Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 14:59 
feketemarcsi írta:
Macskajajnak hívják, a starklnél lehetett venni, de lehet, hogy az idén már lekéstél róla.

Esetleg villanypásztor mondjuk két méterrel a röpde köré?

Én mondjuk nem engedném be a macskát, vagy a kutyát a lakásba, az enyémek is kintiek, a garázsba (alagsorban van) bejárhatnak, de csak télen szoktak, a hátsó verandán van egy cicaházuk, ha jobb az idő, ott tanyáznak.



Én úgy vagyok vele, hogy a kutya az családtag, és családtagot nem hagyok kinn az udvaron. A mi kutyánk nagyon aktív tagja a családnak, nem azért van, hogy védje a házat - holott azt terrier létére aktívan teszi szintén....
Macska semmiképp nem jöhet a házunkba. Tele vagyunk a számára kajával - hörcsögök, tengerimalacok, madarak - na meg mint mondtam - a kutya belebolondul, ha már csak azt kiejtjük, hogy cica. Gyűlöli a macskákat, pedig kölök korában volt egy szintén kölök cica, de nevelés ellenére folyton megcsípte, így aztán macska ment egy ismihez. Na meg a kutya mellett apám a másik probléma. Így is négy állatomról nem tud, és nem nagyon szereti az állatokat, főleg azokat, melyeknek nincs fogyasztási haszna....
Villanypásztor szintén kiütve - kutya miatt is, meg teljesen túlzásnak tartom. Kemikáliát és egyéb vegyszert a madarak miatt nem alkalmazok. Majd max az lesz, hogy éjjelente őrt ülök a volier mellett... :lol:

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 14:48 
Warhawk írta:
Skrachlaci írta:
Talán télleg ez lenne a legtutibb, egy macsek! Hallottam már másoktól is...csak ne utálnám annyira őket.. :)

A nejemnél jobban nem utálhatod. Igaz amikor egyszer nyaraltunk és egy picinyt becsípett a finom görög bortól amit a tulaj buzgón itatott velünk, akkor még a macskát (ami vagyis aki ott kolbászolt az asztalok között) az ölébe vette és kézből etette. Aztán másnap persze mindent le akart tagadni. :lol:

Amúgy meg vigyázz a macskákkal, mert kifogsz valami kis fifikás "dögöt" az meg mire észbe kapnál, már a szívedbe lopta magát.


:lol: :lol:
Volt már macsekom, mer' nagyon szépek..Orosz kék, Karthauzi stb. sok tetszik, de a természetük miatt nem szeressem őket. Na némelyik kutya is idegesítő tud lenni, most két Törpe spiccem van, a 8 éves tünemény, rendkívül intelligens Kitty, meg a szegről végről rokon 2 éves Kelly. Na ez a Kelly kezd kiesni a kosárból, tavaly csináltam egy kis zöldséges kertet, jelképes 20 cm "magas" kerítéssel. Kitty hamar megértette,hogy neki oda nem lehet bemenni, látszólag Kelly is.Na de árulkodó nyomokat találtam reggelente,mikor ellenőriztem,hogy pirul-e a paradicsom. Kilestem mellik az, hát ez a kis "dög" éjjel járt be a kertbe, nappal felé sem nézett. Szépen leszedte a legszebb paradicsomot, uborkát, és reggelre összerágcsálva egy helyre gyüjtve találtam a kertben. Most számüztem az előkertbe, majd nyáron néha dobok neki egy szelet uborkát.. :lol:

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 14:36 
feketemarcsi írta:
Az egyik öregnek volt egy jákója, az Ottó. Valaki ment hozzá, bekiabált, a jákó az öreg hangján beszélgetett vele, nem éppen kedvesen elküldte melegebb éghajlatra, mire az ember sértődötten nagy dirrel-durral távozott volna, mikor a kapun befordult a tulajdonos a trabantjával. :D Azóta már eladta szegény Ottót.



A TótOttó... :) Vannak poénos, és zavarba ejtő esetek, mikor minket utánoznak ezek a jómadarak! :D

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 14:34 
Skrachlaci írta:
Talán télleg ez lenne a legtutibb, egy macsek! Hallottam már másoktól is...csak ne utálnám annyira őket.. :)

A nejemnél jobban nem utálhatod. Igaz amikor egyszer nyaraltunk és egy picinyt becsípett a finom görög bortól amit a tulaj buzgón itatott velünk, akkor még a macskát (ami vagyis aki ott kolbászolt az asztalok között) az ölébe vette és kézből etette. Aztán másnap persze mindent le akart tagadni. :lol:

Amúgy meg vigyázz a macskákkal, mert kifogsz valami kis fifikás "dögöt" az meg mire észbe kapnál, már a szívedbe lopta magát.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 14:14 
feketemarcsi írta:
Most még... :D


A Jákó a legcsendesebb a nagypapeszok között. Arák,és Kakaduk azok má' kemény dió, és az Amazonok is tudnak lármázni rendesen, ha valami nem tetszik nekik, de néha akkor is amikor tetszik.. :)

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 14:02 
feketemarcsi írta:
Az enyémek nem szoktak sipítozni, inkább a már kirepült kölkök, mikor kunyiznak.
A jákó is tud ám hangos lenni. :D

Bizonyos hangok idegesítőek, főleg ha számtalanszor ismétlődnek, pl a Nimfapapagáj hangja. Persze a Jákó is ordítozik nagyritkán, de télleg csak ritkán.

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 13:43 
feketemarcsi írta:
Akkor már értem, miért mentek a rollerek a háztól! Azok is doromboltak. :57:


:54: :57:
a tojók sipító hangja télleg elviselhetetlen a párzás,költés idején,legalább is nekem.. :lol: A hímek éneke viszont nagyon kellemes.
Egyéb okok miatt fejeztem abba a Rollerezést.. :)

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 13:34 
xelgon írta:
Warhawk írta:
Sárkány ellen sárkányfű... izé. Szóval talán a macskák ellen egy saját macsek a legjobb megoldás. Egyrészt azt hozzá lehet nevelni a madarakhoz (és a madarak is megszokják, hogy nem kell félni tőle), másrészt a területét védve az idegen macskákat elkergeti. Még az ivartalanított hím macska is védi a területét.


A mondat nagyon helyes... a nőstény macskától csak több macska lesz a háznál (sok udvarló=sok kismacska, és még aludni sem hagynak :shock: ), ha ivartalanítva van a nőstény macsek, attól még a többi macskát elviseli valamennyire a területén.
Kandúr ivartalanítva a legjobb megoldás, és még az ivartalanítása is olcsóbb, mint egy nősténynek... de valami jó nagy háyi macska kell...
Nekem otthon van egy macsek, és kandúr. Igaz nincs ivartalanítva, és néha eltűnik otthonról, de több macska sincs a háznál:D
A lényeg pedig a szoktatás.... Nálam van bejárása a galambokhoz a macseknak (papagájokhoz persze nincs) és nagyon jól kordában tartja az egereket, viszont a madarakat nem bántja, még a tojást és a fiókát sem. A költésben meg abszolút nem zavarja őket. Papgájok pedig nem reagálnak rá semmit, ha megjelenik a kalit elött, ergo megszokták...
De hogy mi lenne a legjobb megoldás, az csak akkor derül ki, ha próbálkozik az ember.... Ahány ház, annyi féle megoldás van, és nincs két ugyanolyan.


Talán télleg ez lenne a legtutibb, egy macsek! Hallottam már másoktól is...csak ne utálnám annyira őket.. :) Na meg ha kifogok egy olyan kandurbandit aki más nézeteket vall a madarakról...Arra is volt már példa, hogy évekig békességben élt a cicó, és a hullámos papesz, de egyszer összekülönbözhettek, mert a hazatérő gazdi csak némi tollat, meg kevéske vért talált a papesz helyett.

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 13:20 
Warhawk írta:
Sárkány ellen sárkányfű... izé. Szóval talán a macskák ellen egy saját macsek a legjobb megoldás. Egyrészt azt hozzá lehet nevelni a madarakhoz (és a madarak is megszokják, hogy nem kell félni tőle), másrészt a területét védve az idegen macskákat elkergeti. Még az ivartalanított hím macska is védi a területét.


A mondat nagyon helyes... a nőstény macskától csak több macska lesz a háznál (sok udvarló=sok kismacska, és még aludni sem hagynak :shock: ), ha ivartalanítva van a nőstény macsek, attól még a többi macskát elviseli valamennyire a területén.
Kandúr ivartalanítva a legjobb megoldás, és még az ivartalanítása is olcsóbb, mint egy nősténynek... de valami jó nagy háyi macska kell...
Nekem otthon van egy macsek, és kandúr. Igaz nincs ivartalanítva, és néha eltűnik otthonról, de több macska sincs a háznál:D
A lényeg pedig a szoktatás.... Nálam van bejárása a galambokhoz a macseknak (papagájokhoz persze nincs) és nagyon jól kordában tartja az egereket, viszont a madarakat nem bántja, még a tojást és a fiókát sem. A költésben meg abszolút nem zavarja őket. Papgájok pedig nem reagálnak rá semmit, ha megjelenik a kalit elött, ergo megszokták...
De hogy mi lenne a legjobb megoldás, az csak akkor derül ki, ha próbálkozik az ember.... Ahány ház, annyi féle megoldás van, és nincs két ugyanolyan.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 13:03 
Sárkány ellen sárkányfű... izé. Szóval talán a macskák ellen egy saját macsek a legjobb megoldás. Egyrészt azt hozzá lehet nevelni a madarakhoz (és a madarak is megszokják, hogy nem kell félni tőle), másrészt a területét védve az idegen macskákat elkergeti. Még az ivartalanított hím macska is védi a területét.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 11:38 
Lacrimosa írta:
Skrachlaci írta:
Hát durva környéken lax... :shock: Nekem is okozott már gondot a szomszédokkal a macsek. Azzal védekeznek, hogy a macskát nem lehet bezárni. Mondok nekik mindenki felelős a tartott tulajdonában lévő állatokért, így a macskáért is. Ha kártérítést kértem az elpusztult madaraimért, inkább letagadta, hogy az övé a macska ami a csapdában volt. Mikor mondtam, hogy viszem a menhelyre a macsekot, ha nincs gazdája, megvonta avállát, és otthagyott.


Sajnos ez nem ritka... Itt is hagyják a macskákat szabadon, van mikor a konténer mellett fekszenek dögledezve, rühesen, taknyosan, őket akkor sem érdekli.... Annyira szörnyű, az ilyen embereket néha fel tudnék pofozni. Az, hogy macskát nem lehet bezárni, hülyeség, az egész csak nevelés kérdése. Nekem régen volt egy macskám - UTCAMACSKA volt, és nálam simán elélt a lakásba, naponta egyszer kiment a kertbe egy 10 percre és fordult is vissza.


Milyen növény van, ami macskariasztó? Ez engem is érdekelne!
Úgy tervezem, hogy amint a röpde a helyére kerül - még csak az állvány van meg, még a rácsozat és házikó hiányzik - akkor körbe lesz ültetve azt idén termesztett levenduláimmal és van még két tő orgona is, amik ugyan még kicsik, de hamar megnőnek, az is a röpde mellé kerül.


Persze hogy lehet valamelyest nevelni a macskát is, csak a legtöbb gazdi nem foglalkozik ezzel. Nekem is az a tapasztalatom, hogy ezek a növények, vegyszerek, esetleg csak ideig óráig hatnak, nem igazán megoldás a problémára. Növények pláne késő ősztől következő nyárig nem játszanak. Nekem sok faj amelyik bírta,télen is röpdében lakott régebben.

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 11:33 
Skrachlaci írta:
Hát durva környéken lax... :shock: Nekem is okozott már gondot a szomszédokkal a macsek. Azzal védekeznek, hogy a macskát nem lehet bezárni. Mondok nekik mindenki felelős a tartott tulajdonában lévő állatokért, így a macskáért is. Ha kártérítést kértem az elpusztult madaraimért, inkább letagadta, hogy az övé a macska ami a csapdában volt. Mikor mondtam, hogy viszem a menhelyre a macsekot, ha nincs gazdája, megvonta avállát, és otthagyott.


Sajnos ez nem ritka... Itt is hagyják a macskákat szabadon, van mikor a konténer mellett fekszenek dögledezve, rühesen, taknyosan, őket akkor sem érdekli.... Annyira szörnyű, az ilyen embereket néha fel tudnék pofozni. Az, hogy macskát nem lehet bezárni, hülyeség, az egész csak nevelés kérdése. Nekem régen volt egy macskám - UTCAMACSKA volt, és nálam simán elélt a lakásba, naponta egyszer kiment a kertbe egy 10 percre és fordult is vissza.


Milyen növény van, ami macskariasztó? Ez engem is érdekelne!
Úgy tervezem, hogy amint a röpde a helyére kerül - még csak az állvány van meg, még a rácsozat és házikó hiányzik - akkor körbe lesz ültetve azt idén termesztett levenduláimmal és van még két tő orgona is, amik ugyan még kicsik, de hamar megnőnek, az is a röpde mellé kerül.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 11:31 
feketemarcsi írta:
Macskatávoltaró spray? Macskariasztó növény esetleg?

Egy éhes, félvad macska ezeket kiröhögi sajnos...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 11:27 
Lacrimosa írta:
Skrachlaci írta:
feketemarcsi írta:
Dupla rácsot tegyél a röpire, nem fér hozzájuk, ha van közte pár centi.

Ez a pasas nem státusszimbólumként tartja, de ami nála van a madaraknál, az elképesztő. Szegény lórikat is szotyival eteti és több házzal arrébb érezni a szagot. :cry:


Mindegy mennyi rács van, ha éjjel a macsek ott kóricál mászkál a röpdén! Felveri a madarakat álmukból, jön a pánik vakröpülés, sérülések, ha költés van kihült fiókák,tojások.. Macskacsapda, fogós kutya, nálam ez vált be leginkább.


Épp ez a problémám. A duplarács nélkül sem tud benyúlni a macska, mert kislyukú a háló, de a madarakat megrémiszti, és ismerem a nimfáimat, hogy eszeveszett csapkodásba és irdításba kezdenek... Pár évvel ezelőtt emiatt pusztult el az egyik hímem, mert éjjel megrémült és nekirepülve a rácsnak nyakát törte....

Kutya van, terrier, őt viszont nem hagyom kinn, mert család nagy kedvence, már inkább szoba, mint kertikutya és ezenkívül nagy a para, hogy megmérgezik - eddig az összes szomszéd kutyáját megmérgezték, csak az enyém az egyetlen kutya az utcában...


Hát durva környéken lax... :shock: Nekem is okozott már gondot a szomszédokkal a macsek. Azzal védekeznek, hogy a macskát nem lehet bezárni. Mondok nekik mindenki felelős a tartott tulajdonában lévő állatokért, így a macskáért is. Ha kártérítést kértem az elpusztult madaraimért, inkább letagadta, hogy az övé a macska ami a csapdában volt. Mikor mondtam, hogy viszem a menhelyre a macsekot, ha nincs gazdája, megvonta avállát, és otthagyott.

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 11:25 
feketemarcsi írta:
Dupla rácsot tegyél a röpire, nem fér hozzájuk, ha van közte pár centi.

Ez a pasas nem státusszimbólumként tartja, de ami nála van a madaraknál, az elképesztő. Szegény lórikat is szotyival eteti és több házzal arrébb érezni a szagot. :cry:



Probáltál már beszélni vele?
Hihetetlen, és felettébb felháborító, hogy bárki tarthat állatot ahogy akar.... a hatóságoknak esetleg szólhatnál, a hatósági állatorvosoknak elvileg lépniük kellene, ha akkora ott a kosz, mivel madárinfluenza meg miegyéb veszélyeztetett terület az akkor...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 11:21 
Skrachlaci írta:
feketemarcsi írta:
Dupla rácsot tegyél a röpire, nem fér hozzájuk, ha van közte pár centi.

Ez a pasas nem státusszimbólumként tartja, de ami nála van a madaraknál, az elképesztő. Szegény lórikat is szotyival eteti és több házzal arrébb érezni a szagot. :cry:


Mindegy mennyi rács van, ha éjjel a macsek ott kóricál mászkál a röpdén! Felveri a madarakat álmukból, jön a pánik vakröpülés, sérülések, ha költés van kihült fiókák,tojások.. Macskacsapda, fogós kutya, nálam ez vált be leginkább.


Épp ez a problémám. A duplarács nélkül sem tud benyúlni a macska, mert kislyukú a háló, de a madarakat megrémiszti, és ismerem a nimfáimat, hogy eszeveszett csapkodásba és irdításba kezdenek... Pár évvel ezelőtt emiatt pusztult el az egyik hímem, mert éjjel megrémült és nekirepülve a rácsnak nyakát törte....

Kutya van, terrier, őt viszont nem hagyom kinn, mert család nagy kedvence, már inkább szoba, mint kertikutya és ezenkívül nagy a para, hogy megmérgezik - eddig az összes szomszéd kutyáját megmérgezték, csak az enyém az egyetlen kutya az utcában...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 11:12 
feketemarcsi írta:
Dupla rácsot tegyél a röpire, nem fér hozzájuk, ha van közte pár centi.

Ez a pasas nem státusszimbólumként tartja, de ami nála van a madaraknál, az elképesztő. Szegény lórikat is szotyival eteti és több házzal arrébb érezni a szagot. :cry:


Mindegy mennyi rács van, ha éjjel a macsek ott kóricál mászkál a röpdén! Felveri a madarakat álmukból, jön a pánik vakröpülés, sérülések, ha költés van kihült fiókák,tojások.. Macskacsapda, fogós kutya, nálam ez vált be leginkább.

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 10:56 
feketemarcsi írta:

Ismerek egy jákó párt, amit nyakig szarban tartanak szotyin és kölesen. Pedig gyönyörű madarak. Sajnos van akinek több a pénze, mint az esze. :?


Ez a legtöbb helyen így van. A sokaknál, akik nagypapagájt tartanak magánszemélyként, elsősorban státuszszimbólumként vannak jelen a madarak, főleg az újgazdagok cselekednek meggondolatlanul e téren...

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 10:53 
Skrachlaci írta:
Nyuzilla írta:
Az a baj, hogy a kandúrunk elkóborolt, amikor itt volt, nem engedett ide mást, sosem volt baj. Azóta ez a harmadik alom, amit lemészárol ez a cirmos ördög, volt már olyan, hogy a 3 hónaposoknak harapta el a torkát... Sajnos az anyamacska nem annyira költöztethető...

Anyukámnál a három, különböző helyről származó kandúr vadászik falkában, vadnyúlra.


Sajna itt felénk is elszaporodtak nagyon a félvad macskák! Földön fészkelő fajok, fészekből röpképesség előtt kiugráló fajok pl: Feketerigó, Házi rozsdafarkú, Vörösbegy mind megy macskaeledelnek. Valahogy féken kéne tartani őket.. :?


Az ivartalanítás az egyetlen jó módszer, főleg a kinti macskáknak!

Nekünk is vannak problémák a macskákkal, nekem egy sincs, de a szomszédoké mindig tájár hozzánk, és szegény kutyámat is kiideglik, aki ha tudná széttépné őket - valahol meg is értem... A macskák betegek, rühesek, és hangos orchiékat csapnak a bástyánkon, emellett élvezettel ingerlik a kutyát.
Mindenesetre most hogy pár héten belül a nimfák mennek ki a kertbe, kell ellenük valami jó kis védőszer....

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 10:40 
feketemarcsi írta:

Az enyémekre lassan felteszem a csengettyűs nyakörvet, hogy a madarak időben el észrevegyék őket.

Ez nagyon jó megoldás!

_________________
Lac


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 4:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO