Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2016 nov. 7, 13:06 
Köszönöm szépen!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 nov. 7, 12:39 
Ez egyértelműen hím. Pl csak a hímeknek van ilyen széles kék sáv a fekete fejszalag mögött. Tojók esetében ez a kék sáv összemosódik a hát zöld színével, azaz inkább kékeszöld sáv és semmiképpen sem élénk kék. A farkából pedig egyszerűen hiányzik a két középső hosszú toll.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2016 nov. 7, 12:31 
Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2016 nov. 7, 12:03 
Köszönöm a választ. De a hímnek a farktollának a középső tolla nem hosszabb? A tojónak nincs ilyen? Ha ezt nézem, akkor mégis tojó. Fura. Megpróbálom lefényképezni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 nov. 4, 14:18 
Vannak rózsás mellű hímek, ezeknek a mell színe ugyanolyan, mint a tojóké. Ha énekel, akkor az csak hím lehet.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2016 nov. 4, 13:24 
Tanácsot szeretnék kérni. Vettem egy pár narancs fejű lila mellű gould amandinát. Most párba raktam őket, de mind a kettő udvarol. A mell szín alapján hím és tojó, de kipróbáltam a világos mellűt másik hím mellé tenni, csak ülnek egymás mellett... Lehet hogy a világos mellű is hím? Állandóan énekel és a nagy röpdében lévő fekete fejű tojó válaszol neki? Ötlet? Fekete fejűvel nem szeretném össze tenni.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 szept. 25, 18:33 
Egyáltalán nem eszik meg a csírát. Zöldet kapnak kb. hetente. Azt azért csipegetik. Költés alatt magkeveréket kapnak: vörös köles, fehér köles, fénymag, muhar. + fürtös. Holnap nem is adok tojást, mert már ma du. is kezdett pörögni a hím. Félhomályra sötétítettem, az egyelőre bevált. Még be is ment a tojásra ülni.
Egy korábbi tojóm, az amelyik később gubbasztós lett, heti egy alkalommal adott lágyeleség mellett is simán letojt egy rakat tojást. Úgy 15-20-at. Sztem az is tett be neki. Nem volt odú, ezért orozva agyontojta magát a sarokba. Az volt az első gould párom.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 szept. 25, 15:36 
Ha az előző költésnél elvetted a lágyeleséget a 4. tojás után, akkor más lehetőséged nem nagyon van. Ugye, csíráztatott magot se adsz nekik költés alatt.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 szept. 25, 7:25 
A sárga fejű párom ahol bevadult a hím, végül nem költött. A hím elkülönítése után a tojó csak egy napig folytatta a költést a 6 tojáson. Pár napja visszatettem a hímet, most nyugisak ismét, és ma reggelre lett egy tojás. Az a tervem, hogy előbb vonom meg a fehérjét. Én a 4. tojás után szoktam megvonni. Csaba! Szerinted jó lesz, ha már a 2. tojás után nem kapják? Max leállnak 4-nél. Félek, hogy másképp megint túlpörög a fickó.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 szept. 25, 7:16 
Chwaidumela! Nekem is volt ilyen tojóm, alább valahol írtam is. Tavaly nyáron jött rá a gubbasztásos tojás visszamaradás. Pihentettem őszig diétán, de ősszel megint csak hasonló állapotba került. Azután nem is próbálkoztam többet, nyugdíjaztam. Odaadtam ajándékba egy hím mellé. Tavasszal írták, hogy 4 fiókát nevelt fel végül mégis csak. Én nem erőltettem volna, de úgy látszik hosszabb diétával - fél év -, helyreállhat az anyagcsere. Természetesen gritt, mész, szépia legyen mindig előtte.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 szept. 21, 8:28 
Kérdés, hogy a tojó eszi-e a tojáshéjat és a szépiát. Ha ezeket eszi és így is lágyhéjú a tojása, akkor valami komolyabb gond van a madárral. Nálam a grittet is nagyon szeretik és minden madaram eszi. Esetleg, ha azt látod, hogy nem eszik a tojáshéjat és a szépiát, akkor meg lehet próbálni a grittet is.
Az oldott állapotú kálcium, ha megfelelő mennyiségben adagolod, akkor mindenképpen meg kellene oldja a problémát.
A helyedben, ha most is úgy látod, hogy gond van a tojóval, akkor minden nap adnék neki a készítményen előírt adagolásnak megfelelően. Azonban, ha csak oldott formájú kálciummal lehet a madarat rendben tartani, akkor a helyedben nem tartanám tenyésztésben, mert valószínűleg csak gond lesz vele és a fiókákkal is.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 26, 19:17
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2016 szept. 20, 21:22 
Üdvözletem.
Tanácsot szeretnék kérni most 3 hete állítottam tenyésztésbe egy másfél éves tojót. Az első költésnél láttam, hogy szenved a tojás kitolásával. Nagynehezen kijött egy elég lágy héjjú valami, el is csipegette. Ezt még eljátszotta 4-szer. Utána egy egészséges tojást tojt a fészekbe, meg is kotlott, de üres volt. Most újra kezd gubbasztani, lóg a feneke. Mindenféle emésztőt, szépiát, tört főtt tojáshéjat néha folyadék kálciumot is kap. Ez genetikus lehet nála? Lehetbelőle teljes értékű tojó?

_________________
H.Krisz, "Aki tűzzel köszön"


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 szept. 14, 11:29 
Az előző hozzászóláson egy kicsit módosítanék.
A 3. tojásig érdemes adni a gouldoknak lágyeleséget és csíráztatott magot, mert a tojások elkészítéséhez elég sok fehérjére van szüksége a tojónak. Sőt, ha egy tojó rendszeresen 7-8 tojást rak, akkor nála csak a 6. tojás után veszem el a lágyeleséget és állok át a száraz magra. Nálam ez tökéletesen működik. Természetesen a költés alatt mindig csak száraz magot és vizet kapnak, semmi extra.
Én biztosan nem merném visszatenni a hímet, mert egy tojó nélkül tartott felpörgött hím valószínűleg még a gumikacsára is ráugrik, nemhogy egy tojóra.
Az se teljesen korrekt, hogy egy tojó nem tud hím nélkül nevelni.
Nekem hím is nevelt fel teljesen egyedül gyönyörű fészekaljat. Kanáriknál pedig rutinból alkalmazzák, hogy a hím csak a párosodásnál van a tojóval.
Persze ez csak akkor érvényes, ha a tojó jól nevel. Ha ígyse-úgyse nevelne, akkor persze egyedül sem fog. Nyilván az az optimális, ha két szülő neveli a fiókát, mert akkor az kevésbé megterhelő számukra, de egyedül sem reménytelen.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 21:21
Hozzászólások: 77
Valódi név: Mátyus Katalin
   
Hozzászólás 2016 szept. 12, 19:25 
Gould párom lerakott 6 tojást. A tojó szépen üli. A hím bepörgött, nappal kergette a tojót, de elég agresszívan. Volt, hogy a szárnyánál fogva lógatta. Anyuci ugye, most már inkább a kicsikkel törődne. Letartóztattam apucit, most szárazmagon és vízen tölti a fogházat. A tojó szépen nyugisan költ.
Kérdés: megpróbálkozzak-e visszaereszteni később? Hátha lenyugszik a diétán. Vagy most már hagyjam a tojóra a továbbiakat?
Ez a 2. költésük, az első nem sikerült, mert nem etettek. Nagyon szép az a sárga fejű hím, csak kicsit túlpörgős.
Szia!

Amikor az első tojást lerakja a tojó ,nem szabad adni csak "szárazmagot és vízet" . Mert a hím még a tojásokat is letakarja , mert párosodni akar! Egyedül a tojó nem tudja etetni a kicsiket ,a hím is kell hozzá. Meg ülni is kéne a hímnek is,hogy kialakuljon nála is a kotlás az etetés miatt!

Nem könnyű ,de próbálkozz!

Üdv : Kata


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 szept. 11, 15:56 
Gould párom lerakott 6 tojást. A tojó szépen üli. A hím bepörgött, nappal kergette a tojót, de elég agresszívan. Volt, hogy a szárnyánál fogva lógatta. Anyuci ugye, most már inkább a kicsikkel törődne. Letartóztattam apucit, most szárazmagon és vízen tölti a fogházat. A tojó szépen nyugisan költ.
Kérdés: megpróbálkozzak-e visszaereszteni később? Hátha lenyugszik a diétán. Vagy most már hagyjam a tojóra a továbbiakat?
Ez a 2. költésük, az első nem sikerült, mert nem etettek. Nagyon szép az a sárga fejű hím, csak kicsit túlpörgős.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2016 jún. 2, 11:00 
Üdv mindenkinek.Egy kicsit elhanyagoltam a topikot de most örömmel írom kirepultek az első albino Gould Fiatalok.A testvérük meg talán fahéj lesz.Csak a teljes szineződés után látszik majd.Lutino gouldból vannak kiadók.Tojók és hímek is,ivarérettek!
Üdv Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 márc. 24, 15:53 
A szürke foltok az teljesen más téma. Ez annyit jelent, hogy beragadt a vedlés és nem minden fióka toll cserélődött le.
A fekete-színes fej párosításnál nem ilyen problémáról szoktak beszélni. Ott a tojó utódoknál nem szürke tollak maradnak a maszkban, hanem nagyon dominálnak a fekete tollak. Láttam már genetikailag sárga illetve piros fejű tojót, ami messzebbről tiszta fekete fejűnek tűnt. Csak közelről megnézve látszódott, hogy vannak színes foltok a maszkban. Egy piros vagy sárga fejű tojó maszkja tisztaságot tekintve igen széles skálán mozoghat a teljesen tiszta színes maszktól az alig felismerhető, pár színes foltig. Mint ahogy előző hozzászólásomban írtam, ezt lehet szelekcióval eltolni a szép színes maszk irányába. És természetesen a fekete fejű egyedeket, ha párba állítunk, ilyen szelekcióra nincsen esély. Ez okozhatja a feketébb fejű, piros vagy sárga fejű tojókat.
A szürke tollak az teljesen más téma. A vedlés beragadását számos dolog okozhatja. Általában valami gondja van a madárnak és azért marad félbe a vedlés. Ezt okozhatják kedvezőtlen környezeti körülmények, mint hideg, túl száraz levegő, túlzsúfolt tartás (stressz) vagy nem megfelelő táplálék. De okozhatja az is, ha a madár genetikailag gyenge és emiatt nem megfelelő az anyagcseréje. De emellett a fertőzések is jelentős tényezők. Lehet, hogy a fertőzést észre sem vesszük, mert nem gubbaszt tőle a madár, de ahhoz elég, hogy félbemaradjon a vedlés.
Valószínűleg vannak olyan vonalak, melyek érzékenyebbek ezekre a dolgokra. Előfordul, hogy egy időben, kelt fészekaljak közül, amik ugyanolyan körülmények közt vannak tartva, az egyik fészekalj minden fiókája nagyon hamar kivedlik, a másik fészekalj vedlése elhúzódik, több egyednél félbe is marad. Ezért érdemes ezt is figyelembe venni a szelekciónál. Hacsak nincs más szempontból valami jelentős tenyésztési értéke a madárnak, célszerű kihagyni a tenyésztésből a beragadt vedlésű madarakat még akkor is, ha a következő évben tökéletesen kivedlenek.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 márc. 24, 9:51 
Épp most tojta le első tojását a sárga fejű tojód :) Az előző bejegyzésem előtt néztem be, akkor még nem volt. Az szép kerek.
A fekete-piros párt majd akkor nézem, ha kijönnek, mert most már melegváltás van, nem jön ki egyszerre mindkettő.
Amúgy néztem, amikor még csak 3 volt. A héjuk rendben van, elég erős, de a 3 közül csak 2-nek volt sárgája. Majd meglátjuk.
A hímnek már volt egy utódja, a párja volt az a tojó, ami legyengült, és nyugdíjaztam. Az az egy fióka is olyan sajna, szürke foltok vannak a fekete maszkban. Persze még másodszor nem vedlett, lehet, hogy kinövi.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 márc. 24, 9:38 
A fekete-piros fej párosítással csak akkor van gond, ha a fekete fejű felmenői generációkon keresztül fekete fejűek voltak. Ilyenkor természetesen nem szelektálták őket a maszk tisztaságára. Tehát nem önmagában a fekete-piros fej párosítással van gond, hanem a szelektálás hiányával. Hímeknél ekkor sem igazán szokott gond lenni, mert a hímek esetében sokkal hosszabb a maszk tollainak lipokróm pigmentet tartalmazó része. A gond a színes fejű tojó utódoknál szokott lenni éspedig az, hogy nagyon sok a fekete terület a színes maszkban. Ennek a jelenségnek az öröklődése teljesen független a fekete fej mutációtól. Valószínűleg valami poligénes hatsá, amit természetesen csak szelekcóval lehet kiküszöbölni. Nekem több gyönyörű piros fejű tojóm is fekete fejű tojó fiókája volt. De egyik esetben sem generációkon keresztül fekete fejű vonalból származtak.
Annak ellenére, hogy azt mondják, hogy úgy hasonlít egymásra, mint két tojás, a tojások drámai módon különböznek egymástól. A gouldoknál is van kicsi és nagy, hosszúkás, hegyes és majdnem gömb alakú is. Ez nem kellene, hogy igazából befolyásolja az eredményt. 5-6 nap múlva lámpázd meg a tojásokat. Ha szép erezettek a tojások, akkor lesz fióka.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2016 márc. 24, 9:19 
Párba Állítottam egy fekete-fehér-zöld hímet és egy piros-lila-zöld tojót. Mindkettő adult.
Szépen udvaroltak, fészket raktak, tojtak. Most ül a tojó már éjszaka is a 4 vagy 5 tojáson. Tegnap még kint volt, akkor 4 volt.
A tojások viszont hosszúkásabbak a normálisnál. Nem extrém mértékben, de határozottan.
Lesz ebből valami? Érdemes kivárni a költést?
Azt is hallottam, hogy ez a párosítás nem szerencsés, mert a fiókáknak nagy eséllyel foltos marad a fejük. Igaz ez?
Üdv: Tamás


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO