Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 589 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 22, 16:03
Hozzászólások: 256
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2010 aug. 23, 21:30 
Szomorú hírt kell közölnöm.
Az én kis Pepém itthagyott minket. :46:
Nem volt itt egy teljes hónapot, de nagyon a szívemhez nőtt.
Hogy mi volt a gond azt nem tudni. Holnapra lett volna meg a laborvizsgálat, de azt már nem élte meg. Szombat reggelre kicsit bágyadt volt. Nem játszott, csak evett. Még akkor rögtön elmentünk Gráf doktorhoz. Kapott oltást, és megröngenezték. A helyzet nem javult. Ma visszamentünk. Vettek tőle vért, kapott megint oltást, és valami szert, mert a röntgen szerint túl sok kavicsot evett és azt ki akarták hajtani belőle. Mikor hazaértünk akkor már nem evett csak ivott.
Ma 2010.08.23-án 20:50 kor meghalt.
Senkinek nem kívánom ezt az érzést.
:46: :46: :46: :46:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 22, 16:03
Hozzászólások: 256
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2010 aug. 18, 22:13 
Betty írta:
Sziszi, nagyon szép a kis Pepe! Huncut a szeme, látszik rajta, hogy rafinált kis madárka :D

Milyen finoman fogalmaztál :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 18, 21:21 
Sziszi, nagyon szép a kis Pepe! Huncut a szeme, látszik rajta, hogy rafinált kis madárka :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 18, 20:59 
Sziszi írta:
Íme pár kép az én Pepémről :)

Kép

A kis pillangó :D Jelzem nem én raktam oda, és nem is odarepült, hanem konkrétan felmászott. Szokott hajmeresztő mutatványokat csinálni. Van hogy le is pottyan. :lol: :oops:

Majd belejön. De látom szeret játszani.... :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 22, 16:03
Hozzászólások: 256
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2010 aug. 18, 20:45 
Íme pár kép az én Pepémről :)

Kép

Kép

A kis pillangó :D Jelzem nem én raktam oda, és nem is odarepült, hanem konkrétan felmászott. Szokott hajmeresztő mutatványokat csinálni. Van hogy le is pottyan. :lol: :oops:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 aug. 16, 20:19 
conure írta:
dobozostej írta:
Érdekes lehet elhelyezni évi 2-300 kis amazont :D


Új-Zéland-tól---Izraelig (meg közte a többi), de Magyarországon még hirdetése nem jelent meg :wink:

Legutóbb mikor ott voltam, akkor 200 db!!!!!! volt félre rakva egy belga kereskedőnek. Csak néhány faj a csapatból: ibolya, legyezős, feketefülű, nemes, jákó papagájok, aranyörves ara, venezuelai, kékhomlokú, sárgahomlokú, molnár, vörösfarkú amazonok, sárgabóbitás, malukken, fehérbóbitás, rózsa kakadú, stb. (az összes különleges, vagy nagy papagáj volt) :lol:



Csak nem Bólyban voltál...? 8)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 16, 19:35 
dobozostej írta:
Érdekes lehet elhelyezni évi 2-300 kis amazont :D


Új-Zéland-tól---Izraelig (meg közte a többi), de Magyarországon még hirdetése nem jelent meg :wink:

Legutóbb mikor ott voltam, akkor 200 db!!!!!! volt félre rakva egy belga kereskedőnek. Csak néhány faj a csapatból: ibolya, legyezős, feketefülű, nemes, jákó papagájok, aranyörves ara, venezuelai, kékhomlokú, sárgahomlokú, molnár, vörösfarkú amazonok, sárgabóbitás, malukken, fehérbóbitás, rózsa kakadú, stb. (az összes különleges, vagy nagy papagáj volt) :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 aug. 15, 20:49 
Érdekes lehet elhelyezni évi 2-300 kis amazont :D

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 14, 21:07 
conure írta:
Warhawk írta:
O.M.G.! De ugye nem itt Mo.-n?!?

De bizony itt! :idea:

Hova megy el annyi madár? A jákót megértem minden tenyésztő azt mondja "viszik mind a cukrot", de amazonból nem is gondoltam volna, hogy "ennyi fogyjon".

conure írta:
A másik meg az (és ennek van alapja, mert anno sokan mondogatták), hogy mivel a venezuela amazon sokkal olcsóbb volt mint a kékhomlokú, ezért kiválogattak közülük a kékebb fejűeket, amelyek jobban hasonlítottak a kékhomlokúra és vegyesen párbaállították őket. Az eredmény ez lett.

Mit is mondhatnék erre... végül is házi kedvencnek mindegy, de a végén az állomány degenerálódása egy eléggé nem kívánatos tényező lesz... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 14, 19:51 
Sziszi írta:
most megmértem az én Pepémet (már amennyire hagyta magát). 31-33 cm körül van. Pontos méretet nem fogok tudni venni róla. Ő ugyebár egy sárgahomlokú és 4 hónapos. A hivatalos adatok szerint egy sárgahomlokú 35 cm. Tehát szerintem jó. Lényeg az hogy ezek a hivatalos méretek mint tudjuk átlagos méretek. Lehet ennél nagyobb és kissebb is.

Természetesen azok a "hivatalos" adatok csak egy átlagot adnak. A + - 1-2 cm az nem igen mérvadó. Különben is ő még lehet pár centit fejlődik, hiszen még nagyon fiatal.
Warhawk írta:
O.M.G.! De ugye nem itt Mo.-n?!?


De bizony itt! :idea:
Warhawk írta:
Beltenyésztés? Hasonló okok mint a törpülő kecskepapagájok esetében? (Néha már a hullámos nagyobb mint a kecske ahogy láttam néhol).


Nem, nem ez csak nagyon lokálisan fordulhatott volna elő. Meg különben is annyi vadon fogottat hoztak be belőle, hogy semmi szükség nem lett volna a beltenyésztésre.

Szerintim két dolog játszhat szerepet ebben, az egyik az, hogy talán különböző élőhelyekről hozták be őket, és volt ahol kisebbek voltak.
A másik meg az (és ennek van alapja, mert anno sokan mondogatták), hogy mivel a venezuela amazon sokkal olcsóbb volt mint a kékhomlokú, ezért kiválogattak közülük a kékebb fejűeket, amelyek jobban hasonlítottak a kékhomlokúra és vegyesen párbaállították őket. Az eredmény ez lett.

Végül is mind három említett lehetőség fennállhat, de melyik az amelyik a legdöntőbb volt a nagyságkülönbség kialakulásában, nem lehet tudni. Megfelelő szelektálással ki lehetne az aprókat zárni a tenyésztésből, de ezt a tenyésztők nem vállalják be. (végül is házikedvencnek majdnem mindegy, hogy hibrid, vagy kisebb testű)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 22, 16:03
Hozzászólások: 256
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 21:47 
most megmértem az én Pepémet (már amennyire hagyta magát). 31-33 cm körül van. Pontos méretet nem fogok tudni venni róla. Ő ugyebár egy sárgahomlokú és 4 hónapos. A hivatalos adatok szerint egy sárgahomlokú 35 cm. Tehát szerintem jó. Lényeg az hogy ezek a hivatalos méretek mint tudjuk átlagos méretek. Lehet ennél nagyobb és kissebb is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 14:38 
conure írta:
Nekem nincs amazonom, de jó pár tenyésztőnél jártam, kinek több, sőt volt kinek tán száznál is több párja volt.

O.M.G.! De ugye nem itt Mo.-n?!?

conure írta:
Nálam kétféle verzió van a nagyság eltérésre, majd begépelem, de előbb kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. (ha egyáltalán érdekel benneteket) :17:

Beltenyésztés? Hasonló okok mint a törpülő kecskepapagájok esetében? (Néha már a hullámos nagyobb mint a kecske ahogy láttam néhol).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 14:13 
Amit még elfelejtettem :30: :

Nekem nincs amazonom, de jó pár tenyésztőnél jártam, kinek több, sőt volt kinek tán száznál is több párja volt. Rendkívül szembetűnő volt, hogy míg a többi amazon fajok példányai szinte totál egyforma nagyságúak voltak, addig a kékhomlokúak legalább fele, kistestű példány volt. Legalább 1/3 résszel kisebbek voltak, a venezuelai amazon nagyságának alsó határát súrolták. (fajleírások szerint a kékhomlokú 37 cm, a venezuelai 31 cm.) Természetesen rákérdeztem a miértjére, de senki nem tudta megmondani miért is van ez. Arra akarok kilyukadni, hogy az eladási árban ez is kidomborodhat. Sajna nem csak a képek nem adják vissza a nagyságot, de élőben is nagyon tapasztaltnak kell lennie annak, aki viszonyítási alap nélkül megállapítja ezt.

Kíváncsi lennék, vajon külhonban is ugyan ez van e? :shock:

Nálam kétféle verzió van a nagyság eltérésre, majd begépelem, de előbb kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. (ha egyáltalán érdekel benneteket) :17:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 22, 16:03
Hozzászólások: 256
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 22:29 
Kanike írta:
Ezt láttam a börzén.
Kézzel neveltek. 120e/db. vélemény?

Ha ilyen árat hallok akkor mindíg az jut az eszembe, hogy minden rendben van a madarakkal? Papírokkal, fejlődésükkel. Rendesen kapnak zöldséget is? Mert az én szerény kis tapasztalatom szerint a legtöbb ember nem foglalkozik azzal hogy annak a kis madárnak kell a zöldség és a gyümölcs. Sok tenyésztő elintézi magkeverékkel és natur táppal. Egy kicsit igényes tenyésztő minden nap ad friss zöldséget a madárnak, meg sok mást amire ezeknek a madaraknak szükségük van. De a képek alapján szép madarak. Kérdés hogya szervezetük milyen állapotban van. Akit én hoztam volna el kékhomlokút az is külsőleg nagyon szép volt. De valami nem stimmelt vele, mert nem úgy fejlődött ahogy kellett volna. Ezt a tenyésztő látta, és egy idő után nekem is fura volt, de aki csak egyszer látta annak nem tűnt fel a dolog. Én azt mondom, hogy jobb úgy venni, hogy a fejlődését is nyomon tudod követni. Én láttam fejlődni ezt a madarat is ami végűl hozzám került.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 15:46 
conure írta:
Akinek szépen nevelő a tenyészpárja, az már maga egy érték, és onnan fiókát hozni is az, sokkal inkább, mint egy olyan pártól akik nem nevelnek. Persze elsősorban egy tenyésztő számára. Természetesen aki kedvencet akar az a kézzel neveltet keresi.

Hajaj... nagyon is igazad van, ha tenyésztésre kertes az ember akkor jóval többet ér egy jól nevelő szülőtől egy fióka mint egy kézzel nevelt madár (bár kérdés miért is lett kézzel nevelve - jogos). Sajna amit én keresek abból se ilyen se olyan nincs :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 15:38 
Warhawk írta:
Eddig én mindenhol lényegesen drágábban láttam a kézzel nevelteket. Sőt ez jelen esetben még olcsóbb is mint a legolcsóbb amit láttam az elmúlt pár hónapban (függetlenül a nevelés mikéntjétől). A pontosítás kedvéért most ugye csak a képen látható madarakról van szó?

Igen ezekre is gondoltam, na meg általánosságban. A 120 az nagyon korrekt ár, ha így, ha úgy van nevelve. Én a nagymadarak esetében nem látok lényeges különbséget az árban, és nincs is miért. Annál is inkább, mert ezen fajok egyedei, legtöbbször úgynevezett "kényszerneveltek", vagyis a szülők nem nevelnek (vagy csak ideig-óráig) és ezért kézzel kénytelen a tenyésztő felnevelni őket. Akinek szépen nevelő a tenyészpárja, az már maga egy érték, és onnan fiókát hozni is az, sokkal inkább, mint egy olyan pártól akik nem nevelnek. Persze elsősorban egy tenyésztő számára. Természetesen aki kedvencet akar az a kézzel neveltet keresi.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 15:16 
Egyébként az amazonok nehezen tenyészthetőnek számítanak?

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 14:55 
Egyébként nem is normális amikor 180-200 ezret kérnek egy madárért!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 14:03 
conure írta:
Warhawk írta:
Meglehetősen jó árnak tűnik, ha tényleg kézzel neveltek voltak.


Miért, ha nem kézzel neveltek akkor nem az? Ilyen és hasonló madarak esetében nem igen van különbség a kézzel és a szülők által nevelt madár ára között. Sőt, a nehezen tenyészthetőek közül, ahol igazi kuriózum a szülői nevelés, ott olcsóbb lehet a kézzel nevelt példány.

Eddig én mindenhol lényegesen drágábban láttam a kézzel nevelteket. Sőt ez jelen esetben még olcsóbb is mint a legolcsóbb amit láttam az elmúlt pár hónapban (függetlenül a nevelés mikéntjétől). A pontosítás kedvéért most ugye csak a képen látható madarakról van szó?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 14:00 
Szerintem az árukat tekintve elfogadható az ár. Nagyon szép madarak valóban. Sokan a szülők által nevelt madarat adják ennyiért.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 589 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 23:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO