Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 23:39 
emys írta:
Ahol sok a kóbor macska, ott a legjobb módszer (állatvédelmileg) befogni a kóbor állatokat, ivartalanítani, és visszaengedni, mert ezek a beoltott és ivartalanított állatok tartják távol a többi jövevényt. Ha ezeket eltünteted jönnek újak.

Ezzel csak az a gond pont amit leírtam. Hogy ez nem nálunk volt. Illetve az ami nálunk megtörtént.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 22:13 
A légpuskalövedékek sokszor csak elakadnak a bőr alatt. De ezt a macsekot halántékon lőtték, hátulról átfúrta a szemet és a pupillán át kiesett az első szemcsarnokba.

Kép

(sajnos elég rossz minőségű kép, fél kézzel fogtam a cicát, másikkal fényképeztem)

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 22:05 
A macskák nálam is sokszor kiverik a biztosítékot. Aki hallott már nyári éjszakán a nyitott ablak alatt bakzó macskát, az tudja miről beszélek. Sírontúli hang ami a legszebb álmodból ébreszt. Volt hogy a másfél éves lányomat órákig sírt és nem tudtuk megnyugtatni annyira megijedt a hangtól és azóta is fél ha hallja. Meg a másik dolog amikor körbejelöli az egész házat a szomszéd szaros bakmacskája és azt a gyomorforgató szagot nem tünteti el semmi. Vagy ami eltünteti az mar is rendesen és kárt is okoz. Úgyhogy - ezért sokan utálni fogtok - nálam mindig a sarokban áll a légpuska.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 21:53 
Warhawk írta:
fogták és a szigeten található összes kóbor macskát és kutyát befogták és... beoltották. Ez is egy elintézési mód.


Szia!

Ahol sok a kóbor macska, ott a legjobb módszer (állatvédelmileg) befogni a kóbor állatokat, ivartalanítani, és visszaengedni, mert ezek a beoltott és ivartalanított állatok tartják távol a többi jövevényt. Ha ezeket eltünteted jönnek újak.

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 21:50 
Norbi0131 írta:
Biztos lehetsz benne, hogy nem fogom ivartalanítani ezt a macskát! Soha! Persze! Hogy megint ellopják? Még mit nem!


Szia!

Honnan látják az utcán a macskatolvajok, hogy ivartalanítva van a nősténymacskád?

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 21:42 
Egy érdekes történet, de ide kívánkozik...

Görögöknél, Krétán meglehetősen sok a kóbor macska/kutya. Az a vicc, hogy nem bántják őket, hanem etetik. A legtöbb macska nem is kóbor hanem... bent van a közösben. Az egész utca eteti. Igen ám, de kitalálták, hogy hát ugye veszettség, meg nincsenek beoltva, a sok buta turista meg megsimogatja őket. Ez így nem maradhat. Így fogták és a szigeten található összes kóbor macskát és kutyát befogták és... beoltották. Ez is egy elintézési mód.

Nálunk meg ... az a történet jut az eszembe, amikor az egyik menhelyen a "humánus" kivégzéshez használt injekciókat elspórolták és egyszerűen egy vasdurunggal agyonverték az állatokat. Valaki titokban lefilmezte és bemutatták a TV2-ben (évekkel ezelőtt volt). Ha jól tudom nem szüntették meg azt a sintér telepet.

Ekkora különbség lenne az itteni és az ottani gondolkodásmód között???

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 21:22 
Én teljesen ellene vagyok az ilyen dolgoknak! Lassan már tényleg lombikban fognak születni az állatok és az emberek is!
Emlősöknél még elmegy, de madaraknál? :shock:

Szerintem a sok-sok kóbor macskát mind el kéne altatni, hisz úgyis sok van belőlük. Én nem sajnálom őket.

Biztos lehetsz benne, hogy nem fogom ivartalanítani ezt a macskát! Soha! Persze! Hogy megint ellopják? Még mit nem!

Nem hinném, hogy a ház előtt ülő macskára úgy tekintenek, mint vala mi kóbor állatra! Főleg, hogy ápolt szép csillogó szőre van!

Egyértelmű, hogy nem lehet minden kiscicának gazdát találni, de te emiatt ne aggódj, hogy bármi gondom lenne belőle... :wink:

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 19:55 
Egyébként kasztrálásról jut eszembe! Mit szóltok a papagájok ivartalanításához?
Egyáltalán nem is olyan ritka, mint azt gondolnátok, sőt! Most jelenleg azon gondolkoznak, hogy a problémás, agresszív kakaduhímeket kasztrálják kicsit meg...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 19:52 
Nagy Tamás írta:
Lacrimosa írta:
Én mikor kasztráláson voltam az egész 10 perces műtét volt, és 5000 ft...



És hogy vészelted át? Hamar kilábaltál belőle? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(Bocsi, de nem tudtam kihagyni :oops: )


Semmi gond, én is leütném a feldobott labdát! :lol: Egyébként jól! :wink:

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 19:45 
Lacrimosa írta:
Én mikor kasztráláson voltam az egész 10 perces műtét volt, és 5000 ft...



És hogy vészelted át? Hamar kilábaltál belőle? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(Bocsi, de nem tudtam kihagyni :oops: )

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 18:56 
Norbi0131 írta:
Sziasztok!

Persze, hogy így gondolják az emberek, hisz számukra nevetséges, ha valaki emiatt feljelent valakit, mivel örülnek ha elpusztulnak a kóbor kutyák és macskák!
És kevesen vannak, akik ivartalanítanak, mert lustaságból, szegénységből, vagy akármi más dolog miatt nem teszik meg.

Barátnőm összes macskáját idáig állandóan ellopták! Tavaly végre azt hittük, hogy megmarad a testvérpár. Két félperzsa macska. A nőstényt elvittük az állatorvoshoz még tavasszal és meg is csinálta a műtétet. Természetesen az ivartalanítást 14 ezer forintért.
Majd 3 héttel később, amikor begyógyult teljesen a seb és ismét mászkált mindenfelé a macska azt is ellopták!
Majd ősszel a testvérét is.

Nem tudom, hogy milyen emberek vannak itt, de nagyon hitványak!
Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy nem lesz ivartalanítás, hogy később ellopják tőlünk az állatokat!

Most egy szürke gyönyörű macskánk van. Ő tegnap fialt 4 kölyköt. 3 fekete és 1 szürkés.

2 már foglalt, 2 még gazdát keres...

Kép
Kép




Az ivartalanítás nem csak azért jó, mert most "menőbb" és kevesebb kóbor macska lesz - mert úgye annyi kölyöknek lehetetlenség gazdát találni - így két választás van: vagy zsákbavele és agyoncsapják, vagy szabadonengedik - és mégtöbb kóbor, elvadult macska lesz a világon! Az anyamacskának iszonyatosan megterhelő ennyi ellés, ráadásul fenn áll a méhgyulladás, emlőrák és többi ocsmányság kockázata. Ivartalanítással ezek megelőzhetők!
14 000 forintot személyesen túlzásnak tartom, körül kell nézni, vannak olcsóbb orvosok, akik szintén nagyon jó munkát végeznek. Én mikor kasztráláson voltam az egész 10 perces műtét volt, és 5000 ft.
Személyesen nem nevezném ezt gonoszságnak, hogy az emberik elviszik a macskákat az utcáról. A helyzet egyszerű: az utcán sétáló, ülő, fekvő macskákat kóbornak tekintik, így szegénynek egy otthont nyújtanak. Mert jogosan még mindig az emberekben benne él, hogy azok az állatok, akik az utcákon csámborognak gazda jelenléte nélkül, az kóbor - legyen az macska, kutya vagy görény.
Egy macska megfelelő körülmények között akár 25 évig is elél. Na akkor most nézzük meg a kijárós macskákat. Jó ha a zöme eléri az 5 éves kort! Sógorom is hasonló - kéthavonta szerez új macskákat, mert a meglévőt elütötték, megmérgezték, agyoncsapták stb. Számomra ennek semmi köze sincs a felelősségteljes gazdához, nem az autóst, szomszédot és a többi embert kell szídni, hiszen nem ők engedik a macskát ki az utcára. Akármi is érje a macskát, csak a gazda a felelős érte, akármennyire is szomorú, mert több millió macska pusztul el feleslegesen...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 17:31 
Sziasztok!

Persze, hogy így gondolják az emberek, hisz számukra nevetséges, ha valaki emiatt feljelent valakit, mivel örülnek ha elpusztulnak a kóbor kutyák és macskák!
És kevesen vannak, akik ivartalanítanak, mert lustaságból, szegénységből, vagy akármi más dolog miatt nem teszik meg.

Barátnőm összes macskáját idáig állandóan ellopták! Tavaly végre azt hittük, hogy megmarad a testvérpár. Két félperzsa macska. A nőstényt elvittük az állatorvoshoz még tavasszal és meg is csinálta a műtétet. Természetesen az ivartalanítást 14 ezer forintért.
Majd 3 héttel később, amikor begyógyult teljesen a seb és ismét mászkált mindenfelé a macska azt is ellopták!
Majd ősszel a testvérét is.

Nem tudom, hogy milyen emberek vannak itt, de nagyon hitványak!
Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy nem lesz ivartalanítás, hogy később ellopják tőlünk az állatokat!

Most egy szürke gyönyörű macskánk van. Ő tegnap fialt 4 kölyköt. 3 fekete és 1 szürkés.

2 már foglalt, 2 még gazdát keres...

Kép
Kép

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 16:04 
Warhawk írta:
Rémtörténet: Anyámék macskáját jó egy néhány évvel ezelőtt fejbelőtték egy számszeríjjal. Pont a két szeme közé (vagy nagyon jól célzott vagy nagyon közelről tették, mert hát ugye amúgy is szelíd volt). Anyám ájuldozott apám kocsiba vágta magát vele és elvitte az orvoshoz. Azt mondták, ha kiveszik akkor esélyes, hogy elpusztul, mert hát ha a koponya sérült, akkor... de nem volt sérült, túlélte a műtétet. Bejártuk az egész környéket, de nem derült ki, hogy ki volt az elkövető.



Az a baj, hogy sosem derül ki... na és ha kiderül, a hatóságok nem csinálnak semmit... Nálunk is folyamatosan mérgezik a kutyákat, macskákat, az állatorvos nem győz kijönni házhoz, esetek zömében már nem tehet viszont semmit. A hatóságokat nem érdekli, majd max ha legközelebb egy gyerek eszi fel az utcáról a mérgezett kaját, és belehal, akkor talán mozdulnak valamit... :roll: Szomorú, hogy ilyen világban élünk.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 15:59 
Rémtörténet: Anyámék macskáját jó egy néhány évvel ezelőtt fejbelőtték egy számszeríjjal. Pont a két szeme közé (vagy nagyon jól célzott vagy nagyon közelről tették, mert hát ugye amúgy is szelíd volt). Anyám ájuldozott apám kocsiba vágta magát vele és elvitte az orvoshoz. Azt mondták, ha kiveszik akkor esélyes, hogy elpusztul, mert hát ha a koponya sérült, akkor... de nem volt sérült, túlélte a műtétet. Bejártuk az egész környéket, de nem derült ki, hogy ki volt az elkövető.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 15:46 
feketemarcsi írta:
A városban azért olyan sok védtelen fióka nincs a zsebkendőnyi telkeken, kint a kertünknél meg nincs macska.

Szerintem sokan inkább önzésből tartanak a panelben macskát és kutyát, nem az állat kedvéért, hanem a saját kedvükért.


Az, hogy valaki panelban tart kutyát, nem ugyanaz, mint amit én csinálok. Nekünk kertes házunk van, a kutya bármikor kimehet, viszont ha vágyik a társaságunkra, gond nélkül bejöhet. Csak kizárólag lakásban nem tartanék én sem kutyát, hiszen elég ha ránézek ezekre az agyontenyésztett zsebkutyákra, micsoda idegrendszerrel rendelkeznek, mikor a gazda ilyen-olyan rucikba öltöztetve rángatja végig az utcán....
A macskákkal a baj, hogy sok ember nem tudja - nem is lehet? - megmondani, hogy csak ebbe a kertbe járkáljon, ne másszon át a szomszédba, aki esetleg nem örül a macskának és a nyomainak. És itt vannak a bajok. Ha a macska szem előtt maradna csak az udvarban - örömmel legyen kinn! De nem úgy van! Rengeteg macskát gázolnak el, mérgeznek meg vagy kínoznak halálra emiatt...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 15:27 
feketemarcsi írta:
Az megint más, vagy egy rossz tapasztalata és fél oda visszamenni.

Az enyémek pl. télen bejárnak aludni és lustálkodni az alagsorba, van bejáratuk, de ahogy jobb lett az idő, hátul alszanak a félig nyitott verandán a cicaházban, vagy heverésznek a napon, lustálkodnak a hűvösön, kergetőznek egymással. Ezt a lakásban nem tehetik meg, nincs napfény, nincs fűben hempergés, bokorban lustálkodás, nincs szabadság.


És nincsenek védtelen fiókák, gyíkok, amiket kivégezhetnek. Mindenesetre nemrég olvastam egy kutatásról, ami eléggé megdöbbentőnek tűnhet, majd kikeresem a linket, de sajnos csak németül van!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 15:15 
feketemarcsi írta:
Én meg úgy vagyok vele, hogy egy bozontos puli keverék nem érezné jól magát a lakásban és szerintem a macskák sem. Volt olyan szobacicám, amit cumisüveggel neveltem fel és mikor kimentünk, megízlelte a szabadságot, már nem akart visszajönni a házba.
A végén megállt egy autó, felvették és ellopták a kapu elől, mert minden nap ott várt, mikor jöttem haza :?

Jó pár éve vigyáztam panelos cicákra, kiszoktattuk őket, csak éjjelre zártam be, nehogy elvesszenek, a szabadság jobban ízlett nekik, mint a szobafogság.


Én meg úgy vagyok vele, hogy a környezetnek (madarak és szomszédok, plusz kutyák) jobb, ha a macskák nem csámborognak mindenfelé, emellett tovább is élnek - nincs autógázolás, gonosz szomszéd kapával, neveletlen gyerekek csúzlival és kedves emberek méreggel...
Az én cicámat utcáról szedtem fel, ott éhezett, koszos és beteg volt. Hazahoztam, azóta ki se lehetett kergetni a lakásból!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 15:12 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Egyébként éjjelre a madarak be lesznek zárva a védőházikóba, így talán kicsit védettebbek, na meg nem szírénáznak éjszaka szomszéd legnagyobb örömére. :o

Éccaka? Nem szoktak (legalábbis nekem nem). Persze ha fehérbóbítás kakadud van az más tészta :D A telihold fényénél néha a legváratlanabb pillanatokban jut eszükbe áriázni (állítólag). :lol:


Nem, csak az egyik zizzent hímem szeret éjszaka szerenádot adni, és akkor tényleg az egész repertoárját előadja, a MÁV indulótól a Für Elisen át mindent... Emellett mindegy milyen faj, a biztonságra ügyelni kell, és a védőházikó éjszaka biztonságosabb!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 15:02 
Lacrimosa írta:
Egyébként éjjelre a madarak be lesznek zárva a védőházikóba, így talán kicsit védettebbek, na meg nem szírénáznak éjszaka szomszéd legnagyobb örömére. :o

Éccaka? Nem szoktak (legalábbis nekem nem). Persze ha fehérbóbítás kakadud van az más tészta :D A telihold fényénél néha a legváratlanabb pillanatokban jut eszükbe áriázni (állítólag). :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 15:00 
Egyébként éjjelre a madarak be lesznek zárva a védőházikóba, így talán kicsit védettebbek, na meg nem szírénáznak éjszaka szomszéd legnagyobb örömére. :o

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO