Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 20:01 
Az ideális az, ha kirepülés után három hétig a szülőkkel van, de kettő a minimum.
Én nem szoktam 3 hét előtt elválasztani, de azt látom, hogy a 3. héten már nagyon szépen esznek egyedül és a szülőktől már minimálisat kapnak. Hány fok van most náluk?
Ha mód van rá, akkor jobb lenne nem költöztetni őket a 2. hét végéig, de szerintem a hím a költöztetés ellenére is fogja etetni a kicsit, különben a kicsi úgyse hagyja békén.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 18:13 
Szia!
Köszönöm :D
Nagyon szép már:D De az odú lekerült 4 tojással :( Másik kalitkába kellene raknom őket, melegebb helyre :( Ettől még etetni fogják a kicsit vagy otthagyják? Már eszeget, de nem hiszem, hogy ez elég lenne neki....:(


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 19, 18:33 
Valószínűleg valami komoly rendellenessége volt a kicsinek. Ha ilyen szépen fejlődik az újabb kicsi, akor valószínűleg az már rendben lesz.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 okt. 19, 18:09 
Szia!
Szegény kis gould 6-7 hetes korában elpusztult :( A fészekben találtam meg.. :cry: De nagy örömömre tegnap kibújt a fészekből egy fióka :D Neki semmi rendellenességet nem látok, most akkora, mint a másik mikor elpusztult :| A másikhoz képest jóval korábban is jött ki, holnap lesz 3 hetes :D Nagyon örülök neki, remélem ő szerencsésebb lesz :D


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 17:06 
Attól biztos nem. Vagy ki sem fejlődtek az ujjai, vagy valamibe beakadtak az ujjai és ettől elhaltak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 15:29 
Szia!
A kicsi napról napra erősebb :D Ma megtanult fürdeni is :DD Az nem lehet, hogy azért "nyomorodott" el a lába, mert egyedül volt a fészekben? Nagyon kedves, mikor nézem, akkor kerül fordul odajön és megsimizem egy kicsit :D Magokat is egyre inkább csipegeti :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 31, 13:25 
Köszönöm! Akkor nem szedem rögtön szét őket :) Evett egy kis magot, de lehet, hogy csak próbált :D A farka fele már látszódik egy kis kék :) De sokat alszik és megint nem hallottam őket etetni :(


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 31, 11:27 
Ha genetikai gond van, azt az esetleges ismétlődésből láthatod.
Így egy párosításból nem lehet tudni, hogy melyik szülővel van gond, de az is lehet, hogy pont azért jön elő a probléma, mert mindkét szülőtől hibás gént örökölnek a fiókák. Ez leggyakrabban beltenyésztésnél fordul elő. Ilyenkor segíthet az, ha mindkét madár kap biztosan idegen vérvonalú párt. Ez nagymértékben lecsökkenti az esélyét annak, hogy ugyanazt a hibás gént kapja a fióka mindkét szülőtől és így kiküszöbölheti a problémát.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 31, 11:06 
A tollal szerencsére nincs baj, amikor tollászkodik, akkor szoktam figyelni :) Most megetették (azt hiszem, nem mentem oda, hogy ne zavarjak). Remélem nem lesz semmi gond. Ha el is pusztulna, akkor remélem nem azért, mert a szülök genetikailag hibásak :( Ha mégis ez lenne, akkor ilyen esetben mi a teendő? Honnan tudjam, hogy melyik madárban van a hiba? Köszönöm


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 31, 10:55 
Ha ennyi idősen nem repül, akkor nem vagyok teljesen biztos, hogy megmarad. Fióka pusztulás, főleg az első fészekaljnál nagyon rossz érzés, de ez is hozzátartozik ehhez a hobbihoz. Sokszor a szülők jobban tudják, hogy meddig érdemes etetni a fiókát, mint mi. Főleg, ha a lábával gond van, akkor lehet, hogy nem ez az egyetlen baja. Ettől függetlenül ekkora korban már a fiókák szépen kitollasodtak, úgyhogy nem igazán lehet látni, hogy van-e ennivaló a begyükben vagy nincs. Valószínűleg pár napon belül kiderül, hogy mi lesz a kicsi sorsa.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 31, 10:05 
Köszönöm :) Ma még nem hallottam etetni őket, a kicsi begyében sem látok sok mindent :( Ilyen korban ez normális? Elég aluszékony, de mikor kialussza magát, akkor csipog, ugrál föl-le :)


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 31, 9:55 
A kirepülés után 3 héttel szoktam elválasztani a kicsiket. Már a kirepülés után két héttel elég önállók, de a harmadik hét elején még a hím szokta etetgetni őket.
Ha nem szeretnél újabb költést, akkor vedd el az odút a madaraidtól. A gould fiókáknak nem szükséges az odú miután kirepültek. Van, hogy visszajárnak, de van, hogy egyáltalán nem. De semmi gondjuk nem lesz attól, hogy elveszed az odút.
A másik, amit emellett tenni tudsz, hogy egy héttel a kirepülés után már csak reggel adsz lágyeleséget és inkább csírából adsz többet, hogy ne pörgesd annyira a szülőket. Persze sok múlik a madarak vérmérsékletén.
Előfordulhat, hogy a tojó odú nélkül is letojik etetőbe, akkor vedd el a tojást. Elválasztás után a fiókáknak továbbra is adjál minden jót, de a szülőknek csak száraz magot. Ez le fogja őket állítani.
Négy hetes korára már illene repülnie a kicsinek, úgyhogy valószínűleg vissza van maradva kissé a fejlődésben.
A fiókáid nemét teljes biztonsággal csak a kivedléskor tudod megállapítani. Ennek az ideje elég változó lehet, függ a madártól, a diétától és nagy mértékben az időtől. Minél melegebb van és minél párásabb a levegő, annál hamarabb zajlik le a vedlés. Általában 3 és 9 hónapos kor közt fejeződik be. Rendszeres fürdetés is segít nekik. Ausztrál tenyésztők be szokták tenni a fiatalokat egy fűtött 35C-os szobába, ott a vedlés villám gyorsan lezajlik, de 20C felett nincs gond a vedléssel, max később fejeződik be.
Vannak azért jelek, amik utalnak a fiókák nemére korábban is. A kis hímek már sokszor egy héttel a kirepülés után "énekelnek". Ilyenkor nagyon halk ajtónyikorgást préselnek ki magukból, ha egyáltalán hallani valamit, de már ilyenkor felveszik a jellegzetes éneklő tartásukat. Ha ilyent látsz, az biztosan hím. Ha nem látsz ilyent, az viszont semmit sem jelent.
Másik jel lehet a has színe. Ha a szülőknek szép élénk sárga a has színe, akkor általában a kis hímeknek is már kirepülés után pár nappal sárgább a hasa. Persze ez a sárga közel sem olyan, mint egy felnőtt hímé, de van a hasukon egy egyértelműen sárgás árnyalat, ami a kis tojóknál nincs. De ezt valószínűleg két fiókánál nem nagyon fogod észrevenni, ehhez látni kell több madarat és nem is 100%-os jel.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 31, 9:14 
Szia!
Köszönöm, ma kint aludt, tegnap végig figyeltem :) Ült a földön mellette a mama és amint elrepült a többi madár körbeállta és csodálkozva nézték :lol: A kis rácsos aludt is vele, nagyon aranyosak voltak :) De mivel nem tud igazán repülni, inkább kivettem a törpefürjet, mert elég vérmes állatkák :( Nagyon jól elvan, bárt tegnap nagyon melege volt :( Most ő a leghangosabb, eddig csak a kajánál hallottam a hangját :) A szülők újabb költésre készülnek, de nem igazán örülök neki, mert ha már nem lesz ilyen jó idő (ami 5 hétig egyfolytában tuti nem ) akkor majd be kell szállásolni őket. Mikor lesz teljesen önálló a pici? Amúgy nagyon aranyos, mikor odamegyek, inkább odajön, minthogy elrepülne :) Ma reggelre már a lába sem csúszkált annyira remélem egy idő után észre sem veszi. :D Már tollászkodik sokat, ma4 hetes :D És kb. mikorra fog látszani a neme? Köszönöm :)


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 30, 20:49 
Gouldoknál még nem találkoztam ujj nélküli fiókával. Én inkább sérülésre tippelnék. Azonban majd figyelni kell, hogy következő fészekaljaknál látsz-e ilyent, mert, ha igen, akkor lehet, hogy valami genetikai gond van, ebben az esetben a párt szét kell majd szedni. Reméljük azonban, hogy egy egyszeri sérülésről van szó.
A párnak adjál fürtöst, mert azt kezdik majd el először csipegetni a fiókák. Csíráztatott mag és lágyeleség továbbra is menjen. Én ilyenkor még szoktam nekik adni külön edényben fénymagot, mert eleinte a fiókák a fürtös mellett szinte csak ezt eszik, a többi maghoz hozzá sem nyúlnak. Később aztán rászoknak a többi magra is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 30, 19:48 
Sziasztok! Az egyiket 3 hetes korában kilökték, a másik ma kirepült :DDDD Gyönyörű :)) Viszont a fél lábán nincs lábujj :cry: Nem hiszem, hogy sérülés lenne, annyira nem zavarja, igaz egy kicsit nehezen kapaszkodik :( De legalább ennél nagyobb baja nincs :D Köszönöm a segítséget


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 17, 21:35 
Szia!
Köszönöm, nem is merem, most láttam őket először :D Most már van úgy, hogy egyik szülő sem ül rajta, de általában van bent valaki, vagy mindketten :D Már rendesen kopácsolnak a szülők a rácson, ha kell a tojás :))))


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 21:21
Hozzászólások: 77
Valódi név: Mátyus Katalin
   
Hozzászólás 2012 aug. 17, 19:59 
Gratulálok a picikhez! Szerintem már nem lesz gond. A Guldok nem hagyják ott a piciket,még 7-10 nap és kirepűlnek. Arra vigyázz, hogy most már ne nézegesd ,mert a kicsik ha tollasak és megijednek kirepülnek ,de nem kell siettetni . :)


Kata


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 17, 18:49 
Szia!
Ma 2 hetesek :D Először láttam őket, ketten vannak :))) Olyan hangjuk van :)))) Nagyon örülök nekik, remélem, ezután sem lesz gond :))) Mindenesetre nagyon kellemesen csalódtam a szülőkben :)) Köszönöm a sok segítséget :)))


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 5, 18:29 
Szia!
Nagyon köszönöm a segítséget :DD


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 4, 23:34 
A meleg miatt ne aggódjál. Eredeti hazájukban ez természetes számukra.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 136 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO