Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 20:42 
Hahó!
Ígéret szép szó...
Én beneveztem kilenc madarat.
Lehet, hogy ebből végül le lehet/kell csípni 2-3-at...
Más valaki?
Ez eddig nem tűnik túl biztatónak Gouldos fronton, de a többi már egész jól hangzik!
Üdv,
K


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 14:06 
Hali!!!!
Erőssnek erőss lesz az, csak kicsi. Én azt gondoltam a nagy "lángolás "után, hogy többen jelentkeznek. Lásd a st. zebrára(!!!) majdnem száz madárra érkezett nevezés, és erőss lesz a törpepapagájos csapat is, valamint a színkanáris mezőny is jónak igérkezik, és végre vannak alakkanári nevezések is.(!!!) Jelenleg úgy néz ki, hogy a "megtelt" táblát kitehetjük.(!!!)(Már kellet létszámot csökkenteni a nevezéseknél is, sajnos.)
:20:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 9, 10:15 
Hát pedig eléggé sokat beszélgettünk róla, hogy idén Karcagon kiállítás!
valamint jó lenne ha lenne egy erős gouldos mezőny...


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 szept. 8, 6:20 
Igen,ha előre tudtam volna én is hagytam volna szabad madarakat kiállítási célra.Igérem jövőre ott leszek.Üdv Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 7, 21:55 
Feki,
Sajnálom, hogy nem lesznek ott madaraid. Én direkt ezért nem igazán adtam el madarakat a nyáron. Így most volt miből válogatni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 szept. 7, 21:09 
Sziasztok.Sajnos nekem a távolság okoz nagy gondot.Többek között nincs olyan madaram amit el tudnék vinni.Mind párba van és már költenek.Ha van valakinek lutino gouldja kérem jelezze.Az enyémek most vedlenek nemsokára költésbe állíthatóak lesznek.Üdv:Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 szept. 7, 20:33 
Sziasztok!
Én is készítek madarakat a kiállításra és pénteken ott is leszek a helyszínen.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 7, 17:02 
Köszi az invitálást. Én madarat biztosan küldök, de sajnos még nem tudom, hogy egy kötelező munkahelyi rendezvény miatt el tudok-e menni.
Remélem a többiek is visznek/küldenek gouldokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 5, 14:44 
Kedves gouldosok,

a karcagi kiállításra (szeptember 19-21) sok szeretettel várunk benneteket is. A bírálatot Dejan Antic, Szerb OMJ bíró fogja végezni.
A bírálatra a COM-nak megfelelő, de Holland mintára készített új bírálati lapokat készítettünk, melyen részletesebb szakmai iránymutatást fogunk tudni adni a számotokra.
A mezőny erőssége már csak rajtatok múlik!

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 22:30 
Feki!
Utánaolvastam, de nem sok információ érhető el erről a mutációról.
A legtöbb helyen azt írják, hogy a színváltozat öröklésmenete ismeretlen.
A gould yahoo csoportban (https://groups.yahoo.com/neo/groups/GPA ... topics/285) felvetik, hogy esetleg a tengerzöld az a kék színt okozó lókusz egy allélja lenne, de a kék mutációval szemben csak részlegesen blokkolná a lipokróm pigment beépülését. Sajnos azonban ez csak elmélet és nincs rá kísérletes bizonyíték. Ha azonban az elmélet igaz lenne, akkor érdemes lenne kék madárral párba állítani a madaradat.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 15:19 
Megpróbálom kifogni a volierből,ha sikerül akkor igen.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 15:14 
Fel tudsz esetleg tenni róla egy képet egy normál színű madaraddal együtt?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 14:25 
Igen erre gondoltam, ahogy irtad ez a megfelelő angol megnevezése.Nem akarom elkiabálni,de úgy néz ki kijött egy ilyen színű madár.Még vedlésben van,de nagyon ezt a szint mutatja.
Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 13:25 
Az angol elnevezés szerint ezt tengerzöldnek (seegreen) hívják, legalábbis, ha jól értelmezem az írásod. Ha jól emlékszek, akkor ennek a színvariációnak nem teljesen tisztázott az öröklésmenete, de erre nem mernék megesküdni. Este utánanézek.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 11:06 
Csabi,un.aqua elnevezéssel illetik,tehát a kék és zöld közötti szin.Természetesen ezt szeretném rögzíteni,tovább szaporítani.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 9:22 
Feki!
Erre csak kérdéssel tudok válaszolni.
1) Pontosan mit értesz tengerkék alatt?
2) Milyen utódokat szeretnél?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jún. 10, 8:51 
Sziasztok.F.Csaba,a következő kérdésem lenne.Végül is bárki aki olvassa és van véleménye válaszolhat.Egy piros fejű,lila mellű tengerkék testszínű hím gouldnak milyen párt tennél?
Köszönöm Üdv Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jún. 8, 13:30 
Sziasztok.Látom még mindig foglalkoztat Benneteket a nálam történt eset.Igen furcsa a dolog,de megtörtént,itt a madár gyakorlatilag létezik,hogy mi történt nem tudom.Ha kivedlett készitekróla fotót.
Üdv:Feki


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jún. 7, 19:01 
Fekete Csaba írta:
Columba
Természetesen elméletileg előfordulhat, hogy egy megfordult génszakasz újra visszafordul, de ennek a lehetősége gyakorlatilag nulla. a kromoszómaszálnak két helyen pontosan ugyanúgy kellene eltörnie, ugyanúgy megfordulnia és ráadásul a szálak összeillesztésénél se szabadna, hogy hibás javítás alakuljon ki. Ez gyakorlatilag lehetetlen.
A pontmutációnál 3-nál több lehetőség van. Egy aminósavat több nukleotid hármas kódol. Így nem az a lényeg, hogy pontosan az eredeti három nukleotid van-e az adott helyen, hanem az, hogy az adott aminósav kódolódjon.
De így is szerintem a visszamutáció csak egy igen extrém lehetőség, majdhogynem kizárható lehetőség.


Én nem látom ilyen sötéten a helyzetet. Egy konkrét gén(lánc) szakasz megfordulni csakis egy féle képpen tud (beépülni kétféle képpen.) A fragmentumok összakapcsolódásánál a hiba lehetőség is fenáll, igy is, úgy is. A töréspontok, derengő emlékem szerint, szintén nem véletlen helyeken alakulnak ki (lsd: jointok). Mindezt összegezve ,ami elméletileg előfordulhat, az gyakorlatilag is előfordulhat.
Pont mutációra térve, a 3 három lehetőséget pontonként gondoltam, azaz egy triplet esetében 3x3 = 9 változat , ha több pontos a változás akkor a variációk száma ennél több.
A pont mutáció tekintetében értem , hogy többféle triplet is kódolhat azonos aminosavat (azt hiszem ezeket hívják szinoním mutációknak), de az eredeti (vad)gén elromlásakor is nagyos sok változat alakulhat (alakulhatott volna) ki, ezért már a bekövetkezett primer mutációnak magának is nagyon kicsi volt a megvalósulási esélye. Mégis megvalósult ,és ezt el is hisszük, hiszen látható a mutáció eredménye. Egy visszamutáció eredményével szembesülve, vajon ki kapná fel a fejét? Szó ami szó , tartom , hogy egy reverzmutáció esélye azonos a primermutáció bekövetkezésének az esélyével. Mindkettő nagyon kicsi.
Hogy ne legyen off topic: a fennti állítás azonos méretű populációkat feltételezve igaz. A gouldok esetében az a fura helyzet, hogy egy visszamutálódásnak maszkos állapotra(piros vagy narancs "fejű") nagyobb az esélye, mint egy maszktalan (fekete "fejű") primer mutáció bekövetkezésének. Másfelől sokkal nagyobb az esélye annak, hogy újra bekövetkezzen primermutációként a narancs színű maszk, minthogy a narancs maszkosból bekövetkezzen a visszamutáció piros maszkosra. (Akinek gondot okoz az értelmezés, helyettesítse be magának a fejű szót a maszkos helyére.)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jún. 1, 19:56 
ÜDV MINDENKINEK! KUBÁBAN ÉL EGY JÓ EMBER AKI GOULD AMANDINÁKAT TART ÉS TENYÉSZT.NEM IS AKÁRHOGY! JUAN FARRAT ACANDA A TENYÉSZTŐ.VÉLEMÉNYEM SZERINT NAGYON TUD.SZERINTEM NEM ÁRTANA FELVENNI VELE A KAPCSOLATOT,BIZTOS TUDNA SZÁMUNKRA SOK ÚJDONSÁGOT MONDANI.FŐLEG TENYÉSZTÉS ÉS KÜLÖNBÖZŐ BETEGSÉGEKKEL KAPCSOLATOSAN.SAJNOS SEM SPANYOLUL,SEM ANGOLUL NEM TUDOK.AKI PROFI EZEN NYELVEK TUDÁSÁBAN ÉS ÉREZ ANNYIT MAGÁBAN,HOGY VÁLLALJA AZ ÉRTEKEZÉST AZ TEGYE MEG LEGYENSZIVES.HASZNUNKRA VÁLNA! E-MAIL CIME:juanfarrat@yahoo.es
ELÖRE IS KÖSZÖNÖM MINDEN GOULDOS NEVÉBEN.
ÜDV:FEKI


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 19:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO