Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1945 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 21, 21:28 
Sziasztok.
Válaszolok mindenkinek, vagy legalábbis megpróbálok. Nem adok olyan sok fészekanyagot sosem, hogy az odut telihordják, mert könnyen kirángatják a fiókákat, amit nagyon sajnálnék. A magkeverék amit etetek, az fehérköles, kevés sárgaköles, (vöröset nem szoktam), fénymag, és muhar. Azonkívül hozzájutok még a rostaaljának nevezett, gyommagvakhoz, amit alaposan kiszelelve szoktam a többi maghoz keverni. Megfigyeléseim szerint a gouldok a fehér és sárga kölest favorizálják, persze ez nagyban függ, hogy mihez szoktak fiókakorukban.
Arra gondoltam még, (bár ez nem erősségem), hogy a tojók nem igazán fogadják el a hímeket, és a párzás is csak olyan tessék-lássék. A tojások már eleve üresek. Még levárok egy fészekaljat, és utánna pihentetésként összeeresztem őket egy röpdébe. Majd tavasszal párba állítom őket.
Szarkapintyeim sajnos már nincsenek.Egy tenyésztő barátom nagyon jó árat igért értük, hát oda adtam. Bánom is. Akkor még úgy voltam vele, hogy majd hozok a Szegfűtől. Hát nem, a sors közbe szólt. De akarok szerezni, ha más nem az olaszoktól.(addig nem nyugszok)
üdv mindenkinek: G2

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 21, 20:06 
Helló G2!
Sajnos a problémádra nem tudok válaszolni, remélem nem lesz tolakodó a kérdésem...Szarkapintyeid vannak még a tenyészetedben,esetleg eladó madarak?
Ui.: több madárról is bebizonyosodott,hogy ha az életciklusuk nem egyezik,hiába ivarérett mindkét madár, nem lesznek termékenyek a tojások.Vannak olyan madarak,egyazon fajon belül amelyik tavasszal szaporodnak és vannak olyanok,akik ősszel. Ha a hím énekel nem biztos,hogy párosodni is kész.....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 21, 9:33 
Azon fajoknál, melyek az odúban pároznak, mint például a Gould amandina, érdemes figyelni, illetve ellenőrizni a megépített „fészek” belső terét.
Ha szűkre sikeredik, vagy nagyon tele van pakolva anyaggal az odú, sikertelen lesz a párzás! Nem fér el a hím a tojón…

Az etetéssel kapcsolatban, illetve a magkeverék kiporciózásánál egy (számomra) fontos illetve megemlítendő dolog nem hangzott el.
Minden madárnak van kedvenc illetve kevésbé kedvelt magja. Előbb azt falja fel és utána amit kevésbé szeret. Ha folyamatosan van előtte olyan mag amit szeret, előfordulhat hogy a másikhoz hozzá sem nyúl. A jól kialakított és felépített beltartalmi arányok könnyen felborulhatnak…


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 20:26 
Sziasztok!!
MA délelőtt volt egy kis időm előkerestem a törzslapokat, a gould tojók testvérek, tavaly augusztusiak, a hímek októberiek. A tojók pirosfejű pasztellok testvérek, a hímek feketefejűek, az egyik kék hordozó. A hímek folyamatosan udvaroltak, és zaklatták a tojókat, akik néha a kalitka aljába letojtak egy-egy hófehér tojást. Ekkor döntöttem úgy, hogy párba állítom őket. Az egyik párom röpdében van1x1x2m. A többi kalitkában ált.70x50x30cm-esek. Az ásványi premixük Faszén, zeolit, gyógyiszap, és összetört tojáshéjj. A lágy amit etetek a következőkből áll: főttojás, orlux, sárgarépa, zabkorpa,Örölt szója, vagy borsó(nagyon kevés), és egy kis zeolit,(még a szalagoknál megszoktam). A félig nyitott fészekodut használon, és a madarak is. De most nem csak a gouldok, hanem a kákák, és a kiskubák is terméketlen tojást tojnak. Mellettük, a zebrák, és a sirálykák egész fészekaljakat nevelnek. Na most kérek valami okosságot, mert az én tudományom már megállt. Nem láttam például pározni sem a gouldokat, sem a kákákat, de a hímek egész nap udvarolnak. A párok szorgalmasan építik a fészkeket, és tojják az üres tojásokat. Vitamint a lágyba keverek, vagy promotor43-at, vagy lactifermet.
Nem tudom mit nem adok meg a madaraknak, de nagyon szeretném megtudni, mert már tíz éve madarászok, de ilyen még nem fordult elő velem. Volt olyan esetem, hogy költözés után a jéghideg műhelyben (8 fok) vígan költöttek a zebrák, szalagok, és óriásszarkák. Most az átlag olyan 20 fok körül van, 16-25.
Ezért is idegesít az, hogy mi lehet a madarakkal, amiről nem tudok. ezek után kérek egy kis segítséget!!!!!!!
üdv: G2

_________________
G2


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 7:44 
Szia G2 !

Kicsit elkapkodtad a párbaállítást. A madaraid igaz, hogy ivarérettek (főleg a tojók, mivel már letojtak), de még nem teljesen tenyészérettek és ebben az esetben a hímekre kell még várni.

A két érettség között fajonként változóan ugyan, de csak néhány hónap az eltérés, de az nagyon fontos a szaporodás szempontjából.
Igaza van Zsolt79 nek a tenyészérettség kialakulásának idejében.

A két érettség közötti eltérések röviden:

Ivarérett a madarad, ha a külső nemi jegyek már láthatóak (tollazat, színbeli, ivari eltérés (mint a kanáriknál), de ez nem azt jelenti, hogy tenyészérett is.
Tenyészérett amikor a belső nemi szervek is felkészűltek a szaporodásra :

- a tojóknak kifejlődött a petefészke és a himivarsejteket átmenetileg tároló szerve, valamint telerakodott nöi ivarsejtekkel, a hímnél pedig a nemi hormonok termelődése intenzivvé vált és megfelelően elindult az aktív hímivarsejt képződés. Külső látható jele pl: az aktív udvarlási szertartás folyamatossága.
Várj még egy pár hónapot, mert tönkre is teheted a korai tenyésztésbe fogással főleg a tojóidat.
Vedd le a fészket és a fészekanyagot is szedd el tőlük.
Ha tudod a kelések időpontját ahhoz igazítsd a tenyésztés (szaporítás) megkezdését.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 17, 21:57 
G2 írta:
...és mindkét párnak terméketlen lett két-két fészekaljnyi tojása... :03:


terméktelen=üres tojás?
feltörted a tojásokat?

lehetséges dolgok - szerintem:
1. Nemrég kezelted őket valamilyen élősködőírtóval.
2. Okozhat ilyet, ha a boltban vásárolt tojás anti-biotikumot tartalmaz.
3. Nem megfelelő a páratartalom.

de mindenképpen a kotlástól számított néhány nap múlva érdemes meglámpázni a tojásokat!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 17, 20:54 
Szia,

1,5 - 2 éves madarakkal várhatsz biztosan sikeres költést.
Félig nyitott odut használj! Az aljára tegyél egy egészen kicsi "lágy " száraz füvet...semmi többet!! Majd Jó hosszú 10-20 cm es hosszú "elefántfüvet " egy csomóban tegyél a kaltika (szerintem még jobb a röpde )aljára. A hím elkezdi építeni a fészket amivel jó sok munkája lesz :lol: És egyre többször mennek be mindketten jó hosszan az oduba ---a sok próbálkozás meghozza a sikert. Ha sokáig nyöszörögnek az oduban akkor majdnem biztos a siker.
A hím egészen szoros szinte gömb alakú fészket épít, szinte egyben kiveheted az oduból. Fontos... én sokáig paráztam miatta!
A gould szülők az utolsó tojás lerakásáig csak immel ámmal ülnek a fészken, és szinte minden esetben kint éjszakáznak. Majd az utolsó tojás lerakása után marad éjszakára a tojó az oduban!

Mindkét szülő legyen tökéletesen kivedlett!! Lágyeleség- csiráztatott mag - fürtös köles- grit- porrá tört faszén mindig legyen előttük. A lágyeleségről a költés alatt, visszább olvashatsz!!

Szóval...szerintem még várj egy kicsit , a gouldok nagyon gondos szülők!!
És vess be minden praktikát!

Üdv :Zsolt


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 17, 20:29 
Szia Gabi Barátom!

Bár válaszolni a kérdésedre nem tudok, csak együttérezni Veled :03: , azért örülök hogy végre hallatsz magadról.
Jó régen találkoztunk...
Bízzunk abban, hogy válaszol valaki...

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 17, 18:32 
Sziasztok!

Egy kérdés a tapasztaltabb gouldosokhoz. Párhuzamban állítottam be két pár gouldot, Mindkét pár fiatal, 11-13 hónaposak. Párbaraktam őket, és mindkét párnak terméketlen lett két-két fészekaljnyi tojása??????? Vitaminhiányra gondoltam, vagy felületes a párzás nem tudom?????? Szokott ilyen előfordulni, vagy csak a párok tapasztalatlansága az oka? üdv G.G. :03:

_________________
G2


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 16, 18:20 
Igen egyszer kiszámoltam és aztán az edényeket és a mérőeszközöket alakítottam hozzá.
Nálam a madaraknak 4 féle magkeverék áll a rendelkezésre ezt még nyáron elkészítem és tárolom.
Külön van a vidáknak, szővőknek rizseknek magkeverékük, ez fogy a legjobban kb. napi 4 liter, aztán nagyságrendileg a zebrák, sirálykák következnek ez kb 1,5 liter naponta, az egzoták kapják a legkevesebbetkb o.5 litert, majd jön a kanári csapat, mely csak 1 decit fogyaszt naponta.
Természetesen a kalitkázottakra érvényes a porciózás hiszen csapatban nincs értelme az egésznek, de a csapat is annyit kap, hogy elfogyjon a délutáni etetésig a mag.
A lágyeleséget mindég egy kis lapos tálkában adagolom és földnedves állapotban egy csipet /egy pár adagban, ha fiókákat nevelnek a tálka mérete laposan 4 madárnak elég, púposan viszont 6 -7 madárnak elég 4 órára. Ezt is egyszer mértem ki és azóta csak adagolom nekik. Egyébként lágyeleségből 1 hónapra előre elkészítem a 15 kg- ot és o.5 kg adagokban lefagyasztom a napi etetéshez.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 16, 15:15 
Szia Lajos!

Dehogyis untatsz!! Köszönöm a válaszod, sokat tanultam belőle. Ez azt jelenti, hogy minden madár esetében kiszámolod a napi fogyasztást? Még egy amarantnál vagy aranymellűnél is? Ezt grammos mérlegen leméred és úgy adagolod nekik?
Társas röpdében az egyes példányok fogyasztását így viszont nem tudod követni, csak az össz-fogyasztást... Kérdésem, hogy a röpdékben is alkalmazod ezt a porciós módszert, vagy csak kalitos tartás esetén? Úgy tudom, hogy Neked sok madarad van társas röpdében.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 22:18 
Szia waxbill !

A kérdésedre egyszerű a válasz.

A madarak tartása nálam csak az egyik hobbi, amiből következik a másik és ez számomra fontosabb, mint az első.
Évek óta figyelem a madarak viselkedését és bizonyos történésekre való reakcióikat. Ezeknek a megfigyelésnek köszönhetően egy csomó olyan dologra jöttem rá amit más figyelmen kívűl hagy és nem törődik vele. Én viszont alkalmazom a tartási körűlmények biztosítása során.
Konkrétan a kérdésedre válaszolva :
Az egészséges egzoták többsége a frissen beadott magokra azonnal rászáll és eszegetni kezdi azt, ebből következik, hogy a kiporciózott adag fogyásából tudom, hogy a madaram egészséges, rendszeresen táplálkozik vagy fiókája van, illetve ha párban van nevelve, még az eleség fogyásának mennyiségéből is lehet következtetni a fészekalj nagyságára és nem kell a fészket feldúlni a megszámlálásukra. De a legfontosabb, hogy a magokban rejtőző gombaspórák nem tudnak sarjadni és nem lesznek toxikusak ellentétben a tuladagolt mageleség során szana - szét szóródó, majd késöbb felcsipegetett magokkal.
A másik ok, hogy így a több kalitban elhelyezett madarakat nem kell hosszan figyelgetni, mindent elárúl a magos és a lágyeleséges tálka maradék tartalma.
Még sorolhatnám a dolgokat, de nem akarlak untatni vele.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 21:39 
ckuzmos írta:
Hehe ez jó! :22:
Szegény Guvat Andrásnak ajánlja az Ekodirárt :85:
Akkor ezek szerint te nem ismered...
Dobos András árulta Karcagon, a kiállítás szombati napján az Ekodiárt, gondolom Guvat te is láttad, esetleg vettél belőle...

Kedves András, megkaptam a "pakkot" Monoron. Köszönöm szépen. Pontosan akkor mégegyszer mi is van benne?


Tisztelt Gouldosok!
köszönöm a válaszokat, tanácsokat.
Azért kérdezek ilyen sokat, mert szeretnék miknél több információt összeszedni a költési szezon előtt.
Személyemet illetően állatorvos vagyok. Gazdasági Baromfiak tenyésztésével, takarmányozásával, egészségügyével foglalkoztam.
Ezeket a tapasztalatokat tudom, mint "madarász" és az ott szerzett negatív "élmények" okozóitól félek, mint a takarmány toxinok, paraziták, baktériumok. Ezért kérek segítséget sokat.
Karcagon egyébként, Pénteken voltam a feleségemmel, aki a Gouldok igazi gondozója és minden agyrémem támogatója.
Néhány fotón látszunk is kanáris barátunk felvételelin.
Szombaton nem én árultam, én Pénteken ígértem néhányótoknak U-vitamint, Ecodiar-t, amit Szombaton Pesten adtam át.
Most is bárkinek szívesen segítek. A gépelést egyébként nagyfiam végzi, mert én képtelen vagyok megtanulni, illetve, ha én gépelek észre fojátok venni áés ezért elnézést is kérek. Szóval a Monori Pakk-ban a saját koktélom volt ami áll: Immunier-ből(ez az Ecodiar erős tömény változata, Spanyol oszágban álítják elő. Ez tartalmaz egyébként Beta interferont, ezenkívül minden immunrendszer stimuláló sejtfal antigént, + titrálható mennyiségben az ecodiar összetevőjét. Az ecodiar nem teljesen titrálható összetevőire. Nagy szabatosság van engedélyezve az előállítás során. Természetesen rendkívül jó, csak az Immunier hatékonyabb.) Ezenkívül a pakk tartalmaz: S-metil-metionint, Alma elixírt és Gentamicint. Ez így immunrendszert tollazatot erősít, vírust, baktériumot írt a bélcsatornában főleg. Ha a Gentamicint Linco-spectin-re cserélem akkor a tüdő folyamatokat (pl.:Mico-plasma) gyógyítja. Ez az adag 15 liter vízhez elegendő.

Üdv mindenkinek: Dobosapa


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 21:36 
Sziasztok!

Érdekes ez a téma, de egyetértek Guvatal: sokan madarászunk munkahely mellett, és bár mindent megteszünk a madarak optimális ellátásáért, csak naponta 2 alkalommal tudunk etetni.
Egyébként a lágyeleség romlásának veszélye (többek között) az állagától is függ: ha nem keverjük lucskosra, csak morzsalékosra, a reggel adott eleség délutánra egyáltalán ne romlik meg, jó az illata és az állaga is még éppen megfelelő. Természetesen, amikor 16-17 óra körül hazaérek a munkából, első utam a madárházba vezet, és ekkor frisset kapnak.

Szeretném megkérdezni Lajos, hogy a mageleséget miért porciózod ki olyan pontosan? Mármint miért adsz 6 órára, 4 órára elegendő mageleséget? Ez nem romlik, ráadásul ürülékkel sem szennyeződik olyan gyorsan, hogy ne legyen elegendő napjában mindössze egyszer adni 24 órára valót. Szerintem.

De tényleg nagyon érdekel, hogy miért.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 18:32 
Szia Zsolt !

Jól érzékelted a kérdést ha napi 2 x etetsz az elég kell hogy legyen, de feltétlen többféle mínőségü kajának kell lennie.

Én a következőképpen oldom meg a dolgot, fióka neveléskor.
Reggel 7 óra dupla adag lágyeleség 4 órára való, magkeverék 6 órára, itatás,
de. 11 óra zöldeleség, gyümőlcs,
du. 15 óra körül mageleség, lágyeleség megint 4 órára való,
este 21 óra feltőltöm a magos edényeket és a gyümölcs tartókat (kis deszka szöggel átütve) ezt szedegethetig a 22 órai lámpa oltásig , de ebből a magból és gyűmölcsből ehetnek a pirkadattól , vagy télen a lámpa felgyulladásától ( hajnali 5 óra) a reggeli etetetésig.(napfény égőket használok)

Így aztán a napi négyszeri adagolással meg van oldva a minimum 7 x ri etetés. Persze nekem könnyű már nyugdijas vagyok.

A faggyú etetésével kapcsolatban nincs tapasztalatom én nem adok nekik állati zsiradékot, mivel a zsírtermelő állatok kiválasztási rendszerei a méreganyagok egy részét űritik a szabadba egy jelentős része a zsírszövetben tárolódik és ez esetleg toxikus lehet a madarak számára, nem beszélve a fíókákról, ha etetik a szűlők őket a zsiradékkal.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 17:58 
Sziasztok,

Én napi kétszer etetek reggel és délután :oops:

A kétóránkénti etetéssel feltételezem, hogy mindig annyi táplálékot kapnak a madarak, amennyit 2 óra alatt elfogyasztanak.
Én a napi 2x -i etetéssel annyi szemestakarmányt + csíráztatot magot és lágyeleséget adok amennyit, 2 óránkénti etetéssel napi 7x tennék meg :shock:

Viszont azt ismételten szeretném megkérdezni, hogy a téli magevőknek szánt "faggyú" etetéséről mi a véleményetek.? Nálam a gouldok előszeretettel csipegetik fiókanevelés időszaka alatt.... olyannyira hogy sokszor előnyben részesítették a lágyeleség mellett. A lenti képen is látható az adagolása :arrow:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 17:23 
Szia Lajos!

Természetes, hogy 2 oránként etetnek, ebbe nem is vitatkozunk, ebben s a leírtakban maximálisan igazat adok.
De szerintem mi itt a fórumon, s sokan mások is próbálunk egy szintet tartani. Amit a lehetőségünk( hely idő,stb) enged.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 16:10 
Persze minden etetési mód más és más eredményt hoz és az meg is látszik a madarakon, nem mindegy, hogy sikerült keltetni és felnevelni a fészekaljat, annak bizony jó kondiba is kell kerűlni a nevelés során. Abban, hogy a madarak kb 2 óránként etetnek remélem nem kételkedtek ....
abban sincs kételkedni való, hogy a fiatalokat az első 1o napban folyamatosan etetnie kell a szűlőknek ( gondoljatok csak a kézzel nevelés technikájára) Ha nem hisztek nekem kérdezzétek meg Varga Sándort, hogy egy nap hányszor adott enni a kézzel nevelés időszakában a magánál hordott fiókának. De a lényeg az, hogy a sikeres tenyésztés egyik alapja a rendszeres etetés aztán azt hogy oldod meg az a Te időbeosztásodon és felkészűltségeden múlik.
A természetben nincs szünet az etetésben ezért sokszor zömmel életképesebbek a vad madarak a domesztikáltaknál, persze a kivétel erősíti a szabályt elvet sose feledjük el.

A madarásztársadalom egy része viszont jobb lenne, ha nem is kerülne madár közelébe.......talán ??????????

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 14:52 
eszterolajos írta:
Hát az ilyen elfoglalt ember, vagy bizza másra az etetést, vagy ne hagyja szaporodni a madarát.


mondjuk ha így lenne, tuti hogy megfeleződne a madarásztársadalom!

...tényleg jó lenne, ha nem kellene dolgozni... és akkor nem lennék "elfoglalt"...

nem bíztam másra, és mégis hagytam szaporodni őket.
világítás reggel 6 tól este 8-is volt nekik.
mire magukhoz tértek megkapták a "reggelit". de utána legközelebb
csak délután 4 körül kaptak. és nem volt probléma.
persze az is igaz hogy nem volt grammra kiszámolva a kaja...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 13:55 
Szia Lajos!

Avval egyet értek, hogy sokat esznek, de a kétóránkénti kis adagos etetést kicsit luxusnak tartom. Erre csak a nyugdíjasok érnek rá!
De kételkedek, hogy Te is minden álldott nap, 7szer etetsz a tenyészidőszakban....

Ezt nem rossz szándékkal írtam, de a napi egyszeri, max kétszeri lágyeleség adásával is sokan nagyon szép eredményeket érnek el.

Az igaz, hogy romlandó, de az is, hogy az összetételétől függ mennyire...

Remélem azért nincs harag...

_________________
Gouldamandínák....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1945 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 10:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO