Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 20, 9:32 
Idézet:
Mit szólnátok, ha a gouldos topikba tennénk fel képeket, egyesével, s azokat elemeznénk, szerintem sokkal érthetőbb lenne.
Kedves Misi!
Szerintem nagyon jó ötlet lenne a képek megvitatása, különösen a madarakon látható apróbb, nagyobb hibák kitárgyalása. Ebből a magamfajta kezdők biztos, hogy nagyon sokat tanulnának, de látva hogy nincs egy abszolut elfogadott egységes követelményrendszer, biztos, hogy ebből a tapasztaltabb tenyésztők is hasznos információkat szereznének és a viták végén kialakuló konszenzus hozzájárulhatna talán a magyar standard kialakulásához.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 20, 9:15 
Sziasztok !

Minden ország a maga tenyésztési trendje szerint írta meg standardjait, tehát némi eltérés mindig van köztük ... a leggyakoribb eltérés a "méret" és a "kerekség" (nyúlánk -é, vagy tömzsi) nekünk nincs leírt és főleg saját tenyészeti elvek alapján tudatosan rögzített standardunk, de olyan tenyésztőnk sincs aki egy ilyen trendet fel tudna állítani, mivel a hazai állomány nem egységes vérvonalaktól származik Pl: Olasz, vagy Holland, esetleg Német, séma hanem "kavart" mindenből egy kicsit, amiből éppen be tudtak szerezni a tenyésztők néhány párat.
Az utobbi 5 év alap vérvonalai a következők Cseh, Szlovák, Német, Olasz, Osztrák, Svájci és utobbi években Holland és Belga vonalak is megjelentek.
Na már most ezekből a vérvonalakból vannak jelenleg a mi madaraink....ebből kell nekünk önnáló standardot kitenyészteni ????!!!
Ez csak úgy lehetséges, ha a Com standardhoz igazodunk és ténylegesen elkezdünk jó vérvonalakat a megadott szempontok alapján tudatosan tenyésztésbe fogni...

Ezen kell tőrni a fejünket, hogy hogyan és kikkel... ezért kell a gyűrűzés, a klubba tömörülés és a vérvonalak törzskönyvezése. A klubon belőli egyedcsere és nem a mennyiségi termelés.......

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 19, 20:41 
Szevasz Misi!
A hollandoknál sem írnak a vadszíntől eltérő színváltozatokról?
Azoknak nincs standardjuk? Mert az olaszból azt vélem kiszűrni,hogy minden más szín hibának számít. Lehet csak én gondolom így :oops:

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 19, 19:55 
Mit szólnátok, ha a gouldos topikba tennénk fel képeket, egyesével, s azokat elemeznénk, szerintem sokkal érthetőbb lenne.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 19, 19:53 
Sziasztok!
Nos nekem van egy 1,5mb-os standard leírásom, de hollandul....
De bár hasonlóak a kinti standardak, mégse egyformák, vagyis inkább hiányosak. Ha valakit érdekel a holland, szívesen elküldöm, nos az részletes....

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 19, 18:49 
Helló Zsolt79!
Nagyon jó ez a standard leírás! Sokunknak biztos nagyobb fogalma lett legalább a gouldokról. Ha nem haragszol érte lenne egy kérésem.:Jó lenne az alapszínek szerint rendezni a tollazat standard leírását, így könnyebb lenne az eligazodás a színváltozatoknál.Nem kellene végig görgetni minden egyes színváltozatot. Egyébként gratulálok.

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 18:08 
Kedves Lajos,

Amint írtam, megtiszteltek ha lektoráljátok!!

Köszönöm

Zsolt


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 9:32 
Szia Levente !

Ez összetett feladat lesz, mert ha már foglakozhatunk vele legyen az a követendő Magyar Standard is egyben.

Akikre számítok egyenlőre név nélkűl, - mivel nem akarok megsérteni senkit - se, ha vállalják nevük is lesz a topikban.

Magyar bírói testület szakbírái, a szerb egzota szakbíró, két neves magyar tenyésztő és talán jómagam is, ha elfogadtok....

Csak az engedély meglegyen a számunkra, hogy ne legyen késöbb esetlegesen vita belőle...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 9:15 
Szia Lajos! :)

eszterolajos írta:
A gouldos Olasz anyagot szakmailag lektoráljuk, ha Zsolt79 is engedélyezi számunkra.


Zsolt79 írta:
Szia Balance,

Bárminemű pontosítást, szívesen veszek...SŐT megkérlek rá!!!
........

Zsolt


Akkor megbeszélve. :wink:

Kinek ajánlod lektorálásra? Én sajnos -mint írtam- nem értek hozzá... :?
Jó lenne ezt itt a topikjában megbeszélni, hogy mindenki lássa-tudja, hogy ki vállalta! :)
Meg azért is, hogy lehessen kinél érdeklődni... :wink:

Üdv, Balance

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 22:15 
Sziasztok !

Már egyszer foglalkoztunk a Standardokkal.

Csak emlékeztetőül : a Magyar madarászok döntő többsége a COM előírásoknak megfelelő Standardokhoz igazítsa a tenyészállományát, ha eredményeket akar elérni a hazai minősítőkön, és a COM versenyen, mivel a hazai állományok bírálatánál ( szeptember - október- november) e szempontok dominálnak majd.
A leírások már fordításra előkészítettek. 2oo8 december végére elkészűlnek.
A gouldos Olasz anyagot szakmailag lektoráljuk, ha Zsolt79 is engedélyezi számunkra.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 14:51 
Szia Zsolt 79!

Vedd meg a világbajnok madarat, nevelj fiókát tőle és rövidre is zártad a dolgot. :twisted: :lol: Jövőre Te nyered a VB-t, Nálad fogják keresni a magyar standardot igazodás végett. 8)

No, komolyra fordítva a szót..
COM bírók pontozzák a madarakat nálunk, tehát célszerű lenne a COM standardhoz igazodni. Előbb ezt a szintet céloznám meg a magyar standard kialakítása és általános elfogadtatása helyett. Hidd el, eltart így is pár évig az igazodás, tenyésztés.
Mindent a maga idejében, ne rohanjunk előre ennyire. :)

Már az is nagyszerű lenne, ha Karcagra elhoznád, elhoznátok a saját idei kelésű szaporulatot gyűrűzve, minősítés céljából. Az itt begyüjtött SAJÁT tapasztalat lesz az irányadó számodra a továbbiakra tekintettel. :wink:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 12:52 
Szia Misi,

Melyek a főbb különbségek??

A mostani világkiállításon egy olasz "Landini Iller" és spanyolok:
Barrera Esparragoso és Rubio Martin Elalio nyertek.

Innen gondoltam, hogy az Olasz standard leírása közel áll az igazsághoz.

Már írtam a spanyoloknak is, nehéz onnan egy használható e-mailt szerezni. Ha meglesz az ottani standard is, azt is közzé teszem

A belgák közül: Seynaeve Marc 3. helyezés - Claes Gaston 2. hely
(ergo: szükséges a belga standard is magyarul )

Plussz: Gathy Patric 2. - Guerinel Michelle 3. francia színekben...
Francia standard is kell.

Tehát 4 ország alkotja az élmezőnyt jeleleg europában:
- Olasz
- Spanyol
- Francia
- Belga

Ezekből kellene a hazai állomány figyelembevételével megalkotni a magyar standard gouldot! - mely szorosan igazodik az élbolyhoz...
Dehát ehhez kellenek "standard madarak" ezekből az országokból, vagy tévedek?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 11:40 
Szia Zsolti!

Nos örülök a véleményednek, egyszercsak lesz belőle valami, ha nem ma, holnap...

A kiállításokról:

Pl a magyar bajnokságon a Lurdyban, 11 gould volt összesen, mivel nyertest kellett csinálni, értelemszerűen a legszebb győzött, s a többit pontoztuk le alá. Ez mindenhol így van, legalábbis így szokták. Tehát egy díjazott madár csak abban a pillanatban a nyerő...
Én pl 3 esélyes madarat néztem ki még a zsűrizés előtt, ebből 2 be is jött, a harmadik középen végzett, pedig nagyon jó madár volt, csak a kis hely miatt megtört a tolla, kicsit nyugtalan volt, de tenyésztési szempontból nagyon jó.

Tehát ez a kiállítósdi igen szubjektív dolog, s csak abban az időpontban érvényes, de ugye evvel nem árultam el nagy titkot.

Azért kérdeztem, hogy honnan van, mert nem teljesen egyezik pl a belga standard-al...

Tehát még az sem egyforma...


S ahogy egy másik fórumon is írták, s nagy igazság, nins olyan madár, ami ezeknek megfelelne, sőt, tovább megyek a közelébe sincsenek. S remélem nem bántok meg senkit, de az ország gouldjai ezekhez az elvárásokhoz nagyon messze vannak, de ezt csaqk akkor veszik észre, ha találkoznak egy jobb madárral, ez egyértelmű. Persze mindenhol van kivétel. Nem szidni akarom, csak egy egészséges "jobbat és jobbat" van bennem.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 10:37 
Szia Balance,

Bárminemű pontosítást, szívesen veszek...SŐT megkérlek rá!!!

Nagyon fontos, hogy végre tisztán lássuk a követelményeket...ha esetlegesen valaki világkiállításon vesz részt a közeljövőben - a minimum hogy tisztába legyen a követelményekkel...

Én szívem szerint, minden mondat mellé + képet tennék, hogy mit is takar valójában ...

Itt mire is gondolok:Pl: A belga gould fajklub ...kivetítőn elemzi a követelményeket ...testrészről, testrészre - e szerint szelektálják a madarakat. Összefognak közösen egy jó ügyért, és nem külön külön ki ki a saját "vegykonyhájában" próbál saját szubjektív "innen -onnan" hallot elképzelés szerint kiállítási példányt nevelni!

Én személy szerint akár anyagi áldozat mellett- valahogy elindítanám a Cs. Misi által kezedeményezett gouldos baráti kört.

Kiváncsi lennék, magyar kiállítás győztes madarakra....képekben!

Viszont TÉNY , - ha nincs COM Bíró végzettségünk, akkor a lefordított olvasmány csak nagyon nehezen értelmezhető!!!!!

Szóval van mitt tennünk a cél érdekében, legalább azt kell megtanulnunk hogy hogyan kell "olvasni" a gould amandinát .....

Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 19:40 
Szia Zsolt79, ckuzmos és Mindenki! :)

Érdemes lenne feltenni a munkád az IDRE főoldalára is! :wink:

Ha megengeded, szeretnék javaslatot tenni némi pontosításra, mivel sok kezdő madarász is olvassa ott is ezt a remek munkát, érdemes lenne kijavítani egy-két (a tükörfordításból eredő) szakkifejezést. Ne tanulják meg magyartalanul a különböző testrészeket, például. :)
Remélem nem sért a javaslatom. :wink:

Sajnos én nem értek a gouldokhoz :oops: , így valaki olyannak kéne a segítsége, aki otthonosan mozog ezeknél a csodaszép madárkák nálunk is közismert testrész-meghatározásoknál.

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 18:57 
köszönjük a gouldosok nevében. szentesen éppen a mai böryén volt rengeteg kiválo minőségü gould. majd teszek fel képeket. az ország minden részéröl hoztak madarat. a stenderd ismerete sokat segit még utólag is a megitélésben. szerintem magyarországon kiválo gouldok vannak. de a testnövelés mániáját ezek szerint hála istennek el lehet felejteni.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 7:44 
Szia Zsolt!

Csak gratulálni tudok az erőfeszítésedhez. Nagyon pontos és rendkívül hasznos a leírás.

Üdv:UP


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 15, 18:58 
Szia Zsolt79!

De jó látni a mozgolódást... :D

Gratulálok a munkádhoz, köszönjük!!! :idea:

Üdv, Balance

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 15, 18:32 
Szia Misi!

Michelle Falletta olasz tenyésztő küldte el, én nem tudok olaszul ezért egy fordítóiroda fordította le.

Egyébként májusban lesznek eladó madarai: 120 Eur / pár (alapváltozat )
Csak el kő érte menni sziicilliába
A legközelebbi világkiállításon, biztos megismeri a nevét a gouldos nagyközönség......

Üdv: Zsolt


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 15, 18:10 
Szia Zsolti!

Szabad tudni, hogy honnan fordítottad le?

_________________
Gouldamandínák....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO