszik ő is a legmagasabb helyeket szereti, mint a madaraim? :lol:

A sógoros történeted már valahol olvastam, és sokszor eszembe jut. Olyan jól leírtad, hogy nekem mindíg folyik a könnyem a röhögéstől. Tudom nem szép dolog más kárán nevetni, de mindíg elképzelem, hogy szinte gránátvetővel állsz ott, nézed mit csinál, és csak azért nem lövöd ki, mert túl közel van a madaraidhoz, meg van kit felnevelie még...


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 12:18 
Rátapintottál a lényegre.

A röpde már rég kész volt amikor is 1 évig kerestem fiatalokat, de nemigen voltak.
Aztán rábukkantam egy megbízható beszerzési forrásra (a nevét már többször leírtam) aki megígérte, hogy egy párat összeállít nekem, egy ismerősének is van nem messze tőle tenyészete, csak össze tud állítani egy párat..

Elmondta, hogy az évben mindenki panaszkodott, hogy igen gyatra a kelési eredmény és alig van fióka.Tehát jövőre elveszik a tojásokat és kikeltetik, de bizony azok kézzel neveltek lesznek.Nos az 1 év alatt hülyére túrtam a netet (ami teljesen felesleges volt mert nem bonyolult a tartása..) de hát amúgy is tisztában voltam a kézzel nevelt madár hátrányainak-előnyeinek.Sajna a madár nem csak kéz szelíd lett, hanem teljesen szelíd, amolyan család kedvence.Akárcsak a tojó.
Nos lehetőleg kerülöm a velük való érintkezést és minden idegennek tiltva van a papagájhoz való nyúlkálás és beszélgetés vele.

Tehát nem foglalkozom velük csak a szokásos mozdulatokat végzem, etetés itatás, takarítás.Mivel iszonyúan aranyos a hím, nagyon nehéz megállni, hogy ne babusgassam simogassam, de sokszor lesöpröm magamról, igyekszem egy kicsit elvadítani. Remélem azért csak párba állnak, ha rájön, hogy mi már nem szeretjük és főleg teszek fel nekik 2 odút is.

Idén bekeményítek, valami kis kerítést teszek a röpdék elé és mindenkinek tiltva lesz az is, hogy ránézzenek. :lol:

Sajna minden ismerős, főleg rokon kötelességének érzi, hogy benyúlkáljon és a hasát simogassa no meg valami sz..ral etesse. :evil:

Bemásznak a kavicságyásba átlépnek a kifeszített dróton, rohadtul nem bírják elviselni, hogy ne piszkálják a madarat.
Komolyan gondolkodom a szögesdrót kerítésen, vagy aknazáron....Sajna ez nem lehetséges sok a rokon kisgyerek, és szeretem őket..

Csak abban reménykedem, hogy foglalkozás hiányában elhidegülnek tőlünk.Bár most így télen a madárházba senki nem megy be rajtam kívül, és én se foglalkozom velük.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 0:37 
Csak kivancsisagbol kerdezem:
Mivel parban tartod es gondolom szaporulatot remelsz toluk, miert vettel kezzel nevelt madarakat?
Szulok altal neveltet mar nem is lehet kapni?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 25, 20:36 
Hali!

Nem akartam elsőként tolakodni, de látom, hogy a fórum nem egy ringlispil, nem fogsz szédülni a sok beírástól.

Elsőnek írnék valamit a táplálásról.
A magkeveréknek:

csíkos napraforgó 2 kg.
fénymag 0,25 kg.
kendermag 0,25 kg.
zab 0,25 kg.
búza 0,25 kg.
vörös köles 0,25 kg.
lenmag 0,25 kg.
szeklice 0,25 kg.
máriatövis mag 0,15 kg.+
1 kg.Master cr.gyümölcsös müzli

Ez nem szentírás de nálam bevált.Gyári mageleségnek adtam egyszer GHC-tól
ami nem volt rossz de ennek házi összeállítása a beszerzés miatt nehézkes, úgyhogy maradtam a saját receptnél.

http://www.galamb.hu/index.php?l=hu&p=t ... uct_id=326

Biztos sokan másképp állítják össze, és lehet, hogy jobban de a madaraimnak úgy érzem ez megfelel.

Szeretik a gyümölcsöt is, a pár kb 1 dl. összevágott gyümölcsöt kap némi zöldségfélével keverve.Alma, sárgarépa, cékla, -ez az alap-- aztán körte, kiwi, narancs, banán,uborka, gránátalma, meggy cseresznye---de nem is folytatom szinte minden amit lehet nekik adni.Naponta legalább 6 fajta gyümi és zöldség a menü.A napi 1 dl.-nél többet nem esznek, otthagyják.
Kb. 1 cm3 -es darabokra vágom, így a legkisebb a pazarlás.Hetente 1-2 alkalommal kapnak diót, és hántolt tökmagot.A dióf félbevágva adom, szépen kibelezik.
Az ivóvízbe minden napra más kerül-- Pl: Teurlings flaska tartalma (almaecet, fokhagymakivonattal, és vitaminokkal) , aztán Usne-Gano, Gervit-w, és Teurl.fokhagymaolaj. Sima vizet csak akkor kapnak ha elfelejtek beletenni valamit, azaz évente 2-3 alkalommal.

Lágyeleséget csak évente 1-2 alkalommal fogyasztanak de sztem csak azért mert szórakozottak, és nem figyelnek oda, hogy mit is esznek. :)

Rágcsálni szeretnek de inkább csak vékonyabb gallyakat,, vastagabb ágak kérgét, de nem egy nagy rombolók.Fürdeni ritkán szoktak, inkkáb a lágy permetet szeretik, élvezettel tollászkodnak benne a végén teljesen lucskossak.

Imádnak napozni, lecsukott szemmel, hátrahajtott fejjel is láttam már őket napfürdőzni.A földön szeretnek kutatni, a nagy fűben kurkászni.Szeretik ha bemegyek hozzájuk és nyírom a füvet akkus fűnyíróval, mindig ott sertepertél a hím és veszekszik az ollóval.
Van a röpdében 1 pár törpefürj is, nem bántják őket.A hideget jól bírják, a szelet nem annyira csipázzák, behúzódnak a védőhelyre.Ha jó idő van akkor inkább a nyílt részen alszanak, magasan.

Nálam a dróthálóra csak akkor másznak ha meglátnak valakit közeledni feléjük, és barátkozni akarnak, egyébként jobb szeretnek a fákon vagy a földön tartózkodni.

A hím uralkodik a tojó felett de indokolatlanul nem bántja nem kergeti.Ha útban van a tojó, akkor tátott csőrrel kiabálva elkergeti, de csak pár lépéssel megy felé, aztán nem foglalkozik vele.Én még nem láttam őket egymáshoz közel ülni sem, a király nem egy érzelgős típus.

Sajna vad, azaz nem kéz szelíd madaram nincs ezért csak a szelíd madár viselkedéséről tudok nyilatkozni, fogalmam sincs hogy viselkedik egy szülők által nevelt madár, azaz nem tudom mennyire bizalmas, stb...

A hím nagy bohóc, szeret bólógatni meg a fejét rázni ha a kezeden ül, és közben gagyog hozzád.Én egy rövid dallamot tanítottam meg neki--sztem nagyon hamar megtanulta.Beszélni nem tanítottam, magától tanulta meg azt a néhány szót , ahogy a lányom reggelente hívja a macskáját.

Sajna a sógorom csak azt az egy szót ismeri a papagájneveknél, hogy Gyurika, ezért az enyémnek is ezt mondogatta, holott tudja, hogy nem ez a neve a madárnak.Persze, hogy megtanulta tőle, pedig utálom, ha ezt mondja.
Érdekes, hogy ezt a sógoromat imádja, sztem szellemileg egy szinten vannak, alighanem ez az oka. :) Teljesen lázba jön ha meglátja őt, és rögtön gügyögni kezdenek egymással.. Két lökött hím ...sose lesz ebből fióka.

A macska szokott járni a röpde tetején de a királyok, azaz minden madár megszokta őt, van amikor fél napig mozizik a macska a röpdék előtt.A macska tudja, hogy nem szabad bántani őket de nem mondom, ha beszabadulna nem e nyírná ki őket.

Napjában 2-3 alkalommal kezdik el a "kvíííít" nótát, olyan mint egy kenetlen talicska csak ezt 80 decibellell...Mi már megszoktuk de a vendégek mindig javasolják, hogy olajozzam meg őket és ekkor nem fognak nyikorogni.

Azt nem mondom, hogy nyáron hajnali fél négykor amikor elkezdik ezt a nyikorgást nem szemezek a légpuskával, hogy odacsördítsek egyet.Van is lelkiismeret furdalásom amikor nézem a nejemet, hogy a fülére szorítja a kispárnát és közben mondogatja, hogy "lelövöm, lelövöm,lelövöm...nem bírom ezt "

Kettyós szokás..?

Egyszer volt amikor kimentem és láttam, hogy a tojó teljesen lelógatta a jobb szárnyát, és a feje hátra volt esve és a nyakán egy hatalmas dudor volt elől kissé jobb oldalt, mint egy dió.Bementem a röpdébe és megsimogattam a hasát de nem reagált.Bementem megnézni a neten, hogy ez milyen tünet lehet, de nem találtam semmit erről.Ismét kimentem és láttam hogy repül és az ágakon mászkál. Vagy 1 óráig figyeltem de semmi baja nem volt, bementem, a kezemre szállt, elvette a diót, szóval semmi szokatlan.Sztem csak egyszerűen elaludt a napon ilyen hülye helyzetben és bekómált..de én akkor nagyon megijedtem.

Ha ha kezemen van a hím és valami nem tetszik neki, el akarok tőle valamit venni, vagy nem adom oda akkor elkezd kotkodácsolni méltatlankodva, és tátott csőrrel sűrűn elkezdi végigharapdálni a kezem de éppen csak hozzám ér, soha nem csíp meg.Inkább csiklandoz.Pedig nagyot tudnak csípni.Őszi és a tavaszi költözéskor (röpdéből a téli szállásra) úgy költöztetem őket, hogy hálóval megfogom és egy kisebb kalitkában átviszem őket a helyükre.Ilyenkor komolyan megcsípnének (talán) de kesztyűt veszek fel.

Mindenesetre nem haragtartóak 10 mp. múlva már jönnek elvenni a diót--szent a béke.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 23, 14:38 
Sziasztok!

Már régóta szemezgetek ezekkel a csoda szép madarakkal, el is döntöttem, hogy lesz belölle mielőbb.
Viszont szinte semmi infót nem lehet róluk találni, csak a minimálisat azt a nagyon "szakirodalom szagút".
Többen is tartotok, kicsit írhatnátok róla. Pl hogy viselkedik a tojó, a hím, milyen kettyós szokásaik vannak, mennyire veszélyes a macskára a röpde tetején, stb.
Szinte minden madaramról itteni fórumokon szedtem össze amit tudni szerettem, vagy kellett róluk, de erről a madárkáról szinte semmi, pedig szerintem többen tarthatják, mint amennyit találni lehet róluk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 5, 19:27 
Szia Krisz köszi ! Hátha még hallanád hogy beszél a hím még jobban tetszene :) Üdv:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jún. 6, 8:13
Hozzászólások: 56
Valódi név: Krisz
   
Hozzászólás 2014 ápr. 5, 8:30 
Gratulálok gaboca13! :D

Szép madarak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 4, 21:46 
Pár kép Király Párramról csodálatos madarak,nagy kedvenceim :) Úgyis régóta csend van itt... Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 14:08 
Thx. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jún. 6, 8:13
Hozzászólások: 56
Valódi név: Krisz
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 7:53 
Csak úgy csacsogás képpen.... :lol: ...

NAGYON SZÉPEK! :D 8) :twisted:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 27, 14:27 
Hali!

Csak úgy locsogás képpen.... :)

A kb. 1 éves királypárom.

Lajos, azaz az úri nevén Lui, kez színesedni:

Kép

Kép

Kép

Rózi a tojó:

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 20:54 
jojo írta:
Hali!

Sok madárnál nem jó ha látják egymást, de a hullámos meg a nimfa sztem nem az a típus.Nálam egy 4x2x2 m-es röpdében több pár hullámos és 1 pár nimfa volt, baromira nem érdekelte őket a másik jelenléte, de persze kivételek itt is lehetnek.
Szóval ezek nem szenegáliak, és nem királyok. :)

Az összes madaram verébp. törpe, tűzfarkú, fény, mind úgy költött, hogy látták egymást, és semmi gond nem volt.


Értem Köszi :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 20:38 
Hali!

Sok madárnál nem jó ha látják egymást, de a hullámos meg a nimfa sztem nem az a típus.Nálam egy 4x2x2 m-es röpdében több pár hullámos és 1 pár nimfa volt, baromira nem érdekelte őket a másik jelenléte, de persze kivételek itt is lehetnek.
Szóval ezek nem szenegáliak, és nem királyok. :)

Az összes madaram verébp. törpe, tűzfarkú, fény, mind úgy költött, hogy látták egymást, és semmi gond nem volt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 12, 19:59 
Bajó Ottó írta:
Szia!
Nekem is vannak király párjaim,de én semmilyen más madárral nem raknám össze költési időben sőt ,máskor sem.
Egy szép király pár önmagában is gyönyörű szemet gyönyörködtető látvány felesleges más madarakkal összezárni.
Nálam minden madár külön páronként van sőt a szenegálokat úgy kell elszeparálni,hogy ne is lássák fajtásaikat,költési időben.De ez több papagájfajra is jellemző,legalább is nekem ez a tapasztalatom.

Kép



Helló.

Bocsi hogy csak így ide írok. amit írtál hogy a költési időben ne lássák egymást a fajtársaikkal, az lehet hogy a hullámos papagájaimat zavarja a másik pár ami nimfa papagáj és ők költenek mert már régóta meg vannak a hullámosok de nem raktak még egy tojást sem. Bocs ha butaságokat írtam :D Most kezdtem a madarászgatást.:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 11, 10:28 
Köszönöm Jojo!

Igen, meglehetősen nehéz döntés... :oops:

A hely szűke és az árfekvés alapján a pyrrhura a befutó.
Sokat olvastam, kérdeztem utána és a lepida az melyről
legtöbben azt mondják kevésbé zajos.
Tegnap Monoron Kováccs Péter informatika tanár és termászetbarát
jóvoltából egy tavalyi kis lepida boldogítja napjaimat, na meg a
páromét. :eye:

...de végre életemben először láttam király papagájokat életnagyságban...,
és ami biztos hogy amint lesz módom egy röpdére..., ők ott lesznek a
fajlistámon!!! Másképp nem akkor csak őket tartom. :D

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 10, 11:26 
Hali!

Én biztos nem vesződnék egy 8-10 éves madárral, rengeteget kellene vele foglalkozni, ez csak otthonülős , nagyon ráérős nyugdíjasnak való.

A tecsőn azért lehet látni nagyon jó fej királyokat,sok bohóc van köztük, az enyémek is szelídek (B.Ottónak köszönhetően :) ) a hím egy ragacs.
Én úgy vettem észre, hogy amik nem voltak kézzel nevelve eléggé félénkek, bár az Ausztráliában szabadon élők még a lakásba is beszoktathatók csapatostól, persze --kajával.Együtt bandáznak a pennantokkal.

Viszont az igaz, hogy a Pyrrhurák alapjába véve barátkozóbbak, sok helyen mint teljes idegentől elfogadták a kezemből a kekszet.Meg azért nem kis bátorságra vall az sem, hogy odaül eléd 40 cm-re és elkezdi a fenyegető táncát, mint egy harci kiskakas.Olyankor olyan imádnivalóak. :D

Én nemigen tudnék választani, mert az is jó amikor bohóckodik veled egy Pyrrhura, vagy egy Aratinga, de az is jó amikor a 2x akkora király a nyakadba bújik és a füledet finoman végigcsócsálja és halkan kotkodácsol közben.. :oops:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 17:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO