Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1945 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 98  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 19:09 
A nyugalmi időszakban elegendő nekik a száraz mag. Zöld eleséget időnként adhatsz nekik, de ne túl gyakran. Ilyenkor egyáltalán nem kell nekik lágyeleség. A madárhomok és a különböző kálcium források legyenek előttük mindig.
A Prestige magkeverékek közül az ausztrál díszpinty keverék összetétele jobb nekik, mint az általad használt trópusi pinty keverék.
Ha most 11 hónapos a tojó, akkor két hét múlva már elkezdhetsz adni nekik minden jót (lágyeleség, csíráztatott mag, esetleg valami E vitamin tartalmú vitamin készítmény). És azután két héttel az odút is felteheted nekik. 11 hónaposan már lehet velük tenyészteni.
Minden vitaminra igaz, főleg, ha van benne zsíroldékony vitamin (A, D, E), hogy nem szabad túladagolni.
Érdemes madaraknak szánt vitamint használni és be kell tartani a használati utasítást. Akkor nagy baj nem lehet. A nyugalmi időszakban nem kell vitamint adni, a magokból jut nekik annyi, ami ilyenkor kell.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 dec. 3, 16:29
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Veszprém
Valódi név: Norbi
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 14:25 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a befogadást :) . Tavaly szeptemberben egyik legnagyobb álmom teljesült, mert beszereztem egy Gould amandina párt.
A hím vörös fejű, zöld hátú, lila mellű, 14 hónapos; a tojó pedig zöld hátú, fekete fejű, lila mellű, 10 hónapos. Ezt a topikot már végigolvastam, és nagyon hasznos tapasztalatokat szereztem a faj tartásáról.
Ezek alapján én így tartom a madaraimat. Panellakásban élek, a madarak kalitkában vannak, melynek hosszúsága 70 cm, szélessége 40 cm, magassága pedig 80 cm, az ülőrudak kérges juhar ágak, hogy a karmok megfelelően koptatva legyenek.
Alaptáplálékuk prestige trópusi pinty magkeverék, ebben az időszakban szinte csak ezt kapják. Néha szoktam ezt a keveréket csíráztatva adni (imádják ilyen állapotban), valamint white molen tojásos-mézes lágyeleséget is kapnak egy héten egyszer.
Zöldeleségként tyúkhúrt és madársalátát szoktak kapni (ezeket is szeretik). Ásványi anyagforrásként szépia van felfüggesztve, valamint egy kis tálkában madárhomok és zúzott kagylóhéj össze van keverve, ehhez jön majd még őrölt tojáshéj is (mindegyiket fogyasztják).
Kétnaponta friss vizet kapnak, és ilyenkor ki is tisztítom az itatót (patkó alakú). A nyugalmi időszak miatt kapnak szinte csak magkeveréket (ezt egy nagyon jó cikkben olvastam, itt az IDRE honlapon, hogy a különböző időszakokban különböző tápanyag igényük van). Megfelelőek a tartási körülményeik?
Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakran kapjanak lágyeleséget, esetleg zöldeleséget ebben az időszakban? A napokban beszereztem egy zacskó korvimin-ZVT+reptil-t az esetleges ásványi anyag, illetve vitaminpótlásra. Volt már valakinek tapasztalata ezzel a termékkel?
Fenntartásaim vannak vele szemben, mert azt írja, hogy nem szabad túladagolni, és én sem szeretném felpörgetni a madarakat.
Válaszaitokat előre is köszönöm :).


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 21:21
Hozzászólások: 77
Valódi név: Mátyus Katalin
   
Hozzászólás 2016 júl. 16, 8:07 
Sziasztok!

Időm sajnos még mindig nagyon kevés. A fotó se sikerült tökéletesen ebben a borús időben.

A tavaly őszi kelésből néhány hím szépség! :P
Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 jan. 23, 23:23 
No, ez jó hír. Ha eláll, akkor sokkal kevésbé drága.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 23, 20:24 
Sajnos legtöbben ivermectinnel kezelik a madaraikat atkák ellen. Nekem is és másoknak is az volt a tapasztalata, hogy az ivermectin csak gyéríti a légyzákatka állományt, de nem írtja ki. Ezért akármennyire is megbízható a tenyésztő, a saját érdekedben azt javaslom, hogy bárkitől veszel madarat, kezeld úgy, mintha atkás lenne.
A cydectin szobahőn 3 évig simán eláll. Én ennyi ideig használtam bontott moxidectint.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 jan. 23, 19:58 
Köszönöm. Megérdeklődöm az állatorvostól. Sztem felírja, ha kell. Kutya, macska mind nála van gyógyíttatva. Az az 50 ml-es kiszerelés az egyetlen fiolát jelent? Vajon meddig áll el? Lehet bontva is tárolni?
Ma elhoztam a két tojót, és azt mondta a tenyésztő, hogy rendszeresen kezelve van az állománya atkák ellen. Azért karantén 2 hét, úgy is vedlenek. Ma használtam először a szállító konténerem. Hullámkarton doboz belülről szigetelve hungarocell lapokkal, alul 3 db 1,5 literes meleg vizes flakon. Pont bele illik egy kicsi kalit. Alul-felül megerősítve szétesés ellen. Egy baja lehet, hogy túl meleg van bent még -10-nél is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 23, 9:43 
calceolus írta:
Ezt a Cydectint hol érdemes beszerezni? Én csak 50 ml-es kiszerelésben látom marháknak, és egyelőre nincs egy marha tömegének megfelelő gouldom, de törekszem rá. Sima állatpatikában lehet kapni? Mekkora a legkisebb kiszerelés?


Elég nehéz beszerezni, vényköteles (de azt meg szerintem bármelyik állatorvos ad neked). Megpróbálok küldeni neked ha nem találsz a környékeden olyan patikát ahol lehet kapni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 22, 23:15 
Sajnos csak marháknak valót lehet venni és lehet, hogy recept is kell hozzá állatorvostól. A gyógyszertár garantáltan be tudja rendelni csak kérdés, hogy hajlandó-e rá.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 jan. 22, 13:06 
Ezt a Cydectint hol érdemes beszerezni? Én csak 50 ml-es kiszerelésben látom marháknak, és egyelőre nincs egy marha tömegének megfelelő gouldom, de törekszem rá. Sima állatpatikában lehet kapni? Mekkora a legkisebb kiszerelés?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 21, 23:09 
Minimum két hét és légzsákatka ellen mindenképp kezeld le őket.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 jan. 21, 15:43 
Szombaton kapok két tojót. Meddig javasoljátok karanténba helyezni? Mert nemsokára lesznek idegen hímek is.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 dec. 2, 21:17 
Köszönöm!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 dec. 1, 21:58 
Maga a moxidectin (és így a cydectin injekció) a galandférgek kivételével hatásos az egyéb férgek, atkák és tetvek teljes skálájára.
A moxidectin plus egy kombinált készítmény. Ebben a moxidectin mellé kevernek praziquantelt. Mivel a praziquantel megöli a galandférgeket, így ez a kombinált készítmény hatásos a férgek, atkák és tetvek teljes skálája ellen.
Sajnos nem tudom, hogy Andrénál van-e cydectin injekció, ezt Tőle kellene megkérdezni.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 dec. 1, 21:28 
Szia Csaba!
Más élősködők alatt a külső atkák, tetveket érted? Vagy a bélférgekre is hatásos?
Nem tudod Andrénál a verseny utcában lehet kapni?

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 nov. 22, 23:59 
Én a madarakat csak karanténozás után viszek be a madaraimhoz, még akkor is, ha csak a saját madaram volt kiállításon. Mivel a gouldok nagyon érzékenyek a légzsákatkára, a karantén része egy 5 napos kúra, amikor az ivóvizükbe kapnak moxidectint (itthon Cydectin 10% injekció formájában kapható és ez is tökéletesen alkalmazható itatva (0,5ml/liter ivóvíz dózisban)).
Ez tökéletesen kivédi a légszákatka és más élősködők általi fertőzéseket.
Egy hátránya van, hogy keserű, így nem szeretik a madarak. Általában a vízfelvétel a felére szokott esni a kúra alatt, ami megviseli a madarakat. Sőt időnként előfordul olyan madár, amelyik egyáltalán nem hajlandó meginni, így ha nem lépek közbe, akkor baj lenne. Ennek ellenére odafigyeléssel megérte használni a szert, mert más módszerrel nem egyszerű megszabadulni az atkáktól.
Most a kiállítás után a kúra első napján láttam már, hogy nagyon nem tetszik nekik a kezelés. Ezért inkább megszakítottam a kúrát és két napig sima vizet kaptak.
Egereknél bevált, hogy bármilyen keserű gyógyszert meg lehet velük etetni, így a moxidectint is, ha azt cukros zselatinban oldjuk fel. Ezért kipróbáltam a madaraknál is az édesítést.
200ml moxidectines vízbe tettem egy kávéskanál mézet.
Úgy tűnik, hogy ez a madaraknál is beválik.
Ma van a kúra 3. napja. 23 madár kapja a kezelést és egyáltalán nem csökkent a vízfelvételük. Emellett a moxidectin kúra így egyáltalán nem viseli meg a madarakat, semmit nem látni rajtuk.
Ezek alapján mindenkinek tudom ajánlani, hogy amennyiben moxidectint itat a madaraival, édesítse a vizet mézzel, hogy elkerülje a keserű íz kellemetlen következményeit.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 dec. 17, 17:37 
Dr. Sütő Andrástól lesznek a kék madarak,majd meglátjuk...Ő is külföldről hozza a madarakat a beltenyészet elkerülve.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 dec. 17, 7:32 
feki írta:
......kék hordozó Mindkét szülő.Ebben az esetben egy kék madárnak kell lenni költésenként,a Fiatalok között........Feki


Legtöbbször valóban ez következik be , de elméletileg bármilyen arány bekövetkezhet csökkenő valószínűséggel.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 dec. 13, 23:30 
Üdv.Arra még figyelj oda,amennyiben van lehetöséged azonos fejszinü madarakat pároztass össze.A fekete fejü himeket kerüld,mert egy idö után befeketiti az álományod.Az tény,hogy egy zöld,fehér mellü.fekete fejü pár gyönyörü tud lenni.Mell szinben a véleményem,mindeggy mit teszel össze.A két fehér mellü is jó,személy szerint semmi hátrányát nem látom.Nálam is van ilyen pár ami gyönyörü fiatalokat produkál. Pl:én most raktam össze egy lutino párt.Erre is azt mondják nem jó piros szemüt piros szemüvel párositani.Külföldön csinálják probléma nélkül.A lutinot párositják az albinoval,minden gond nélkül szépeket nevelnek.
Feki.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 dec. 13, 14:14 
Köszönöm! :wink:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 dec. 12, 18:22 
Üdv.A madaraid zöld színűek lesznek,ha csak nem kék hordozó Mindkét szülő.Ebben az esetben egy kék madárnak kell lenni költésenként,a Fiatalok között.A has színét ne említsétek,a zöld,sárga madárnak sárga a hasa a kékeknek szürkés fehér az ezüstöknek krém szinű.Tehát felesleges kiírni,mert zavaró.A kék pasztell madárból ne vegyél sokat mert ezek mind hímek.A kékek meg a kényesebbek közé tartoznak már.Ha nem kékkel vagy kékhordozóval teszed párba akkor csak kékhordozó madaraid lesznek.Sárga vagy zöld tojóval sok zöld madarad lesz.Igaz kékhordozó lesz mind.
Feki


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1945 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 98  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 21:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO