Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 nov. 3, 12:33 
Segítségeteket kérném,nincs-e valakinek zöld jelölö gyürüje gouldokra! Négy db kellene,mert amíg a kórházban voltam a saját számozott zárt gyűrűimet "eltüntette " a család! Pedig ez az első fészekaljam.... :cry:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 28, 0:03 
Én valami vírusos fertőzésre gondolnék. Többféle vírus is van, amiket a madarak alapból tűrhetően kordában tudnak tartani. A probléma olyankor jön, amikor valami miatt meggyengül az immunrendszerük. Ilyen a stressz és természetesen a szaporodási időszak. Inkább a tojókra jellemző, hogy vírusos fertőzés miatt a szaporodási időszak vége felé lefordulnak, de a hím szervezetét is igénybe veszi a költés és a nevelés.
A boncolás segítené, hogy megtudd mivel állsz szemben.
Az, hogy a hímen nem látszott semmi, az nem jelent semmit. Fantasztikusan tudják leplezni a betegséget, és általában már csak akkor lehet észrevenni, ha már túl nagy a baj. Ez egy kotló madárnál még inkább így van, mivel teljesen normális, hogy órákig nem látjuk a madarat, azaz nem tudjuk, hogy azért nem jön elő, mert beteg és már alig mozog, vagy teljesen egészséges és szorgalmasan költ.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 27, 23:16
Hozzászólások: 26
   
Hozzászólás 2013 dec. 27, 17:32 
Három éve tartok Gould-kat.Kellemesen csalódtam bennük.De most újra megjelent egy probléma. A hím elpusztúlt a tojáson.Ez a jelenség már volt tavaly is.Amikor kettő fiú pusztúlt el egy tojónál,egymás után.Kérném a segítséget, hogy ez mitől lehet.A fiun nem látszanak betegség jelei. A válaszokat:köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2013 márc. 21, 19:11 
Karmilla írta:
Sziasztok!
Kezdő madaras vagyok szeptemberben kaptam ezt a szépséget, ő életem első madara és azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire normális...

Szia! Vettél mellé esetleg másikat hogy párja legyen?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 22, 17:31
Hozzászólások: 36
   
Hozzászólás 2013 márc. 19, 10:03 
Fekete Csaba írta:
Ez nagyon változó. Függ magától a madártól is, de igen nagymértékben függ a környezettől. Másfél hónapos vedlés simán normális náluk. 20C fok alatt vagy száraz levegő mellett ez nagymértékben elhúzódhat. A környezeti körülmények hirtelen megváltozása vagy betegség hatására félbe is maradhat. Ilyenkor gyógyulást követően, vagy a körülmények optimalizálódása után jöhet egy részleges vedlés. A fiatalok első vedlése különösen elhúzódó lehet esetenként.
Mike Fiedler könyvében például az olvasható, hogy Ők a vedlő fiatalokat 35C-fokra teszik, és így pár hét alatt befejeződik a vedlés.
Szóval nehéz megmondani, hogy mennyi időbe telik egy normális vedlés, mert ez sok tényezőtől függ.

Én is ezt tapasztalom a madaraimnál,biztosan tart már vagy 1-1.5 hónapja.
Bent vannak a lakásban a madarak,de sajnos 21-22 foknál nincsen melegebb.
Próbálok nekik adni majd lágy kaját is,meg párásítok neki ezerrel.
Kajájuk mellet adok nekik még szépiát+faszenet+tojáshéjat.
Remélem minél hamarabb befejeződik a vedlés mert rengeteg toll van a kalitka körül,ráadásul így nem is a legszebbek.
Köszönöm a gyors válaszaidat és a segítőkészségedet.
knorbert


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 19, 0:37 
Ez nagyon változó. Függ magától a madártól is, de igen nagymértékben függ a környezettől. Másfél hónapos vedlés simán normális náluk. 20C fok alatt vagy száraz levegő mellett ez nagymértékben elhúzódhat. A környezeti körülmények hirtelen megváltozása vagy betegség hatására félbe is maradhat. Ilyenkor gyógyulást követően, vagy a körülmények optimalizálódása után jöhet egy részleges vedlés. A fiatalok első vedlése különösen elhúzódó lehet esetenként.
Mike Fiedler könyvében például az olvasható, hogy Ők a vedlő fiatalokat 35C-fokra teszik, és így pár hét alatt befejeződik a vedlés.
Szóval nehéz megmondani, hogy mennyi időbe telik egy normális vedlés, mert ez sok tényezőtől függ.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 22, 17:31
Hozzászólások: 36
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 17:02 
Fekete Csaba írta:
Hát pedig a madaraid vedlenek. Amit tenni tudsz, az az, hogy segíted a vedlésüket: lágyeleség, methionint tartalmazó vitamin, csíráztatott mag és jódtartalmú készítmény adásával.
A fehérmellű hímed viszont eléggé gubbaszt, úgy tűnik, hogy nem igazán érzi jól magát. Az egyik ok lehet, hogy ez a kalitka egy párnak is iszonyúan kicsi, nem hogy kettőnek.
Vedlésnél még fontos a hőmérséklet és a páratartalom. Hidegben és száraz levegő mellett a vedlés elhúzódik vagy félbe is maradhat.

Köszönöm a válaszodat!
Lenne még egy kérdésem mennyi ideig tart ez a vedlés?
Illetve mennyi időre hoznak a madarak új tollazatot?
knorbert


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 9:03 
Hát pedig a madaraid vedlenek. Amit tenni tudsz, az az, hogy segíted a vedlésüket: lágyeleség, methionint tartalmazó vitamin, csíráztatott mag és jódtartalmú készítmény adásával.
A fehérmellű hímed viszont eléggé gubbaszt, úgy tűnik, hogy nem igazán érzi jól magát. Az egyik ok lehet, hogy ez a kalitka egy párnak is iszonyúan kicsi, nem hogy kettőnek.
Vedlésnél még fontos a hőmérséklet és a páratartalom. Hidegben és száraz levegő mellett a vedlés elhúzódik vagy félbe is maradhat.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 22, 17:31
Hozzászólások: 36
   
Hozzászólás 2013 márc. 17, 21:06 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni gouldjaimal kapcsolatban.
Hull a madaraknak a tolla,de szerintem ez már nem vedlés.
Szerintetek mi lehet a probléma,mit csináljak?
knorbert
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 20, 15:59
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budakeszi
   
Hozzászólás 2013 jan. 22, 16:41 
Köszönöm az eddigi segítségeket, lecseréltem a magkeverékét, és most kapott egy nagyobb kalitkát úgytűnik ez a helyváltozás (2x akkor kalitkát kapott mint amiben volt) jót tett neki sokat röpköd, énekelget és csipog boldogabbnak tűnik :)
A szárnytépkedésre állatorvos (Dr. Sátorhelyi Tamás) Ajánlott Septosyl antibakteriális szemkenőcsött ez nyugtatta a bőrét és kevésbé tépked.

Ha minden jólmegy még ebben a hónapban kapunk mellé kiscsajt csak úgy halottam nem mindegy hogy milyen színűt rakunk mellé..


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 30, 15:25 
Végül találtam egy cikket, ami vizsgálta madarak pajzsmirigyhormon szintjét: General and Comparative Endocrinology 103, 60–70 (1996).
A madarak hosszú nappalos körülmények közé helyezése közel egy időben megemeli a tojók pajzsmirigyhormon szintjét, GNRH szintjét és az ováriumuk tömegét. Tehát a reproduktív fázisba lépéskor emelkedik és semmiképpen sem csökken a pajzsmirigyhormon szint. A madarak vedlése akkor következett be, amikor a vér pajzsmirigyhormon szintje elérte a legalacsonyabb szintet.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 30, 15:08 
Lajos!
Én nem vagyok biztos abban, hogy a szaporodási időszakban lecsökken a madarak pajzsmirigyhormon szintje. Nem találtam egyetlen irodalmi adatot sem, hogy hogyan változik a madarak pajzsmirigyhormon szintje a különböző időszakokban, azonban minden cikk egyetért abban, hogy a pajzsmirigyhormonok serkentik a madarak heréjének növekedését, az agyban a GNRH szintet és pajzsmirigyhormon adagolással rövid nappalos körülmények közt tartott (szexuálisan inaktív) madaraknak adott pajzsmirigyhormon a madarak reproduktív rendszerét ugyanolyan állapotba tudja hozni, mintha a madarak hosszú nappalos körülmények közt lennének tartva, azaz szexuálisan aktívak lesznek.
Érdekes módon nem csak a reproduktív rendszer aktiválásához szükséges a pajzsmirigyhormon, hanem a vedlés beindításához is. Azonban az olvasott irodalomból számomra nem derül ki, hogy vedléskor valóban növekszik a vér pajzsmirigyhormon szintje vagy esetleg csak a bőrben fokozódik a pajzsmirigyhormon aktiváció.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 dec. 30, 13:24 
Karmilla írta:
Úgy tűnik az hogy naponta locsolom segített, már kevésbé tépkedi a szárnyait. Kicsit vidámabnak is tűnik de még mindig nem énekel... :( Csak néha csipog.


Egy néhány gondolat a nem éneklés indokaira :

Nem valószínű, hogy a vedlési időszakban énekelni fog a madarad, mivel az éneklés a szaporodásbiológiai aktív időszak jellemzője.
A vedlés a szaporodásra inaktív időszak, a herék "sorvadt" állapotban vannak, így nincs kedvűk énekelni, viszont a vedlés befejezésével újra megjön a hangjuk. ( persze a Gouldoknál halk és lágy hangzású)

Énekelni majd a pajzsmirígyhormonok szintjének csökkenésére, illetve a here szekszuálszteroidjainak az emelkedése után fog, amit a külső környezeti hatások is serkentenek.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 30, 10:42 
Habár láttam gouldokat vedlés közben is énekelni, ez az időszak általában nem az éneklésről szól a madarak számára.
A vedlés egy nagyon energiaigényes folyamat, ami rendesen leterhelheti a madarak szervezetét, így általában a madarak nem vagy keveset énekelnek ilyenkor. Várd ki türelmesen a vedlés végét és akkor majd újra elkezd énekelni. Mondjuk gouldtól ne várjál hangos éneklést. Sokszor az énekléshez kapcsolódó testtartás feltűnőbb, mint maga az ének.
Vettél gouldnak való keveréket a madaradnak?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 20, 15:59
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budakeszi
   
Hozzászólás 2012 dec. 29, 20:40 
Úgy tűnik az hogy naponta locsolom segített, már kevésbé tépkedi a szárnyait. Kicsit vidámabnak is tűnik de még mindig nem énekel... :( Csak néha csipog.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 21, 18:40 
Sajnos nem írják a százalékos összetételt, így nehéz kitalálni. Miből mennyi van benne, de szerintem ez a keverék nem igazán gouldoknak való. Szerintem vegyél egzotikus díszpintyeknek vagy ausztrál díszpintyeknek való keveréket. Ha bemész André boltjába, biztosan segít neked. De máshol is kaphatsz ilyen keverékeket. Én prestige keverékeket használok, de más márkájú termék is tökéletesen megfelel.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 20, 15:59
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budakeszi
   
Hozzászólás 2012 dec. 21, 15:22 
Megtaláltam http://www.raggiodisole.biz/joomla/orni ... ix_en.html pontosan ezt kapja.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 23:48 
Hello
Ha a "major mixnek" ismernénk a gyártóját akkor könnyen ki lehetne deríteni,hogy exotáknak való-e.
Az olaszok csinálnak ilyen nevűt de major tengeliceknek.

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 23:43 
Azt azért nézd meg, hogy fénymag van-e a keverékben. Ha nem ismered keressél rá a neten. Elég könnyű felismerni. A gouldok keverékben jó ha van ebből 30-40%.
A leírásod alapján nekem elég furcsa ez a keverék.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 20, 15:59
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budakeszi
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 23:03 
Feki: Azért kap ásványvizet mert mostanában nállunk nagyon durván klórós a víz, meg nagyon vízköves ha 2 napig áll a víz az itatóban már ülepszik le az aljára a sárgás por...
Fürtös kölest azt kap nagyon imádja. :D
Ánizsos homokon van tartva az nem jobb mint a sóder? (és van külön kis tálkába neki még homok ahonnan időnként szokott enni is belölle)
Normál magkeverékébe is van mák nem tudom mennyire tud belölle enni de szerintem azt is eszi.
Fekete Csaba:
Szépia van bent rendszeresen látom hogy tördeli.
Ebben a mayor mixben van fenyőmag, köles, vörösköles, mák, és még úgy 5-6 magféle amit nem ismerek fel de nagyon szereti, elleben ezt a gyümölcsöset nem és ezzel így tudom nevelni hogy neválogasson és megeszik minden magot a normál kajából :)
Van pici kézi permetezőm ami finoman tudja ráfujni a vizet nem tetszik neki de aki nem fürdik így jár akkor.
trubipityu: köszi ezt kipróbálom!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO