Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 8, 16:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Veronika
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 15:43 
Kedves Csaba!

Köszönöm a pozitív megjegyzést és a biztatást a kék fejű gould genetikájának felkutatásával kapcsolatban. Még egyenlőre a saját tenyésztésű tojó fiókám túl fiatal ahhoz, hogy párba állítsam egy kék fejű hímmel. A tojóm pont olyan színű és genetikájú ami megfelelne elvileg a kék fejű hím párosításával. Persze azt még nem merem garantálni, hogy sikeres folyamat lesz, de még akkor sem, ha meglesznek a fiókák egészen a kiszínesedett állapotig. Kérdés még, hogy valóban öröklődik-e ez a mutáció majd és egyáltalán mennyi fiókánál a fészekaljból. Ha nem próbálom meg, sose tudom kideríteni a végeredményt. Visszatérve a betegségek kezeléséhez: természetesen benne vagyok, hogy egy külön topicban együttműködjünk, segítsük egymást. Amiben csak tudok: segíteni fogok. Ha kell, akkor leírom az összes betegség tünetének felismerését, kezelését a legjobb és beszerezhető szerekkel. :wink:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 14:58 
Sziasztok.Csaba a rendeléssel kérlek várj egy kicsit.Jeleztem még gouldosoknak,várjuk meg a jelzésüket.Azzal, hogy ki mit mond,ki kit fogad el nem kell foglalkozni.Teljesen mindeggy milyen nemü ember foglalkozik- tenyészt gouldot,ha jól csinálod az a lényeg.Az ilyen ember aki igy viselkedik az irigy.Teheti ezt gyerek is.Tudok olyat aki gyerek létére profin végzi ezt a munkát.Ezeket figyelmen kivül kell hagyni.Téma lezárva.

Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 12:13 
columba írta:
Összegezve: Minden tilos ,ami nincs engedélyezve, de az engedély hiánya koránt sem jelenti biztosan, hogy a szer rossz, hatástalan vagy veszélyes.

Persze az engedélyeztetés sok pénzbe kerül amit a vásárlók fizetnek meg, mert egy ritkábban használt kevesebbet fogyasztott termék árába a beépített költségek sokkal jobban jelentkeznek. Olyannyira, hogy bizonyos esetekben meg sem éri az engedélyeztetés a gyártónak/forgalmazónak (csak versenyképtelen áron tudná a termékét árulni). :(

vera9999 írta:
...legyenek kedvesek elfogadni és meghallgatni a női tenyésztőket is, valamint a kezdőket is támogatni, segíteni. Mindenkinek meg kell adni a lehetőséget. Becsülettel, tisztelettel sok mindent el lehet érni a tenyésztések-eladások során...

Bár nem goluldos vagyok, még csak nem is nő, de máshol is találkozni ilyenfajta problémával, vannak akik önmagukon kívül mindenkit lenéznek (bármiről is legyen szó). Csak azt tudom mondani, hogy nem kell törődni velük. Ha az összegyűjtött tudást nem eltitkoljuk, hanem megosztjuk egymással, azáltal mindannyian csak többek leszünk és jobbak abban amit csinálunk. :) Erre pedig nagyon jó lehet ez a klub!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 11:31 
vera9999 írta:
.... Céljaim között szerepel a kék színmutációk további kitenyésztése, ezen belül az egyik ritkább és nagy kedvencem: vörös fejű, kék hátú, fehér mellű. ....... A legnagyobb célom ........: felkutatni a genetikáját és kitenyészteni egy kubai ismerősöm új mutációját Magyarországon is: :roll:


Kedves Vera!
Biztos vagyok benne , hogy kíváló gould tenyésztő vagy (amit magamról sajnos nem mondhatok el) , de a genetikával kapcsolatos mondataidból kitűnik, hogy e téren nem vagy még otthon. Pár napja a szomszéd topicba újra(már nem először) betettem egy ide vonazkozó bejegyzést. Lehet nem olvastad és ezért megpróbállak Téged külön is megtéríteni. (Aki már unja , ne olvassa!)

A lényeg: Nem lehet" mutációt kitenyészteni" . A különböző kinézetű kék hátú Gouldok különböző színváltozatok (fenotípusok), amiket eltérő összetételű mutációk kombinációja eredményez. Számodra úgy tűnik, hogy kék hát, piros(maszkos) fej , és fehér mell kombinációja teszik. Ennek a kombinációnak (fenotípusnak ) a mind gyakoribb ismételt előállítása vagy egy eddig még mások álltal tető alá nem hozott új kombináció (ha van még ilyen), fenotípus( = kinézet ) kitenyésztésére van lehetőséged.
A Kubában véletlen szerűen felbukkant (ott sem "kitenyésztett") kékfejű mutációt (ha az valóban egy új mutáció) nem tudod semmiképp kitenyészteni semmiből. Ez egy irreális cél. Azt a mutációt, a mutásns gént, meg kell szerezned/vásárolnod egy madárban, majd tenyésztéssel felszaporítanod. Sőt, ha valóban sikerül beszerezned azt a bizonyos gént, akkor kezdődhet csak az igazán izgalmas alkotó munka. Lehetőséged nyilna több új ,immár a kékfejűséget is tarralmazó, mutáció kombináció kitenyésztésre, ami valószínűleg több új érdekes fenotípust eredményezhetne.
Kivánom , hogy sikerüljön.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 10:22 
Fekete Csaba írta:
Magyarországon a moxidectin nincs betiltva. A Magyarországon kapható Advocate készítmények egyik hatóanyaga, de engedélyezve van lovaknak is a Cydectin injekció, aminek szintén ez a hatóanyaga, csak sajnos nem lehet kapni. De ezt a hatóanyagot tartalmazó készítmények kaphatók az USA-ban, Angliában, Franciaországban is természetesen Ausztrália mellett, ahol elég komolyan használják díszmadarakhoz, de a fő felhasználása birka farmokon van.
Szóval lényeg, hogy egyik kontinensen sincsen betiltva és itthon is legálisan kapható ilyen hatóanyag tartalmú készítmény.
Olvastam írást, ami utalt arra, hogy egyes pintyeknél vigyázni kell a praziquantellel (bár hivatalos dokumentumban csak kifejezetten az injekcióra írták, hogy bármi problémát okozhat pintyeknél).
Itthon többen használtuk a moxidectin plust gouldoknak, nyársfarkú amandináknak és zebráknak minden probléma nélkül. A szert Mike Fiedler ajánlotta, akit azt hiszem gouldosoknak nem kell bemutatni. Ő több száz amandinát kezel rendszeresen ezzel a szerrel évente háromszor.
De amennyiben tartasz a praziquanteltől és nem kérsz moxidectin plust, szóljál.


Egy kis adalék a bürokrácia mérhetetenségére:

Attól, hogy egy hatóanyag forgalmazása nem tiltott egy adott arszágban, minden gyártónak, minden készítményét (talán még a különböző kiszereléseket is?) egyenként külön-külön engedélyeztetni kell. Ha lejár az engedély határideje, a hosszabítást is engedélyeztetni kell.
Ha meg van az engedély a forgalmazásra , akkor az azt is tartalmazza , hogy milyen állatra és milyen betegség ellen szabad (legálisan)felhasználni. Ha bővíteni akarnák a legális felhasználhatóság körét ,akkor azt újra engedélyeztetni kell. Néha a felhasználás helye is az engedély kitételei között szerepel (otthon , nagyüzem, közterület) Temészetesen minden engedélyeztetési procedúra több milliós költséggel jár.
Ezek után képzelhetitek, hogy melyik gyártó fog engedélyeztetni bármit a gould amandinák gyógyítására. Igy aztán, nincs is más lehetőség mint az" off label" használat.

Összegezve: Minden tilos ,ami nincs engedélyezve, de az engedély hiánya koránt sem jelenti biztosan, hogy a szer rossz, hatástalan vagy veszélyes.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 9:38 
Ez nagyon nagy dolog, hogy mélyen beleástad magad a gouldok betegségeibe. Azt hiszem nagyon hasznos információkat tudhatunk meg Tőled e téren. Sajnos néhány betegségbe nekem is sikerült belefutnom, és e betegségek terén én is előástam elég sok információt, de egy gouldokra specializálódott állatorvossal meglévő kapcsolat nagyon hasznos lehet.
Esetleg meg tudnád osztani majd velünk a betegségekről és kezelésükről szerzett információidat? Nagyon hasznos lehetne, ha itt a fórumon létre tudnánk hozni egy helyen egy tudásanyagot, amit mindenki könnyen elérhet.
Megkérdezzük Küzmös Csabát, hogy esetleg a főoldalon kaphatnánk-e ilyen célra egy kis területet. E területen belül több dolgot megtehetnénk. Először is, ha megegyezünk a célokban, akkor létre kell hoznunk egy rövid leírást és feltenni-e felületre a klubról és céljairól. Ez nem kell, hogy kőbevésett legyen, bármikor változtathatjuk. Feltenni egy taglistát esetleg mindenki mellé linkelve a bemutatkozását, amit természetesen szintén lehetne bármikor bővíteni, változtatni, akár madarak képeivel ellátni.
Továbbá, rendszerezve ide lehetne feltenni különböző témában összegyűjtött információkat. Lektorálást szívesen vállalok.
Ha jól tudom, a kékfejű gould öröklésmenetéről és arról, hogy hogyan is jön létre ez a fenotípus, kifejezetten kevés információ létezik. Ez még izgalmasabbá teszi az ilyen madárral folytatott munkát.
Mindenesetre, ha ilyen madár áll a rendelkezésedre, akkor nagyon hasznos lenne, ha be tudnál állítani tenyészkalitokat ahhoz, hogy e változatot párban tudd tenyészteni. Sajnos a gouldok nem a leghűségesebb madarak. Igaz, hogy kolóniában is párt választanak és a párjukkal együtt költenek és nevelik a kicsiket, de eközben sose vetnek meg egy kis kiruccanást és a változatosság kedvéért egy kis szexet más partnerrel. Aztán irány vissza a fészek és mintha mi sem történt volna a legjobb kapcsolatot ápolják párjukkal. Szóval kolóniában nem tudod 100% biztonsággal követni azt, hogy melyik madarad hordozhatja a kérdéses gén, melyik kinek az utódja. Ez későbbiekben kudarcokat és időveszteséget eredményezhet.
A kékfejű madár önmagában is nagyon izgalmas, de arra nagyon kíváncsi leszek, hogy mi történik akkor, ha ez kombinálódik a sárga háttal. Elvileg a sárga mutáció a fejen is megszünteti az eumelanin termelődését és így a fejen se jelenhetne meg a kék szín. Azonban a kékfejű gouldban valami alapból nagyon megváltozik, mert a vadtípusú madár fején eleve nincs kék. Ha a kék fej a kék gallér felhúzódása a fejre, akkor sárga madár esetében ez ki kellene, hogy fehéredjen. Azonban, ha a kék fej valahogy másként alakul ki, akkor nem lehet tudni, hogy hogyan szabályozódik a fejtollakban a melanin szintézise.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 8, 16:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Veronika
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 0:46 
Üdvözlök minden kedves tagot!

Veszem a bátorságot és ha megengeditek, én is írnék egy bemutatkozást: Rédecsi Veronika a nevem, Budapesten lakom a XX. kerületben a kisfiammal és a párommal. 2006-ban vásároltam az első gould amandina "páromat", akkoriban még semmit sem tudtam ennek a madárfajnak a tartásáról, pláne a tenyésztéséről, csupán beleszerettem a pompás színkavalkádba. Persze hamar kiderült, hogy az általam vásárolt költőpár valójában 2 db hím volt, szerencsére az utamba sodorta a szél az egyik kedves gould amandina tenyésztőt aki egyébként itt az Idré-n is köztünk volt régebben. Sikerült 2 tojót szereznem a 2 madárkám mellé. Innentől kezdve 2 évig csak tartottam a gouldokat, ismerkedtem a fajjal. 2008-ban erőt vettem magamon és el kezdtem tenyészteni a párokat, több-kevesebb sikerrel. A párok normál vadszínűek voltak: zöld hát, piros fej, fehér mell, illetve a másik párnál fekete fejű volt a hím. Az egyik pár hímje a szívembe lopta magát és 2009-ben (6 évesen) sajnos legyengült, lekopaszodott, ezt követően elpusztult. Végignéztem a tragédiát és kétségbeesésemben hiába hívtam fel bárkit: senki nem tudott segíteni a megoldásban. Akkor eldöntöttem, hogy mindent meg fogok tanulni a betegségekről, a kezelésekről. A tervem megvalósult: egy kaliforniai orvossal állok kapcsolatban, aki kimondottan a gould amandina faj gyógyításával foglalkozik, ez által itt Magyarországon mára elértem azt, hogy az ismerőseim körében több mint 50 db gould amandina betegségeinek tüneteit diagnosztizáltam, illetve kezeltem sikeresen. Köztük a sajátjaimat is.

Jelenleg a hely szűkössége miatt egy kisebb volierem van, amit röpdeként használok, melyben az 5 tenyészpárom lakik, valamint fiókáik és néha-néha az újonnan érkezett gouldok. Ezen kívül egy kisebb fa röpdém van amiben költetem a párokat. A létszám mindig változó. A színváltozatokkal kapcsolatban: vegyesen tartok zöldeket, sárgákat, kék és ezüst gouldokat. Kedvenc színváltozatom a kék, illetve azon belül mindenféle genetikai mutációsorozat. Célszerűnek tartanám a kék hátú gouldok, illetve a különlegesebb színmutációk: albínó, lutino, seagreen gyarapítását is az országban, mert egyre kevesebb van belőlük és egyre nagyobb az érdeklődés irántuk tenyésztők, valamint hobbi madarászok, vásárlók között is. Céljaim között szerepel a kék színmutációk további kitenyésztése, ezen belül az egyik ritkább és nagy kedvencem: vörös fejű, kék hátú, fehér mellű. Legalább 10-15 jól nevelő párt szeretnék összehozni vegyes színekben. A legnagyobb célom az, amiről feki is írt: felkutatni a genetikáját és kitenyészteni egy kubai ismerősöm új mutációját Magyarországon is: világoskék fej, sárga test és lila mell. Ehhez a mutációhoz rendelkezésemre állt és fog is állni hamarosan egy kék fejű pasztell zöld, hordozó hím. Ez még a jövő zenéje egyenlőre. Rólam sokan tudják, hogy nem kedvelem a dajkaszülős, vagyis sirálykás neveltetéseket, megoldásokat, ellenben ha új vagy nagyon ritka színváltozatról van szó, és ha a szülőkkel probléma lép fel a költés során: nem biztos hogy tiltakoznék ellene.

Ha szabad említenem ezt a kényes témát, mellyel kapcsolatban nem egy kellemetlen tapasztalatom adódott az évek alatt, akkor szeretnék kérni minden olyan tenyésztőt, aki már 20-30 vagy akár több éve tenyészti a gouldokat, hogy legyenek kedvesek elfogadni és meghallgatni a női tenyésztőket is, valamint a kezdőket is támogatni, segíteni. Mindenkinek meg kell adni a lehetőséget. Becsülettel, tisztelettel sok mindent el lehet érni a tenyésztések-eladások során, én így tettem szert nagyon sok jó madaras barátra, társra. Sajnos kellemetlen helyzetek is adódnak, erre tökéletes példa épp a mai napom, amiről páran tudnak is közületek. Ez volt az a pont amikor erősen elgondolkodtam azon hogy a családom biztonsága vagy a hobbim a fontosabb számomra. Tehát nagyon rögös út vezetett el idáig és nem áll szándékomban feladni az álmaimat. Szeretnék én is a gould amandina klub tagja lenni, és aktívan részt venni a munkálatokban. Számomra a segítségnyújtás, a becsület és az összetartás a legfontosabb, s ez egyaránt vonatkozik a tenyésztőkre, illetve a vásárlókra is.

Hiszem azt, hogy együtt mi is elérhetünk kitűzött célokat, nem kell a csillagos ég és teljesíthetetlen véget nem érő álmok, de az nekünk is jobb lesz tenyésztőknek, ha nem kell kiutaznunk folyton Hollandiába, Szlovákiába, Spanyolországba vagy Olaszországba azért, mert éppen hanyatlóban van van az állomány, nincsenek különleges színváltozatok, nem nevelnek jól a párok, kevés a standard, vagy épp nincsenek teljesen egészséges gould amandináink. Jobb érzéssel töltene el, ha a külföldiek is azt mondanák rólunk magyarokról, hogy: "nagyon szép gould amandináik vannak, érdemes tőlük vásárolni" és igenis ismerjenek, becsüljenek minket is. Elnézést kérek hogy ilyen hosszúra sikerült a mondanivalóm és köszönöm hogy elolvastátok. Üdv. Vera :roll:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 0:18 
András!
Nem tudom, hogy mi a hivatalos lejárat. Én 3 évig használtam, a madaraknak baja nem lett és a három éves szerből adtunk egereknek és ott egyértelműen igazolható volt, hogy hatott.
Azt hiszem, hogy már vagyunk elegen, úgyhogy írok is, hogy hogyan tudom intézni a rendelést.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 0:13 
Sziasztok!

Csaba 1 flakon engem is érdekel (ha másképpen nem jön össze akkor 2 is). Persze jó lenne tudni, hogy mikor jár len nekem jelenleg 350-400 madaram van és nem szeretném, ha rám romlana.

Egyébként tartok néhány gouldot is.

Köszi.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 12, 21:35
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 23:00 
Sziasztok!
Én ugyan nem tartok Gouldot, de ez a szer érdekelne.
Jelezzétek ha komolyra fordul a dolog!

Köszi L

_________________
ML


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 22:05 
Rendben.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 22:01 
De kérek, csak igy tudtam.Ezért alakult a klub.Már is hasznos információt kaptam.Köszönöm.

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 21:47 
Magyarországon a moxidectin nincs betiltva. A Magyarországon kapható Advocate készítmények egyik hatóanyaga, de engedélyezve van lovaknak is a Cydectin injekció, aminek szintén ez a hatóanyaga, csak sajnos nem lehet kapni. De ezt a hatóanyagot tartalmazó készítmények kaphatók az USA-ban, Angliában, Franciaországban is természetesen Ausztrália mellett, ahol elég komolyan használják díszmadarakhoz, de a fő felhasználása birka farmokon van.
Szóval lényeg, hogy egyik kontinensen sincsen betiltva és itthon is legálisan kapható ilyen hatóanyag tartalmú készítmény.
Olvastam írást, ami utalt arra, hogy egyes pintyeknél vigyázni kell a praziquantellel (bár hivatalos dokumentumban csak kifejezetten az injekcióra írták, hogy bármi problémát okozhat pintyeknél).
Itthon többen használtuk a moxidectin plust gouldoknak, nyársfarkú amandináknak és zebráknak minden probléma nélkül. A szert Mike Fiedler ajánlotta, akit azt hiszem gouldosoknak nem kell bemutatni. Ő több száz amandinát kezel rendszeresen ezzel a szerrel évente háromszor.
De amennyiben tartasz a praziquanteltől és nem kérsz moxidectin plust, szóljál.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 21:28 
Csaba,a praziquantel nem toxikus a pintyfélékre?Milyen érdekes a moxidectint Magyarországon már régóta betiltották,de máshol meg használják,jó eredménnyel.Legalább is én igy tudom.

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 19:36 
Feki!
Nem az S-76-ra gondoltam, azt még nem próbáltam ki.
Én a moxidectin plusra gondoltam. Ezen a linken megtalálod: http://www.melbournebirdvet.com/ckfinde ... 0supps.pdf
Ez a moxidectin mellett praziquantelt is tartalmaz. Így teljes élősködő irtásra is alkalmas (Laboratóriumi egereken is kipróbáltuk. Amerikából, neves egyetemről érkező egerek tele voltak különböző férgekkel és szőratkával. A kezelés után egy hónappal leölt állatokban a laboratóriumi vizsgálat semmiféle élősködőt nem tudott kimutatni.) A kombináció azért jó, mert a moxidectin rezisztens férgeket a praziquantel írtja.
Ha még 1-2 igény jön, akkor indítom a rendelést.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 19:00 
Kuvik.Ha a csapat rendesen és jól összekovácsolódik biztos vagyok benne,hogy
akkor nem kell már sok-sok eurót fizetni egy madárért.Beindulhat a csere lehetöség is.Ha nagyon jó madarat szeretnél azt bizony meg kell fizetni.Én adtam már 8 madarat egy madárért,az idén több száz eurót fogok kifizetni egy párért.(lutinó)Bolond vagyok tudom,de imádom öket.
F.Csaba.Erre gondoltam én is,de le is irtam.Az S-76.-ra gondoltál?Az idén elöször alkalmaztam én is itatható szert.Szlovák tenyésztötöl kaptam a receptet,1ml ivomec 1ml propilén-glikolban(orvosi alkohol,- nehéz beszerezni.) oldva ez keverve 1l vizben.Heti egyszer 5 alkalommal.Bevált,Nincs atka.Jelzem ettöl függetlenül érdekel az ausztrál szer.

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 18:30 
Mazsiba!
Örülök, hogy bejelentkeztél.
Kuvik!
Köszönjük szépen a biztatást. Nagyon jó lenne, ha a kiállításotokon össze lehetne hozni egy gould szekciót és még jobb lenne, ha a bírók kaphatók lennének arra, hogy a kiállítókkal végigbeszéljék a madarakat. Ehhez azonban a bíró szándékán kívül két fontos dolog kell. Egyrészt, hogy legyen hajlandóság kiállítani, azaz meg tudjunk mozgatni megfelelő számú tenyésztőt (Én nagyon örülnék, ha kezdetnek összejönne az a korábbi 80 madaras létszám), másrészt, hogy ezen az átbeszélésen csak olyan tenyésztő vegyen részt, aki tanulni szeretne és elfogadja a bíró véleményét. Úgy gondolom, ebből nagyon sokat lehetne tanulni, főleg a negatív kritikákból, csak fontos, hogy a negatív kritikát semmiképpen se sértésnek vegyük, hanem építő jellegű kritikának.
A tolltépős tippet köszönöm. Ismerem, de bevallom, hogy nem jutott eszembe. Alkalmazni fogom.

A célokkal kapcsolatban elnézést, de hétfő estig munka miatt teljesen be vagyok táblázva, így a célok megfogalmazásába utána tudok beszállni. Addig is jó lenne, ha minél többen elmondanátok, hogy mit szeretnétek rövid és középtávú célként.
Karcsinak teljesen igaza van, hogy egy ember csoport általában érdek alapján szerveződik. Ehhez kell majd jól megfogalmaznunk a célokat, hogy minél többen érezzenek indíttatást arra, hogy bekapcsolódjanak a munkánkba.
És, hogy még hozzátegyek egy kicsit az érdekhez.
A magyar és valószínűleg a legtöbb külföldi gould állomány is (tapasztalat, hogy ez nem csak gouldra igaz) fertőzött légzsákatkával. Ez komoly probléma. Ennél is nagyobb gond, hogy itthon az egyetlen alkalmazható szer az SH ivermectin arra alkalmas, hogy a tüneteket csökkentse egy beteg madárnál, de arra sajnos nem, hogy az állományból teljesen kiirtsa az atkát.
Van azonban egy ausztrál szer, a moxidectin plus, amit 5ml/l dózisban 5 napig ivóvízbe téve (nem kell megfogni egyenként a madarakat és cseppenteni) képes a teljes állományból tökéletesen kiirtani az atkát és hat a többi élősködőre is. Volt szerencsém hozzájutni mostmár több, mint 3 éve ehhez a szerhez. Azóta évente egyszer kezelem le az állományt és persze csak ezzel lekezelt madarat engedek be az állományba, így azóta nincs atka az állományomban. Ugyanez a tapasztalata ausztrál tenyésztőknek, akik több száz párt tartanak.
A szer Európában nem, de Ausztráliában kapható. Leleveleztem egy ausztrál céggel és lehetne rendelni tőlük.
Egy flakon az 125 ml és 33$. Öt flakon rendelése esetén a szállítás összesen 40$. Tehát egy flakon így kb 41$-ra jön ki, ami tekintve, hogy egy flakon évekig elég még 100 madaras állományban is, szerintem nem vészes ár. Ha másokat is érdekelne a moxidectin plus beszerzése és összejönne 5 flakonnyi érdeklődő, akkor én szívesen intézném a beszerzést.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 18:06 
Sziasztok.Annyi reagálásom lenne Erdélyi Karcsi irására,hogy amit Küzmi összefoglalt és ezt megtudjuk valósitani bizony nagy elönye származik ebböl a tenyésztöknek.

Feki


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 17:18 
Sziasztok!!!
Én csak a partvonalról figyelem a dolgokat, és szorítok nektek, hogy elérjetek valami erdményt. Én már hoszzú évek óta nem vagyok "érdekelt" gould témában, de valamikor bizony nekem is a szivem csücske volt. De a dolgok rosszul alakultak, és váltottam. Én azt hittem, hogy a Lajossal (!) valamit megtudunk mozdítani- akkor rizspinty és gould ügyben- de rajtunk kivűlálló okok miatt meghiúsult. 2007-ben a mi kiállításunkon 12 tenyésztő állított ki gouldot 80 egyedszámmal. A bírálatot OMJ (vagy legyen COM) vizsgával rendelkező (F 1-re is) külföldi bírók végezték. Természetesen akkor még voltak gyengébb minőségű madarak, DE már jelen voltak a külföldi tenyészetekből "örökölt" jobb minőségű egyedek is. Sajnos ennek ellenére sem sikerült egyik faj esetén sem sikert elérni a tenyésztők "szorosabb" összefogásának terén. Szurkolok, hogy nektek sikerüljön. A galambászoknál (MGKSz.), a kutyásoknál (MEOE.) a fajtaklubbok nagyon jól működnek. (Tudom, mert mindkettőben érdekelt voltam.!) Csak valahogy a madarászoknál nem akar működni. A szivem szakad meg, amikor egy "másik" országban egy- egy klubbkiállításon 2-3 ezer kiállított madár VERSENYEZ.(!)(Természetesen egy fajról van szó!) Azt is tudom, hogy ez számunkra ÁLOM, de egyszer mindenki elkezdte valahol. Ez évben szeretnék valamit elérni hasonló ügyben, és ehez a MI állományunkat is megmutatni- mármint hogy merre kéne menni- és a segítségünket "felajánlani". (Mert tudom, hogy kevés olyan "őrült" van , aki a mások szemében egy kommersznek "tűnő" madárért 100 €-kat adna, de más járható út sajnos nincs, de ezek a madarak itt fognak szaporodni, és talán elérhetőbb áron is megtalálhatók lesznek.)Ez nekünk nem befektetés, de Mi"olyanokat" akarunk, és ennek sajnos ára van.(Sőt, sokkkkk!) Tudom, hogy egy valóban standard minőségű madár ára mennyi, de ezek ára igazából csak nekünk sok, mert mi az a 100-150€ annak, aki havonta több ezret keres. Kivánom, hogy találjátok meg a megfelelő utat, és együtt biztos, hogy messzebb fogtok érni.
Olvastam, hogy a Csaba várja a vedlést a fiataloknál.(Mellszín-fejszín!!!) Üzenem, hogy alkalmazd a "tolltépkedős" módszert. (Bár szerintem ismered!!!) Én e módszert használtam. (Húúúúú de rég is volt.)
Sok sikert kivánok nektek, és szorítok, hogy végre valakiknek sikerüljön már előrébb lépni. (Mindíg csak egy lépést előre!!! Úgy is lehet haladni.)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 16:31 
Sziasztok!

Trinter László vagyok Baranya megyében Majson lakom!2008 ban vettem az első két pár gould amandínát csak azért mert tetszettek!
Az első az normál szinű párt pécsen vettem a második pár kék fekete fejü lilla mellűek.
Jelenleg 6 pár madaram Kék,lila mell,fehér mell,sárga és normál szinűek.
A célom hogy 10 pár legyen sajnos többre nincs helyem és azok sikeresen neveljenek.
Ha sikerül kitenyészteni egy uj szín annak csak örülni fogok.

Üdv mindenkinek:

Mazsiba


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 9:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO