Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2020 jan. 23, 16:39 
W.L. írta:
Hatha meg beneztek ide, itt egy megjegyzes.

Nezegettem a neten a magyar nyelvu diszmadaras konyvek kinalatat, es feltunt, hogy mig hullamos papagajrol, kanarirol es zebrapintyrol tobb konyvet is kiadtak magyarul, a Gould amandinarol egyet sem.
Angol nyelven pedig roluk is vannak kulon konyvek - sot meg indonezul is van egy!
Nem erne meg kiadni roluk egyet, altalanos tartasi infokkal, mutaciok bemutatasaval es tenyesztesi ismeretekkel?
Vagy nalunk nem annyira nepszeruek?

Ennek épp most lenne a legjobb apropója, miután az IDRÉsek által kialakított magyar dilute színváltozatot elfogadta a COM. Gratulálok hozzá!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2020 jan. 23, 16:39 
W.L. írta:
Hatha meg beneztek ide, itt egy megjegyzes.

Nezegettem a neten a magyar nyelvu diszmadaras konyvek kinalatat, es feltunt, hogy mig hullamos papagajrol, kanarirol es zebrapintyrol tobb konyvet is kiadtak magyarul, a Gould amandinarol egyet sem.
Angol nyelven pedig roluk is vannak kulon konyvek - sot meg indonezul is van egy!
Nem erne meg kiadni roluk egyet, altalanos tartasi infokkal, mutaciok bemutatasaval es tenyesztesi ismeretekkel?
Vagy nalunk nem annyira nepszeruek?

Ennek épp most lenne a legjobb apropója, miután az IDRÉsek által kialakított magyar dilute színváltozatot elfogadta a COM. Gratulálok hozzá!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2019 okt. 3, 2:56 
Hatha meg beneztek ide, itt egy megjegyzes.

Nezegettem a neten a magyar nyelvu diszmadaras konyvek kinalatat, es feltunt, hogy mig hullamos papagajrol, kanarirol es zebrapintyrol tobb konyvet is kiadtak magyarul, a Gould amandinarol egyet sem.
Angol nyelven pedig roluk is vannak kulon konyvek - sot meg indonezul is van egy!
Nem erne meg kiadni roluk egyet, altalanos tartasi infokkal, mutaciok bemutatasaval es tenyesztesi ismeretekkel?
Vagy nalunk nem annyira nepszeruek?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2018 dec. 6, 13:47 
Ha esetleg valakinek kellene, van 4 db 125 ml-es flakon moxidectin plus feleslegben. 8022 Ft flakonja.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 nov. 2, 17:41
Hozzászólások: 3
Valódi név: Andrej Zachar
   
Hozzászólás 2018 okt. 10, 10:45 
Múlt hét szombatján rendezték meg a Móri nemzetközi díszmadár kiállítást. Exotákat Küzmös Csaba és Fekte Csaba bírálta. Mivel bírói tanfolyam oktatásán megyek keresztül, nagy megtiszteltetés volt az említett urak mellet tanulni. Remélem hamarosan Magyarországon is lesz két C.O.M. bíró exotákra. Még egyszer nagyon szépen köszönöm. Andrej (Szlovákia)


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2018 jún. 4, 10:51 
Lehet, hogy másnak nyilvánvaló volt, de számomra új információ, hogy az inó mutáció a fekete eumelanin és a feomelanin termelődését gátolja, viszont barna eumelanin az inó madarakban is termelődhet. Ezért van az, hogy az inó gouldok torka és a fekete fejű inók feje nem teljesen fehér színű, hanem inkább piszkos fehér.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2018 máj. 28, 11:08 
Ebben nem vagyok biztos. Én alapvetően annak vagyok híve, hogy a mutációkat ne homozygóta alapon tenyésszük. Elsősorban azért, hogy ne alakuljon ki beltenyészet. De...
Korábban, amikor még viszonylag ritka volt a fehér mellű Gould, akkor egyértelműen állította mindenki, hogy két fehérmellű egyedből általában satnya egyedek lesznek. Mivel eléggé egyértelműnek tűnik, hogy maga a fehér mell homozygóta formában nem árt a madárnak, valószínűleg ezek a korábbi észleletek abból adódtak, hogy az összes fehérmellű madár viszonylag közeli rokonságban állt egymással. Így a párba állításuk beltenyésztést okozott.
Mostmár azért nagyon más a helyzet. A fehérmellű Gould egyáltalán nem számít ritkának. Időnként az az érzésem, hogy közel annyi van belőlük, mint a vadszínűekből.
Valószínűnek tartom, hogy az olaszoknak leginkább a rózsás mell miatt van gondjuk akkor, ha nem két fehérmellűt párosítanak. Tapasztalatom, hogy az olaszoknál nagyon sok a vadszínű, rózsás mell hordozó madár. Ha ezt összeteszik a fehérmellű Goulddal, akkor a madarak fele rózsásmellű lesz. Sajnos a rózsás mell pedig úgy tűnik, hogy elég széles skálán mozog valamiért. A majdnem fehérmellű madártól a majdnem lila mellű madárig minden kijöhet. Szerintem ezek a majdnem fehérmellű madarak okozzák az olaszoknál a gondot. Nekem is voltak ilyen egyedeim. Azt mondják (többször mondták szóban is és most írásban is láttam), hogy a "koszos" mellű egyedek elkerülése érdekében párosítják a fehérmellűt fehérmellűvel. Szerintem ha ezt ésszel csinálják, azaz odafigyelnek arra, hogy genetikailag egymástól elegendően távol álló fehérmellűeket párosítanak, akkor elérik a célt, azaz a tiszta fehér mellet anélkül, hogy a madár többi tulajdonságán rontanának. Tavaly nekem is volt olyan párom, ahol egy saját fehérmellű tojót tettem össze egy fehérmellű portugál hímmel. Meg voltam elégedve a fiókákkal.
Persze, ha valaki vesz egy fehérmellű párat és ebből kiindulva akar éveken át fehérmellűt fehérmellűvel párosítani, akkor ott hamar gondok lesznek, de szerintem ez független a fehér melltől.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2018 máj. 28, 10:41 
Szerintem ebben az olaszok nem mondanak igazat. Ezt azt hiszem Te is tudod igazolni!
Üdv.LA.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2018 máj. 11, 21:48 
Korábban mindenhol azt lehetett olvasni, hogy fehér mellű gouldokat nem szabad párba állítani.
Az olaszok viszont pont az ellenkezőjét vallják. szerintük fehér mellűt csak fehér mellűvel szabad párba állítani, hogy elkerüljék a nem teljesen tiszta fehérmellű példányokat.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 okt. 25, 8:46 
Hát sok válasz nem jött a kérdésemre.
Én arra jutottam, hogy a gyógyszertárban kapható EGIS A vitamin olajjal viszonylag egyszerűen megoldható a pótlás. Ebből egy csepp 1000 nemzetközi egység (NE). Gouldra vonatkozó adatot nem találtam, de más madarakra talált információkból átszámolva úgy tűnik, hogy egy gouldnak napi max 300NE egység adható. Ezt a dózist akkor érdemes adni, ha hiány van, vagy ha egyszerre akarjuk feltölteni a madár raktárait. Rendszeresebb adagolás esetén valószínűleg érdemesebb a napi 100NE megcélzása.
Mivel az A vitamin zsíroldékony, vízbe nem lehet adagolni, így a legpraktikusabb a lágyeleségbe adagolás. Ilyenkor azért érdemes odafigyelni, hogy magában a lágyeleségben és a használt egyéb vitaminokban mennyi A vitamin van.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 szept. 29, 9:16 
Kék gouldok esetében már korábban is olvastam, hogy előfordulhat A vitamin hiány, de ezzel nem nagyon foglalkoztam. Két éve vannak kék gouldjaim és ez idő alatt két kék gouldom elpusztult krónikus sinusitis miatt és nemrég egy harmadik is elkezdett hunyorogni, azaz valószínűleg neki is hasonló problémája kezd kialakulni. Utánaolvastam a kérdésnek és megtudtam, hogy a krónikus sinusitis egyik gyakori kiváltó oka az A vitamin hiány. Ez olyannyira jellemző, hogy madarakkal foglalkozó állatorvosi könyvek szerint a sinusitis kezeléséhez az antibiotikumos kúra mellett hozzátartozik az A vitamin nagydózisú adagolása, mert enélkül valószínűleg kiújul és krónikussá válik a sinusitis.
A kék gouldok nem tudják megfelelően kezelni a karotinoidokat, ami az A vitamin alapanyaga. Növényekben karotinoidok vannak, de A vitamin nincsen. Mivel nem jut be a kék gouldokba megfelelő mennyiségű karotinoid, nem képesek maguk előállítani megfelelő mennyiségben A vitamint. Így lágyeleség nélkül szinte garantált, hogy A vitamin hiányuk lesz és a gyári lágyeleségek sem tartalmaznak annyi A vitamint, hogy abból egész évre való mennyiséget tudjanak elraktározni a kék gouldok. Szóval úgy tűnik, hogy a kékek esetében elengedhetetlen az extra mennyiségű A vitamin adagolása. Az irodalomban azonban semmiféle adagolási útmutatót nem lehet találni, hogy kék gouldok esetében milyen adagolás és milyen dózisban célszerű és hasznos.
Más fajok esetében is csak nagyon kósza utalások vannak az A vitamin minimális és még tolerálható dózisára.
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Köszönöm!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 júl. 6, 21:58 
Érdekességként teszek fel egy videót Lacewing gould tojóról:


A tenyésztő elmondása szerint ez az inó és a fahéj kombinációja.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 23, 21:37
Hozzászólások: 6
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2016 márc. 13, 22:20 
Sziasztok! Gould tojót keresek.Ha valakinek van eladó, kérem jelezzen. Köszönöm!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 feb. 6, 20:41 
Pár gouldos kép a VB-ről.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2015 szept. 24, 8:52 
Üdv mindenkinek.Lutino Gould Fiatalok eladók.Érd:30/649-1018
Feki


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2015 júl. 19, 9:26 
Fekete Csaba írta:
Magyarországon a moxidectin nincs betiltva. A Magyarországon kapható Advocate készítmények egyik hatóanyaga, de engedélyezve van lovaknak is a Cydectin injekció, aminek szintén ez a hatóanyaga, csak sajnos nem lehet kapni. De ezt a hatóanyagot tartalmazó készítmények kaphatók az USA-ban, Angliában, Franciaországban is természetesen Ausztrália mellett, ahol elég komolyan használják díszmadarakhoz, de a fő felhasználása birka farmokon van.
Szóval lényeg, hogy egyik kontinensen sincsen betiltva és itthon is legálisan kapható ilyen hatóanyag tartalmú készítmény.
Olvastam írást, ami utalt arra, hogy egyes pintyeknél vigyázni kell a praziquantellel (bár hivatalos dokumentumban csak kifejezetten az injekcióra írták, hogy bármi problémát okozhat pintyeknél).
Itthon többen használtuk a moxidectin plust gouldoknak, nyársfarkú amandináknak és zebráknak minden probléma nélkül. A szert Mike Fiedler ajánlotta, akit azt hiszem gouldosoknak nem kell bemutatni. Ő több száz amandinát kezel rendszeresen ezzel a szerrel évente háromszor.
De amennyiben tartasz a praziquanteltől és nem kérsz moxidectin plust, szóljál.


Kedves Csaba!

Lehetnék akár az ötödik jelentkező erre a nagyon fontos csodaszerre? Vajon mennyibe kerülhet? Kanárinak szeretném.

Üdvözlettel: drippi


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2015 júl. 18, 19:11 
Fekete Csaba írta:
Magyarországon a moxidectin nincs betiltva. A Magyarországon kapható Advocate készítmények egyik hatóanyaga, de engedélyezve van lovaknak is a Cydectin injekció, aminek szintén ez a hatóanyaga, csak sajnos nem lehet kapni. De ezt a hatóanyagot tartalmazó készítmények kaphatók az USA-ban, Angliában, Franciaországban is természetesen Ausztrália mellett, ahol elég komolyan használják díszmadarakhoz, de a fő felhasználása birka farmokon van.
Szóval lényeg, hogy egyik kontinensen sincsen betiltva és itthon is legálisan kapható ilyen hatóanyag tartalmú készítmény.
Olvastam írást, ami utalt arra, hogy egyes pintyeknél vigyázni kell a praziquantellel (bár hivatalos dokumentumban csak kifejezetten az injekcióra írták, hogy bármi problémát okozhat pintyeknél).
Itthon többen használtuk a moxidectin plust gouldoknak, nyársfarkú amandináknak és zebráknak minden probléma nélkül. A szert Mike Fiedler ajánlotta, akit azt hiszem gouldosoknak nem kell bemutatni. Ő több száz amandinát kezel rendszeresen ezzel a szerrel évente háromszor.
De amennyiben tartasz a praziquanteltől és nem kérsz moxidectin plust, szóljál.

drippi írta:
Kedves Csaba!

Érdekelne a szer. (- Moxidectin.) Kanári madárhoz is lehetne alkalmazni? Egy flakonnal szeretnék. Vajon lehetne szerezni?
Köszönettel:
drippi


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2015 júl. 18, 19:05 
Szia Csaba!

Érdekelne a szer. (- Moxidectin.) Egy flakonnal szeretnék. Vajon lehetne szerezni?
Köszönettel:
drippi


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 7, 7:32 
Megelőztél :)
Azért ideírom:
Jódaqua összetétel - mg/l

Kálium 20
Nátrium 6700
Ammónium 20,4
Kalcium 202
Magnézium 62
Vas 7
Mangán -
Lítium 1,5
Kationok összege 7011
Nitrát -
Nitrit 0,04
Klorid 10520
Bromid 115
Jodid 100 +-10%
Fluorid <0,1
Szulfát -
Hidrogénkarbonát 348
Szulfid -
Összes foszfát 0,24
Anionok összege 11083
Metabórsav 42
Metakovasav 15


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 máj. 7, 6:43 
Megvan mind a két termék összetétele:
http://www.apo-rot.fi/lisaetiedot/blitz ... 57943.html
http://jodaqua.hu/osszetetel.htm

Ez alapján a blitzform-ban még több vas is van :shock:
Szóval így akkor a vas nem okozhat gondot, sokan használják a gouldoknak, a többi jódaqua összetétel hatását nem ismerem.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO