Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1945 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 98  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 aug. 14, 15:24 
Csipasz!
Ez sajnos nem túl sok információ.
Az összes tojód rosszul van, vagy csak a pihenők vagy csak a költők?
Bármi mást látsz rajtuk? Milyen a székletük? Esznek rendesen? Meghallgattad a légzésüket?
A hímeken nem látsz semmit?
Ennyire köles alapú ennivalót akkor szoktam csak adni a gouldjaimnak, ha fogyasztani akarom őket. Különben a magkeverék legalább 40%-a fénymag. Legalábbis nálam.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 27, 23:16
Hozzászólások: 26
   
Hozzászólás 2014 aug. 14, 13:02 
Tanácstalan vagyok. Van hat pár gouldom. Három pár nevel, három pihen. A pihenők külön vannak rakva. A tojók elkezdtek gubbasztani, szárnyukat leengedik a tolluk borzolt. És soványak, eleséget egyformát kapnak. Fénymag fehér köles és fürtös köles, vörös és fehér. Félek,hogy elpusztulnak. A segítségeteket kérném.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2014 jún. 1, 16:05 
Köszönöm szépen!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 29, 17:10 
Ez egy vad színű tojó, ami valamiért nagyon nem érzi jól magát.
Nem tudom, hogy jól látom-e, mintha a gallérja mögött nagyon sötét lenne. Az ilyen színváltozást melanizmusnak hívják és nem öröklődő általában.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2014 máj. 29, 16:11 
Sziasztok!
Megtudná mondani valaki, hogy ez a madárka milyen színű? Köszönöm! :)

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 16, 7:24 
Köszönöm a választ ez csak egy eszmefuttatás volt. Gondoltam, hogy nem nagyon lehetséges hiszen akkor már biztosan lenne több embernek is. Természetesen mindenkinek meglesz a maga megfelelő minden igényt kielégítő helye!
További szép napot mindenkinek!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 máj. 15, 18:20 
Üdv Némanyúl.A határozott válaszom NEM!Ez a tér kicsi,a madarak soha nem mernének a talajra lerepülni,zavarják egymást,és lehet,hogy a kaméleonnak nem kellene egy darabig eleséget adnod,mert kiszolgálná magát.Továbbá a kaméleon nyálában fertözö baktériumok lehetnek ami a gouldok számára fertözést,halált okozhat!Külön megfelelö körülmények biztositásával helyezd el öket.
Üdv:Feki


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 17, 15:40
Hozzászólások: 15
Valódi név: Andi
   
Hozzászólás 2014 máj. 15, 13:52 
Nem vagyok "tapasztalt madártartó és tenyésztő", de azt javaslom, tegyél le az ötletről. A kaméleont semmilyen más hüllővel nem praktikus összezárva tartani (ideértve a fajtársait is); ami kicsi, azt megeszi, ami nagy, attól retteg. Ha nem is bántaná őket, a madarak mozgása tuti folyamatosan stresszelné, és jó eséllyel a madarak sem lennének elragadtatva a társaságtól. Szobányi területen, kevés állattal talán életképes lehetne a dolog, de a 70x50x120 cm ettől messze van, inkább tartsatok benne egy kaméleont, annak épp hogy jó.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 9, 14:49
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2014 máj. 15, 11:17 
Sziasztok!
Lenne egy nagyon nem szokványos gondolatom kérdésem. Ezek a madarak trópusi madarak és a kaméleon is trópusi környezetben van. Nem lehet a kettőt összehozni? Mondjuk egy 70*50alapterületű 120 cm magas terráriumban nem lehetne tartani amandinát és kaméleont együtt? Meleg párás a hely nagy a röptér növények és fény is van! Azért a kérdés mert a párom kaméleont szeretne én pedig amandinát. Igényeiket olvasva igen hasonló és innen jött az ötlet. Van esetleg valakinek tapasztalata ,vagy egyáltalán nem kivitelezhető a dolog? Egyet fontos leszögeznem!! Minden állatot úgy tartunk hogy az nekik a lehető legmegfelelőbb legyen. Azért egy kis eszmecserét lehet megérne a dolog! Tapasztalt madártartók és tenyésztők véleményét várom!
Mindenkinek szép napot kívánok!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 18:26 
Sziasztok.A sárga-kékhordozó madarakon szembetünö a tollak szinbeli eltérése.A testen elszórtan találhatóak kék tollak.Ha ezeket kihúzzuk az új tollak szintén kék szinüek lesznek. A lábra visszatérve most,hogy Karcsi irta a lábúj hiányt hát tényleg egy elöre álló uj hiányzik.Szerintem elképzelhetö mechanikai sérülés és ebböl adódik a bevérzés.Ha ez a valós ok akkor igy kell hagyni.Az idö begyógyitja,semmi baj nem lesz a madárral.

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 8:42 
Nem, Karcsi arra utalt, hogy, ha kihúz egy eltérő színű tollat, akkor a kihúzottal azonos színű toll nő ki helyette.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 7:24 
ndege írta:
Tehát a konkrét madár aktuális sárga, zöld, vagy egyéb fenotípusos alapszíne. Én nem próbáltam még.


Akkor, ha jól értem, az egyébbként zöld hátú madárban megjelenő egy(két) kék toll kihúzása után ,már nem a kihúzás előtti kék toll nő vissza, hanem a madárra egyébként általánosan jellemző zöld színű?

"Modifikáció" az nem a madarakon (ideiglenesen) megjelenő , de nem öröklődő phenotípus változás?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 6:28 
Tehát a konkrét madár aktuális sárga, zöld, vagy egyéb fenotípusos alapszíne. Én nem próbáltam még.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 22:37 
Hogy érted, hogy eredeti? Kihúztad és megint kékes szürke lett ,vagy sárgás (zöld)?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 21:30 
Helló Columba,
Kék testszín szimpla alléljét hordozó sárga madárnál nálam előfordult már, hogy egy-két kékesszürke toll is kinőtt a sárgák között. Természetesen ilyesmi lehet helyi modifikáció is, pl. bőr- v. tolltüsző sérülés következtében (lokális hipermelanózis), de ennek részben ellent mond az, hogy az ilyen tollakat kihúzva általában az eredeti színű toll nő vissza (ld. kiállításra felkészítő praktikák).
Csaba, lehet, hogy ez is kék hordozó mint az említett tojó...
K


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 21:08 
ndege írta:
Sziasztok!
Hát, ha jól számolok, akkor ennek a madárnak hiányzik a felénk eső lábujja. :(
A felső ujjizületek és a talp szövetei elég bővérűek és a hátra felé néző lábujj tövénél is mintha lenne valami folytonossági hiány... Szóval nem akarta hogy besorozzák! :-)
A kék toll ahogy Feki is írja kék gén hordozásra kelt gyanút. Még én sem láttam ilyet vadszínűben, de sárgában már igen. Véletlenül nem a fekete fejű fehér mellű tojó mamája?
Üdv,
K


Sziasztok! Nem hinném, hogy öröklődik. Ezt meg hogy értetted?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 20:56 
Karcsi!
A te tojód anyja és az én tojóm nagyanyja azonos.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 20:53 
Sziasztok!
Hát, ha jól számolok, akkor ennek a madárnak hiányzik a felénk eső lábujja. :(
A felső ujjizületek és a talp szövetei elég bővérűek és a hátra felé néző lábujj tövénél is mintha lenne valami folytonossági hiány... Szóval nem akarta hogy besorozzák! :-)
A kék toll ahogy Feki is írja kék gén hordozásra kelt gyanút. Még én sem láttam ilyet vadszínűben, de sárgában már igen. Véletlenül nem a fekete fejű fehér mellű tojó mamája?
Üdv,
K


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 19:07 
Üdv mindenkinek.Csaba a madár lábát nem igazából látom jól.Amit látok az köszvényre utaló jel.Ezután jön majd a duzzanat és nem tud rá állni,ha miluritot adtok neki talán javul az állapota.A kék tollakat én még nem láttam tojón azaz vad szinü madáron.Nincs kék a családjában?Talán vissza hozta valamelyik ösének a szinét.Szerintem tedd össze egy kék,vagy sárga-kék hordozó himmel.

Üdv:Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 máj. 11, 18:45 
Ma kezembe fogtam egy tojót és meglepődve tapasztaltam, hogy szárnyán vannak kék tollak. Ilyent tapasztaltatok?
(A tojó a harmadik fészekalját neveli azért ilyen töredezettek a tollai.)

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1945 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 98  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 19, 23:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO