Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 7, 17:22 
Üdv Mindenkinek.A fórum és a FAJ klubb arra lenne hivatott,hogy aki nem biztos a dolgában nyugodtan kérdezzen.HA NEM TESZI akkor nagyon nem is fog elörébb jutni,vagy sokára és nehezen.Ha vakaki nem tud valamit az nem szégyen.Személy szerint nagyon sok külföldi oldalt olvastam, ebböl hoztam össze amire szükségem volt.Sok mindent kipróbáltam,és magamtól jöttem rá dolgokra.Biztos van ami mások számára hülyeség,de kipróbált dolgokat mondok amit én igy csinálok és bevált.Csak ehhez is az kell,hogy megfogadják a tapasztaltabb tenyésztök véleményét,és ne akarjanak okosabbak lenni.Igen, okoskodókból van elég.De valahogy el kellene mozdulni erröl a pontról.Össze kellene tartani,egymást segiteni.Hogy ne legyek titkolózó:a gyári lágyhoz adok spirulinát,fehérje kivonatot,virágport,sörélesztöt,máriatövismagot,vitamint,négermagot,salátamagot.Azt még nem irtam,heti egyszer kapnak almaecetes vizet.
Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 5, 20:22 
feki írta:
Szándékomban áll egy fajta klubbot létrehozni.Akit érdekel és komoly szádékai és elhatározásai vannak kérem jelezze.Csak megfelelö létszám esetén lehet belöle valami.Ehhez segitökész elszánt tenyésztök jelentkezését várom.Egyáltalán van-e ilyesmire igényük a gould tenyésztöknek.

Üdv:Feki


A gould amandina faj klubra reagálva, ez azt hiszem, hogy a magyar viszonyok közt nem életképes ötlet. De ez sajnos nem csak a gouldokra, hanem általában a díszmadár faj klubokra érvényes. A gouldokkal komolyan foglalkozó tenyésztők száma sajnos nem túl nagy itthon, ráadásul ők is szét vannak szórva az országban. Erre jön még rá, hogy a madarászat hazai helyzetében a madarászok jelentős tömege megcsömörlött és elege van a szervezett (inkább szervezetlen) madarászatból, így önmaga otthon tenyésztgeti a madarait. (Lásd. az országos bajnokságra is csak két (2) tenyésztő vitt gouldokat)
Az IDRE fórum megfelelő felület lehetne arra, hogy a gouldosok eszmét cseréljenek és szorosabbra fogják egymás közt a szálakat, mivel ezt a felületet bármikor és bárhonnét el lehet érni, így nem jelentene problémát a térbeli szétszórtság, de látod, hogy itt is pangás van. Személyes találkozóra pedig például alkalmas lehetne a szeptemberi karcagi kiállítás, ahol COM bírók fognak bírálni. De nyilván ez is csak akkor működik gouldos találkozóként, ha nem csak két gould tenyésztő jelenik meg a madaraival. Most a fészekaljról is azért tettem fel képet, hátha generál egy kis mozgást. Elméletileg könnyebb lenne írni egy fórumra, mint elutazni egy klub találkozóra az ország másik részébe, de ez sem működik. Szerintem klubról akkor lesz értelme beszélni, ha itt a fórumon majd 8-10 gouldos aktívan beszélget. De természetesen ez csak az én véleményem.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO