Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 szept. 30, 21:33 
Kedves Tamás!

Nem késtél le semmiről. :) Kérlek a jövő héten beszéljünk, most minden időmet a hétvégi kiállításunk szervezése foglalja le.
Légyszíves addig is a belépési nyilatkozatot töltsd le a formanyomtatványok oldalról és kitöltve küld el az idre @ idre . hu címre.

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 30, 17:51 
Kedves Küzmös Csaba!
Szeretnék belépni az IDRE-be. Mit kell tennem? 2016-os gyűrűket is szeretnék gouldokra. Remélem, nem késtem el.
Üdv: Kőhidi Tamás
2030 Érd Trencséni utca. 35.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 28, 15:43 
No, írtam is Csabának, hogy belépnék. (Itt mindenki Csaba :roll: , ahogy a Legényanyában mindenki Béla.)
Az áttelepítésről majd az időjárás függvényében döntök. Egyelőre jól beválik az infra, bent 26 fok van, kint már csak 19. Nőnek, mint a gomba.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 szept. 28, 8:48 
A 20C-tól azért nem kell annyira aggódni. Ha fokozatosan hűl le a levegő, akkor még ennél kissé alacsonyabb hőmérséklet sem okoz igazán gondot. Ha gyűrűt szeretnél, akkor érdemes egyesülethez csatlakozni. Az egyesület választás az természetesen egyéni ízlés dolga. Én IDRE tag vagyok és itt azért találhatsz aktivitást, de természetesen mindenkinek megvannak az egyéni szempontjai, amikor egyesületet választ. Az IDRE-nél mostanában kell leadni a jövő évi gyűrű rendelést, ezt követően az Egyesület intézi ennek a beszerzését. Más egyesületeknél ez nem tudom hogyan megy, de természetesen egyénileg is lehet intézni a gyűrű beszerzést, csak meg kell, hogy ehhez legyen az egyesülettől kapott tenyésztői számod. Én még nem próbáltam kirepülés után költöztetni őket, de nem hiszem, hogy gond lenne.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 szept. 27, 12:17 
Szia Csaba!
Igazad van, de nem gondoltam, hogy már ebben az évben kinéz szaporulat. Sztem nagy szerencsém volt. Három fióka van a második nekifutásra 6 tojásból. Már tollasodnak és tele van a begyük mindig. A tojó egyelőre bent tölti velük az éjszakát. Infrázom az odút és környékét, mert hajnalban már csak 20 fok van a helyiségben, és ott nem lehet fűteni. Nem volt szívem kidobni a tojásokat, így alakult. Ilyenkor lenne jó a sirályka, amikor letojnak a kirepült fiókák etetése közben. Ha kirepülnek, ugye, át lehet őket már telepíteni a szülőkkel együtt.
Az ideiekre már nem kerül zárt gyűrű, de 2016-ost majd rendelek. Mikor kell és honnan? Gondolom, érdemes lenne valamelyik egyesületbe belépni, és azon keresztül megrendelni. Melyiket ajánlod? Néztem a neten, de a nyíregyházin kívül nem nagyon találtam aktivitást. Csomó megszűnt :cry:
Sárga fejűekért majd az ősz szünetben mennék - október utolsó hete -, ha tudsz adni párnak valókat. A kocsiban nincs fűtés, de majd csinálok cipős dobozból jégaksival fűthető szállítóalkalmatosságot.
A zebrák is tolják az ipart, bár most csak kettő lett. Már megvan az új gazdájuk is.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 23, 20:59 
Én nem gondolom, hogy bárki is távol lenne a zárt gyűrűk világától. Az lenne az ideális, ha minden egyes kikelő madár lábára zárt gyűrű kerülne. Szóval a helyedben nem riadnék vissza ettől.
De addig is, lehet kapni hasított gyűrűket. Azt bármikor fel tudod tenni.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 23, 17:51 
Közben költenek a zebrák is, és kellene valami gyűrű, mert nő az állomány. Nemsokára elvesztem a fonalat a madarak beazonosításában. A zárt gyűrűk világától azért még messze vagyok, de a kirepülő madarakat meg kellene már jelölni. Mit javasoltok?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 23, 15:22 
Gratulálok!
Örülök, hogy sikerült a költés. Lesznek majd nagyobb egyedszámú feszekaljak, ha belejönnek.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 22, 10:04 
Kirepült a fióka, és etetik a szülők ebben a helyzetben is. Ezennel a költést sikeresnek nyilvánítom. Kösz Csaba a tojót, amit adtál. Szép és egészséges a kicsi, csak nagyon ijedős egyelőre. Most épp visszament az odúba.
Ha ősszel visszaköltöztetem az állományt a suliba, majd lenne szándékom venni egy sárga fejű párt is. Jobban vonzanak a természetes színek, mint a kitenyésztettek. De ez még ráér. Beszereztem újabb két nagyszerű és megfelelő méretű tenyészkalitot.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 11, 22:18 
Azt még nem írtam, hogy nálam a tyúkhúr kivételével a többi zöldet, ha csak betettem nekik, akkor csak egyszer-egyszer megcsípték. Csak akkor ették normálisan, ha összevágtam nekik.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 10, 19:36 
Nekem is csak a zebrákkal való összehasonlítás után tűnt fel.
Nagyon értelmesek ezek a madarak. Már megtanulták az új helyükön, hogy ne akarjanak megszökni a kinyitott ajtón a kezem mellett. Először két naponta hajkurásztam valamelyiket.
Azt hiszem, itt olvastam, hogy valaki úgy tanítja a gouldjait valami kaja elfogadására, hogy ő maga eszik belőle. Nem kis „logikai” általánosítás a madár részéről beazonosítani, hogy az evés az embernél is evés. Méretben, végtagokban, hangadásban, szájszerkezetben nem aprók a különbségek.
Ilyen okos madaram csak a gyerekkoromban fölnevelt verebem volt. Az még a nevére is hallgatott. Mindenkit fölismert, és tudta, kinek a tányérja széléről ebédelhet nyugodtan. A vállamról kirepült a fákra, és ha hívtam, visszajött. Nem ment el még a verébcsapattal sem. Kis tojó házi veréb volt.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 10, 17:10 
Igazából ezen én nem is gondolkodtam olyan természetesnek tűnt, hogy nem koszolják be a vizüket.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 10, 16:39 
Kösz, ezek szerint jól láttam. Ilyenről más madarak esetében természetesen hallottam, olvastam, láttam.
No de a víz tisztán tartása...az számomra rejtélyesebb.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 10, 14:45 
Amíg kicsik a fiókák, addig a szülők szépen kihordják a kis "csomagokat". Bemennek etetni, aztán kijönnek egy csomag ürülékkel. Később azért ezt abbahagyják. De a kicsikben benne van az ösztön, hogy a fészek közepétől minél távolabb ürítsenek. Eleinte a fészek sarkába nyomják fel a feneküket ürítésnél. Később attól függ, hogy milyen az odú. Félig nyílt odúban kitartják a feneküket a nyíláson és kipottyantanak a fészekből. Egy L alakú odúban ez természetesen nem megy nekik, így marad a sarokba ürítés.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 10, 13:53 
Figyelgetem a gouldok odúját, és benne a kicsit. Az tűnt fel, hogy milyen tiszta az odú. Ez eddig teljesen elkerülte a figyelmemet, és nem is emlékszem, hogy olvastam volna erről. A kis fióka mellett mindig csak 1-3 friss pottyantás van és az is 5-6 cm-re tőle. Aztán eltűnik. Ezek szerint kihordják a fészekből.
Érdekes még, hogy a vizes edényük is feltűnően tiszta marad. Amíg a zebrák 2 óra alatt összepiszkítják a vizet, és egy költés után az odúban még a plafon is tele van guánóval – ez szép akrobata mutatványnak is -, addig a gouldokéban egy db. rotty sincs még másnapra sem. Ugyanolyan edényük van, és természetesen egyik sem áll ülőfa alatt. Még sincs a gouldok vizében egyetlen potyadék sem, míg a zebrák állandóan telemocskolják. Pedig a vizes edény tisztán tarását nem is olyan egyszerű megoldani, hiszen a kloákával rendelkező állatok nem tudják visszatartani az ürüléküket. Ezek szerint kialakulhatott egy olyan ösztön, hogy a vízforrásnak nem állok háttal?
Azt tudom, hogy a zebrák sokkal szárazabb helyeken is költenek, így érthető, hogy az ürülékük nedvességtartalmával is gazdálkodnak a páratartalom fenntartása miatt, de hogy a gouldok ilyen tisztántartják magukat, arról nem is olvastam.
Lehet, hogy ez csak nekem újdonság?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 7, 19:53 
A gouldok első vedlésének időtartama nagyon változatos. Általában 3-9 hónapos kor közt vedlenek ki. Tehát az, hogy 5 hónaposan még nem fejezte be a vedlést, még nem jelent semmit. De vannak olyan egyedek is, amiknek beragad a vedlés. Bármi, ami megterheli a madarat vedlés beragadást okozhat. Ilyen lehet, a hőmérséklet, páratartalom változása, vagy a természetben a táplálék kis mennyisége, de ilyen lehet egy vírus fertőzés is, ami más látható tünetet nem okoz.
A beragadt vedlést később befejezhetik, vagy előfordul olyan is, hogy a következő évben a vedlésnél tűnnek el a fióka tollak.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 7, 10:50 
A száraz magot etetőből eszik újabban. Igaz sokszor rá kell nézni, hogy pereg-e normálisan nekik, de így nem tudják összepiszkítani, mint eddig.
Ma tettem a lágyeleségbe sárgarépát is, megették.
Más: a kis fekete fejű fióka már 5 hónapos, de még most is vannak a fekete arcán szürke beütések. Ez megszokott? Remélem, nem marad foltos az arca.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 7, 7:19 
Az bőven elég nekik, ha módjával eszegetik.
A csíráztatott magot rakd rá a száraz magra, ne külön add nekik.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 6, 23:27 
Igen 1-3 mm, de főképp 1. Itt olvastam, hogy ennyire kell csíráztatni.
Tyúkhúr majd ősszel lesz. Van félig érett fűmag, kövér porcsin, laboda félék, útifű levél és zöld mag, pitypang levél, fehér here levél. Eszegetik azért, de csak módjával.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 6, 17:55 
Mennyire csíráztatod ki a magot? Nem kell nagyon. 24-36 óra csíráztatás bőven elég. Utána lehet tárolni a jól megmosott csíráztatott magokat a hűtőben. A csíra ilyenkor csak kb 1mm (félreértés elkerülése végett ez valóban mm és nem cm) hosszú. Ilyenkor a legértékesebb a mag tápanyagtartalma. Ha csak ennyire csíráztatod ki a magot, akkor kizárt, hogy nem eszik meg. Hosszabb, 5-10mm-es csírához már valóban nem nagyon nyúlnak a gouldok, ha nem szokták meg.
A zöldből a tyúkhúrt kedvelik legjobban.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 15:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO