Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 20:44 
Jámbor írta:
Beszéltem a sráccal, de 30 ezer alatt nem adja. Viszont azt mondta ha ennyiért nem viszik, akkor a felesége haza viszi. Ennek örülök! Másik kérdésem hogy egy 8-10 évés hím ami már nevelt fiókákat, szelidíthető? Alkalmas lehet még szobai madárnak?

Minden madarat meg lehet szelídíteni, a kérdés csak az idő és a belefektetett energia. De szerintem egy laposfarkú sohasem lesz olyan kezes, mint pl. egy akármilyen dél-amerikai. Ha szelid szobamadarat akarsz, elérhető áron, akkor a pyrhhurák vagy az aratingák közt nézelődj.
De ha már adott a helyzet, akkor abból kell kihozni a legjobbat :D

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 20:07 
Beszéltem a sráccal, de 30 ezer alatt nem adja. Viszont azt mondta ha ennyiért nem viszik, akkor a felesége haza viszi. Ennek örülök! Másik kérdésem hogy egy 8-10 évés hím ami már nevelt fiókákat, szelidíthető? Alkalmas lehet még szobai madárnak?

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 19:43 
Jámbor írta:
Szerintetek van értelme megmenteni őt onnan?

A válasz IGEN! Egy állatot megmenteni mindig értelmes :D
Az hogy sánta nem számít, ha nem akarod tenyésztésbe fogni. Bár lehet hogy akkor sem számítana :)
Nekem pl. van egy amazonom, akinek az egész bal lába amputálva lett. De föltalálja magát és nagyon jó fej. A másik amazonom nem tud repülni, mert egy másik madár megverte és el vannak tördösve a szárny és faroktollai. De mindkettő teljes értékű házikedvenc.
Sőt, ha megmentesz egy állatot, az sokkal jobban fog hozzád ragaszkodni, mint ha csak úgy megvennéd, mert szép. Nagyon érzékeny műszerek ezek a tollasok :)

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 19:11 
Sziasztok!

Kérdésem...

Volna egy "állítólag" 4-5 éves királyfi, :lol: ... Sántít pici kora óta,
de jól elvan.
Egy boltban volt kiállítva csalogatónak, de a bolt megszűnt.
Mikor még volt bolt, volt egy ideig párja akit már elvittek.
Ő amúgy kézzel nevelt, de olyan Jack Sparrow-san jár.
Szerintetek van értelme megmenteni őt onnan? A bolt zárva már..., őtt meg bezárva tartják, és
nem foglalkozik vele senki.
Talán meg tudnék rá alkudni, de nem tudom azt sem hogyan jutna el hozzám....
Szal bonyolult, de a király papik valami gyönyörűek... , és állítólag halkabbak a pyrrhuráknál,
és nem rágnak általában.
Tanácsokat kérek.... :evil:

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2012 dec. 24, 21:49 
Szia!
Nekem is vannak király párjaim,de én semmilyen más madárral nem raknám össze költési időben sőt ,máskor sem.
Egy szép király pár önmagában is gyönyörű szemet gyönyörködtető látvány felesleges más madarakkal összezárni.
Nálam minden madár külön páronként van sőt a szenegálokat úgy kell elszeparálni,hogy ne is lássák fajtásaikat,költési időben.De ez több papagájfajra is jellemző,legalább is nekem ez a tapasztalatom.

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 dec. 24, 19:04 
Szia!

Tamással értek egyet, én se tenném össze őket. Nálam a krágen elég agresszív volt más madarakkal. A hegyivel szerintem nem lenne gond. A király meg kérdéses, nekem költési időszakban a hímem dróton át a nagysándorral is balhézott. A kissanyik más madarakkal közös röpdében, na az az igazán rázós! Nekem kölyök madarak esetén is a kecskepapagáj lába bánta a dolgot... Szóval kissanyit soha nem teszek többet össze semmivel. De pl törpefürjet se lehetett a kissanyik alá tenni. Szóval Tömören: Támogatom Tomi véleményét!

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 16, 10:54
Hozzászólások: 11
Valódi név: Varga Zoltán
   
Hozzászólás 2012 dec. 24, 18:07 
Szia Tamás !

Alapjában véve mindegyik elég nyugodt, ezért gondoltam, hogy közös röpdébe tenném őket. Az egyik ismerős madarásznál együtt vannak a hegyik, kissándorok, kecskék, énekesek, és nem a nagyok verekedtek össze, hanem a kecske meg az énekes. Láttam egy-két kis videót, ahol egy nagy röpdében együtt volt több faj, és nagyon megtetszett, ezért gondoltam ezt. Várok még hozzászólásokat, hátha valakinek van több tapasztalata velük kapcsolatban.
Köszönöm a válaszodat !
Üdv.: Zoli


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 24, 17:47 
Helló zoltvarga!

Egyik fajt sem tartottam még, de biztos, hogy nem raknám őket egybe. Nyugalmi időszakban valószínűleg el lennének, de költési időben lehetnek gondok. Jobb lenne, ha ezt röpdét és védőházat(melyből így nagyobb kell) 3 felé osztanád dupla dróttal elválasztó dróttal. Nehogy véletlenül kárt tegyenek egymásban a dróton keresztül.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 16, 10:54
Hozzászólások: 11
Valódi név: Varga Zoltán
   
Hozzászólás 2012 dec. 23, 20:36 
Sziasztok !

Először is Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek !
Olyan dologban szeretnék tanácsot kérni Tőletek, hogy készítek egy 3x3 méter alapterületű röpdét egy 2x1,5 méteres védőházzal, és ebbe szeretnék összetenni egy pár királyt, egy pár hegyit, egy pár krágent. Szerintetek lehetséges-e ez komolyabb verekedések nélkül, elviselnék-e egymást a költési időszakban ?
A válaszokat előre is köszönöm !
Üdv.: Zoli


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 aug. 5, 19:34 
Ülte is, vagy csak odúban volt, mert beverte a hím? A tojásokat átlámpáztátok, nem voltak hajszálrepedések rajta? Az is előfordul több esetben, hogy a tojó annyira kapar, hogy a tojás ugyan első ránézésre össze nem törik, nem horpad be, de hajszálrepedések vannak rajta, akkor se lesz belőle semmi. Királyoknál egyébként rengeteg a rossz tojó.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 5, 19:28 
Norbi83 írta:
Ha jól tudom,akkor nem voltak fiassak a tojások,de ült rajta.

Ez csak azt jelenti, hogy a tojóval minden rendben van. De ha nem harmonizálnak, ha a hím terméketlen, ha nem egy időben "indulnak be", stb. akkor pontosan ez lesz a vége (üres tojások zsák számra). Szvsz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2012 aug. 5, 18:52 
Ha jól tudom,akkor nem voltak fiassak a tojások,de ült rajta. Most már bezárta az odu ajtaját,mert nem látta értelmét tovább.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 5, 17:35 
Norbi83 írta:
Lenne egy kérdésem. Az egyik ismerősömnek van egy király párja. Már tojott vagy 20 tojást,de egyet sem keltett ki,mi lehet a gond?

Nem harmonizálnak? Terméketlen a hím? Minden klaffol, de nem egy időben "indulnak be" a madarak? .... Elég sok minden lehetséges.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2012 aug. 5, 13:17 
Lenne egy kérdésem. Az egyik ismerősömnek van egy király párja. Már tojott vagy 20 tojást,de egyet sem keltett ki,mi lehet a gond?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2011 okt. 2, 19:40 
Sziasztok!
Nekem is vannak király párjaim nálam 2évesen már költöttek 3 fiókájuk volt.Szépen föl is nevelték őket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 okt. 2, 16:54 
Csőrözést soha ne is várj tőlük, nem az a típus a király.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 okt. 2, 16:33 
tom0919 írta:
Lehet belőlük pár, szerintetek, aggódjak tovább?

Várd meg amíg a hormonok elkezdenek bennük dolgozni.... ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2011 okt. 2, 16:29 
Sziasztok!
Van egy kétéves párom... idézőjelbe, jövőre lesznek ivarérettek. Az aggaszt, hogy nincsenek valami nagy szerelembe, nemigazán csőröznek :( . Sőt ha kajáról van szó akkor a hím elég agresszíven viselkedik a tojóval szemben. Lehet belőlük pár, szerintetek, aggódjak tovább?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 24, 14:06 
feketemarcsi írta:
Egy kép a győri kiállításról:


Kép



Hmmmm, de szép királyfi :) Köszi Marcsi ezt a fotót. Amióta megláttam az egyik díszmadárkiállításon őket, azóta fáj a szívem értük. Remélem az idén még lehetek királytulajdonos :)

Tamás, köszi a CITES segítséget.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 24, 12:36 
Betty írta:
Ha jól tudom a királypapagáj nem CITES köteles ugye? A II. függelékbe tartozik, és ezek a madarak nem bejelnetéskötelesek...legalábbis ha csak nem változott a bejegyzett madarak listája.

Lényegtelen melyik függelékbe tartozik, mert az EU-n belül eleve más szabályok vannak érvényben. Ezek a CITES-re épülnek, de attól eltérnek (EU-ban ugyanis A, B, C és D kategóriát különböztetnek meg). Van egy kivétel lista és azon szerepel az Ausztrál király papagáj (Alisterus scapularis), tehát hozzá nem kell "CITES engedély" azaz nem bejelentés kötelezettek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO