Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 17:53 
Hát én mind a kettőt hímnek nézem.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 23, 21:37
Hozzászólások: 6
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 szept. 23, 22:01 
Sziasztok! Van egy
amatőr kérdésem!A két madár közül melyik a hím,és melyik a tojó? Válaszotok előre is köszönöm!
Kép

Kép


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 0:07 
Az, hogy egyetlen elpusztult fióka ki lett hajítva, még nem jelenti azt, hogy bármi probléma is van a párral.
Számos ok miatt kerülhet egy fióka a kalit aljába.
Ezért én még biztosan várnék a pár szétszedésével.
Egy kikelt fióka lehet életképtelen és a legjobb szülők mellett is elpusztulhat (kelésgyengeség). Ilyenkor természetes dolog, sőt kívánatos dolog, hogy a szülők kidobják az elpusztult fiókát a fészekből a fészek és a többi fióka védelme érdekében.
Előfordul olyan is, hogy valamitől megijed a pár és az odúból menekülve kirántják a fiókát és a fióka a kalit alján pusztul el. Ez különösen akkor fordul elő könnyen, ha a madaraknak túlnőtt a körme. Ez sem a madarak hibája alapvetően, hanem nyugodtabb feltételeket kell biztosítani.
Ezek a könnyebb esetek.
Lehet olyan eset is, hogy a szülők nem etetik a fiókát és az elpusztul, majd jön a fészek takarítás. Ilyenkor persze nem a döglött fióka kihajítása a gond, hanem a nem etetés.
Előfordulhat olyan, hogy az első fészekaljból kihajítanak egy-két fiókát a tapasztalatlan szülők. Nekem volt olyan párom, amelyik egymás után két fiókát kidobott. Mind a kettőt még időben vissza tudtam tenni. Ezt követően felnevelték az egész fészekaljat és soha többé nem hajítottak ki fiókákat a következő fészekaljakból sem.
Lehet sajnos az az eset is, amikor a szülők szándékosan és javíthatatlanul dobálják ki a fiókákat. Azt hiszem, hogy talán ez a legritkább eset és ilyenkor is fontos elgondolkodnunk azon, hogy a madarak vagy mi vagyunk a hibásak.
Navy írásában látok egy problémát. Ha jól értelmezem az írását, akkor a madarai a kotlás alatt is kapták a lágyeleséget. Emiatt a madarak túlpöröghetnek. A túlpörgött szülők pedig hajlamosak a "fészek takarításra", azaz képesek kiszórni a fiókákat, hogy új fészekaljat tudjanak rakni.
Kotlás alatt kizárólag vizet és száraz megkeveréket kellene adni (persze gritt és szépia mehet). Ilyenkor semmi vitamin, extra fehérje nem jó.
A lágyeleségtől túlpörgött pár sokszor nem etet, vagy egyszerűen kipucolja a fészket, de rosszabb esetben akár a tollasodó fiókát is megskalpolhatja.
Ezek alapján én még biztos nem szedném szét a párt. De alaposan figyelném őket, lehetőleg zavarás nélkül. Ha élő fiókát dobnak ki, vagy az elpusztult fióka fején sérülés nyomok vannak, akkor a következő fészekaljnál csak száraz magot és vizet adnék. Ha ekkor is kidobálják vagy megölik a fiókákat, akkor a párt szét kell szedni és a pár bűnös tagját kivonni a tenyésztésből. Az ilyen madár utódait nem célszerű felnevelni, mert ezt a tulajdonságot örökítheti.
Ha a szülők az éppen kikelt fiókát üres beggyel sérülés nélkül dobják ki már elpusztult állapotban, akkor remélhetőleg csak az egy fiókával volt baj és nem a szülőkkel. Ha ez ismétlődik minden fióka kelésénél, akkor gyanús, hogy nem etetnek a szülők. Ilyenkor is segíthet a csak száraz mag etetése a kotlás alatt.
Szóval szerintem még mielőtt ítélet születik a párról, először érdemes megvárni, hogy mi lesz a fészekaljból kikelő többi fiókával. Ha ez a fészekalj nem lesz sikeres, akkor is adni kell egy második esélyt és utána jöhet a pár szétválasztása.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 jún. 8, 14:54 
Szia!
Vedd ki a hímet általában ő dobálja ki.A tojó képes egyedül is felnevelni a fiókákat. Ha a tojó dobálja ki az már gázosabb akkor kézzel nevelés.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2014 jún. 7, 18:24 
Gould páromnak 6 tojása lett, szépen kotlottak egymást váltva. Ma egy pici halott fiókát találtam kidobva. A többi tojás még nem kelt ki.Mi lehet az oka, hogy ezt tették? :( Kapnak tojásos lágyeleséget(WitteMohlen) magkeveréket, szépia, gritt, a kotlás alatt zöldet nem kaptak, de most adtam nekik pitypanglevelet és fűkalászt.Van esély ilyenkor, hogy a többit etetik, vagy mit tegyek?

_________________
N.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 ápr. 10, 18:57 
Ment PÜ-ben.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 ápr. 10, 15:28 
Köszönöm, gondoltam én,hogy a doboz sokkal ideálisabb. A férjuramat akkor megkérem,hogy csináljon egy szekrény megoldásút. Csaba mondta,hogy lehet rácsot rendelni/csináltatni Cseh Sándornál. Meg tudnád adni az elérhetőségét?
Köszönöm!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 ápr. 10, 11:51 
Kedves Ágnes!
Azt nem merném állítani, hogy csak dobozkalit alkalmas erre a célra, de az biztos, hogy mindkét faj esetén ez a legjobb.
Sokkal nyugodtabbak a madarak ilyen kalitban, úgyhogy, ha mód van rá, akkor a helyedben biztos, hogy dobozkalitot csinálnék nekik. Nálam 85X45X60 cm-es dobozkalit a tenyészkalitkájuk. Esetleg, ha a falon lévő kalitok két végét letakarod, akkor már majdnem dobozkalitod van. A szoba közepén lévő oszlopban semmiképpen nem tartanám őket.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 ápr. 10, 9:53 
Szeretnék tanácsot kérni,hogy milyen kalit kell a gouldok,ékfarkúak szaporításához? Csak a dobozkalit megfelelő? Válaszotokat előre is köszönöm!:Ágnes
Pl. ilyen jó lehet?

Kép


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 1, 17:55 
Én a kész odút lakkoztam. Úgyhogy, ha a prototípus éppen nem lesz használatban, akkor azt is le tudod lakkozni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2010 nov. 2, 14:50
Hozzászólások: 10
Valódi név: Nagy Gábor
   
Hozzászólás 2014 jan. 1, 17:17 
Igen. Az első "prototípus" után, én is ragasztottam. A 3mm hosszú csavarom elfogyott, és a másodikhoz otthon kellett valamit találnom. Egy korábbi fiók restaurációból maradt ragasztót használtam :idea: . Sokkal szebb lett mint a csavaros megoldás. A lakkozás jó ötlet. Ennyire nem gondolkodtam előre. Bár a tábla amiben a fa anyagot vettem még ki ad pár odut.(1250x2500mm) :lol:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 1, 12:55 
Az odúról még annyit szeretnék írni, hogy szerintem sokkal szebb odút lehet csinálni, ha nem szögeljük az odút, hanem expressz faragasztót használunk hozzá. Így ráadásul egyszerűbb és gyorsabb is az összeállítás. Én az odújaimat vizes alapú lakkal lekentem, a száradást követően lecsiszoltam és újra lelakkoztam. Így az odúk sokkal ellenállóbbak, jobban tisztíthatók, mint a sima rétegelt lemez felszín. A csiszolást és az újra lakkozást követően a felszín teljesen sima lesz, ami szintén segíti, hogy minél könnyebben lehessen takarítani.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 30, 18:38 
Én kihúzható belsejű, de belül hasonló elrendezésű odút használok. Nálam is nagyon bevált. A madarak nem látnak ki, így semmi sem zavarja őket, sosem ugranak le a tojásokról. A fiókák se repülnek ki idejekorán. Mostmár nyársfarkúakhoz is ezt az odút kezdtem el használni. Náluk is bevált.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2010 nov. 2, 14:50
Hozzászólások: 10
Valódi név: Nagy Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 30, 17:27 
Sziasztok!
Gondoltam megosztom, veletek ezt az odu mintát, hátha van olyan, akinek kell valamilyen támpont a megfelelő kiválasztásához. Nekem bevált, és viszonylag egyszerű elkészíteni. A gouldok végig nyugodtak voltak ebben az oduban, semmi sem zavarta őket a külvilágból(nem láttak ki). Ez nekem visszatérő probléma volt. Nem találtam a megfelelő típust, de ez az L-alakú jól sikerült.

íme a link: http://www.sjdjavas.co.uk/offsetnestbox.htm

Remélem valakinek tudtam segíteni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 21, 9:42 
Kedves Ágnes!
Mindenképpen el kellene választani a fiataljaidat a szülőktől és lehetőleg a fiatalokat is nemek szerint szétszedni. Egy áprilisi fiatal már javában ivarérett. Az egy éves kor az nem az ivarérettség, hanem a tenyészérettség. A kettő különböző. Ha megfigyeled, akkor egy gyorsan vedlő tojó csőre már akár 6 hónaposan befeketedhet, ami arra utal, hogy olyan állapotban van, hogy kedve lenne szaporodni. Természetesen még ilyen fiatalon nem jó őket párba állítani, mert egyrészt a szervezetüket is sokkal jobban megviseli a szaporodás, másrészt sokkal nagyobb az esélye annak, hogy nem lesz sikeres a fiókák nevelése.
A Te esetedben a fiatal hímjeid minden gond nélkül párosodnak az anyjukkal. Ez természetesen nem ideális, mert ilyen közeli rokon párosítást csak olyan esetben érdemes alkalmazni, amikor valamilyen speciális tulajdonságot akarunk rögzíteni, de tudni kell, hogy fokozza a genetikai betegségek kialakulásának lehetőségét. Én a helyedben szétszedném a madarakat és a tojásokat is kidobnám. Ha szeretnél fiókát, akkor a szülőket hagyd együtt, vagy a fiatalok mellé vegyél/cseréljél párt.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 20, 9:46
Hozzászólások: 1
Valódi név: Kazár Ágnes
   
Hozzászólás 2013 nov. 20, 9:50 
Új tagként üdvözlök mindenkit! Én nem tenyésztem a gouldokat, örököltem egy párt, akik 3 gyönyörű utódot hoztak össze, gyönyörűen kiszínesedtek. Szeretném megkérdezni, hogy a gouldok mennyi idősen ivarérettek. Egy másik fórumon azt olvastam, hogy egy év. Nos az én április 21-én kikelt drágáig rámásztak az anyjukra és most újra van tojás.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2010 nov. 2, 14:50
Hozzászólások: 10
Valódi név: Nagy Gábor
   
Hozzászólás 2013 okt. 31, 13:55 
Köszönöm a segítséget. A grittet kihagytam a felsorolásból, az is van a madarak előtt.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 31, 13:49 
Kapják ezt a 3.-4. tojás lerakásáig. Emellett még legyen most előttük szépia és gritt (Ha éppen nincs kéznél, akkor jó alaposan kifőzött és megszárított tojáshéj is tökéletes), hogy a tojás készítés hatalmas kálcium igényét ki tudják elégíteni.
A 3.-4. tojás lerakása után a szépia és gritt maradhat, de ezen kívül csak száraz magot kapjanak.
A kotlást valószínűleg az 5.-6. tojás lerakása után kezdik meg. A kotlás kezdetét onnét számítsd, amikor a tojó éjszakára az odúban marad. Ekkortól számított 14-16. napon kezdenek kelni a kicsik. Ekkor kell majd elkezdeni adni nekik újra a csíráztatott magot és lágyeleséget, illetve zöldet.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2010 nov. 2, 14:50
Hozzászólások: 10
Valódi név: Nagy Gábor
   
Hozzászólás 2013 okt. 31, 13:32 
Szervusztok!
Egy kérdéssel fordulnék, hozzátok. Ma, a szépen megépített fészekben a gould tojóm az első tojást letojta. A pár, tyúkhúrt, csíráztatott magot, illetve bolti tojásos lágyeleséget folyamatosan evett az elmúlt időszakban, a magkeveréken kívül. Ezeket mindig biztosítottam nekik az előző hetekben. Szerintetek, hogyan változzon az étrendjük a kotlás ideje alatt. Mit kell ilyenkor megvonni tőlük, mikor adjak újra stb.
kösz a választ előre is


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 15:16 
Sajnos már muszáj volt, mert ugyan a garázsban, talpig bebugyolálva este plusz takaróval, de kint :( Kint lehettek volna még, mert napközben sokszor láttam, hogy kifejezetten melegük van, de az éjszakák miatt, nem mertem kint hagyni őket.. :( Szerencsére etetik rendesen a picit, sőt annyira, hogy egy nagyobb papagájodúba már tojás is volt... :( Elvetem, most meg a földön találtam egyet :lol: Nagyon aktívak lennének, de félek, hogy ez a sok költés nem tesz jót nekik :(


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 21:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO