Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 máj. 6, 22:21 
Mivel humán táplálék kiegészítő, nekem is volt szerencsém már közelebbről találkozni a jódaqua-val. Olyan mintha egy egész kórtermet lenyelne az ember :D
Most hirtelen rákeresve nem találtam utalást arra hogy a gouldoknak problémája lenne a vas felhalmozódással. Nem ajánlott viszont ez a termék a lóriknak, tukánoknak, majnáknak és paradicsom madaraknak. Papagájoknál változó hogy mely fajra hogyan hat.

Meglesem majd a Blitzform pontos összetételét (ez ugyebár galamb táplálék kiegészítő eredetileg). El tudnád nekem küldeni a jódaqua-ét? Neten nem találom, nekem meg már nincs.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 6, 15:06 
7 mg/l vastartalmat írnak a palackon. Úgy általában jó tömény oldat az egész, én is ittam belőle egy kupaknyit feloldva, de nem vedlettem :)
Összesen háromszor kaptak heti szünetekkel, 0,5 l vízben feloldva. 2-3 ml lehet egy kupakkal. A tojó már ősz óta szenvedett a vedléssel, és még költött is közben, ahogy lejjebb írtam. A hím 2 hónapja kezdett vedleni, az utóbbi 3 hétben jól látszott, hogy nem lesz gond. Most tele a feje fehér "borostával". A tojó már gyönyörű, pedig azt hittem, erdélyi kopasznyakú lesz belőle.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 máj. 5, 19:26 
Szia,

a jódaqua adásán már én is sokat gondolkodtam, de bevallom nem mertem a madaraknak adni. Ez egy a természetben speciálisan kialakult "víz", a nagy mennyiségű jód mellet sok más is van benne. Engem azonban a benne lévő vas tartalom elriasztott, nagyon sok madárnál káros hatása van. Nem mentem utána hogy a gouldoknál a vas mennyire okoz problémát, körültekintően kel azért ezzel a kiegészítővel bánni.

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 5, 14:33 
Vettem pár hete jódaqua gyógyvizet, és azt tettem az ivóvizükbe három alkalommal egy-egy kupaknyit. Mostanra a tojó már szinte kivedlett, és a hím is szépen halad. Előtte nagyon ramatyul nézett ki mindkettő, biztos vagyok benne, hogy a gyógyvíz hatására szépültek. Ez sem olcsó, de azért csak töredéke a Blitzformnak. 1 dl 100 mikrogramm jódot tartalmaz és egy csomó más nyomelemet is.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 ápr. 12, 20:28 
Én Blitzformot szoktam adni a madaraimnak. Ez tartalmaz jódot.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 ápr. 12, 16:22 
Örömmel írom, nagyon szép és egészséges lett a pici. Még nincs színes tolla. Vettem ma egy gyönyörű piros fejű hímet, ha valaki tudna Érd környékén piros tojót, elmennék érte.
Szakmai kérdés: jódot milyen formában érdemes adni a vedlő gouldoknak?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 márc. 7, 1:32 
Az elválasztás után érdemes két hétig csak száraz magot adni a felnőtt madaraknak. Utána a vedlő madaraknak mehet minden jó, beleértve a lágyeleséget és csíráztatott magot is.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 márc. 6, 21:23 
Hálásan köszönöm a tanácsokat. Én sem gondoltam a vedlő tojónak újabb megpróbáltatást. A zebráknak is kiszedem az odúját legalább 1-2 hónapra minden költés után. Csak ám ezek betojnak a legkisebb zugba is, és ülnek is rajta. Eldugják, mert viszonylag nagy helyük van, szőlőindákkal, azok között észre sem veszem. Korábban is a gyerekek szúrták ki, hogy fészkelnek. Iskolában tartom ugyanis a madarakat, ahol tanítok. Így nem csak én örülhetek neki, hanem mindenki szeme előtt zajlik a madarak élete. Már többen vihettek haza a zebra szaporulatából.
Vedlés alatt milyen fehérjeforrást kapjanak? Olvasom, hogy tojást ne. OK, de akkor mit? A toll is tiszta fehérje. A kölesek-fénymag kombó elég? Szerencsére eszik a tyúkhúrt, így a vitamin megvan. De azért finnyásak is. Gyümölcsöket pl. nem eszik.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2015 márc. 6, 18:05 
Üdv.A Kirepülés után mindenképp le kell venni az odut mert az lesz amit a CSABA írt.Egyszerre fognak kotlani és fiókát etetni.A vedlés minden madárnál egyedi.Van ami pár hónap alatt van amelyiknél közel egy év.Sok minden befolyásolja főleg a meleg az étrend és vitaminok(aminosavak).


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 márc. 6, 16:36 
Semmiképpen se engedjél a madaraidnak új költést. A fióka nevelés és a vedlés is önmagában is megterheli a szervezetüket, a kettő együtt pedig már túlzott megterhelés.
A költés időzítésénél fontosabb a madarak vedlési ideje. A vedlés után kell hagyni nekik egy kis pihenő időszakot és utána mehet a költés. Ha mód van rá, akkor érdemes hasonló időben vedlő madarakat párba állítani, mert így csökkenteni tudjuk az esélyét, hogy az egyik madár még szaporodna, a másik pedig vedlene.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 márc. 6, 12:29 
Most már ott a fióka, nyilván nem veszem le az odút. Mennyi ideig vedlik?
Sajnos, nem tudok menni szombaton. Mennyire kell ragaszkodni a téli, tavaszi költéshez? Vagy mindegy?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2015 márc. 6, 8:16 
Üdv mindenkinek.Ne busuld az egy fiókát első költésre jó.Következő költések már jobbak lesznek.Az odut nem kell eltúlozni nem kell nagy mert úgy is tele hordják fészek anyaggal.Sokszor a legegyszerűbb odut választják nékik az tetszik.Ha most vedlik a madarad vedd le az odut várd meg a vedlés végét utánna add nekik a dús eleséget és ezután megint felteheted az odut.Ebben az évben már csak egy költést engedj nekik.Hétvégén Monoron börze lesz ott tudsz venni madarat pl én is viszek fel gouldokat.
Üdv Feki


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2013 nov. 24, 9:37
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Kőhidi Tamás
   
Hozzászólás 2015 márc. 6, 6:00 
Üdv minden gouldosnak! Nekem is lett ősszel egy szép kis fekete fejű párom Monorról, és egy hete ki is bújt az első fióka. Szépen fejlődik. Négy tojás volt, de csak egy kelt ki. Ennek is örülök, mert ez volt az első költés, és nagyon gondosak a szülők. Már korábban is megpróbáltak költeni a madárház egyik sarkában, kotlottak is rajta, de elvettem, mert még fiatalok. Készítettem nekik nagyszerű odút, az itt található rajzok alapján a legszebbet, de mégis a legkisebb és legegyszerűbb, félig nyitott odúba telepedtek be. (Nem olvassák a szaktopikot :)
Az nem baj, hogy a tojó már elkezdett vedleni? Gondolom, újabb költést akkor nem szabad engedélyezni nekik, csak egy év múlva.
Van-e Érd környékén gouldos? Gould és Zebrák is kellenének közelről, hogy a szaporulatnak tudjak idegen párokat venni.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 feb. 25, 17:49
Hozzászólások: 1
Valódi név: Dudik Péter
   
Hozzászólás 2015 feb. 25, 18:02 
Üdv!
Köszönöm a lehetöséget ,hogy itt lehetek


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 feb. 11, 13:13 
Küldtem ezzel kapcsolatban PÜ-t.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 9, 14:12
Hozzászólások: 7
Valódi név: Baranya Zsolt
   
Hozzászólás 2015 feb. 11, 12:36 
Így van, egyetértek. Azért Köszönöm.
Olvastam van Ékfarkú amandínád. Amennyiben lesz szaporulatod vevő lennék egy-két párra.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 feb. 11, 11:48 
Egy szülő minden további nélkül fel tudja nevelni a kicsiket. Ha ilyen gyorsan alakult ki a rossz állapota, akkor már biztos nem lehetett volna segíteni. Boncolás tudna segíteni, hogy kiderüljön mi volt a gond. Enni tünet alapján boncolás nélkül reménytelen kitalálni, mi volt a gond.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 9, 14:12
Hozzászólások: 7
Valódi név: Baranya Zsolt
   
Hozzászólás 2015 feb. 11, 10:45 
Kedves Csaba!

Köszönöm érdeklődésedet, sajnos tegnap reggelre elpusztult. A tojó egymaga etet, bízom benne, hogy sikerül felnevelnie a fiókáikat egyedül, én nem alkalmazok dajkamadarakat, nem is tartok Sirálykát. Siroki Zoli Bácsi "alapkönyvében" olvastam az általában a pirosfejű madarakra jellemző szédüléses tünetekről. Az elpusztult madárnak teljesen ép volt a tollazata, nem olyan volt, mint az ismert borzolt beteg madárra jellemző külső. Nem értem mi történhetett??? Ami még a mizériával kapcsolatos érdekesség, hogy a szomszédos odúban költő pár hímje átjár a kismadarakhoz, még az sem lehetetlen, hogy ő is eteti a fiókákat, amin igen csodálkozom.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 feb. 10, 17:37 
Kedves Zsolt!
Mi a helyzet a hímeddel. Hogyan alakult tegnap óta?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 9, 14:12
Hozzászólások: 7
Valódi név: Baranya Zsolt
   
Hozzászólás 2015 feb. 9, 21:34 
Szervusztok! A mai napon az egyik pár Gouldom hímje du 15:30 körül furcsa jeleket kezdett mutatni az egészségét illetően. Az a nagy problémám, hogy ráadásul 2 hetes fiókái vannak. A madár 16h-ra nem vagy alig mozgott , imbolyogva járkál, egy helyben ül a volier alján , repülni sem bír. Nem vesz magához táplálékot. Tollazata ép, nem borzolt, kloáka környéke tiszta. A fura az, hogy kb 15h körül még rendben etetett. Egyik percről a másikra kezdte ezt produkálni. Most teljes mozdulatlanságban félrehúzódva ücsörög, szemei csukva vannak. 6 Gould-társával egy volierben van, mind ugyan azt eszik isszák. A madár 1 éves . Mi lehet ez? Ilyet még nem tapasztaltam , amint azt írtam az egész jelenség kb 1 óra leforgása alatt történt. Aki tapasztalt ilyet , kérem írjon, talán akkor megmenthető.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 2:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO