Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 589 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2016 jan. 10, 15:50
Hozzászólások: 2
Valódi név: Rück Ágnes
   
Hozzászólás 2016 jan. 11, 23:41 
szia! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 jan. 10, 19:59 
Szia!

Ági75 írta:
Kézzel nevelt kék homlokú amazonunk 3 és fél éves.
Pár napja, mikor vagy rám, vagy a páromra száll, aprókat csapkod a szárnyaival és kis fióka hangon csiripel, miközben bújik. Eddig is bújt hozzánk és vakartatta a kis nyakát, fejét, de a fentieket nem csinálta. Mi lehet ez?

Ivarérés. Dolgoznak a hormonok. Mivel kézzel nevelt és nincs mellette másik madár, így titeket próbál párnak beszervezni :lol:

Ági75 írta:
Lenne még egy kérdésem... azt szeretném megtudni, hogy a madárkák (mert van még egy nimfácska is) elkaphatják-e az emberi náthát, torokgyulladást?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Nem, azt speciel nem tudják elkapni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2016 jan. 10, 15:50
Hozzászólások: 2
Valódi név: Rück Ágnes
   
Hozzászólás 2016 jan. 10, 16:06 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni.
Kézzel nevelt kék homlokú amazonunk 3 és fél éves.
Pár napja, mikor vagy rám, vagy a páromra száll, aprókat csapkod a szárnyaival és kis fióka hangon csiripel, miközben bújik. Eddig is bújt hozzánk és vakartatta a kis nyakát, fejét, de a fentieket nem csinálta. Mi lehet ez?
Lenne még egy kérdésem... azt szeretném megtudni, hogy a madárkák (mert van még egy nimfácska is) elkaphatják-e az emberi náthát, torokgyulladást?
Előre is köszönöm a válaszokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 dec. 18, 12:24 
Akvaristarobi írta:
Érdeklődnék szerintetek egy kékhomlokú amazon pár költene egy alagsori épületben szép nagy röpdében természetesen naplámpák melett?

Az esély megvan rá. Sajnos semmi sem garantált, ez elég sok minden mástól is függ.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 31, 22:13
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2015 dec. 17, 23:27 
Sziasztok!

Érdeklődnék szerintetek egy kékhomlokú amazon pár költene egy alagsori épületben szép nagy röpdében természetesen naplámpák melett?

Robi


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 15, 21:34
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 szept. 19, 7:49 
Warhawk írta:
eli írta:
Nincsen, csak tüsszögött és rekedten mondott 2-3 szót (sokat beszélt nem végig volt rekedt, csak 2-3 szó amiket nem egymás után mondott). Van infralámpa, kapott kamillateát is, a rekedt hang aggaszt mert ilyet még sosem hallottam (volt már kétszer megfázva).

Ha nincsen váladék, akkor elképzelhető, hogy teljesen más miatt tüsszög (por, tollpor, száraz levegő, stb). A madarak nem tudnak "berekedni", a hangképzésük más mint nekünk, azaz ha megfáznak akkor az a legritkább esetben hat ki a "beszélőkéjükre".



Köszönöm, már teljesen jól van :) Tegnapelött még tüsszögött párszor, tegnap meg már csak kétszer hallottam tüsszenteni :) Kicsit túl szoktam aggódni a dolgokat ha róla van szó. A teát amit adtam neki megitta, de az infra lámpa dolog nem jött be, nem tetszett neki :D Mivel nincs sosem kalitkában igy nehéz volt megoldani. Viszont fütöttünk egész nap a lakásban, hogy melegebb legyen, szerintem az is sokat jelentett.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 szept. 17, 14:33 
eli írta:
Nincsen, csak tüsszögött és rekedten mondott 2-3 szót (sokat beszélt nem végig volt rekedt, csak 2-3 szó amiket nem egymás után mondott). Van infralámpa, kapott kamillateát is, a rekedt hang aggaszt mert ilyet még sosem hallottam (volt már kétszer megfázva).

Ha nincsen váladék, akkor elképzelhető, hogy teljesen más miatt tüsszög (por, tollpor, száraz levegő, stb). A madarak nem tudnak "berekedni", a hangképzésük más mint nekünk, azaz ha megfáznak akkor az a legritkább esetben hat ki a "beszélőkéjükre".

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 15, 21:34
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 szept. 16, 14:14 
Nincsen, csak tüsszögött és rekedten mondott 2-3 szót (sokat beszélt nem végig volt rekedt, csak 2-3 szó amiket nem egymás után mondott). Van infralámpa, kapott kamillateát is, a rekedt hang aggaszt mert ilyet még sosem hallottam (volt már kétszer megfázva).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 szept. 16, 11:18 
eli írta:
Sziasztok! Amazon papagájom megfázott pár napja, tüsszögött.

Van váladék az orránál amikor/miután tüsszögött?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 15, 21:34
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 szept. 15, 21:43 
Sziasztok! Amazon papagájom megfázott pár napja, tüsszögött. Csütörtökön már jól volt, egész hétvégén semmi baja nem volt, ma viszont ismét tüsszögött és olyan volt 2-3 alkalommal amikor beszélt, mintha be lenne rekedve. Tudtok valamit tanácsolni mi tegyek vele? Egyébként nem gubbaszt, énekel, beszél, kiabál, játszik és veszett rossz, mint normális esetben szokott, a közérzetével semmi gond.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 aug. 27, 22:03 
Szia Sándor ! Sajnos nem voltak jók a tojások pedig kétszer is letojt 4db tojást és még ahogy elnézem harmadszor is lefog tojni...szerintem még fiatal volt a hím(4éves) Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 aug. 26, 18:31 
gaboca13 írta:
Beindultak Amazonjaim először odút alakította át és utána megkezdte a tojásrakást ;) Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép

Kép

Kép


Szia!

Itt lett gyermekáldás...? :?:
(és gratula az új szerzeményhez!! :mrgreen: )


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 aug. 24, 21:02 
Új szerzeményem :) Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 4, 16:40 
Beindultak Amazonjaim először odút alakította át és utána megkezdte a tojásrakást ;) Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 13:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Horváth Kitti
   
Hozzászólás 2014 máj. 6, 18:20 
Nagyszerű :lol: A kamaszkorát már élvezzük egy ideje, sőt, időnként azt is se tudjuk eldönteni, hogy a szomszéd 1,5 éves gyerekének nagyobb-e az "Én" képe és az akarata, vagy a mi "gyerekünknek :scratch: Még sosem óvta/védte ennyire az "otthonát", főleg nem tőlünk, de most rákezdett, mi meg megijedtünk, hogy talán lemaradtunk valami szakirodalomi okosságról. Akkor minden jel szerint, kezd ivaréretté válni, de a csajozás miatt, szerencsére még nem kell főjön a fejünk. :49: Köszönjük :)

tasi írta:
Alley írta:
Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis "technikai" segítséget. Megtudná írni nekem valaki, hogy hány éves korban válik ivaréretté egy Kékhomlokú Amazon? Van ugyanis egy hím egyedünk, most lesz 2 éves, és bár én eleddig úgy tudtam, hogy csak 3-5 éves korban válnak ivaréretté, a mi kis Drágaságunk, így a tavasz beköszöntével, kissé szokatlanul udvarlósan, területvédelmezőn kezdett el viselkedni... Most akkor hogy van ez? :shock:

Segítségeteket előre is köszönöm.
Alley


Más az ivarérettség és a tenyészérettség.
Lehet hogy költésbe csak 3-5 évesen (vagy még később) foghatóak az amazonok, de a hormonális változások már korábban is elkezdődhetnek.
Kamaszodik a drága... :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 máj. 6, 12:49 
Alley írta:
Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis "technikai" segítséget. Megtudná írni nekem valaki, hogy hány éves korban válik ivaréretté egy Kékhomlokú Amazon? Van ugyanis egy hím egyedünk, most lesz 2 éves, és bár én eleddig úgy tudtam, hogy csak 3-5 éves korban válnak ivaréretté, a mi kis Drágaságunk, így a tavasz beköszöntével, kissé szokatlanul udvarlósan, területvédelmezőn kezdett el viselkedni... Most akkor hogy van ez? :shock:

Segítségeteket előre is köszönöm.
Alley


Más az ivarérettség és a tenyészérettség.
Lehet hogy költésbe csak 3-5 évesen (vagy még később) foghatóak az amazonok, de a hormonális változások már korábban is elkezdődhetnek.
Kamaszodik a drága... :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 13:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Horváth Kitti
   
Hozzászólás 2014 máj. 6, 12:01 
Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis "technikai" segítséget. Megtudná írni nekem valaki, hogy hány éves korban válik ivaréretté egy Kékhomlokú Amazon? Van ugyanis egy hím egyedünk, most lesz 2 éves, és bár én eleddig úgy tudtam, hogy csak 3-5 éves korban válnak ivaréretté, a mi kis Drágaságunk, így a tavasz beköszöntével, kissé szokatlanul udvarlósan, területvédelmezőn kezdett el viselkedni... Most akkor hogy van ez? :shock:

Segítségeteket előre is köszönöm.
Alley


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 2, 9:36 
gaboca13 írta:
Szia Sándor ! Először is köszi a segítséget infókat !!! Igazából tavaly Augusztustól vannak együtt a Him 5éves a Tojó 10éves hamar összeáltak nagyon jól harmonizálnak ! Most egy pár napja látom hogy a hím próbálkozik etetéssel,és egymás fejét tolászkodják a hím néha szárnyait és farktollait széttárja ! Hangjuk viszont nagyon hangos most főleg hímé, ö tud beszélni elég jól) most megtanulta kissándor visító hangját.... Ha lesz valami előre lépés náluk majd írok ! Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/


Igen, a szárny és farok széttárást nálam is csinálják, meg úgy viselkedik a hím mintha meg akarna félemlíteni, kihúzza magát és próbál minél nagyobbnak látszani.
(Bár ezt a Pyrrhura lepida hím is csinálja, de azon csak röhögni tudok!! :lol: )
Nálam viszonylag fiatalok a párok, a tojók mind 3, a hímek 4-4-6 évesek.
Ez az első év, hogy a tavasz hozott egy kis viselkedésváltozást. :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 1, 23:16 
Szia Sándor ! Először is köszi a segítséget infókat !!! Igazából tavaly Augusztustól vannak együtt a Him 5éves a Tojó 10éves hamar összeáltak nagyon jól harmonizálnak ! Most egy pár napja látom hogy a hím próbálkozik etetéssel,és egymás fejét tolászkodják a hím néha szárnyait és farktollait széttárja ! Hangjuk viszont nagyon hangos most főleg hímé, ö tud beszélni elég jól) most megtanulta kissándor visító hangját.... Ha lesz valami előre lépés náluk majd írok ! Üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 ápr. 1, 17:40 
gaboca13 írta:
Sziasztok ! Kérdésem volna mikor várható Venezuelai Amazonoknál Udvarlás és Tojás ? Előre is köszönöm válaszokat üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép

Kép

Kép

Kép



Szia!

Nekem egyszer egy tenyésztő azt mondta, hogy az amazonok viszonylag "későn", április-május körül költenek.
Nálad van változás a viselkedésükben így, hogy megjött a tavasz?
Mennyi idősek?
Mióta vannak együtt?

Nálam nézegetik az odút, rágják a bebújó nyílást, a hímeket néha elcsípem, hogy etetik a tojókat, de max ennyi...
Ja, meg ordítanak mint a megveszekedett hétfene!!! :twisted:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 589 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 14:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO