Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 6, 12:08 
Ma jött ki először mindkét szülő. Már szép nagy a fióka. Kiszedtem a többi tojást, a 4-ből 3 volt termékeny. Sajnos 2 nem látta meg a napvilágot, talán a páratartalom volt kevés. Az mindenesetre jó, hogy termékenyek voltak. Talán nem is baj, hogy az első költésnél nem terhelődnek úgy a szülők azzal az egy fiókával.
A csírázott magot nem eszik. Azért teszek be minden nap, hátha. Zöldet is inkább csak egyszer-egyszer esznek.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 júl. 31, 22:11 
Díszmadaras boltban is tudsz venni oldott kálciumot. Annak az az előnye, hogy az adagolás is rá van írva. Szerencsére az ösztönök dolgoznak, így tudják, mikor kell elkezdni etetni. Azért az első napokban nem kell túlságosan zavarni őket, sőt.... Én max egyszer nézek be a fészekbe, hogy tudjam, mikor kell elkezdeni adni a csíráztatott magot és a lágyeleséget. Kb a 7. napig ülik a fiókát a szülők, utána már csak etetni járnak be. Mondjuk ilyen melegben, mint ami a jövő héten lesz, lehet, hogy már hamarabb leszállnak a kicsiről. A fióka neveléshez is (mint mindig) mindenképp legyen előttük valamilyen kálcium forrás, amiből annyit fogyasztanak, amennyi kell.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 júl. 31, 19:47 
Kalciumot majd fölíratok a doktorral, ha találkozom vele.
Azt tapasztaltam ma, hogy már reggel kibújt ugyan a kicsi, de mindkét szülő ült rajta egész délutánig. Most megnéztem, már csak a tojó van az odúban, és a kitett lágyeleség megjelent a kicsi begyében. Lehet, hogy „tudják”, mikor fogy el a szikanyag, és csak akkortól kezdenek etetni?
Tök jól bírják, hogy ma már kétszer zavarogtam náluk. El sem mozdulnak a zavarás hatására, eszük ágában sincs abbahagyni az utódról való gondoskodást. Azért most pár napig nem csesztetem őket, de ma nagyon kíváncsi voltam.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 júl. 31, 11:21 
Én alapvetően nem szeretem az oldott állapotú kálciumot adni, mert a madár nem tudja befolyásolni, hogy mennyi kálciumot vigyen be, de mindig tartok otthon ilyen esetekre, bár szerencsére pár éve nem volt rá szükségem.
Ha kálcium hiány van, akkor oldott állapotú kálciummal azt viszonylag gyorsan lehet pótolni. Ezért azt javasolnám, hogy pár napig itass vele kálciumot. Utána pedig legyen előtte tojáshéj, gritt szépia stb...


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 júl. 31, 9:04 
Hali!
Kikelt az egyik fióka a pirosfejűeknél. Mind a két szülő már két napja bent van a fészekben.
Nagyon erős a költési és a gondozási hajlandóságuk. Rájuk nyitottam az ajtót - csak meg kell nézni -, és meg sem mozdultak. Amikor félretoltam a szülőket, akkor sem repültek ki az odúból, így láthattam, hogy a négy tojásból egy kikelt.

A fekete tojó viszont azóta még egyszer gubbasztott, aztán megint rendbe jött. Eszi rendesen a tojáshéjat, de még így is nagyon lágy héjú tojást rakott. Azt persze el is vettem, és csak magot kapnak.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 júl. 23, 8:09 
Mindig legyen előttük kálcium valamilyen formában: főtt tojáshéj, gritt, szépia vagy ezek kombinációja. Én nem is szeretek a lágyeleségbe tenni tojáshéjat, de mindig van előttük gritt és szépia, hogy annyit egyenek belőle, amennyire szükségük van.
Valószínűleg sárga fejű madarak lesznek majd.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 júl. 22, 18:05 
Szia Csaba! A piros fejűek már költenek is szépen. Felváltva ülnek, ahogy a nagykönyvben, soha nincs kint mind a kettő, így nem is tudtam megnézni egy hete. Akkor négy tojás volt. Remélem, a jövő hét elején már lesznek kicsik. Ősszel majd kellene egy sárgafejű pár is. Lesz esetleg? Vettem kalitokat, most már hat tenyészkalitom van.
A feketék is elkezdtek költeni, de a tojó ma majdnem elszenderült. Nem akart kijönni a tojás, végül kijött héj nélkül, és már teljesen jól van. Nagyon odavolt. El sem repült, amikor megfogtam kézzel, próbáltam a hasát masszírozni, lehet, hogy épp az segített, de ezt nem tudom megállapítani. Minden esetre nagyon sajnáltam volna, mert jó költőpárt alkotnak. Érdekes, hogy amíg beteg volt, a hím végig ült az egyetlen tojáson, ki sem nézett egész nap az odúból. És most is ül rajta, pedig csak az az egy van.
Lehet, az volt a hiba, hogy csak a lágyeleséggel kaptak porrá tört tojáshéjat, külön nem. Azt hittem, az elég lesz. Most tettem be homokot is, mellé a tojáshéjat, és egyből rá is kapott a tojó.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2015 márc. 10, 9:53 
Üdv.Csabi jó ötletett adott a fiatalok elhelyezésére.Ehhez annyit tennék hozzá ha van helyed kalitod inkább párban tartsd őket.Könyebben kezelhetőek kontrolálhatóak nyugodtabbak így biztosabb a siker.
Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 márc. 9, 18:01 
Ezt a röpdédet majd tökéletesen tudod használni arra, hogy a leválasztott fiatalokat tartsd benne.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 okt. 14, 10:28
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2015 márc. 9, 15:33 
Köszönöm szépen a válaszokat.
Egyelőre még gondolkodó fázisban vagyok. Van kalitkám, ahová szét tudom szedni akár a párokat, bár szerettem volna inkább a voilerben hagyni őket. A legidősebb hímem viszont 2009-es, szóval még kiderül, hogy 2 vagy 3 tojó lesz melléjük. 1-2 hónap múlva tervezem a vásárlást, akkora érzem úgy, hogy elég meleg lesz a madaraknak a költözéshez.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2015 márc. 9, 10:56 
Üdv sziasztok.Az általad leirt nagyságú ketrec három pár gouldnak véleményem szerint kicsi.Talán a kettő megfér egymás melett.A három pár költéskor nagyon üldözni fogja egymást.Személy szerint én nem ajánlom.
Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 márc. 8, 17:17 
A gouldok elég békések, úgyhogy valószínűleg nem lenne baj abból, ha három párat tartasz egymás mellett, csak kell elegendő odú, azaz inkább 3-nál több. A kolóniás tartásnak a hátránya az, hogy nem fogod tudni, hogy a fiókáknak kik a szülei. A tojók szívesen félrelépnek, de még olyan is előfordul, hogy más fészkébe teszi be a tojást. Emellett még hátrány, hogy ha egy pár nevel, a másik pedig kotlik, akkor nem tudod megoldani, hogy a kotló pár ne kapjon lágyeleséget, ez pedig esetleg a madarak túlpörgéséhez vezethet, ami pedig fióka kidobást okozhat.
De ettől függetlenül sokan tartanak és szaporítanak gouldokat kolóniában, úgyhogy működőképes a dolog.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 okt. 14, 10:28
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2015 márc. 8, 10:13 
Sziasztok!

Madarazás terén új vagyok, gouldjaim csak 2 éve vannak. Már átolvastam az egész fórumot, de még mindig bizonytalan vagyok, így Titeket kérdeznélek. Ebbe a madaras vitrinbe betehetek a 3 hím mellé 3 tojót? Úgy gondoltam, eleinte csak egymás mellett lennének, s ha igényük van rá, idővel kapnának fészket. Csak annyi ellentétes véleményt olvastam, hogy lehet-e őket vegyes kolóniában tartani vagy sem, hogy elbizonytalanodtam.
A vitrin mérete: 110 x 100 x 60 cm.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 23, 21:37
Hozzászólások: 6
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 szept. 25, 14:37 
Èrtem! Köszönöm!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 25, 12:59 
A gouldok békés természetűek, de azért két hím, főleg ilyen kicsi helyen összeverekedhet a tojóért. Én ezt semmiképpen se ajánlanám.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 23, 21:37
Hozzászólások: 6
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 szept. 25, 11:19 
Tojó beszerzésében esetleg tudtok-e segíteni? Én úgy hallottam, hogy jobb ha a tojó több hím közé kerűl. Jó ötletnek tartjátok ha marad a mind a két hím, hogy tudjon választani a tojó, vagyaz egyiket próbáljam meg elcserélni. Válaszotok köszönve : Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 23, 21:37
Hozzászólások: 6
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 szept. 25, 11:07 
Válaszotok köszönm!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 23, 17:02
Hozzászólások: 234
   
Hozzászólás 2014 szept. 25, 9:43 
Kedves Igi.

Csaba véleményét megerősíteném én is, neked valószínüleg két hím madarad van a képek alapján.

Szabolcs


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 25, 8:20 
A piros fejű hímet jól lehet látni. Ez 100% hím.
A fekete fejű madarat kevésbé jól lehet látni, de egy tojónak soha sincsen ilyen kék gallérja. Ennyire sárga has se nagyon fordul elő tojónál. A mell színénél nagyon bezavar a vaku, de a második képen látható, hogy a mell színe is elég intenzív. Egy igazán szép hím melle, ennél mélyebb lila, de a tojók mellszíne ennél tompább. Úgyhogy biztosan hím mind a kettő.
De ha figyeled őket, akkor biztosan látod majd mindkettőt énekelni.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 23, 21:37
Hozzászólások: 6
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 szept. 25, 6:39 
Mennyire érzed biztosnak? Esetleg küldjek még képet?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 1:44
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO