Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 589 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 1, 9:56 
kdetti írta:
...Hogy kicsi kora óta velem legyen. A másik kérdés,hogy mennyire bírja egymást egy nagysanyi és egy amazon. Köszönöm szépen a segítséget!

Érdemes kicsi kora óta nevelni, ez tény. Egész máshogy kötődünk mi is hozzájuk ilyenkor. De az is igaz, hogy ha nem vadultak vissza, mert rendszeresen foglalkoznak velük, akkor semmi gond nincs az idősebbekkel sem. Sőt, talán a legideálisabb lenne, ha két madár kerülne hozzátok, hogy ne unatkozzanak (persze ez kétszeres kiadást, kétszer több gondot is jelentene). :)

Elvben ha a sanyi nem lesz féltékeny, akkor semmi gond nem lehet belőle. Bár az amazonok kis harcias amazonok... de láttam már más madarakkal együtt tartani őket. Persze minden madár egyéniség, lehet kifogtok egy dominánsabbat, de ez benne van a pakliban.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 27, 17:44
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mány
Valódi név: Gábor
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 19:11 
Sziasztok ! Kérdésem volna mikor várható Venezuelai Amazonoknál Udvarlás és Tojás ? Előre is köszönöm válaszokat üdv: http://szarvasgabor.gportal.hu/
Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 2, 8:38
Hozzászólások: 8
Valódi név: Keszler Bernadett
   
Hozzászólás 2014 feb. 25, 6:43 
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni. Szeretnék venni egy amazonpapagájt. Van már 3 nimfapapagájunk és egy nagy sándorunk. A tenyésztő akitől vennénk nagyon jó ismerősünk. Van is neki most három őszi amazon, mind hím. Kézzel neveltek,de már egy évesek. Kicsit tartok tőle,hogy nem tudom úgy megszelídíteni,mintha kicsi kora óta mi neveltük volna. Ő váltig állítja,hogy de igen, és jobban járunk vele,mert már immunis a betegségekre,de én jobban hajlok arra,hogy megvárom az új kelést és onnan veszek. Hogy kicsi kora óta velem legyen. A másik kérdés,hogy mennyire bírja egymást egy nagysanyi és egy amazon. Köszönöm szépen a segítséget!
K. Detti


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 feb. 22, 0:12 
Köszi Warhawk!
Ha marad, nem cseréli ki kékhomlokúra, akkor próbálkozunk vele. Egyébként 2009-es a venezuelai. Amúgy is folyamatosan beszélünk az őszinek, hátha így emez is könnyebben tanul. Azért még reménykedem, hogy az eredetileg megbeszélt madár kerül végre hozzánk. Bár most elég zavaros kifogásokkal vagyunk lerázva. Még reménykedem!

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 21, 21:59 
tündi393 írta:
Az én kékhomlokúnak hitt amazonom sajnos venezuelai lett!

A venezuelai "kilóg" a sorból, de nem reménytelen eset. Mondjuk azt, hogy közepes beszéd-utánzó készséggel rendelkezik ami persze egyénenként változhat. Ha amúgy is csendes, akkor ő valószínűleg egy "halk szavú példány" lehet.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 feb. 19, 23:27 
Kedves Warhawk!
Az én kékhomlokúnak hitt amazonom sajnos venezuelai lett! A latin nevét nem néztük a neten, így nem igazán mondott semmit, amikor az eladó írta a papírra, hogy amazon amazonica. Sötétedett is mikor hozták, annyit láttunk, hogy a feje kék. Másnap már gyanús volt, mára meg már mindent tudok a kettő amazon jellemzőiről. Ismerőssel cseréltünk ráadásul, hiába egyeztettünk telefonon, hogy kékhomlokú. Már bánom, hogy nem a latin nevét néztük előtte meg. Ezt úgy gondolom, hogy jól bebuktuk! Elvileg ki lesz cserélve, ha igaz. Egyébként szép a venezuelai is. Gondolom, ha marad, akkor ne sokat várjunk tőle beszéddel kapcsolatosan. Őszintén csak annyit, hogy meg lehet-e tanítani valamennyire beszélni?
Köszi előre is.

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 19, 22:05 
tündi393 írta:
Érdeklődnék, hogy 2009-es madár megtanul-e még beszélni?

Ez még nagyon fiatalnak számít, szóval akár meg is tanulhat beszélni. Én hallottam már egykb 10 éves madárról aki akkor "szólalt meg" először. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 feb. 19, 18:55 
Sziasztok!
Közben egy kékhomlokú amazonra is szert tettem. Érdeklődnék, hogy 2009-es madár megtanul-e még beszélni? Kézzelnevelt ő is, csak nem magyar. Egyébként rengeteget beszélünk az őszinek is, ő nagyon fogékony. A kékhomlokú vasárnap óta van nálam.
Köszi.

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 11:43 
"Olyan hiba nincs, hogy túl nagy lenne a helye..." ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 20:24 
Én biztos nagyobban tartanám, de ha sokat van kint akkor talán elég.
Láttam már ettől kisebbe is de azért az nem követendő példa.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 20:10 
Köszi jojo és Warhawk!
Igazatok van, hogy foglalkozás kérdèse is. Egyébként a királyunktól már mára eltanulta a kukorékolást is. Észrevette a párom, hogy már mondogatja azokat is amit az előző helyèn tudott. Egyébként ma már fürdettük spriccelővel, aránylag élvezte is. Utána annyira nem piszkálja magát. Egész nap be nem áll a csőre. Játszik sokat, már teljesen közel jön és piszkálja a ruhám ujját meg bekapja az ujjamat óvatosan. Aranyos. Elég neki a 90 hosszú, 70 magas, 60 mély ketrec?

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 14:51 
Nem szabad elfelejteni, hogy "nemtől és fajtól függetlenül" minden madárnak más és más képessége van. Az egyik ügyesebb, a másik kétballábas. Az egyik okos, a másik ostobácska. Szóval minden madár egyéniség, nincs fajtól függő "standard". Az, hogy a jákó/nemes/amazon jól beszél, az egy lehetőség ami aztán az egyéntől függ, hogy mennyire valósul meg. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 14:27 
Modjuk én már láttam 20 éve lakásban tartott jákót és 5-6 szót mondott csak , úgy hogy Ő volt a család kedvence, a másik két madár egy sárgahomlokú amazont kétszer annyit beszélt, meg egy kékhomlokú amazon sokkal többet beszélt, a kékhomlokú elfütyülte a Rákóci indulót és utána meg a Kossuth rádió reggeli híreit--persze ezt össze vissza halandzsázva, --- viszont azt sokáig nyomatta.(mondjuk ez is vagy 25 éve volt az öregeknél de a sárgahomlokú csak pár éve.)

Az én madaram meg (nem jákó és nem amazon) magától mondja, hogy "Monti, cica, cica, cic,cic, cic, cica gyere...." (így hívja a lányom a macskáját etetéskor)
Pedig soha nem tanítottam semmire de szívesen utánoz bennünket, ráadásul soha nem is volt szobamadár, a kertben él- ráadásul párban.

Szóval foglalkozz vele sokat.

Én láttam-hallottam egy nemest kb. 400 szót tudott, bár elhunyt Kibédi Ervin jákója volt talán a legjobb beszélő mert kb. 500-600 szót tudott-legalábbis egy riportban így tippelt a gazdája.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 21:21 
Kedves Warhawk és Alley!
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtök kedves és hasznos tanácsait. Meg is fogadom őket. Holnap megfürdetem. Meg az étrendjét is kialakítjuk. Egyébként értelmes, okos madár. A beszédkészségéről még esetleg valamit tudhatnék? Kettő napja van itt, de már a királypapinktól eltanulta, hogy Gyurika. Köszön is. Gondolom azért nem úgy fog beszélni, mint egy jákó. :-)
Köszi.

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 13:49
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Horváth Kitti
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 12:27 
Légy vele türelmes, és ahogyan az előttem szóló is javasolta, egészítsd ki a táplálékát vitaminokkal, és tartsd jól.
A természet dolgába nem nagyon lehet beavatkozni, mi már csak tudjuk. A mi Kékhomlokú Amazonunk 4 hónaposan került hozzánk egy vidéki tenyésztőtől, és hát bizony, a hajunkat téptük két marékkal, amikor az első komolyabb vedlési hulláma elkezdődött. Rettentően hisztis, ingerült és kezelhetetlen volt akkoriban - ahogyan egy korábbi posztban ezt már én is megírtam -, de kb. 2 hónap elteltével, ahogy a tollváltás nehezebbik részén túl volt, lenyugodott. Persze azóta is folyamatosan vedlik, de most, már legalább nem pszichul, és mi is megtanultuk, hogy ilyenkor hol szabad, és hol nem szabad hozzáérni, hogy a hangulataira miként kell reagálni, és milyen táplálékokkal érdemes kiegészíteni a napi menüjét. A legutóbbi hisztiroham, kb. 2 hétig tartott, szóval alapvetően jól viseltük mindannyian :) Amúgy, a miénk azt szokta, hogy ugye amikor jönnek a kis tollai a nyakán, meg a pofiján, akkor viszket neki, és Ő olyankor mindig úgy nyújtogatja, csűri-csavarja magát, hogy csak ott simogassuk, és vakargassuk, ahol neki jól esik. Persze, néha annyira belefeledkezik a simogatásba, hogy elfelejti hol fájt, és nem jelez, nem morog miatta, hanem csíp, de ez benne van a pakliban.
Ami még segíthet, az a rendszeres fürdetés. Vedlés alatt, mi hetente 2-szer szoktuk ilyen permetezősen, finom meleg vízzel megfürdetni, amitől a viszketése is enyhül, és a pihéitől is könnyebben megválik, meg a tollportól sem tüsszög annyit. Ez tényleg jó :wink:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 11:07 
tündi393 írta:
Ő egy 8 hónapos madárka. Mivel tudnám a vedlését gyorsítani, illetve segíteni?

Gondolom szobában van tartva. A "szobai" madarak egész évben vedlenek folyamatosan, így a fiatalok tollváltása is elhúzódó. Kalciumban gazdagabb kaja, illetve tollváltást segítő vitaminos táplálékkiegészítő (pl Taubengold) jól jön ilyenkor, de nem "létszükséglet".

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 0:49 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni őszi amazonommal kapcsolatban. Ő egy 8 hónapos madárka. Mivel tudnám a vedlését gyorsítani, illetve segíteni? A másik kérdésem, hogy mennyire tanulékony. Azt már mondja, hogy szia meg Gyuri. Érdeklődő és nagyon játékos. Egyébként kettő napja van nálam.
Előre is köszönöm a javaslatokat.

_________________
Vassné Tünde


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 jan. 4, 22:43 
Sziasztok!

Amazona autumnalis salvini alfajt tart/tenyészt valaki, vagy ismer valakit aki igen...? :wink:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2013 dec. 5, 20:40 
Nagyon köszönöm mindkettőtök segítségét,ennek tudatában döntök a madarakról,és természetesen az előzetes madár látogatások alakalmával.
Üdv.:
Imi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 dec. 4, 21:49 
Tenyésztésileg nincs még tapasztalatom a kékhomlokú és a venezuela között, az viszont tény, hogy a venezuela ordítósabb.
Mindenképpen a fiatal madarakat ajánlom, főleg ha az egyedüli madár házikedvencként volt tartva.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 589 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 20:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO