Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 máj. 19, 21:05 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mitől van a madaraimnak kálcium hiánya, vagyis inkább úgy mondanám, hogy kielégíthetetlen kálcium éhsége. Kapnak ÁP-17-et, beletöröm a lágykajájukba a tojáshéjat, meg abba is teszek ÁP-17-et, mindennap kapnak csőrkopit amit kb. öt perc alatt megesznek, de úgy, mint etióp kisgyerekek a segélycsomagot, mégis az ajtón lóg az egész banda, és a következő csőrkoptatót várják. Ahogy beviszem már a kezemben elkezdik rágni. Fiókáik vannak, de ilyen eddig azért nem volt. Mitől lehet ez?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 ápr. 26, 21:03 
Komolyan mondom annyira "rossz" nézni a videókat meg képeket. Nagyon remélem, hogy minél előbb újra kezdhetem majd én is... Hatalmas ürességnek érzem, hogy hazajövök hétvégén és nincs mit ellenőriznem meg elrendeznem. Sajnos most ez volt a legjobb megoldás, de már várom, hogy megint elkezdhessem és sokkal jobb munkát végezhessek, mint eddig. A tervek már megvannak és még finomítani is foguk rajtuk, hogy minden klappoljon.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 17, 22:06
Hozzászólások: 1
Valódi név: Ildi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 18, 19:11 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Van egy verébpapagájom, akinek szerettem volna társat. Úgy alakult, hogy időközben örököltem egy hullámost. Jelenleg külön kalitkában vannak egymás mellett, amikor itthon vagyok kiengedem őket. A hullámos szokott átmenni a verébhez szomszédolni, jól megvannak. Ennek ellenére felügyelet nélkül nem mertem még őket összezárni. Összeköltöztethetem őket? Kb. egy hónapja van nálunk a hullámos, mindkét madár hím.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 22, 19:32
Hozzászólások: 17
Valódi név: F. Márk
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 21:23 
jojo írta:
A nyírfa ágak és gallyak nem feltételezem, hogy bármi problémát is okozhatnának, főleg nem allergiás rohamot, és halált.
Ráadásul én is adok nekik, és semmi bajuk.(mondjuk nem lórik az igaz..)

A hirtelen hőmérséklet változás az már okozhat problémát.
Bár ilyen hirtelen.. nem tudom.. :oops:

Én fokozatosan szoktatom a hideghez őket vagyis inkább úgy mondanám, hogy a téli szállás védelméből a kinti időjáráshoz.

Köszi a választ! Akkor szerintem a "megfagyás" :( Mi is úgy szoktattuk ki őket csak akkor túl gyorsak voltunk sajnos. :( (Nappal mifelénk 20fok van már) Ami még a legbosszantóbb ,hogy télen szereztük még a tojót a hím mellé egész télen egymás mellett voltak egy fűtött helyen kalitkákban és 1hete tettük egybe őket a védőházikós volierbe. Látni kellett volna,hogy örültek egymásnak mikor egy volierbe kerültek ,csőröztek,játszottak aztán most meg megint egyedül van szegény hím. :( :( Tanul az ember a hibáiból legközelebb jobban oda figyelünk, a hím ismét fűtött helyre került ,hogy véletlen se legyen baja. :(


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 21:15 
A nyírfa ágak és gallyak nem feltételezem, hogy bármi problémát is okozhatnának, főleg nem allergiás rohamot, és halált.
Ráadásul én is adok nekik, és semmi bajuk.(mondjuk nem lórik az igaz..)

A hirtelen hőmérséklet változás az már okozhat problémát.
Bár ilyen hirtelen.. nem tudom.. :oops:

Én fokozatosan szoktatom a hideghez őket vagyis inkább úgy mondanám, hogy a téli szállás védelméből a kinti időjáráshoz.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 22, 19:32
Hozzászólások: 17
Valódi név: F. Márk
   
Hozzászólás 2013 ápr. 16, 19:39 
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni? :( A nyírfának a pora vagy valamije nem káros a lórikra? Sajnos tegnap át lettek helyezve a Sárgadolmányosok egy nagyobb helyre ahol viszont már nem volt fent nekik se odú se védő házikó (előző helyen volt mind kettő bár az odút nem használták) és a tojó valami oknál fogva reggelre már a földön volt. :( Az új helyük elől nyitott oldalai és tetejei hullámpalából vannak belsejében pedig fűzfa illetve nyírfa ágak vannak be állítva. Esetleg mi lehetett nekik káros vagy csak megfagyott? :o :( Mondták,hogy éjjel eléggé hideg volt (4 fok körül) akkor esetleg ez lehetett a probléma? :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 25, 19:19
Hozzászólások: 68
Valódi név: Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 1, 10:47 
Kellemes Ünnepeket mindenkinek :)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 22, 19:32
Hozzászólások: 17
Valódi név: F. Márk
   
Hozzászólás 2013 feb. 22, 23:52 
Sziasztok! Tudom nem itt kell keresni de esetleg nem tudtok valakit aki Sárgadolmányos Lóri TOJÓT ad el? :? Kor mindegy.
Válaszokat köszi előre is ! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 feb. 17, 23:37 
Nincsenek nagy elvárásaim és nem kell csalódnom. Tudod.... :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 feb. 17, 21:13 
Warhawk

Ha ötösöm lesz, az első 10 sort megkapod....csak meg ne szívjam.. :mrgreen:

Nincs igazad Ádám, mert én egyszer az összes papagájleíráshoz próbáltam képeket összeszedni de fél nap után a a negyedét se szedtem össze.

Én tudom, hogy Te kicsiben gondolkodsz és Te csak a képeket gyűjtöd, de Mi már csak az élő madarakat szeretnénk...tudom mohóság de --ez van. :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 feb. 17, 21:04 
Nem tudom mit vagytok úgy oda, semeddig nem tart összeszedni a képeket és csinálni egy ilyen gyűjteményt vagy a töredékét. :P :D

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 17, 20:49 
Ó.... én a töredékével beérném.... :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 feb. 17, 20:30 
Hali!

Egy ilyen gyűjteményt szeretnék.. :oops: :40:

http://www.animalphotos.me/bird6-.htm


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 22, 22:00 
Böbe80 írta:
A nimfámnak sajnos szerintem nagyon nagyra nőtt a körme. Nem tudom ilyen esetben mit kell csinálni.- Én vágjam le vagy van erre szakember?

Először is meg kellene bizonyosodni róla, hogy tényleg nagy-e az a karom. Nem tudnál esetleg egy fényképet készíteni róla és feltenni ide?

Aztán nem ártana a kiváltó okokat megszüntetni. Ugye nem műanyag vagy olyan smirglis felületű ülőrúdjuk van? Ha igen, akkor dobd ki azokat nagyon gyorsan. Tegyél be megfelelő vastagságú fa ülőrudat. Az a legjobb ha valami természetes faágat kapnak, de ha az nincs, más is megteszi. Annyira legyen vastag, hogy a madár lába kb 2/3 részben érje át. Ha változó vastagságú (amilyen egy igazi faág), akkor az még jobb, mert tornáztatja a lábát is vele.

Ha pedig tényleg le kell vágni a végéből egy kicsit, akkor azt bízd szakemberre, bár ha már láttad egyszer, akkor nem olyan nagy ördöngösség. Ha a fentieket (ülőrúd) meg tudod oldani, akkor jó eséllyel soha nem kell majd a túlnőtt karmok miatt aggódnod a jövőben. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 30, 15:31
Hozzászólások: 2
Valódi név: Erzsi
   
Hozzászólás 2013 jan. 22, 19:35 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. A nimfámnak sajnos szerintem nagyon nagyra nőtt a körme. Nem tudom ilyen esetben mit kell csinálni.- Én vágjam le vagy van erre szakember? Nem szeretnék fájdalmat okozni szegénykémnek. Segítsetek, mert még friss papagájtartó vagyok! :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 15:20 
Ádám, én épp rózsabourkokat keresek, ha van ilyen madarad, én gondját viselem. Hullámosokból sajna nálam telt ház van... amúgy nyáron én is azt hittem, hogy minden madarazásnak vége, hogy el kellett költöznünk a kertes albérletből, de aztán a sok eladott madár mellett a főmadaraim anyunál kötöttek ki, és szerencsére az új lakásban (ami panel) a főbérlő nagyon kedves volt, és megengedte, hogy tartsak papagájt. Hátha azért a főmadaraidat valahogy meg tudod oldani, hogy ne kelljen eladni?
Főmadár= a kedvencek az én szóhasználatomban :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 9:58 
tom0919 írta:
publikus, hogy mi történt?

Munka, iskola. Amit eddig előnynek hittem most kezd átcsapni az ellenkező irányba.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 8:15 
publikus, hogy mi történt?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 21:21 
madaras86 írta:
adam92 írta:
Kezd úgy alakulni és kinézni hogy fel kell számolnom az állományomat. :( Ha bekövetkezik akkor örülnék ha megfelelő kezekbe kerülnének a madarak, szóval kiírtam hátha esetleg valakit érdekelnek majd a madarak. Hétvége felé már tudok pontost mondani majd. :(


Ádám, ha lehet olyan helyre vidd őket, ahonnan visszavásárolhatod. Ha nem 100%-osan kizárt a tartásuk, akkor pár hét, maximum hónap és úgyis újrakezded....Ilyen a madarász ember....

Mindenképpen újra fogom majd kezdeni, de úgy néz ki, hogy ez 2-3 év múlva fog bekövetkezni leghamarabb...

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 17:24 
Ádám, nagyon sajnálom..

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1988 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 21:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO