Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 4, 19:41 
Szia!
Nagyon szorgosak :) Gyűrűzni, nem fogok, gyűrű sincs, meg az már nekem nagyon magas :oops: Hát nyugi van körülöttük, bár néha odaszáll egy gyémántgerle, akkor a hím jól elveri :lol: Láttam mind a kettőjüket etetni :) Szegényeknek nagyon melegük van, most mind ketten bent vannak


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 4, 18:04 
Lágyeleség, csíráztatott mag a szokásos mag mellé. Ha van, akkor akasszál be fürtöst, azzal is szeretnek etetni. A többi már a madaraidon múlik. Gyűrűzni fogsz? Ha tojásos lágyeleséget adsz, akkor azt kétszer vagy háromszor cseréld ebben a melegben, ha száraz boltit, akkor az ott lehet előttük. Ezen kívül még a nyugalom fontos nekik, főleg, hogy ez a hímnek az első fészekalja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 3, 18:42 
Szia!
Két napja kapnak lágy eleséget és ma mindketten benn ültek.... Megnéztem és kikelt(ek) :DDDD :lol: :drunken: :lol: Nagyon köszönöm a segítséget :) És most mi a teendőm? :)


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 3, 9:54 
Ha a tojónak volt két sikeres költése, akkor valószínűleg azon múlik a dolog, hogy a tojások megtermékenyültek-e. A 8 hónapos hím még elég fiatal. Érdemesebb velük megvárni a 11-12 hónapos kort, de ettől még egyáltalán nem kizárt, hogy megtette a dolgát és minden rendben lesz. Lassan adjál nekik kevés lágyeleséget és csíráztatott magot, hogy legyen előttük, amikor kelnek fiókák. Lágyeleségből tényleg elég egész kevés, hogy ne pörögjenek túl, az első napokban úgysem fogy belőle sok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 2, 22:21 
Szia!
Őszintén szólva (írva) próbáltan alaposan utána olvasni, de ez kikerülte a figyelmem, ezért esténként nem is néztem őket :oops: Első tojástól kezdve ültek benn, egy percre nem hagyták ott... A tojó többet ült bent, de a hím is kivette a részét, és végig őrizte a fészket :) Most gyorsan kimentem, a tojó bent, a hím kint :lol: Kb. mennyi az esélye, hogy kikelnek a tojások? Gould-om sincs régóta, a költése meg még újabb :) A tojónak 2-szer volt sikeres költése, a hím is saját szülők által nevelt,kb. 8 hónapos. Az volt a vicces, amikor szegény tojó a gyémánt galamb tojásra szeretett volna ráülni, a költés előtt nem sokkal :lol:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 2, 21:15 
Bajnak nem baj, csak szokatlan. Már az első tojás után is sok időt töltenek nappal az odúban, de ekkor még éjszakára ki szoktak jönni. A kotlás igazából akkor kezdődik, amikor a tojó éjszakára bent marad az odúban. A hímek ilyenkor is kint töltik az éjszakát. De persze vannak kivételek. Volt olyan sirálykák által nevelt olasz hímem, ami olyankor is bent aludt az odúban, amikor még híre sem volt a tojásnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 2, 20:11 
Nagyon szépen köszönöm :)))) Az baj, ha már az első tojás óta kotlanak? Akkor még várok :DDD


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 2, 16:59 
A gouldok általában 5., 6. tojás lerakása után kezdenek el kotlani. Úgyhogy kb 4-5 nap múlva várható, hogy kelnek a tojások. 1-2 óra alatt nem valószínű, hogy bármi baja is lenne a tojásoknak, úgyhogy csak várd szorgosan a kicsiket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 2, 13:27 
Sziasztok!
Van egy gould amandina párom, ami 16 nappal ezelőtt tojt egy tojást..... (nem tudom, hogy tojtak-e még, nem mertem megnézni). Egy olyan pillanatot sem láttam (elég sokat figyeltem őket) amikor ne lett volna senki a fészekben :) Viszont tegnap 1-2 órára nem ült senki a tojáso(ko)n :( Azóta újra ülnek felváltva.... Ezt miért csinálták?
Előre is köszi :)


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 18:24 
Köszönöm.Már úgy látom jobban van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 18:00 
andi40 írta:
Már ivott egy keveset és fel ült az egyik rúdra. Most már nagyon reménykedem.

Helyre fog akkor szerintem rázódni. :) Szorítok. :wink:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 17:51 
Már ivott egy keveset és fel ült az egyik rúdra. Most már nagyon reménykedem.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 16:06 
Köszönöm a hozzá szólást legalább ezt is meg tudtam, akkor ezen túl így adagolom. Idő közben kiszedtem belőle a tojást,ezt még fekete marcsi magyarázta el hogy kell a fürjeknél.A tojás lágy volt és szinte teljesen átlátszó. Levettem a fészket és úgy döntöttem így is marad.Remélem túléli.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 15:56 
andi40 írta:
Calcium columbátos vizet kapott, de lehet hogy nem jó arányba kevertem.egy liter vízhez másfél kupak calcium .Lehet hogy kevés volt?

Szia Andi. Én is használom a Calcium Columbát és az az érzésem hogy még túl is adagoltad. Az én fecskendőmmel 1ml kb 10-12csepp. Nos a másfél kupaknyi, szerintem ennél jóval több.
Én 1dl vízhez adok 1-2 cseppet!

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 15:24 
Sajnos én még nem használtam Calcium Columbát, de a leírás szerint az adagolása 1 ml/1 liter.
Ha ilyen adagolás után is lágyhéjú a tojás, akkor a madárnak valami komoly felszívódási vagy anyagcsere zavara van.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 14:47 
Sziasztok! Megint sürgős segítséget kérek. Mindent úgy csináltam ahogy tanácsoltátok,mégis megint lent ül a madárkám és kínlódik.Calcium columbátos vizet kapott, de lehet hogy nem jó arányba kevertem.egy liter vízhez másfél kupak calcium .Lehet hogy kevés volt?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 22, 11:10 
Fekete Csaba írta:
Egy tudományos cikk, ami igazolja, hogy madarakban van káros hatása a túlzott kálcium bevitelnek: http://ps.fass.org/content/87/7/1353.full

Ezt amúgy egy másik topikban (A kalcium jelentősége, anyagforgalma, pótlása) alaposan kiveséztük, de lehet érdemes lenne ezt a néhány hozzászólást (áttekinthetőség, visszakereshetőség kedvéért) oda is feltenni.

(Utólagos engedelmetekkel, átmásoltam oda is).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 22, 1:01 
Egy tudományos cikk, ami igazolja, hogy madarakban van káros hatása a túlzott kálcium bevitelnek: http://ps.fass.org/content/87/7/1353.full


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 21, 23:33 
Kedves Dr. Sütő András állatorvos!
A bélrendszerben a kálcium felszívódása két alapvetően eltérő rendszeren keresztül történik.
Az első az aktív transzport. Ennek keretében a kálcium, kálcium csatornák, calmodulin, és membrán kálcium kötő fehérjék segítségével lép be a bél nyálkahártya sejtjeibe. Ezen sejtekben a kálcium tárolódhat egy rövid ideig, de a legtöbb kálcium egy kálcium kötő fehérjéhez (CaBP) kötődve jut keresztül e sejtek citoplazmáján, majd a sejt túlsó membránján kálcium pumpák közvetítésével lép ki a kálcium e sejtekből, azaz jut be a szervezetbe.
Ennek a folyamatnak a sebesség meghatározója a CaBP mennyisége.
Ezt szabályozza számos folyamat, így a béltartalom kálcium szintje csökkenti, míg a D vitamin mennyisége növeli. Tehát ez egy jól szabályozható folyamat és emellett szaturálható is, tehát egy bizonyos mennyiségű kálciumot képes csak bejuttatni a szervezetbe. Természetesen e folyamat esetében csak a bélben oldott állapotban található kálcium tud átjutni a bélnyálkahártya sejtjein, a nem oldott állapotú nem.
Emellett azonban létezik egy passzív transzport is. Ez a folyamat nem energiaigényes, nem szabályozható és nem szaturálható, azaz nincs maximális kálcium mennyiség, aminél több nem juthat be a szervezetbe ezen folyamaton keresztül. Ezt a folyamatot nem szabályozza a D vitamin se. A sejtközti kapcsoló struktúrákon és sejtközti téren keresztül passzív diffúzióval bejut a szervezetbe a víz és vele együtt vízben oldott anyagok, mint a nátrium, kálcium és glukóz. Ez a folyamat csak a béltartalom ozmolaritásától és a béltartalomban oldott állapotban lévő kálcium mennyiségétől függ. Minél több oldott kálcium van a bélben, annál több szívódik fel. Itt nincs semmiféle stop, nincs maximális mennyiség.
Tehát amennyiben túlzott az oldott állapotú kálcium bevitele, vagy a táplálékban megemelkedik olyan anyagok szintje, amik elősegítik a kálcium oldódását és oldatban maradását a béltraktusban, túlzott kálcium felszívódás jön létre. Ezt a szervezet bizonyos esetekben túlzott kálcium ürüléssel kompenzálni tudja, ilyenkor a vizeletben megemelkedő kálcium szint vesekövet okozhat. Ha ez a kompenzáció nem jön létre, akkor hiperkalcémia alakul ki. Gondolom hallott már a tej-alkáli szindrómáról, ami emberben bizonyos körülmények közt életveszélyt okozhat (Ez a passzív kálcium transzport "segítségével" kialakuló állapot, a túlzott mennyiségű kálcium fogyasztás és ezzel együtt a kálciumoldódását segítő anyagok bevitele miatt.), vagy a kálcium és D vitamin együttes túlzott bevitele miatt kialakuló vesekövekről (Ez a fokozott aktív transzporton keresztül történik).
A kutyánál a sok csont evéskor kialakuló fehéres és igen kemény széklet nem az aktív transzport szaturációja miatt alakul ki, hanem amiatt, hogy a csont kálcium tartalmának túlnyomó többsége nem oldódik fel a béltraktusban és így sem az aktív, sem pedig a passzív transzport folyamat segítségével nem tud felszívódni, azaz kiürül a széklettel.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 27, 16:18
Hozzászólások: 2
Valódi név: Dr. Sütő András
   
Hozzászólás 2011 dec. 21, 11:41 
Fekete Csaba írta:
Andi!
Nem hibáztál azzal, hogy nem adtál a madaradnak a vízébe kálciumot. Általában az ivóvízbe adott kálciummal vigyázni kell, mert túladagolást is okozhat. Persze amikor lágy a tojás héja, akkor ettől nem kell tartanod. Elsősegélyként ez a választandó megoldás.
Azonban, általában, ha mód van rá, akkor jobb, ha a madár a felajánlott különböző kálcium forrásokból maga dönti el, hogy mennyire van szüksége. Ezért jó lenne, ha tojáshéj mellett adnál gritet és szépiát is.
A tojódnak két dolog miatt lehetett lágy a tojása. A jobb eset, ha egyszerűen nem eszi a tojáshéjat. Ilyenkor esély van rá, hogy a nagyobb választékból valamire azért rákap és megoldja a kálcium utánpótlását. Ha nem, akkor marad az oldott kálcium, a fiókái pedig, ha időben kapnak szépiát......, biztosan rákapnak és rendben lesznek.
A másik lehetőség, hogy felszívódási zavara van. Lehet, hogy más tünete nincs, de gould tojóknál az is előfordul, hogy lassú a vedlése vagy kopaszodik. Ilyenkor még ha látod is, hogy eszik valami mészforrást, akkor is lehet lágyhéjú tojása. Az ilyen madarat oldott kálciummal és más oldott ásványi anyagokkal rendben tudod tartani, de nem biztos, hogy célszerű szaporítani, mert a fiókáinál is előfordulhat a felszívódási zavar.


Elnézést, hogy beleszólok, de a kálciumot nem tudod túladagolni, mert a bélben van egy úgynevezett "kálcium stop", ami megakadályozza a feleslegesen felvett mennyiség bejutását a szervezetbe, így nem lehet azt túladagolni. Figyeld meg, ha kutyának sok csontot adsz, a bélsara fehérré válik a feleslegben bevitt kálciumtól.
Dr. Sütő András állatorvos


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO