Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 22:12 
Vízbe csak akkor érdemes adni kálciumot, ha aktuálisan kálcium hiánya van a madárnak vagy nem hajlandó megenni semmiféle kálcium forrást. Ha a vízbe kapja a madár a kálciumot, akkor nem tudja szabályozni a kálcium felvételét. Annyi kálciumot kénytelen fogyasztani, amennyi a szomjának oltásához szükséges vízben van. Ez alkalmas arra, hogy gyorsan pótoljuk a kálcium hiányt, de nem ideális a folyamatos kálcium utánpótlásra. Melegebb időben, vagy valamitől hígabb széklet miatt a madár folyadékfelvétele megnőhet, aminek a hatása túlzott kálcium bevitel lesz, ami káros.
Szóval a legjobb, ha hosszú távon kap szépiát vagy grittet vagy tojáshéjat, de legjobb, ha mindet és figyelni kell, hogy eszi-e ezeket néha. Ha fogyasztja, akkor az az ideális, ha nem, akkor lehet adni időnként vízbe kálciumot.
Sajnos sokszor előfordul, hogy kalciumot tartalmazó vitaminokat és oldott állapotú kálciumot együtt adnak és már is megvan a probléma, csak általában nem ismerik fel, hogy ez a kálcium túladagolás miatt van.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 21:15 
Sziasztok.Azt még hozzátenném a Csaba válaszához,szerintem az ásványviz helyett inkább állott csapvizet adj neki.Jo ha kap vitamint,az amino savak nagyon fontossak ilyenkor.Ezek általában több vitamit tartalmaznak pl.én promotor43-at adom nekik.Figyelj oda minden nap frissen add.Az A-vitamintol nagyon büdös lessz.Szerintem ha a vizbe teszel calciumot az még hasznosabb lessz.Halvány sárga legyen az ivoviz szine.Max.1 hétig add neki.Biztosits nyugalmat számára,ne törje feleslegesen magát a kalitban.Ha egyedül van,minnél elöbb vegyél egy párt neki.A gyümölcsös eleség helyett inkább fürtös kölest vegyél,az elöbbire rá sem fog nézni.A kalit aljába szorj apro sodert v.szürke homokot.Csaba irta a tojás héjat,plussz adj neki aprora tört faszenet.A madarad rendbe fog jönni,ne aggodj.A lágy kajához adj kevés szemes mákot,reszelt sárgarépát.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 17, 14:01
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: somoskőújfalu
Valódi név: trubiánszki istván
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 21:12 
Hello! Ha állatkereskedésben vetted és estleg nem eszi meg az orluxot. Próbáld meg a reszelt főtt tojást reszelt háztartásikekszel. sokan ezzel az egyszerű lágyeleséggel etenek. Én is.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 18:21 
Azt sajnos nem tudom milyen keverék a mayor mix.
Gyümölcsös keverék nem kell a gouldoknak.
Kell nekik magkeverék, ami főleg fénymagra, fehér és vörös kölesre épül és mellette vannak azért apróbb magok.
Én a prestige ausztrál pintykeverékét adom a gouldoknak, de más hasonló keverék is jó. Egy madárnak nem érdemes otthon kevergetni a magot, úgyhogy jobban jársz, ha előre kevertet veszel.
Gyári lágyeleségből rengeteg féle jó van. Én az Orlux bianco eleséget használom, ezt keverem össze tojásfehérjével és egy kis mézzel.
Valami mészforrás legyen a madarad előtt (szépia vagy gritt vagy kifőzött és szárított tojáshéj, vagy ez mind).
25 C is és az 50 páratartalom is teljesen. Emellett nem kell plussz párásító, de a fürdés fontos lenne.
Ha csak ritkán fürdik, akkor marad a naponta spriccolás.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 20, 15:59
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budakeszi
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 17:48 
Nem tenyésztőtől került hozzám, de kaptam hozzá az eleségéből "mayor mix". (emellett kap még Prestige magokat ilyen egzotikus gyümölcsös azt hiszem, a zacskóján volt gould amadina és ugy gondoltam jó lesz neki de ritkán eszi..)
Lágy eleséget nem tudom kapott-e elötte én még boltokban nem láttam neki valót.. :oops: Tudsz ajánlani valamit? (és hogy budapeston hol tudom beszerezni)
Szerencsére meleg helyne van tartósan 25 fokon van. Pára tartalom 50% körül szokott lenne de akkor teszek neki párologtatót a kalitka mellé. Fürdetője van, de hetente egyszer használja, pedig szénsavmentes ásványvizet kap fürdeni és inni is...
Akkor ma beszerzem a vedlést segítőt és remélem hamar túl leszünk rajta.
Köszönöm gyors választ akkor nem rohanok holnap orvoshoz vele :)


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 17:34 
Az, hogy egy gouldnak tollváltáskor erősen hullik a tolla, az normális, sőt jobb, mint a lassú tollváltás.
Az viszont nem normális, hogy vérzik. Ez azt jelenti, hogy csipkedi a toll tokokat. Szerencsére eddig nem volt ilyen madaram, úgyhogy sajnos nem tudom a megoldást.
A vedlést mindenképpen segíti, hogy kap magas fehérje tartalmú táplálékot, ezt általában házi vagy gyári lágyeleség formájában szoktuk adni. Nálad kapott lágyeleséget? Esetleg tudod, hogy a tenyésztőnél milyent evett? A felnőtt gouldok nehezen szoknak meg új ételt, így ha mód van rá, jó lenne olyant adni neki, amit már ismer.
Emellett a vedlésnél fontos a hőmérséklet és a páratartalom. Alacsony hőmérsékleten és száraz levegő esetén lelassul a vedlés. A hőmérséklet jó lenne, ha 20C felett lenne és minél magasabb páratartalomra lenne szükség. Száraz levegőn a tolltokok nehezen bomlanak ki és ez vezethet ahhoz, hogy elkezdi a madár csipkedni a tokokat. A magas páratartalmat párásítással tudod elérni, de sokat segít, ha a madaradnak adsz fürdővizet. Ha nem akar fürdeni, akkor egy kis kézi virág spriccolóval áztasd el jó alaposan a tollait akár naponta.
Ezek mellett a tollváltáshoz a madaraknak rengeteg fehérjére van szükségük, ezek szintéziséhez pedig nagy mennyiségű kén tartalmú aminósavakra, amilyen például a methionin. Ilyen aminósavak vannak a vedlést segítő vitaminokban. Sokféle ilyen vitamin kapható, ezeket általában ivóvízbe tudod adagolni.
Talán a fenti dolgokkal el tudod érni, hogy a madarad tollai hamar kinőjenek és ne legyen alkalma csipkedni a toll tokokat.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 20, 15:59
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budakeszi
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 16:16 
Sziasztok!
Kezdő madaras vagyok, ő az első madaram és nem tudom nomrális-e ha vérzik neki a tszárna tollváltáskor (egyáltalán ha enynire hullik a tolla normális-e)
Csatolmány:
IMGP1826.k.jpg
IMGP1826.k.jpg [ 187.38 KiB | Megtekintve 10142 alkalommal. ]

Csatolmány:
IMGP1826.2.jpg
IMGP1826.2.jpg [ 158.65 KiB | Megtekintve 10142 alkalommal. ]


Úgy hallottam hogy a dió és a főttojás jót tesz neki de ezeket messziről elkerüli... Mit adhatok még ami segiti a vedlését?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 20, 15:59
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budakeszi
   
Hozzászólás 2012 dec. 20, 16:08 
Sziasztok!
Kezdő madaras vagyok szeptemberben kaptam ezt a szépséget, ő életem első madara és azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire normális...


Csatolmányok:
Magyarázat: A barna foltok az betadin
IMGP1826.k.jpg
IMGP1826.k.jpg [ 187.38 KiB | Megtekintve 10123 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 dec. 3, 17:14 
Szia!
Sajnos hiába próbáltam, nem adja vissza a kép :( De betegeskedésnek a jelét sem mutatja :D Köszönöm a segítséget :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 10, 19:16
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budaörs
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 20:24 
Örülök ha egy kicsit meg tudtalak nyugtatni. :)
Älltaläban a fej vedlik utoljära, ezert irtam,h lehet, hogy
valamelyik mäsik kicsipte neki pl, valami civakodäs kapcsän.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 18:33 
Köszönöm :)
Ő még sehol sem kezdett el színesedni,még a hasán sem de a pöttyök hasonlóak, csak kisebbek :) Remélem tényleg csak ennyi lenne :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 10, 19:16
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budaörs
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 18:28 
Öszzehasonlitani teszek fel kepet, nällam most igy neznek ki.
Ha nällad is hasonloak a fekete pöttyök, tuti semmi baj.

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 18:24 
Köszönöm
Holnap rakok fel egy képet :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 10, 19:16
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budaörs
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 18:05 
Szia
Lätatlanul azt mondanäm,hogy ez semmi rossz, elkezdöthetett a madaradnäl a vedles es szinesedik. Az is lehetseges, hogy valamilyen oknäl fogva, (pl:mäsik madar kitepte)elveszitett nehäny gyerektollat es a helyere a felnötkori toll nö, ebben az esetben fekete.
Ha biztosra szeretnel menni tegyel fel 1 kepet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 17:49 
Sziasztok!
a 9 hetes gouldomnak fekete pöttyök jelentek meg először a csőre fölött, de most már az arcán is...:(
Mi lehet az? SH-Ivermectin-nel csöpögtettem be, ez jó rá? Köszönöm előre is


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 1, 15:07
Hozzászólások: 37
Valódi név: csordás krisztina
   
Hozzászólás 2012 márc. 20, 19:24 
Köszönöm szépen kedves Csaba!

Megpróbálok vele itatni kalciumot, hátha segít.
Sajnos az a baj, hogy egy-egy kákánál is előfordul és annyira sajnálom őket mivel tudnék rajta segíteni, hogy ne szenvedjen. Remélem ez használ majd!
Köszönöm a tanácsot!!!! :roll:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 márc. 20, 9:51 
Kedves Krisztina!
Ennyiből még elég nehéz tippelni, hogy mi a gond, de az én tippem az lenne, hogy kissé lágyhéjú a tojásuk és ezért szenvednek meg a tojásrakással.
Sajnos, előfordul időnként egy-egy tojó, aminek odatehetsz bármiféle szilárd kálciumot, akkor is lágyhéjú lesz a tojása. Nem tudom, hogy nem eszi meg a szilárd formájú kálciumot, vagy valami felszívódási probléma van ilyenkor. Mindenesetre ebben az esetben a legjobb megoldás, hogy amikor összerakod a párt, akkor tojásrakás végéig adsz nekik oldott formátumú kálciumot az ivóvízbe a készítményen található adagolás szerint. Alapból nem szeretek ivóvízbe kálciumot tenni, de ennyi idő alatt nem lesz gondod túladagolással.
Szerintem ez segíteni fog. Ha lesznek fiókák, akkor pedig a kicsik előtt legyen grit is és szépia is, meg lehetőleg minél többféle eleség. A kirepülés után nagyon kíváncsiak és mindent megkóstolnak, így bármire könnyen rászoknak. Ez felnőtt korukban már sajnos nem így van. Akkor már csak küzdelem árán lehet rászoktatni őket új dolgokra.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 1, 15:07
Hozzászólások: 37
Valódi név: csordás krisztina
   
Hozzászólás 2012 márc. 20, 9:04 
Üdvözletem!
Kérem aki tud segítsen Gould amandinával kapcsolatban.
Van egy pár tojóm akik a tojásrakásnál annyira legyengülnek, hogy az ülőrúdra sem tudnak felmenni.
Kapnak különböző ásványi homokok, porok 5féle keveréke;Egzóta mag; tojáshéj;faszén; lágy eleség + gyümölcsös lágy eleség; néha alma. Salátát nem kapnak mert a bolti permetezett, a kertben még nincs.
Itatni szoktam velük tojásrakás elősegítéséhez szükséges vitamint(pl:Juventa Columba, Hemavit).
Aki tud tanácsot adni kérem írjon mit tegyek, hogy ez ne forduljon elő.
Előre is köszönettel.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO