Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 100  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 19, 17:40 
feketemarcsi írta:
Ha egy kis mézet tesztek bele, az csodákra képes. :wink: Csak az a hibája, hogy pár óránál tovább nem maradhat előttük, de a madarak többsége odavan az ízéért.



Áh nálam az esélytelen... minden ami sötétebb színű, az nem mükszik.... Inkább szomjan döglenek. Bár aztán a nimfák megeszik a reszelt céklát nagy élvezettel, ami eléggé riasztó színű, a kis sanyi meg a házi eperlevet imádja! Meg a fekete szedret.... hát igen, igazi kis ínyenc! :D

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 19:48 
köszönöm a hozzászólásokat!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 17:36 
tom0919 írta:
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a kamilla teával heti egy alkalommal való itatás jótékonyan hathat vagy felesleges?


Jótékonyan, bár az már más kérdés, hogy mennyire fogják meginni. Madaraim inkább szomjan döglenek, semmint megigyák. A nimfatojóm, mikor begygyulladása volt és tényleg halálán volt szegényem, olyan kapott cseppentőből. Normál kamillatea, némi szőlőcukorral vagy mézzel, plusz antibiótikum és vitaminbomba, amit a doki felszívott egy hatalmas fecskendővel. Aztán mikor már nem jött ki neki semmi, akkor jöhetett szép lassan a kamillával kevert banános babatápszer, majd szép fokozatosan a fürtösköles stb. Tehát a kamillának jótékony hatása van, de ha a madaraid isznak teát, akkor megpróbálhatod különböző növényekből készült teákat, zömének nagyon jó hatása van.
De ha nem isszák meg a teát, az sem baj. Adhatod a kamillát normális állapotban is, én is most termesztek, és mikor meg van, megkapják. Tavaly is hol tápba hol tojással keverve kapták és nagyon szerették!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 13:13 
Óh! :( annyira sajnálom...kívánom ,hogy ne okozzon sok kellemetlenséget a mindennapokban ez a betegség.
Sajnos elég régiek az ismereteim,ha lessz egy kis időm bizony ujra átrágom magam a régi jegyzeteimen..

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 12:45 
feketemarcsi írta:
Mivel a kamilla erősen gyulladás csökkentő hatású természetesen mértékletesen itatva jótékonyan hathat, viszont túlzásba nem szabad vinni, legalább is az embereknél a bélbolyhok letapadásához, ezáltal emésztési problémához vezet. De heti egy nap az biztosan nem okoz problémát. :wink:

Én is szoktam néha adni, főleg fázós időben, egy kis mézzel, de fél napnál tovább ne hagyd előttük, mert megerjed.


Én meg eddig úgy tudtam,hogy a kamilla főzetét még csecsemők is fogyaszthatják ,napi rendszerességgel,akár hosszú időn keresztül is.
Valamint rendszeres fogyasztása gátolja a 2-es tipusú cukorbaj szövődményeinek a kialakúlását,(szem és vesekárosodást)
Kontraindikációról eddig nem hallottam,..hol olvashatok utánna? :wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 9:34 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a kamilla teával heti egy alkalommal való itatás jótékonyan hathat vagy felesleges?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 12:56 
Rakj össze két kék testű spangle madarat, utódaikból kapni fogsz ilyet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 12:49 
Az egyik a dupla dózisú spangle (sárga vagy fehér). Egy ilyen (albínónak vásárolt) hímem van, sajnos pár nélkül.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dino 2010 máj. 14, 12:52-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 11:46 
Kedves marakodók!

Bizony már jó pár regisztrált tagot ki kellet volna tiltanom a fórumról, de nem tettem meg ezidáig. Lehet hogy ez az én gyengeségem, de ez a fórum nem a klikkesedésről szól, hanem az összefogásról, az egymás melletti együttélésről, a segítőkészségéről és a kommunikációról leginkább. Ezért beszélgettem el néhány emberrel privátban aminek a végére megállapodtunk bizonyos dolgokban. Erre a megállapodásra figyelmeztetném most őket! (neveket direkt nem írok, mindenki tudni fogja miről van szó)
Úgyhogy kérem ezek betartását, valamint az új szabályzat elolvasását is!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 11:36 
Így első olvasatra mást nem is nagyon várhatsz tőlük, főleg, ha a hím szülei nem ismeretesek.
Ha sok időd van, játssz ezzel egy kicsit: http://www.gencalc.com/gen/eng_genc.php?sp=0Budg


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 10:53 
Én töröltem... illetve csak eldugtam a hozzászólások egy részét. Szerintem kicsit higgadjunk le, aztán lehet folytatni (kell folytatni?)!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 9:01 
Nyuzilla írta :
Idézet:
Nekem van pl "nyugdíjas-volierem",


Na ez tetszik !!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 8:56 
Tudod Te is, hogy ez is hozzátartozik a tenyésztéshez... :( És ha emlékszel, épp tőled kérdeztem privátban, hogy hogyan lehet az esélytelen picurkák szenvedését lerövidíteni. Emberenként változó, hogy mit tekint esélytelennek. És a tapasztalat is fontos, már én sem küzdök minden kis életért foggal-körömmel... :-( Van, aki a nem standard madarat sem tartja érdemesnek arra, hogy felneveltesse, etesse, gazdát találjon neki. Nekem sem tetszik ez, de nyelek egyet, nem esek a torkának, mert felesleges. Nem lehet az ilyen embert megváltoztatni.
Nekem van pl "nyugdíjas-volierem", a tenyésztésből kikopott madárkák itt töltik utolsó hónapjaikat, éveiket. De megtehetném-e ezt akkor is, ha többszáz madaram lenne...?

A betonos kezeléssel dicsekvés meg intelligencia kérdése. Ez pedig mindenkinél adott...

_________________
Annyi bölcsesség szorult belém, hogy néha szivárog...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 8:41 
Na, jó, most van elegem! (Tudom, ne olvassam... De mégis olvasom, mert szeretem/szerettem ezt a fórumot, de már köze sincs ahhoz, ami kb 1 évvel ezelőtt volt...)

Marcsi! Én komolyan nem értem, hogy Te miért fórumozol még mindig itt velünk!?!? Miért nem mész külföldi fórumokra, "a legmodernebb, törvényi előírásoknak, humánumnak megfelelő módszerekről beszélgetni"? Miért csak a Te módszered lehet jó? Miért nem döntheti el egy kezdő, hogy melyiket választja? Lehet, hogy most van ideje páronként etetgetni, de mi van, ha munkahelyet vált, gyermeke lesz, vagy bármi történik? Én azt mondom, hogy a saját igényei és lehetőségei alakítsa ki a tenyészhelyiséget, aztán bármikor lehet bővíteni, összenyitni, leválasztani, átalakítani. Úgyis a tapasztalat fogja eldönteni, hogy mi felel meg neki és az állományának.
Én is olvasom a brit, amerikai, ausztrál és német fórumokat. Ott is van bőven, aki kolóniában tenyészt. És kapaszkodj meg: egészséges és szép madaraik vannak, és szigorúan csak a kiállítási tenyészállományt tartják páronként vagy 3 páronként!

Nem lehetne, hogy mindenki kicsit toleránsabb legyen? Miért kell kétnaponta egymás torkának ugrani?

Itt van pl. Tamás. Ő kolóniában tenyészt, én páronként (idén). Ő sosem nevel kézzel, én igen, ha úgy hozza a sors. Láttatok már minket összebalhézni valaha? Soha, privátban sem. Elfogadjuk, hogy a másik hogyan gondolkodik a tenyésztésről, és alap dolgokban egyetértünk: nem szaporítunk selejtes, agresszív és rosszul nevelő madarakat, és nem is biztatunk erre senkit! Na, valahogy így kellene itt jelen lenni...

Megyek kaszálni, mert nagyon felhúztam magam!

_________________
Annyi bölcsesség szorult belém, hogy néha szivárog...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 13, 23:08 
Helló! Megirtam hsz-emet és eltünt valamiért!!!



Marcsi!
Jobb lesz, ha minnél hamarabb leszoksz a furkálódsáról, mielőtt elűzől még néhány embert innen! Fogd fel, hogy nem akar mindenki olyan Sztár tenyésztő lenni mint Te! Sokan vagyunk itt a forumon, akik pusztán madarak szeretetéért madrászunk! A te szavaiddal élve: ovodásmonorratömegtenyésztőkolóniábantartószaporító(k). Szóval ne szitsd a vitát! Hátam mögött pedig nem szeretném, ha beszélnél mert előbb utóbb vissza jut hozzám....

Azok akik olyan magas szintem madarásznak, hogy egy furomról megítélik az újság tartalmát Miért nem csinálnak jobbat annál??? Miért nem szolnak hozzá semmihez? Jó lenne ha nevén nevezett emberekről állítanál dolgokat és nem a levegőbe beszélnél! Mert ilyet bárki kitalálhat! Nem akarok veled vitázni, mert felesleges! De öszintén megmondom, hogy Te vagy az az ember, aki soha nem ismeri be ha hibázott! Fogadd el, hogy mások is élnek más tartási móddal és kitűzütt céllal a Földön! Nem lehet mindenki profi! Vagy csak azok kezdjenek madarászni akik zsebében ott van pár 10milla madártartásra??? Mert ilyen sajnos nem sok van ebbe naz országban, a többi országot meg hadjuk! Nagyon-nagyon meszire vagyunk tűlük, sajnos.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2010 máj. 13, 14:20 
feketemarcsi írta:
Én úgy sajnáltam húsvétkor is, hogy hiába ajánlgattam az újságot, mikor meghallották, hogy idre kiadvány, bele sem néztek, mondván, ja azok, azok csak addig jutottak, hogy hogyan kell monorra minél több madarat termelni, mi újat tudnának írni. És legtbben éppen a hullámos topikot szokták kiemelni.
Mert ugye sajnos ezen a fórumon keresztül találkoznak az idrével először és tovább már nem is kíváncsiak rá.

Ha a komoly tudományos folyóiratokat kiadó társaságok fórumain felbukkanó átlagemberek és az ő hozzászólásaik nem befolyásolják azok szakmai megítélését, akkor ezeknek a magukat mindenek fölé helyező, civilben ki tudja mivel foglalkozó emberkéknek a véleménye elég nevetséges! Ez az ő szegénységi bizonyítványuk! Mellesleg amióta a fórumot olvasgatom még nem találkoztam a monori börzére tömegtermelést propagáló hozzászólásokkal.
feketemarcsi írta:
Persze főlet Ausztriából és Szlovákiából érkezetteknél még az is kifogás szokott lenni, hogy néha még állatkínzás szintű dolgok is vannak, nálunk a nyugati határszélen ezeket a dolgokat komolyabban veszik.

Az komolyan felemelő, hogy kedves honfitársaim akik közismerten oly magas színvonalon űzik a díszmadártenyésztést ilyen érdeklődőek. Mellesleg kik ők? Hol és mit publikáltak ezidáig? Ami az állatkínzásra vonatkozó észrevételeiket illeti (nem is értem mi köze van ehhez az itteni fórumozóknak) furcsa, hogy egy olyan ország tenyészői oktattak ki ahol a magyarországi állatvédelmi törvényekhez képest jelentős az elmaradás (a lakosság hozzáállásáról már nem is beszélve, bár én 35 km-rel keletebbre lakom Győrnél).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 13, 12:18 
feketemarcsi írta:
Ha egy Ausztriában élő elolvassa a "freskós, vagy száraz betonos kezelést", otthon már rendőrért kiáltana.

Ez meg mi?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 13, 11:59 
feketemarcsi írta:
Én úgy sajnáltam húsvétkor is, hogy hiába ajánlgattam az újságot, mikor meghallották, hogy idre kiadvány, bele sem néztek, mondván, ja azok, azok csak addig jutottak, hogy hogyan kell monorra minél több madarat termelni, mi újat tudnának írni.

Szerintem ez azért azt is minősíti aki ezt mondta.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 máj. 9, 16:16 
Köszönöm, igazán segítőkész vagy!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 8, 18:09 
tom0919 írta:
Sziasztok!
Ismertek olyan szakit aki rönk odukat készít illetve árul?

Monoron szokott lenni... illetve az interneten találtam egy hirdetést, de nem tudom mennyire tekinthető aktuálisnak (2007-es árak vannak fent): http://www.gyermely.hu/index.php?page=256

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 100  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 71 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 14:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO