Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 21:28 
Feki!
Az 1%-ot kérni lehet, sőt kérnünk is kell, de kötelezővé több dolog miatt sem lehet tenni. Az első dolog az, hogy nem lehet ellenőrizni. Az IDRE csak azt tudja, hogy mekkora összeget kap, azt nem, hogy kinek a felajánlásából, sőt azt se, hogy hány felajánlásból. Olyan dolgot pedig semmi értelme kötelezővé tenni, aminek teljesülését nem lehet ellenőrizni. Emellett vannak olyan szituációk, amik lekötik az 1%-ot. Pl iskola, gyerek sportklubja stb....
Ezek alapján én úgy látom, hogy kérjük a tagokat arra, hogy amennyiben módjuk van rá, ajánlják fel az 1%-ot a közös céljaink támogatására, de egy olyan tag is fontos tag lehet, aki ezt nem tudja megtenni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 18:11 
Sziasztok.Csaba egy kis szöveges beszámolót kaphatunk a képek mellé?
Egy kérésem lenne a Gould amandina klubbal kapcsolatosan.Véleményem szerint legyen kötelezö mindenkire nézve, az adójának 1%-át a klub javára átutalni.Ez szerintem nem nagy kérés,de sokat jelent a csapatnak.Ha netán valakinek(fiatal még nincs önnáló fizetése) akkor szülö,rokon,testvér is utalhat.Most van itt az ideje,májusig ha jól tudom.Én már átutaltam.Remélem mindenki megérti ezt a kérést.Köszönöm.

Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 11:43 
Amíg várunk Feri írására, néhány kép az ő előadásáról is:


Csatolmányok:
Idre nyíltnap 915.jpg
Idre nyíltnap 915.jpg [ 79.91 KiB | Megtekintve 9180 alkalommal. ]
Idre nyíltnap 918.jpg
Idre nyíltnap 918.jpg [ 84.9 KiB | Megtekintve 9180 alkalommal. ]
IMG_5406.JPG
IMG_5406.JPG [ 220.76 KiB | Megtekintve 9180 alkalommal. ]
IMG_5408.JPG
IMG_5408.JPG [ 158.5 KiB | Megtekintve 9180 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 11:41 
Egy kis repeta a szünetben:


Csatolmányok:
Idre nyíltnap 938.jpg
Idre nyíltnap 938.jpg [ 106.4 KiB | Megtekintve 8795 alkalommal. ]
Idre nyíltnap 937.jpg
Idre nyíltnap 937.jpg [ 108.29 KiB | Megtekintve 8795 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 11:36 
Sziasztok,

pár kép a Fekete Csaba előadásáról, melyet a nyílt napon tartott:


Csatolmányok:
Idre nyíltnap 954.jpg
Idre nyíltnap 954.jpg [ 101.65 KiB | Megtekintve 8742 alkalommal. ]
Idre nyíltnap 955.jpg
Idre nyíltnap 955.jpg [ 79.58 KiB | Megtekintve 8742 alkalommal. ]
Idre nyíltnap 957.jpg
Idre nyíltnap 957.jpg [ 73.36 KiB | Megtekintve 8742 alkalommal. ]
IMG_5440.JPG
IMG_5440.JPG [ 209.21 KiB | Megtekintve 8742 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 25, 0:00 
Kedves Feri!
Természetesen örömmel vesszük a a jelentkezésedet.
Kérlek írjál egy bemutatkozást. Valami hasonló stílusút, mint amit a nevünk mellett találsz a klub taglistában: http://www.idre.hu/index.php?option=com ... Itemid=195
Ezen kívül légyszíves küld el PÜ-ben a település nevét, ahol laksz és azokat az elérhetőségeidet, amit fel szeretnél tenni a taglistába.
A célokat, hogy mit csináljunk, közösen határozzuk meg, így Tőled is szívesen látunk bármilyen ötletet. Egy munka, amit elkezdtünk az a gould amanidnáról létrehozni egy magyar nyelvű ismeretanyagot, amit a honlapunkon lehet majd megtalálni. EZt már el is kezdtük itt: http://www.idre.hu/index.php?option=com ... Itemid=193
Jelenleg ezen dolgozunk. Ha átküldöd PÜ-ben az email címed, akkor átküldöm a tervezett menülistát. EZ tervezet, úgyhogy szabadon változtathatjuk, de jelenleg ezt használjuk sémának. Megjelölöm, majd, hogy Feki már melyik részen dolgozik. Az lenne a kérés, hogy, ha elkezdesz egy részt, akkor azt jelezd itt, hogy nehogy többen készítsük el ugyanazt a részt. Ha elkészülsz egy résszel, akkor küld el és közösen átnézzük és a közösen átdolgozott, mindenki által elfogadott verziót tesszük majd fel a honlapra.
Szóval bőven van mit tenni.
Mindenkit örömmel várunk, aki ebbe a munkába be szeretne szállni.
Csaba


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 márc. 24, 20:26 
Üdv mindenkinek,szia Feri.Nagyon örülök a belépésednek.Egyenlöre kérünk töled egy rövid bemutatkozást.Ezután majd megbeszéljük ki mit tud segiteni a klub munkájában.Gondolom nagyjából F.Csabával már megbeszéltétek a lényeget.
Üdv:Feki


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
Hozzászólás 2014 márc. 24, 18:46 
Sziasztok!

Szívesen jelentkezem a klubba, ha elfogadtok tagnak ( Woody Allen után szabadon).
Segíthetek e valamit?

üdv Iker Feri

_________________
Feri


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 márc. 14, 19:59 
Sziasztok.Feltettem néhány képet,hogy megtörjem ezt a nagy csendet.Ha sikerül!
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 12, 21:00 
Sziasztok!
A Gould klub honlapra feltettünk egy írást a gouldok tartási körülményeiről: http://www.idre.hu/index.php?option=com ... Itemid=212
Szóljatok, ha valakinek észrevétele van. Javíthatjuk, bővíthetjük, kiegészíthetjük. Szóval ez nem kőbevésett anyag.
Majd még képekkel fel kell dobnunk ezt a részt, ahogy a többit is, de mindent sorjában.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 feb. 21, 7:17 
Ötletem:
A (most még) fekete külső keretet vizszintesen, középen egy újjnyi széles fehér sávval megszakítanám ( a középmező háttere is maradjon fehér), és a felső maradványt pirosra, az alsót oldalit pedig zöldre színezném, és máris lenne egy kis nemzeti karaktere a logónak.
Az "idre" szó után még oda férne, hogy .hu

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 21, 0:10 
Egy 1.0-ás verzió a részemről:
kicsinyítés miatt most épp fekete lett a háttér, de az ne zavarjon senkit, le lehet szedni...


Csatolmányok:
IDRE gould amandina klub_kicsi.png
IDRE gould amandina klub_kicsi.png [ 36.8 KiB | Megtekintve 8694 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 14, 11:26 
Karcsi, Mazsiba!
Várom Tőletek is az alábbi adatokat/infókat:
Idézet:
A taglistát a következőként képzeltem:
Név, Lakhely (Csak város és esetleg Budapestieknél még kerület), Elérhetőség (Telefon és email, ha ezeket meg akarjátok adni nyilvános hozzáférésre, ami esetleg a vevőknek segíthet elérni minket) és emellett szeretnék felrakni mindenkiről egy bemutatkozást. Itt végülis mindenki szabadon leírhatja, amit fontosnak tart, hogy tudjanak róla.
Én magamról ezt tenném fel:
Gyerekkoromban zebrapintyeket, majd kanárikat tartottam. A gimnáziumi évek után erre sajnos nem volt lehetőségem, így évekig madártartás nélkül éltem. Ezt követően 2008-ban kezdtem el madarakkal foglalkozni. Gould amandinákat is ekkor kezdtem el tartani. Két évig ismerkedtem a fajjal, majd 2010-ben lecseréltem az állományomat olasz tenyésztők madaraira. Jelenlegi állományom ezeknek a madaraknak az utódaiból áll. Szintén ekkor kaptam egy olasz tenyésztőtől az első nyársfarkú amandináimat. Azóta e két faj tartásával, tenyésztésével foglalkozok.
A gould amandináim többsége piros és sárga fejű, vadszínű madár, de vannak fekete fejű, illetve fehér és rózsás mellű gouldjaim is kisebb számban, illetve van néhány európai sárga gouldom. Jelenleg kb 120 madaram van.
A madaraimat páronként tenyésztem. Kilenc tenyészkalittal dolgozok, de nem fix párokkal.
Alapvetően a fiókákat a szüleikkel neveltetem, így ha előfordulnak nem jól nevelő párok, akkor ezt igyekszek párcserével korrigálni, ha ez nem segít, akkor a madarat a tenyésztésből kivonom.
Sirálykát gouldoknál egy új mutációnak tűnő változat rögzítéséhez használok, illetve időnként akkor, ha jól nevelő szülők túl korán raknak tojást még nem önálló fiókáik mellé. Ilyenkor a tojásokat beteszem sirálykák alá, hogy a szülők erejüket inkább a nevelt fiókáikra koncentrálják, illetve a tojásokat megvédjem a fészekbe bejáró fiókáktól.
Tenyésztési céljaim:
- A standardnak megfelelő, kiállítási minőségű, vad színű gouldok tenyésztése.
- Tavaly egy vadszínű páromtól kelt egy sárga fejű, lila mellű, pasztell színezetű tojóm, melynek a fekete területein szürke tollak vannak és a hátszíne pasztell zöld. Ez a változat leginkább az ausztrál dilute gouldra hasonlít. Reményeim szerint ez a megjelenés egy új mutáció eredménye, így tenyésztési célom ennek a mutációnak rögzítése és az öröklésmenetének megértése.
Kérlek PÜ-ben küldjétek el nekem a fenti adatokat és a bemutatkozásotokat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 18:47 
Egyetertek vele, hogy valoban a faj leirasat erdemes lenne a szabadon elok elohelyenek es eletmodjanak leirasaval kezdeni. Igy kesobb a tartasi korulmenyeknel is lehet majd ra hivatkozni, pl hogy miert is nem tanacsos futetlen helyen teleltetni. ;-)
A vadon elo populaciok sajnalatos osszeomlasara pedig szinten erdemes felhivni a figyelmet, hiszen ez a faj jo pelda lehet arra, miert is erdemes fogsagban eros allomanyokat kialakitani egy-egy fajbol.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 11:39 
W.L. írta:
Amugy kar, hogy Vera vegul eltunt.

Sajnos szó nélkül... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 10:21 
Köszönjük a hozzászólásodat, jó hogy kiszúrtad a hibákat.
Mi is úgy gondoltuk, hogy szükséges beszélni a vadon élő gouldokról ahhoz, hogy megértsük ezeket a madarakat. Sőt nem a honlap végén, hanem ezzel kezdünk. Az élőhelyük rész az már el is készült és emellett szeretnék írni a vadon élő gouldok életciklusairól és faj veszélyeztetettségéről, annak feltételezhető okairól és, hogy mit tesznek jelenleg ez ellen.
Ezek majd készülnek, csak időnként összecsapnak a fejem felett a másirányú kötelezettségek.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 2:32 
A helye már megvan:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... Itemid=211


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 2:26 
Most mar nalam is mindket dolog rendben, esetleg meg a harmadik eszrevetelemen gondolkoz el.
A klubnak meg sok sikert es tovabbi tagokat kivanok kibickent is! :-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 1:04 
Köszi, a Gould amandina forumtámak szöveget átírtam.
A link viszont jó, gyanítom neked valamiért összeesik a honlap. Légyszi küldj mailben nekem egy screanshot-ot hogy jelenik meg a honlap.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 0:58 
Csaba, gondolom a "nem fertozo betegsegek" menupont nem szandekosan visz a "Save the gouldian" honlapjara?
Illetve a bal oldali " Gould amandina forumtemak" listaban nem a temak, hanem csak a klub tema hozzaszolasai jelennek meg.
A Gould amandina menupont alatt megjelenik egy "tartasa, tenyesztese", es kulon egy "tenyesztese" link is ami egyutt soknak tunik.
Ha mar a fo kep vad gouldokat abrazol, az utolso link esetleg szentelheto volna a faj vadon elo eletmodjanak es veszelyeztetettsegenek.

Amugy kar, hogy Vera vegul eltunt.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 22:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO