Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 júl. 28, 18:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Valódi név: Tóth Árpád
   
Hozzászólás 2012 márc. 21, 20:06 
Szervusztok
Nagyon szépen köszönöm a gyors reagálást, a sejtésem beigazolódott.
További jó napot mindenkinek.
:(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 márc. 21, 19:52 
Szia Árpád.Két hímed van sajna.Az első képen látszik a legjobban hogy amelyik alul van madár jönnek rajta a világos tollak.Ami hím madárra utal.A felső madár az pedig egy nagyon szép hím.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2012 márc. 21, 19:42 
Szerintem az utóbbi variáció, vagyis két fiú.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 júl. 28, 18:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Valódi név: Tóth Árpád
   
Hozzászólás 2012 márc. 21, 19:33 
Szervusztok
Érdeklődnék tisztelettel, hogy szerintetek egy hegyi párom van vagy egy ivarérett hímem és egy most ivarérő :shock:
A segítségeteket előre is köszönöm.
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 4, 18:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Nagy Zoltán
   
Hozzászólás 2012 feb. 29, 17:16 
Mokos Richárd írta:
Hegyi papagájaim.Még tartják egymástól a távolságot ezért nem is nagyon bírtam eggyütt lekapni őket de remélem összeszoknak.Első képen a hím a másodikon a tojó van.
Remélem a tojóval nemvágtak át.Állítólag 2009-es.Nem látszik fiatal madárnak.Attila 69 élőben is látta.
Kép

Kép

Ennél közelebb nem mennek egymáshoz:
Kép


A hegyik nem is fogják egymást babusgatni, én még összebújva se láttam őket soha, általában az arasznyi távolság a minimum köztük... ők ilyenek, attól még simán lehet harmonizáló pár.

Más:
Talán ebben a fórumban írta valaki, hogy a hegyi nem fogja meg a kaját a lábával, nem használja "kézként" az egyik lábát... Madárkám ezt az állítást figyelmen kívül hagyta, le is fotóztam. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 feb. 29, 15:51 
Hegyi papagájaim.Még tartják egymástól a távolságot ezért nem is nagyon bírtam eggyütt lekapni őket de remélem összeszoknak.Első képen a hím a másodikon a tojó van.
Remélem a tojóval nemvágtak át.Állítólag 2009-es.Nem látszik fiatal madárnak.Attila 69 élőben is látta.
Kép

Kép

Ennél közelebb nem mennek egymáshoz:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 4, 18:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Nagy Zoltán
   
Hozzászólás 2012 feb. 24, 14:15 
zokk írta:
zokk írta:
Tegnap este benéztem az odúba, és madárkám egy tojást dugdosott féltékenyen a kéretlen szemek elől. :D

Sajnos valamiért nagyon legyengült (le is fogyott, de ez csak akkor tűnt fel amikor megfogtam) a tojó, a 3. tojást nagyon nehezen tudta megtojni... péntek éjszaka már nem tudott nem hogy repülni, még lábra állni sem... állatorvosi ügyelet, vitaminok, immunerősítő...
Betegségre utaló tünetek nem voltak... láttam hogy nehézkesen mozog, és lógatja szárnyait, farkát, de tojás előtt ez elég általános.

Madárkám sokkal jobban van, bár még mindig elkülönítve, de már menekül amikor megfogom, és veszekszik is, illetve nem csak hasal a földön, eszeget.

Van 3 db hegyi tojásom, ha valaki tud vele valamit kezdeni (másik madár alá betenni, esetleg keltető), szívesen odaadom, pár nap múlva a szemétben kötnének ki.


Szerintem inkább annyira legyengült hogy nem bírta megtojni a tojást, vagyis csak nagyon nehezen. Már sokkal jobban van, hétvégén visszaengedem a röpdébe.

Megvan a tojások gazdája!

Keresek egy Ivarérett Katalin tojót, hátha van valakinek facéran. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 11:43 
Nem tojás elakadása volt? Vagy "csak" egyszerűen ennyire legyengült volna?!?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 4, 18:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Nagy Zoltán
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 10:35 
zokk írta:
Tegnap este benéztem az odúba, és madárkám egy tojást dugdosott féltékenyen a kéretlen szemek elől. :D

Sajnos valamiért nagyon legyengült (le is fogyott, de ez csak akkor tűnt fel amikor megfogtam) a tojó, a 3. tojást nagyon nehezen tudta megtojni... péntek éjszaka már nem tudott nem hogy repülni, még lábra állni sem... állatorvosi ügyelet, vitaminok, immunerősítő...
Betegségre utaló tünetek nem voltak... láttam hogy nehézkesen mozog, és lógatja szárnyait, farkát, de tojás előtt ez elég általános.

Madárkám sokkal jobban van, bár még mindig elkülönítve, de már menekül amikor megfogom, és veszekszik is, illetve nem csak hasal a földön, eszeget.

Van 3 db hegyi tojásom, ha valaki tud vele valamit kezdeni (másik madár alá betenni, esetleg keltető), szívesen odaadom, pár nap múlva a szemétben kötnének ki.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 16:09 
zokk írta:
Tegnap este benéztem az odúba, és madárkám egy tojást dugdosott féltékenyen a kéretlen szemek elől. :D

Drukkolunk... :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 4, 18:55
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Nagy Zoltán
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 14:41 
Tegnap este benéztem az odúba, és madárkám egy tojást dugdosott féltékenyen a kéretlen szemek elől. :D


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 22:34 
Sziasztok!

Nem olyan ritkák a lutino hegyik, csak nálunk!

Tavaly valamelyik nyitrán láttam két lutino hegyit, meg hordozókat egy osztrák tenyésztő árulta. Teli volt különféle papagáj mutációval a standja! Talán meg is kérdeztem a lutino hegyi árát, 3-400euro lehetett, de Hollandiában sok van, mondjuk egy Zwolle-i börzén :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 21:19 
Szia Betty!Fogalmam sincs milyen árba mozog egy ilyen lutino hegyi de szerintem még ritkábbak mint a lutino szilvák mert én még nemláttam sehol se hogy hirdettek volna.Szilvát külföldi honlapokon elvétve látni hogy hirdetnek de azok sincsenek nagy számba még.Úgyhogy biztos nem csekély lóvét kérnek egy lutino hegyiért.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 21:05 
Mokos Richárd írta:
Hegyi mutációk:


Kép



Mit mondjak, nagyon szép ez a mutáció, de gondolom ő is van vagy 1000 dollár mint ahogy a szilvafejű :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jan. 24, 18:47
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: heves megye
Valódi név: M.Béla
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 11:56 
Helló bepeti2!6éve vannak hegyijeim.2év körül színesednek ki.úgy gondolom a képen 1tuti hím és talán 2 tojó van.általában 2szer annyi hím van egy költésben mint tojó.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 11:11 
Hegyi mutációk:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 jan. 28, 15:09 
Hát látod ez igaz. Nekem is amikor kerestem, mindenki hímet tudott volna adni. Tojó az csak tőlem elég távol lett volna. Hímet viszont oda adták volna még hulikért vagy nimfákért is. 2 helyen is. Vagy persze cserélték volna tojóra... :D Már rohadtul várom, hogy tudjam bővíteni a madarászatomat, de az még 4-5 év kb...

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 27, 23:55 
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a képeket Jancsinak. Nagyon szép volt a hegyi párod. A tojóban sok volt a sárga, már ami a hasi és a fej részt illeti.
Köszi a tippeket is.
Attila! Az a helyzet, hogy amit tojónak látsz, az nem ugyan az a madár a képeken. Én pont azt a kettőt néztem hímnek. És az első kép középsőt nézem én tojónak.
Ádám neked legyen igazad. Ha mind a három tojó lenne annak csak örülnék, hímet könnyebb venni, és jutna Jancsinak és Ricsinek is egy-egy tojó.
Viszont lassan itt a tavasz és remélhetőleg kiderül minden. Majd teszek fel képeket folyamatosan. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 jan. 27, 22:58 
Hali!
Nekem is úgy rémlik annó 2 évesen szinesedtek ki nállam :roll:
Én tippem 1tojó 2 hím:
bal oldali a tojó
Kép
itt a felső
Kép
itt a bal
Kép
itt az alsó
Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 jan. 27, 22:37 
Előkotortam a gépem sötét bugyrainak mélyéről a régi madaraim képeit. Hát most nézegetve őket piszkosul hiányoznak. Peti, ha valóban három tojó, akkor az egyik érdekelne, ha eladóvá válik! Ha valóban tojók lesznek akkor nagyon szépek.
KépKépKépKépKépKép

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 13:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO