Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 589 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 4, 15:49 
imihb írta:
Kék homlokúból vagy Venezuellaiból lehetne választani ami fiatal,vagy van 2 éves kék homlokú,bár felnőttel,ami más családban nevelkedett,kitudja mennyi és milyen foglalkozással,nem tudom érdemes-e foglalkozni egyálltalán?Bár utóbbi csak magában van,nincs mellé 2 éves párja idegen vonalból.


Tenyésztésileg úgy tudom a kékhomlokú a könnyebb dió. A venezuela meg az orditósabb. Jah, és úgy tudom hogy eg yéletre választanak párt, szóval utólag már nehezebb párba állitani, ill. cserélgetni...
Haveromnál pl. a szomszéd jákóba zúgott bele a him, eteti, a saját tojóját meg le se...
De ezek mind csak hallott infók, nekem van otthon kettő, nm teljesen komplettek és nem is pár.

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 dec. 3, 23:45 
tasi írta:
Akkor hajrá!! :mrgreen:
Egyébként milyen amazonok (mármint faj tekintetében)?

Kék homlokúból vagy Venezuellaiból lehetne választani ami fiatal,vagy van 2 éves kék homlokú,bár felnőttel,ami más családban nevelkedett,kitudja mennyi és milyen foglalkozással,nem tudom érdemes-e foglalkozni egyálltalán?Bár utóbbi csak magában van,nincs mellé 2 éves párja idegen vonalból.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 dec. 3, 22:59 
imihb írta:
tasi írta:
imihb írta:

"hol tudnék mélyebben elmerűlve olvasni az amazonokról?"


Szia Imi!

Nagyon mélyre nem tudsz elmerülni a szakirodalomban sajnos.
Amit a neten találsz róluk csak felületes infó.
(Esetleg a külföldi oldalakon találsz érdemlegest.)
Úgy látom a kérdésedre kaptál már választ, de ha a a jövőben lesz még kérdésed csak tedd fel nyugodtan, ha tudunk válaszolunk. 8)

Szia!
Nagyon köszönöm segítségedet!
Ha belevágok az Amazon projektbe,akkor mindenképpen igénybe veszem a tanácsaitokat,bár egyenlőre még nem tudom belevágjak-e,majd még kiderűl.Ha belevágok fordulok hozzátok ha nem boldogulnék velük.


Akkor hajrá!! :mrgreen:
Egyébként milyen amazonok (mármint faj tekintetében)?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 dec. 3, 18:49 
tasi írta:
imihb írta:

"hol tudnék mélyebben elmerűlve olvasni az amazonokról?"


Szia Imi!

Nagyon mélyre nem tudsz elmerülni a szakirodalomban sajnos.
Amit a neten találsz róluk csak felületes infó.
(Esetleg a külföldi oldalakon találsz érdemlegest.)
Úgy látom a kérdésedre kaptál már választ, de ha a a jövőben lesz még kérdésed csak tedd fel nyugodtan, ha tudunk válaszolunk. 8)

Szia!
Nagyon köszönöm segítségedet!
Ha belevágok az Amazon projektbe,akkor mindenképpen igénybe veszem a tanácsaitokat,bár egyenlőre még nem tudom belevágjak-e,majd még kiderűl.Ha belevágok fordulok hozzátok ha nem boldogulnék velük.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 dec. 2, 15:16 
imihb írta:

"hol tudnék mélyebben elmerűlve olvasni az amazonokról?"


Szia Imi!

Nagyon mélyre nem tudsz elmerülni a szakirodalomban sajnos.
Amit a neten találsz róluk csak felületes infó.
(Esetleg a külföldi oldalakon találsz érdemlegest.)
Úgy látom a kérdésedre kaptál már választ, de ha a a jövőben lesz még kérdésed csak tedd fel nyugodtan, ha tudunk válaszolunk. 8)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 dec. 1, 21:21 
Warhawk írta:
imihb írta:
Kérdésem az lenne,mivel sosem volt még amazonom,sőt kézzel nevelt madaram sem,hogy ha elérik az ivarérett kort,párba állnak-e?

Ha szülők nevelték és később kezdték el a kézzel nevelését (tehát nem tojás koruk óta folyt a kézi nevelés), akkor jó esélye van a párba állásnak. Csak ne szoktassátok túlságosan az emberhez ;)
Persze még egy szülők nevelte madár esetében sem 100% hogy harmonizáló pár lesz belőlük, de jó esély van rá.

Rendben van köszönöm válaszodat!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 dec. 1, 21:18 
imihb írta:
Kérdésem az lenne,mivel sosem volt még amazonom,sőt kézzel nevelt madaram sem,hogy ha elérik az ivarérett kort,párba állnak-e?

Ha szülők nevelték és később kezdték el a kézzel nevelését (tehát nem tojás koruk óta folyt a kézi nevelés), akkor jó esélye van a párba állásnak. Csak ne szoktassátok túlságosan az emberhez ;)
Persze még egy szülők nevelte madár esetében sem 100% hogy harmonizáló pár lesz belőlük, de jó esély van rá.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 dec. 1, 18:44 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy van jelben 2 kölyök, kézzel nevelt,egymástól független vonalú,különböző nemű madárka.
Kérdésem az lenne,mivel sosem volt még amazonom,sőt kézzel nevelt madaram sem,hogy ha elérik az ivarérett kort,párba állnak-e?
És hol tudnék mélyebben elmerűlve olvasni az amazonokról?
Válaszotokat előre is köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 nov. 5, 20:03 
Szia Ottó!

Nagyon szépek!! :mrgreen:
Én is szemezek velük... :wink:
(Bár mivel nem...) :roll:


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2013 nov. 4, 20:25 
Fehér homlokú amazonjaim.
Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 okt. 19, 7:50 
Tudnál felrakni képet???


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2013 okt. 18, 13:49 
Külföldre kell költöznöm pár hónap múlva. Így sajnos eladóvá vált, egy "betört" venezuela amazon. 2012-es zárt gyűrűs, nem kézzel nevelt, de szelíd. Imád az ember vállán ülni, s egy két szót is megtanult.
Ár:
Fix 60.000
20/564-2147

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 24, 15:27
Hozzászólások: 1
Valódi név: Nagy Róbert
   
Hozzászólás 2013 jún. 24, 15:35 
Sziasztok,


Magánéleti változások miatt meg kell váljak szeretett Sárgahomlokú Amazonunktól:((
Solti Béla tenyésztőtől származik, zártgyűrűs, 5 éves, szelíd pipi.
Ha valakit érdekel, akár nagyméretű kalitkával együtt, ne habozzon.
Csak és kizárólag szerető helyre!!!!!


Csatolmányok:
0012.jpg
0012.jpg [ 150.22 KiB | Megtekintve 8727 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 19:02 
Ha sokat tüsszentenek egymás után, akkor teljesen normális, hogy picit nedvesedik az orra. A gondok akkor kezdődnek, ha ez túl gyakori vagy állandósul. Pl ahogy a cikkben is írják, a kiváltó ok számos lehet (por, szőr, allergia, bakteriális vagy gombás fertőzés, idegen anyag az orrban, stb). Azt azért elmondanám, hogy a nem megfelelő páratartalom is irritációt okoz a madárnál (esőerdei madaraknál főleg) és ez eredményezhet gyakori tüsszentést és időnkénti orrfolyást. A páratartalom növelésével a tünetek néhány napon belül elmúlnak.

Ha viszont sikerül a fentieket mind kizárni, akkor valószínű a természetes tüsszögés esete áll fent. De ezeket teljességgel kizárni csak labor vizsgálatokkal lehetséges. Szvsz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 14, 13:04
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Kovács István
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 13:17 
Tisztelt Fórumozók!
Amazonpapagájnak néha folyik az orra... 1-2 naponta jelentkezik..... ekkor tüsszög egy kicsit és kb 1 óra alatt el is múlik ez az orrfolyás... teljesen átlátszó vízszerű folyadék távozik ilyenkor.. a madárnak semmilyen egyéb tünete nincs... nem gubbaszt jó a kedve és megfelelően eszik is.

Egy külföldi honlapon találtam egy cikket ahol azt írják, hogy ha egyéb tünet nincs és napi 1-2 szer jelentkezik ez akkor az akár természetes folyamat is lehet.
http://www.petplace.com/birds/sneezing- ... page1.aspx


Valaki találkozott már hasonlóval illetve olvasta ezt a cikket?


Köszönöm előre is a választ és a segítséget


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 13:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Horváth Kitti
   
Hozzászólás 2013 máj. 2, 11:15 
Warhawk írta:
Alley írta:
Sziasztok! Van egy Kékhomlokú Amazonunk, most 7 hónapos.

Most serdül. Feszegeti a határokat. Következetesnek kell lenni vele és most nem hagyni, hogy "elkanászodjon". Majd még egyszer lesz egy ilyen amikor elkezdődnek a hormonális ciklusai. (Utána minden évben lesz egy ilyen nehéz időszak, de az első a legnehezebb).


Köszönöm szépen a segítséget! Most már kezd egy kicsit visszavenni a szentem a lendületből és az agresszióból, úgyhogy alakulunk. :) Már pontosan tudja, hogy mit szabad neki, és mit nem, és persze aktívan feszegeti a határokat. Minden rosszalkodása előtt és közben, oda-vissza cikázik a tekintete a célpont (lásd plüss állat, távirányítók, stb.) és köztünk, hogy vajon mikor fogunk rászólni, meddig mehet majd el? És ha végül mégis valami rosszat csinál, azonnal visszarepül a helyére, és kiabál, hogy "Nem szabad!" :D
A tollváltás eléggé megviseli (és minket is), képtelenség megsimogatni, hiába igényli. Szegénynek az egész nyaka és a feje is olyan, mint egy sündisznó.. :(
Viszont, remekül megvédi magát a macskákkal és a kutyákkal szemben, pont tegnap este csapott oda a szomszéd macskájának, amikor az beosont a nappalinkba és kinézte őt magának. :lol: Imádjuk! :)

Még egy kérdés: nem tudjátok véletlenül, hogy bambusz ágat lehet-e adni neki? Mert jó párat ültettünk a kertbe, és néhány sajnos nem élte túl a telet, amit viszont betennénk Merlotnak, mert nagyon szeret mindent, amit rágni lehet, meg megmászni.

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2013 ápr. 20, 21:31 
Cs.Misi írta:
Szerintetek, ha vennék egy kézzelnevelt társat mellé, attól halkabb lenne, vagy dupla hangerő?

Szia!
Nekem kék homlokú amazonjaim vannak,de a hangjuk elég durva,reggel és este aktívabbak ilyenkor szépen elmondják a szavak repertoárját egy kis madár hanggal keverve,de lakásba ezek a madarak nem valók.
Nálam egy külön télen fűtött madárházban vannak a többi papagájjal.
Nyáron van velük gondom a hangjuk miatt,mivel a madárházról leveszem az ablakot,ők meg kijárnak a kinti röpdébe,sajnos az egyik szomszédommal már 2-3éve megy miattuk a vita.
Kép
Ők egyébként kézzel nevelt madarak.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2013 ápr. 20, 20:43 
Dupla volume :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 14:08 
Szerintetek, ha vennék egy kézzelnevelt társat mellé, attól halkabb lenne, vagy dupla hangerő?

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 15, 11:17 
Cs.Misi írta:
Az a baj, hogy néha rájön az 5 perc, s akkor ami a csövön kifér. Ha itthon vagyok, akkor ilyenkor odamegyek, mert nem akarok balhét, de így meg azt tanulja meg, ha hangoskodik, odamegy valaki. Eleinte langyos vízzel lezuhanyoztattam, hogy csendesedjen, de ráfaragtam, mert két hét után élvezi a zuhanyt.
Ha nem vagyok otthon nem tudom meddig kiabál, s mikor.
De az is érdekes, ha kiabál, odamegyek beszélgetni, halkan morog, darabosan, jojózik a szeme, teljesen odajön hozzám, s eszik, nyújtogatja a mancsát, hogy jutalomfalatot kér, majd amikor megkapja, sokszor ledobja, nem is kell neki. Aztán tovább csinálja amit írtam, s felkúszik lassan a kalit tetejére enyhén terpesztett szárnyal, majd hízeleg, s játszik a hintájával. KB 2 óra csend, majd kezdődik elölről az egész.


A venezuelák már csak ilyenek... :roll:
Tudom én is, nekem két párom van.
Ahogy a hímek nyomják az fülrepesztő. :mrgreen:
Ebből a szempontból nem a venezuela amazon a legideálisabb választás, a kékhomlokúak nálam pl sokkal csendesebbek (de ez lehet egyedfüggő is).
Nem igazán tudom, hogy mi lenne a megoldás, talán ha sok különféle játékot adsz neki váltogatva amire nem un rá gyorsan és leköti a felesleges energiáit...
Egy próbát megér. :wink:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 589 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 17:44
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO