Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2011 dec. 15, 18:58 
köszönöm a tanácsot akkor így csinálom.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 21:26 
Nem kell összetörnöd a szépiát, csak valahogy az ülőrúd mellé fel kell akasztanod, vagy csíptetned. Lehet kapni olcsón szépia tartót is. Minden további nélkül tudnak belőle csipkedni. Ez legalább koptatja a csőrüket is. A gritből sem kell por alakú. A gyárilag apró darabokra tört gritet simán tudják enni. Én a Prestige gritjét használom, amiben van apróra tört kagyló, korall és egy kis faszén is. De valószínűleg teljesen mindegy, hogy melyik cégét adod nekik. Egy kicsi tartóban akaszd fel nekik. Amikor feltöltöm a gouldjaim edényét egymást lökik el, hogy odaférjenek és válogathassanak belőle, de ez egészben, csiptetővel betett szépiát is rendszeresen csipegetik.
Úgyhogy biztosan meg tudják enni, a kérdés csak az, hogy hajlandók lesznek-e rákapni. Ha az egyik elkezdi enni, akkor a többi már eltanulja tőle.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 21:10 
Szia! A szépiát törjem össze? mert máshogy nem hiszem hogy megtudják enni.gritet adtam de lehet hogy a port kellett volna.Nem tenyészteni akarom igazán nekem a madarak a hobbim.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 21:02 
Andi!
Nem hibáztál azzal, hogy nem adtál a madaradnak a vízébe kálciumot. Általában az ivóvízbe adott kálciummal vigyázni kell, mert túladagolást is okozhat. Persze amikor lágy a tojás héja, akkor ettől nem kell tartanod. Elsősegélyként ez a választandó megoldás.
Azonban, általában, ha mód van rá, akkor jobb, ha a madár a felajánlott különböző kálcium forrásokból maga dönti el, hogy mennyire van szüksége. Ezért jó lenne, ha tojáshéj mellett adnál gritet és szépiát is.
A tojódnak két dolog miatt lehetett lágy a tojása. A jobb eset, ha egyszerűen nem eszi a tojáshéjat. Ilyenkor esély van rá, hogy a nagyobb választékból valamire azért rákap és megoldja a kálcium utánpótlását. Ha nem, akkor marad az oldott kálcium, a fiókái pedig, ha időben kapnak szépiát......, biztosan rákapnak és rendben lesznek.
A másik lehetőség, hogy felszívódási zavara van. Lehet, hogy más tünete nincs, de gould tojóknál az is előfordul, hogy lassú a vedlése vagy kopaszodik. Ilyenkor még ha látod is, hogy eszik valami mészforrást, akkor is lehet lágyhéjú tojása. Az ilyen madarat oldott kálciummal és más oldott ásványi anyagokkal rendben tudod tartani, de nem biztos, hogy célszerű szaporítani, mert a fiókáinál is előfordulhat a felszívódási zavar.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 19:23 
Köszönöm még egyszer a segítséget jól van a tojó nem tojt azóta.Nem is tudom mért nem gondoltam arra hogy a vízébe tegyem a calciumot ,amikor a törpe fürjeknek mindig szoktam adni.Remélem most már sikerülni fog neki a fészekbe is tojni.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 17:32 
Nincs mit,szívesen máskor is. A tojód hogy van?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2011 dec. 12, 19:50 
KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2011 dec. 12, 16:28 
Szia Andi!

Csabáéknak teljesen ígazuk van,de azért kiegészitem én is.

1.A tojás héjat,ne reszelve add nekik,hanem porrá törve. Mert minnél aprobb szemcséjű,annál jobban fel túd szívodni.Valamint legyen állandóan elöttük szépia is.

2. Az a gyanúm,hogy felszivodási zavara lehet a tojódnak.Ezt a vízben oldott kalciummal orvosolhatod,ahogy ezt Csabáék javasolták is.Ez az állapot lehet egyszeri is,de az is előfordulhat,hogy tojás rakáskor állandóan visszatérhet.Az ilyen tojót ebben az időszakban jobban kell figyelned.Gyakoribb tünetei:Nyugalmi ídőszakban,mikor alszik az ülőrúdon,szédülés és fej logatás figyelhettő meg.

Üdv:Zoldi 67


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 12, 9:27 
Kiegészíteném Csabát annyival, hogy az odút azonnal vedd el tőlük, áljának le a további tojásgyártással!
Pár hét kényszerpihenő után mehet nekik vissza, de addig adjál neki kalciumot!

A tojó így nagyon hamar elpusztulhat…


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 11, 18:05 
Andi!
Sürgősen adjál neki valami oldott Kálciumot az ivóvizükbe. Calcium Columba, vagy bármi, amiben oldatban van a kálcium.
Ha az ivóvizébe kapja, akkor kénytelen meginni és így nem lesz kálcium hiánya.
A tojásba is keverjél kálciumot, ha eszi. Valószínűleg nem eszik elég tojáshéjat.
Az oldott kálcium egyből meg kell, hogy oldja a gondot.
Valószínűleg azért nem a fészekbe tojja a tojást, mert kínlódik vele és örül, hogy valahol ki tudja nyomni. Ha megoldódik a helyzet, akkor azért próbáljál adni neki szépiát és gritet, hátha valamelyiket jobban eszi, mint a tojáshéjat. Most viszont figyeld nagyon, nehogy gond legyen, amíg nem kapja meg a kálciumot.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 okt. 18, 18:39
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2011 dec. 11, 16:24 
Sziasztok! szeretnék segítséget kérni. A gould amandina lányom elkezdett tojni, de minden tojása puha és alig bírja megtojni. Már az előző tojásnál azt hittem nem éli túl.Kap tojás héjat reszelve.Mindig kap reszelt répát,salátát és néha főt tojást.Soha nam a fészekbe megy tojni. Mi lehet az oka ennek. Előre is köszönöm a a
segítséget.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 okt. 23, 17:44 
Nálam annál a párnál, ahol ilyen gond volt, a tojó rövid idő után feladta és beengedte a hímet. Ha ez nem múlik, akkor inkább vedd ki a hímet, a tojó egyedül is fel tudja nevelni a kicsiket.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 okt. 23, 16:55 
Sziasztok!
Szerintetek mitévő legyek? Az említett sárga gould páromnál van 3 db tojás, 10 napos tojások,elég sötét színűek,remélem fiasak, de nem lámpázok ha nem muszáj.
Nem is ez a lényeg, hanem az hogy a tojó ülné őket, meg üli is, addig amíg a hím nem ugrik az odú előtti ülőrúdra, abban a pillanatban a tojó már ugrik is, és kergeti, aztán meg uzsgyi vissza az odúba, eltelik 30 másodperc és az egész újrakezdődik, így megy egész nap, éjszaka a tojó nyugton van, a hím kint alszik.
Ne válasszam 2 részre a kalitot dróthálóval? Jó nagy kalitka .....Félek, hogy a tojó megunja a kergetőzést és otthagyja a tojásokat....
S.O.S
Volt már valakinek hasonló gondja?
Köszi:Kati


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2011 okt. 21, 20:09 
Hát az előbb válaszoltam, de úgy tűnik, hogy valahol eltűnt a válaszom.
Azért adogassál neki pár szál tyúkhúrt. Nekem pár hónapig tartott, amíg az egyik megkóstolta az első gouldjaim közül, aztán utána már nem volt gond. Arra is van esély, hogy majd a fiatalok kapnak rá és tőlük tanulják el a szülők, hogy ez egy ehető dolog. A kicsik kirepülés után igyekeznek mindent kipróbálni és ők könnyebben rákapnak a dolgokra, mert nekik minden új.
Nem szoktam sprayvel kezelni a madaraimat, így nem tudok véleményt mondani az említett szerről. Én a kalitkát hipós vízzel szoktam fertőtleníteni, a madarakat pedig moxydectin plussal itatom évente két-háromszor. Ez írtja a külső és belső élősködőket is. Ezzel csak az a baj, hogy itthon beszerezhetetlen. De biztos lesz majd valaki, aki a sprayről is tud véleményt mondani.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 okt. 21, 19:20 
Szia Csaba!
Köszönöm szépen megnyugtató szavaid.
Már arra is gondoltam, hogy kiveszem a hímet, de nem szívesen tettem volna.
Ami a zöldet illeti hiába próbáltam nekik adni bármit, nem is foglalkoztak vele.
Persze kapnak vitamint ( Silver Columbát szoktam nekik adni havonta 4 napon keresztül).
Nagyon szeretném, ha sikerülne nekik fiókát nevelni. Te használsz a madaraknál valami külső szert, sprayt ami elpusztíthatja a külső élősködőket, amivel lehet fertőtleníteni a kalitkát is?
Mi a véleményed az Insecticid 2000-ről, ha ismered? Nem is igazán a gouldoknál szeretném alkalmazni, hanem a kinti madaraimnál, akik jelenleg a garázsban telelnek..Szeretnék valami olyan szert, amivel le lehet fújni a madarakat ,anélkül hogy meg kellene őket fogni. Ami engem aggaszt, az az hogy az ilyenfajta sprayk nem károsak ha a madarak belélegzik?
Előre is köszi a segítséget....


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 okt. 21, 18:09 
Sziasztok!
A nyáron Cs.Misitől vettem egy frissen párba állított sárga gould párt.Gyönyörűek :lol:
Jelenleg 3 tojáson ülnek felváltva. Szerintetek első költésnél mennyi az esély hogy fias tojások lesznek?Illetve láttam őket párzani, viszont nem törvényszerű a fekete csőr a gould tojóknál termékenység jeleként? Mert én semmi ilyet nem tapasztaltam náluk.A normál gould tojó csőre mindig feketedett :oops:
Az utolsó tojás után (kb 1 hete volt,) kotlanak felváltva napközben, de éjszaka mind a ketten bent vannak az odúban. Nappal a tojó nem engedi be maga mellé a hímet,képes leugrani a tojásokról, és kergeti a hímet. Csak akkor ül a hím a tojásokon, ha a tojó nincs bent.Ez máshol is így van?
Egyébként egyedül vannak egy 120x98x85 cm röpdében.
Ami még aggaszt,hogy a zöldet semmilyen formában nem eszik meg....se uborka, se répa, semmi.Csak a magok és a Witte Molen lágy kaja.
Köszi előre is a válaszokat....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO