Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2010 ápr. 19, 14:25 
feketemarcsi írta:
Az megint más eset, mert ahhoz állatútlevél is kell.


Ez így van, de akkor is kell chip:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2010 ápr. 19, 13:50 
feketemarcsi írta:
A kutyáknál csak akkor kötelező, ha tovább adják őket, a meglévőkre nem.


Ez nem teljesen igaz, mivel ha ki akarod vinni külföldre, akkor is kell nekik, és lassan mindenkinek kötelező lesz, csak még nem büntetik ha nincs.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 19:13 
emys írta:
Olyat kell venni, ami 0,8-1 Joule teljesítményű. A kerítés tetejénél kell kifeszíteni, kb 5 cm-re a kerítés felett. Mindenféle szigeteléseket és vezetékeket óriási választékban lehet kapni. Egyedüli nagyobb beruházás maga a készülék.

emys


Értem..Köszi szépen a választ!

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 19:09 
Olyat kell venni, ami 0,8-1 Joule teljesítményű. A kerítés tetejénél kell kifeszíteni, kb 5 cm-re a kerítés felett. Mindenféle szigeteléseket és vezetékeket óriási választékban lehet kapni. Egyedüli nagyobb beruházás maga a készülék.

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 19:03 
emys írta:
Sziasztok!

Mondjuk az én macskám nem megy ki a kertből.

Ennek a fő oka egy macskára méretezett villanypásztor. Egy szál körbe a kerítés mentén elegendő. (Bár magamnak ingyen ivartalanítottam :lol: mégsem örülnék, ha egy autó kilapítaná)

A legfőbb haszna persze a villanypásztornak, hogy az idegen macskákat és főleg nyesteket távoltartja a röpdéktől. (Nem saját ötlet, külhoni madarászok széles körben használják) Itt Budapesten rengeteg nyest van, nem örülnék, ha éjszaka a madarakat próbálnák elérni.

emys

és a macska, akit kiskorában bedobtak a rendelő kerítésén

Kép

Szia emys!

Hogyan lehet macskára méretezni a villanypásztort? Egy szál drót..nem ugrik át fölötte, vagy bújik át alatta?

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 19:02 
emys írta:
A legfőbb haszna persze a villanypásztornak, hogy az idegen macskákat és főleg nyesteket távoltartja a röpdéktől. (Nem saját ötlet, külhoni madarászok széles körben használják) Itt Budapesten rengeteg nyest van, nem örülnék, ha éjszaka a madarakat próbálnák elérni.

Mennyire költséges egy ilyen villanypásztor telepítése és üzemeltetése?

emys írta:
Kép

Legalább nem csak úgy az árokpartra tették ki őt. Így jó kezekbe került.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 18:53 
Sziasztok!

Mondjuk az én macskám nem megy ki a kertből.

Ennek a fő oka egy macskára méretezett villanypásztor. Egy szál körbe a kerítés mentén elegendő. (Bár magamnak ingyen ivartalanítottam :lol: mégsem örülnék, ha egy autó kilapítaná)

A legfőbb haszna persze a villanypásztornak, hogy az idegen macskákat és főleg nyesteket távoltartja a röpdéktől. (Nem saját ötlet, külhoni madarászok széles körben használják) Itt Budapesten rengeteg nyest van, nem örülnék, ha éjszaka a madarakat próbálnák elérni.

emys

és a macska, akit kiskorában bedobtak a rendelő kerítésén

Kép

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 10:20 
feketemarcsi írta:
A kutyáknál csak akkor kötelező, ha tovább adják őket, a meglévőkre nem.

Igen, természetesen a mostani és jövőbeni szaporulatra céloztam. Visszamenőleg nem kötelező (bár ajánlott lenne, de gondoljuk bele, némely ebet még oltatni sem akarja elvinni a gazdája).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 9:42 
Ha jól tudom a kutyáknál már kötelező módon kell a chip. Egyébként is hasznos dolog, csak érdemes jó helyen csináltatni, mert mint a madaraknál itt is gondok lehetnek az "ócó" chipekkel.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 17:51 
Lacrimosa írta:
Főleg, hogy a borotválás helyét a szőr benőtte.... Ivartalanítottunk kandúrt is és nőstényt is, és egyiknek sem látszik az ivartalanítás nyoma, főleg hetekkel azután! Az egyetem területe tele van macskákkal, egyikről sem tudnád megmondani, hogy na az akkor most ivartalanítva van vagy sem! Ez nem vakság kérdése, egyszerű tény...


Főleg, hogy nem nőtte be a borotválás helyét a szőr...
Főleg, hogy ha megsimogatják a hasát és megérzik a heget...
Soroljam?
Kérdeznék valamit! Ti láttátok a macskámat, vagy én élőben? Akkor talán én jobban tudom, hogy mennyire lehetett látni...
És én ismertem azt a macskát, a viselkedését, azt, hogy hogyan viselkedik a kerítésen kívül. Ezért mondom azt, hogy biztosan emiatt lopták el. Már azelőtt is láttuk, hogy nézegetik, majd miután ivartalanítva lett szerintetek nem egyértelmű?

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 22:19 
Norbi0131 írta:
Honnan látni, hogy ivartalanítva van a macska? Szerintem elég vak, az aki nem látja...

Főleg, ha elkezd fetrengeni az emberek előtt a földön, na akkor már simán látni, hogy ott van egy szép nagy vágás a hasán.



Főleg, hogy a borotválás helyét a szőr benőtte.... Ivartalanítottunk kandúrt is és nőstényt is, és egyiknek sem látszik az ivartalanítás nyoma, főleg hetekkel azután! Az egyetem területe tele van macskákkal, egyikről sem tudnád megmondani, hogy na az akkor most ivartalanítva van vagy sem! Ez nem vakság kérdése, egyszerű tény...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 20:01 
Honnan látni, hogy ivartalanítva van a macska? Szerintem elég vak, az aki nem látja...

Főleg, ha elkezd fetrengeni az emberek előtt a földön, na akkor már simán látni, hogy ott van egy szép nagy vágás a hasán.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 15:39 
Anyám most hívott, hogy kutyám rosszul van... annyira ki vagyok, nem tudom mit csináljak, hiszen itt vagyok Pesten fenn.
Mindenesetre azt tudni kell, hogy a kutya májbeteg, ki lett vizsgálva, gyógyszert is kapott, néhány hónapja kemény diétán van (semmi sósat, lehetőleg kevés húst). Már egy jó ideje emésztési problémákkal küzdött, fel volt puffadva, görcsölt, és voltak napok, mikor egyáltalán nem evett, csak behúzott farokkal futkozott, hányt és hasmenése volt. Ez tartott egy, max két napig, és ok. No mióta állatorvosunkhoz szoktam menni segédkezni, elvittem őt is, úgyan olyan panasszal, hogy rettenetesen sokat ivott. Cukorbetegségre gyanakodtam, de tévedtem, sőt, cukorszintje alacsonyabb volt. Na akkor lett csinálva egy rendes vérvétel, ahol szervek állapotát, működését nézik - na ott derült ki, hogy szegénykémnek májproblémája van, albuminszintje nagyon magas volt, emellett magas volt a vér bilirubin szintje is. Ekkor lett csinálva ultrahang (2X), ahol a mindent megnéztek, vesék, méh rendben, máj is rendben, csupán a fossa renalis-nál a kompakt állomány kicsit tömörebb a kelleténél... Na ez már pedig mindent jelenthet. Több vizsgálatot az orvos nem tud csinálni, biopszia lenne a következő lépés, viszont a kutya nem mai csirke, és a doki is azt mondja, hogy felesleges... Kapott gyógyszert (Ursofalk), amit egy hónapig kellett ennie, aztán szilimarin kivonatú készítményeket, majd nyáron vizsgaidőszakban vissza kell vigyem kivizsgálásra... A tünetek szépen csökkentek, sokkal kevesebb a rosszullétes napok. Igaz érdekesen ezek a napok majdnem mindig vasárnapra esnek, mikor jönnék fel Pestre - ergo otthon kell őt hagynom...
Most meg anyám felhívott, hogy a kutya hányt.... véreset.... de már jobban van... Őszintén szólva nem tudom mitévő legyek, a kutya korához képest nagyon jó állapotban van, sportos, ugrál, jókedvű, igazi kis terrier... Csak épp ezek az esetek nehezítik meg a mindennapjait. Mindenesetre most ki kell várnom mi lesz, pénteken mindenképp elsétálok vele az orvoshoz, de hogy ha nem javul az állapota kénytelen vagyok még ma felhívni, hogy sétáljon ki hozzánk.... Annyira szörnyű, mikor az ember olyan messze van, főleg mikor szüksége volna rá... :( Olyan tehetetlennek érzem ilyenkor magam.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 15:21 
Lacrimosa írta:
feketemarcsi írta:
Egyébként érdekes módon a férfiak vannak leginkább az ivartalanítás ellen, észrevetted?


Észrevettem... mert az állatokat túlságosan elemberesítik, azt hiszik, ők is úgy veszik ezt fel, mintha saját magukat kasztrálnák ki.. :lol:


Tőlem bárki levághatja a saját golyóit... :lol:

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 15:17 
feketemarcsi írta:
Egyébként érdekes módon a férfiak vannak leginkább az ivartalanítás ellen, észrevetted?


Észrevettem... mert az állatokat túlságosan elemberesítik, azt hiszik, ők is úgy veszik ezt fel, mintha saját magukat kasztrálnák ki.. :lol:

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 15:04 
Norbi0131 írta:
Én teljesen ellene vagyok az ilyen dolgoknak! Lassan már tényleg lombikban fognak születni az állatok és az emberek is!
Emlősöknél még elmegy, de madaraknál? :shock:



Erre visszatérve és reagálva egy kicsit. Nem annyira elvetendő az ötlet, sőt! Számtalan olyan eset van, mikor tényleg szükséges a madarakat ivartalanítani.
Nem egy német ismerősöm madarainak volt már ilyen problémája, hogy a madár notorikusan, folyamatosan rakta a tojásokat, olyannyira, hogy a madár a pusztulás szélén volt. Logikus, hogy hormonális probléma, és miután kúra nem segített, megoperálták (még a kicsi hullámost is), kiszedték a petefészkét és a többit, és lám csodát, minden rendben volt!
Újabban problémás kakaduhímeknél gondolkoznak ezen. Közismert, hogy a hím kakaduk fogságban nem egy alkalommal megölik saját partnerüket - számtalan oka lehet, hiszen kis helytől, ingerszegény környezeten át, a rossz partnerig. Ám zömében mégis a költési időszaknak köszönhető nagy hormonlökett miatt válnak feszültté, agresszívvá. Emiatt is sokan, akik kedvencként tartanak egy vagy több pár kakadut, komoly megfontolás, hogy ivartalanítsák-e a hím kakadukat, ezzel megelőzve a problémákat. Persze ez eddig még csak külföld, és ott is elsősorban csak meggondolás, de még mindig jobb, mint ami az amcsiknál működik - a csőrkávák szétszedése.....
Egyébként az emberek már tényleg lombikban születnek.... Évről évre egyre több a lombik programban részt vevő párok száma - vajon véletlenül?

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 14:18 
feketemarcsi írta:
Szerintem nálunk alapvetően a hozzáálláson kéne változtatni

Ilyesmire akartam célozni (hozzáállás) a Görög példával. De megnézhetjük akár az Angolokat is. Egy angol házaspár aki itt nyaralt Bp-n talált egy denevért az utcán. Azonnal elvitték az állatorvoshoz. Szerintem nálunk az emberek 90%-ban otthagyják vagy agyonütik. Nekik meg ez a normális. A sarkon (egy egyébként normálisnak tűnő) órásbolt tulaja egy kiskutyát megpróbált az autók alá kergetni, hogy "azok majd elütik", mert hogy kóbor állat... erre mit mondjak? Nagyon nehéz a mélyen gyökeredző viselkedéseket megváltoztatni. Különösen nehéz ha nincs meg még a változni akarás sem sokakban.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 12:42 
feketemarcsi írta:
Viszont hová tennéd a sok elkobzott állatot?


Ehhez kellene egy jól működő nagy szervezet, aki az állatokat ideiglenesen elhelyezi, szocializálja rendesen, ivartalanítja, oltatja, féregteleníti, majd keres nekik egy jó gazdát! Amcsiknál működik, persze ott másmilyen is a lakossági támogatottság... Magyarország még messze van ehhez nagyon, de talán egyszer majd sikerül! Ehhez persze megfelelő törvényeknek is kell lenniük, olyan emberekkel, akik végre is hajtják, be is tartják.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 12:29 
Persze, a sok macskát agyonütni... és mi lesz a sok emberrel, tudtommal ő sokkal jobban túl van szaporodva, koszt csinál, nagyobb kárt okoz stb. A gyilkolászás nem megoldás, a gazdákat kellene felvilágosítani, hogy mit jelent az, hogy felelősségteljes állattartás, és azoktól igenis elkobozni az állatot, akik nem hajlandóak normálisan állatot tartani. Persze ehhez törvények kellenek, mert itt eddig mindenki azt csinálja, amit akar sajnos...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 14, 9:22 
Ha már annyit beszéltünk a madár-macska viszonyról (vagy iszonyról?):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jThstzBNPJ0[/youtube]

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 15:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO