Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 14:32 
Sziasztok, Csaba vagyok, pintyfüggő, 8 éve gould amandina tiszta.
Szeretném megköszönni a barátaimnak és családomnak a kitartás és a bátorítást, de sajnos nincs több helyem.

(Bocsi, ezt nem tudtam megállni :D )

Komolyra fordítva az írásomat.
Néhányan leírtátok egyértelmű céljaitokat, mit szeretnétek elérni (összeollózva ezeket):
- a tenyésztés és annak magas szintű elsajátítása (megjegyzés: nem szaporítás!)
- COM bíró által bírált, véleményezett minőségi állomány létrehozása
- standardnak megfelelő, kiállítási minőségű, vad színű gouldok tenyésztése
- új mutáció kitenyésztése, rögzítése

és szintén leíródott néhány elképzelés, hogy a klub mire lenne hívatott:
- aki nem biztos a dolgában nyugodtan kérdezzen
- összetartás, egymás segítése
- Egymással megosztani titkokat, gondolatokat, tapasztalatokat
- személyes összejövetelek
- jó minőségű, jó genetikai háttérrel rendelkező, minőségileg kiváló magyarországi gould állomány létrehozása
- külföldi versenyeken sikeres részvétel
- hazai nívós kiállítás létrehozása
- szervezett beszerzések
- ismeretterjesztés és segítségnyújtás


Viszont hogy én is bekapcsolódjak a gondolkodásba, vagy megmozgassam az agytekervényeket, Erdélyi Karcsi egy mondatát szeretném kiemelni:

Idézet:
A Gould klub ötlete jó, de mint minden ilyen dolog csak akkor működik, ha valódi előnye származik az egyéneknek a részvételből. Ez is alapvető biológia, érdemes előre számolni a ténnyel és akkor nem csalódunk!


Kérdés: van e még kapcsolódási pont a két cél közt, ez így elégséges e a számotokra, esetleg szélesebb körben elhelyezkedő gouldosok számára?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 17:57 
Sziasztok.Az nem baj ha a hozzáértö birák lepontozzák madarainkat,de megmondják mi a rossz és jó.Ezzel az irányvonallal el tudunk indulni,de magunknak is ki kell alakitani egy képet,mit is akarunk elérni a madarakkal,vagy választunk egy legjobban tetszö standardot és azt tenyésztjük,ugyanis van többféle,tudomásom szerint.Más az Olasz a Holland és Belga.Magamról még annyit egypáros rendszerben tenyésztek,minden pár külön van.A sirálykákat én is igénybe szoktam venni föleg ha elsö költésü a gould.Ha minden rendben van a sirálykák alól elveszem a tojást.Semmi hátrányát nem látom a sirálykás madárnak.Van amelyik jobban nevel mint a saját szülös madár.
Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 23:25 
Örülök, hogy előbújtál. Így már négyen vagyunk. Ez még nem tömeg, de indulásnak mindenképpen jó.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 21, 1:43
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Erdélyi Károly
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 23:10 
Helló Mindenkinek!
Előbújva a passzív fórum olvasó szerepéből, a rövid bemutatkozás után csupán néhány dolgot szeretnék megjegyezni.
Gouldokat kb. hat éve tartok, a komolyabb érdeklődés és a lehetőségek kissé újabb keletűek.
Jelenleg csak 6-7 pár a törzsállomány.
A tenyészcélok ugyan kissé túlméretezettek, de a fehér mellű vad színű, a narancs/piros fejű sárga és a fekete fejű kék vonal lenne a távlat.
A madártartás, szaporítás, tenyésztés igen sok féle embert érintő tevékenység. Tisztában kell lenni azzal (és kiindulópontként el is kell fogadni), hogy ennek megfelelően a madártartók motivációja, szabadideje, képzettsége, biológiai tudása és nem utolsó sorban anyagi és családi helyzete szintén a teljes skálát lefedi és végső soron meghatározza a tartott/tenyésztett madarak életminőségét, egészségét, tenyésztői értékét stb.
A Gould klub ötlete jó, de mint minden ilyen dolog csak akkor működik, ha valódi előnye származik az egyéneknek a részvételből. Ez is alapvető biológia, érdemes előre számolni a ténnyel és akkor nem csalódunk! :lol:
Tehát elérhető és hasznos célok kellenek. Amennyiben pl. a tenyésztés és annak magas szintű elsajátítása az egyik legfontosabb cél, akkor a valóban hozzáértő COM bíró által bírált, véleményezett állomány lehet mindenki első célja! Ez meghatározza a start mezőt, ami sajnos lehet, hogy sokunkat ki is ábrándíthat. Egy másik komoly kihívás a genetika, a tenyésztés gyakorlatának és eszköztárának az elsajátítása. Csoportban, együtt ez is hatékonyabb lehet. És így tovább...
Természetesen az ismeretterjesztés és segítségnyújtás szintén nem elhanyagolandó feladat, erre a mai világban a nyílt internetes fórum kitűnő eszköz.
Hát, egyelőre ennyit!
K


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 22:30 
Fekete Csaba vagyok, Budapesten, Zuglóban élek.
Gyerekkoromban is voltak madaraim, aztán jött egy szünet. Gouldokkal 2008 óta foglalkozok. Először hazai forrásból szereztem be madarakat. 2010-ben lecseréltem az állományomat Olasz bajnok és világbajnok tenyésztők madaraira. Jelenlegi állományom ezeknek a madaraknak az utódaiból áll.
Gouldok mellet kisebb számban tartok szintén olasz vérvonalú nyársfarkú amadinákat is.
A gouldjaim többsége piros és sárga fejű, vadszínű gould, de vannak fekete fejű, illetve fehér és rózsás mellű gouldjaim is kisebb számban, illetve van néhány európai sárga gouldom. Most igyekszek beszerezni szintén Olaszországból jó minőségű kék madarakat is.
Jelenleg kb 120 madaram van.
Kilenc tenyészkalittal dolgozok, de nem fix párokkal.
Alapvetően a fiókákat a szüleikkel neveltetem, így ha előfordulnak nem jól nevelő párok, akkor ezt igyekszek párcserével korrigálni, ha ez nem segít, akkor a madarat a tenyésztésből kivonom.
Sirálykát gouldoknál egy új mutációnak tűnő változat rögzítéséhez használok, illetve időnként akkor, ha jól nevelő szülők túl korán raknak tojást még nem önálló fiókáik mellé. Ilyenkor a tojásokat beteszem sirálykák alá, hogy a szülők erejüket inkább a nevelt fiókáikra koncentrálják.
Tenyésztési céljaim:
- A standardnak megfelelő, kiállítási minőségű, vad színű gouldok tenyésztése.
- Tavaly egy vadszínű páromtól kelt egy sárga fejű, lila mellű, pasztell színezetű tojóm, melynek a fekete területein szürke tollak vannak és a hátszíne pasztell zöld. Ez a változat leginkább az ausztrál dilute gouldra hasonlít. Reményeim szerint ez a megjelenés egy új mutáció eredménye, így tenyésztési célom ennek a mutációnak rögzítése és az öröklésmenetének megértése. (Természetesen csak akkor lehetek biztos abban, hogy ez egy új mutáció, ha sikerül újabb, hasonló fenotípusú madarak tenyésztése. Az öröklésmenet tekintetében az biztos, hogy ha mutációval van dolgom, akkor az nem domináns.)

A célokkal kapcsolatban meg lehet fogalmazni nagyívű, hosszú távú célokat, de nagyon fontos lenne meghatározni rövid távon reálisan megvalósítható célokat, melyek kapcsán el tudjuk kezdeni a munkát. Ezeket megvalósítva, lépésről lépésre haladva, e céljainkat kipipálva van lehetőség előrehaladásra és arra, hogy igazoljuk, hogy itt reális munka folyik.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 22:06 
Kiegészités:2008-óta foglalkozunk a gouldokkal,egy pár volt az elsö,utánna jött a többi.A feleségemmel csináljuk,
nélküle nem menne a dolog,a munkahelyem miatt.A madarászás a 80-as években kezdödött papagájokkal, nagy szünet, majd jöttek a gouldok.Vannak most is papagájok,katalinok.Ök a páromé, 8pár van neki.
Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 21:34 
Sziasztok.Igen F.Csaba jót ajánl,esetleg kiegésziteném a tartott madarak számával.A klubnak összetartó erejének kell lenni.A klubbon keresztül eljuthatnánk egy olyan szintü madarászáshoz amelyik ki tud alakitani egy jó minöségü,jó genetikai hátérrel rendelkezö,minöségileg kiválló magyarországi gould állományt.Tegyük szivünkre a kezünket és valljuk be:még csak ott tartunk,hogy tenyésztgetjük-e madarakat.Ha kiválló madarakat produkálunk sikeresen részt tudunk venni külföldi versenyeken is.Nem utolsó az sem ha hazai viszonylatban olyan kiállitásokat tudnánk létrehozni amire a külföldiek is felfigyelnek,söt szivesen jönnének kiállitani is.Cél lehetne az is hogy ök jöjjenek hozzánk madárért,nem pedig mi hozzájuk pl:Hollandia.Igen,ez sok idöbe telik.Szervezett körökben könyebben hozzá lehet bármihez jutni pl:gyógyszer beszerzés,gyürü rendelés stb.
Bemutatkozás:Fekete Tibor Baranya megye Hidas,jelenleg 20pár madárral dolgozom a célom 50pár.Az állományomban vadszinü- fehér,lila mell,piros sárga,fekete fejü( amit nem igazából szeretek),európai sárga-fehér,lila mellü p,s,f fejü,sárga-kék hordozó,zöld-kék hordozó,kék-fehér,lila mell p,s,f fejüek,
ezüst rózsaszin mell p.fej,és fehér madarak találhatóak.Az igazi célom egy idáig nem létezö mutáció kitenyésztése.Igazából egy igen halvány kék madarat szeretnék kihozni.

Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 20:24 
Hali,

na kezd ez alakulni...
Kérek majd egy kis időt és megcsinálom. De addig is, foglaljátok össze nagy vonalakban, hogy hogyan képzelnétek el a dolgokat, mit vártok el a klubtól, milyen célja lenne a klubnak?
Legyen egy kis együttgondolkodás...


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 20:20 
Egy javaslat: Igaz, egyelőre csak hárman vagyunk, de hogy kicsit személyesebb legyen bemutatkozhatnánk.
Én a bemutatkozásban a következőkre gondolnék:
-Település, ahol él az illető
-Mióta madarászik és mióta foglalkozik gouldokkal
-Milyen gould színváltozatokkal foglalkozik
-Mi a tenyésztői célja

Én szívesen kezdem a bemutatkozást, ha egyetértetek. Illetve szerintetek mit kellene még belevenni a bemutatkozásba.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 19:44 
Beszéltem Küzmös Csabával. Este létrehoz egy topikot és átmozgatja a témába vágó beszélgetéseket.
Szerintem célszerű lenne rákeresni gouldos hazai oldalakra és összeírni a láthatóan goulddal foglalkozó weboldalakat és tenyésztőket. Ha sikerül egy kisebb listát összeszednünk, akkor írunk nekik levelet erről a kezdeményezésről. Persze előtte ki kell alakítanunk egy tervet a működésünkről, hogy lehetőleg vonzó dolgot tudjunk írni nekik.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 18:44 
Sziasztok.Mivel én vetettem fel ezt a témát és a klub alakitását ez nem azt jelenti, hogy baranyához közel kell a találkozókat létrehozni.Személy szerint arra gondoltam Dunaujváros v.közelében megfelelö lenne a helyszin.Véleményem,hogy mindenképpen személyes talikra is szükség lenne.A közbensö idöt ki lehet tölteni a létrehozott topikon.Ha már 5fö szeretné az nagy haladás.A külön topik létrehozása rendkivül jó ötlet,és tényleg madarászkodjunk rajta.Úgyérzem ha egymást segitjük ezzel a piacunkat nem veszitjük el ettöl ne féljetek,söt még ebben is tudjuk segiteni egymást.Sokan ettöl félnek,de a madarászat pl: részemröl nem erröl szól.Inkább arról,hogy mit tudok produkálni a meglévö állományommal.Örülök,hogy több a hozzászólás mint pár nappal ezelött.

Feki


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 8, 16:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Veronika
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 17:52 
Kedves Csaba!

Ezt olyan tökéletesen fogalmaztad meg, ahogyan csak lehet. Ezen nincs is mit szépíteni. COM bírót én is ismerek személyesen és szerintem sokan közöttünk. Valóban jó a meglátásod: ha csak 3-4 ember kezdi el ezt az egészet, az már félsiker, a többi pedig szépen kialakul. Nagyon jól írtad, idéznélek is: "ha összejön megfelelő számú madár és van erre igény", pontosan. A nyílt topic is jó ötlet, nyithatnánk is egyet hamarosan. Tényleg azt kellene tenni, hogy nyitottak legyünk egymás felé, ha csak pár személyről, tenyésztőről is van szó és belevágni a klub létrehozásába. Az utolsó mondatod is nagyon megfogott: az együttműködés a legfontosabb és ne arról szóljon, hogy beszólogatunk a másiknak, illetve ne is arról, hogy versenyszerűen ki jobb a másiknál, mert annak úgy semmi értelme nem lenne. Mindenkinek meg kell adni a lehetőséget, akár kezdő tenyésztőknek is, hogy hozzászólhassanak, megoszthassák a tapasztalatukat és merjenek véleményt mondani, tanácsolni, esetleg segítséget kérni. :roll:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 15:41 
Ha alakul klub és tervez összejöveteleket, akkor nem biztos, hogy azt kell figyelembe venni, hogy Baranyához mi van legközelebb, mert optimális esetben egy fajklubba tagok az ország teljes egészéből lesznek. Tehát arra kell koncentrálni, hogy a teljes tagságnak együtt a legkevesebb legyen az utazás. Emellett még arra is kell gondolni, hogy hol lehet lehetőleg ingyen kapni kulturált termet, ahol a tagok össze tudnak jönni beszélgetni és esetleg madarakat is lehet oda vinni.
De ahogy írtam én mindenképpen nehézkesnek érezném pont az országos szétszórtság miatt a gyakori személyes összejöveteleket. Sokkal praktikusabb lenne, ha online lehetne kommunikálni és egy nagyobb kiállításhoz kötve (ahol lehetőleg hozzáértők bírálnak) rendezni személyes találkozót, vagy akár összefogva hozni gouldokhoz értő COM bírót és vele a bírálatot követően átbeszélni minden egyes madarat (angol tolmácsolást vállalok és ha kell, akkor olasz tolmácsot is tudok ingyen szerezni), ha összejön megfelelő számú madár és van erre igény. Az Online kommunikációnak többféle terepe is lehet. Én semmi hátrányát nem látom a teljesen nyílt terepen történő kommunikációnak, ami jelenleg is folyhatna itt ebben a topikban, ha többen megszólalnának, de ha valakit éppen ez a nyílt felület tart vissza, akkor itt is csinálható olyan felület, amit csak a klub tagok látnak.
Én a második verzió (zárt topik) esetén hátránynak látom a zártságot, mert amennyiben értelmes párbeszéd alakul ki (Úgy gondolom ez a cél) biztos vagyok benne, hogy nyílt fórum esetén sokakat vonzana, sőt magát a fajt is vonzóbbá tenné mások számára, azaz növelné a gouldosok táborát.
Komolyabb élet a topikban szerintem úgy alakulhat ki, ha készítünk egy listát, hogy szisztematikusan mit és milyen sorrendben kellene kitárgyalni, ezt követően elindulni a lista első elemétől és azt maximálisan kivesézni. Ehhez talán többen is hozzá szólnának illetve, ha nem értenek valamit, akkor kérdeznének, ami elősegítené a bővebb kifejtést. Így létre lehetne lassan hozni egy tudás bázist, amiben benne van , lehetőleg rendszerezve minden információ, amit a gouldokról olvastunk vagy tapasztaltunk. Ezen tapasztalatok ütköztetése pedig elvezethetne bizonyos bevállt gyakorlatok lebontásához, amik csak hiten és nem tapasztalaton alapulnak.
Fontos, hogy szerintem úgy sosem fog összejönni egy klub, hogy várunk arra, hogy jelentkezzen 10-15 ember, hogy Ő komoly gould tenyésztő és részt szeretne venni a klub munkájában.
Én azt már optimális esetnek tartom, ha 3 vagy négy ember összefog és elkezd dolgozni. Ha mások látják, hogy itt értelmes munka folyik és nem anyázás, vagy a másik cikizése, akkor biztos vagyok benne, hogy egyre többen meg fognak szólalni és beszállni a munkába.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 8, 16:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Veronika
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 12:18 
Kedves feki!

Én teljes mértékben egyetértek veled és támogatom is a klub létrehozását. Jó gondolat, de ehhez valóban kitartás, és összefogás kellene a tenyésztők részéről, bár nem lesz egyszerű sajnos. Egymással megosztani titkokat, gondolatokat, tapasztalatokat (akár betegségek kezelése, tenyésztési vagy genetikai szempontból), nos azért valljuk be őszintén: csak kevesen hajlandóak az együttműködésre. Jó magam is tapasztaltam nem egy esetben. Immár 8 éve foglalkozom Gould Amandina tartásával, tenyésztésével és nem volt egyszerű az utam idáig ahol most tartok. Rengeteg tenyésztőt, hobbimadarászt ismertem meg az évek alatt, sokukban csalódtam, viszont szerencsére akadnak még olyanok, akik szívvel-lélekkel foglalkoznak ezekkel a csodálatos madarakkal. Sokan kérnek tőlem tanácsot, segítséget: olyanok is akik már 20-30 éve tenyésztik a gouldokat, persze vannak akik emberszámba sem vesznek, mert női tenyésztő vagyok, mert fiatal vagyok, mert saját honlapom van amiben minden apró részletet felvázolok, mert elértem valamit az életben amiért megküzdöttem keményen. A belföldi és külföldi kapcsolataimról már nem is beszélve. Én úgy érzem, hogy nagyon is érdemes ezekkel a madarakkal foglalkozni és most lényegében nem anyagi értelemben értettem, hanem arra, hogy meg kell igazán ismerni őket, mindig lehet valami újat tanulni, mindig lehet tanulni a hibánkból és segíteni másoknak is. Nem is értem, miért kell titkolózni egymás előtt. Soha nem akartam jobb és okosabb tenyésztő lenni senkinél, csak összetartást és segítségnyújtást, amiért hálásak is az emberek. Nagyon sok emberrel megismertettem és megszerettetem a Gould Amandina fajt, szerencsére egyre többen vagyunk, akik szívvel-lélekkel foglalkoznak velük és nemcsak a haszon miatt. Szóval kedves feki: én benne vagyok a klub létrehozásában, támogatásában, bár nekem Baranya megyébe le utazni folyton, az kissé nehézkes lenne számomra. Itt az ideje az összefogásnak szerintem is. Szép napot mindenkinek. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 3:04 
Fekete Csaba írta:
Én azt hiszem, hogy pont ez felesleges itt. Ha lehet, akkor próbáljunk meg a madarakkal és a madarászattal foglalkozni és ne egymással.


Ez talált, süllyed.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 7, 22:55 
Szia Küzmi.Nem a sült galambot várom hanem azokat akik ugy érzik belépnének egy ilyen szervezetbe.Úgy tapasztalom nem igazából van igényük a tenyésztöknek ilyenre.Egyedül kevés vagyok ehhez,pedig sok jót ki lehetne hozni egy ilyen klubból.Jászberény nagyon messze van nekünk,közelebbit kell kitaláljunk.

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 7, 22:18 
Én azt hiszem, hogy pont ez felesleges itt. Ha lehet, akkor próbáljunk meg a madarakkal és a madarászattal foglalkozni és ne egymással.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 7, 21:49 
feki írta:
Tisztelt Columba.Szerintem mindenki irásában van olyan amibe bele lehet kötni,....
Üdv:Feki


Hát persze! Az enyémben is volt valami.

Pedig ennél kevesebbet , ennél csendesebben, mit válaszolhattam volna?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 7, 21:14 
Hali Feki,

többször beszélgettünk már a gouldos klub kialakításáról, tudod nagyon jól hogy nem zárkózunk el előle. Csak le kellene valamikor személyes ülnünk és pár dolgot megbeszélnünk.
Szerintem van létjogosultsága a fajklubnak, de nem csak a gouldosnak, hanem még pár másiknak is, a megvalósításáért viszont tenni is kel. Nem lehet várni azt, hogy majd jön valaki, aki elkezd dolgozni és megcsinálja, nem lehet várni a nagy „érdemes” tenyésztőket akik majd mint a messiás elhozzák a megváltást. Természetesen nem várható el egy ilyen klubtól az, hogy majd az indulásával robbanásszerű eredményeket fog hozni, hiszen valóban kevesen vagyunk madarászok, akik szervezett keretek közt próbálnak érvényesülni és még kevesebben vagyunk akik egy adott fajra specializálódtak, például a gouldra. De kitartó és következetes munkával hosszútávon szép eredmények érhetőek el véleményem szerint, valamint az érdeklődők, tagok, aktivisták is szépen apránként megérkeznének.

Az amit az IDRE nevében fel tudok ajánlani ilyen klubok számára, így a gouldosnak is, de ezt megtettem a gerléseknek is, hogy egy hivatalos szervezet (pontosabban az IDRE) háttérként biztosítsa a működést. Segítünk szakmailag ahogy csak tudunk, külföldi kapcsolatok révén a szakmai tudást áthozni stb. De a működés oroszlánrészét magának a klubnak kel elvégeznie! Ehhez a saját célokat, munkaterveket, feladatleosztásokat kel megalkotni, majd végrehajtani.

Tervezünk márciusra, Jászberénybe egy nyílt napot, amikor előadásokat tervezünk és kötetlenebb beszélgetésekre is lehetőség lenne. Valószínűleg a gouldokról is lesz előadás.
Ezen a rendezvényen például kiváló alkalom nyílna arra, hogy átbeszéljük a dolgokat, megjelentek számától függően akár a klubbot is meglehetne alakítani.

üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 7, 17:35 
Szabi írta:
Sokunkat elüldöz az értelmetlen okoskodás és kötözködés.

Miután a moderátorok mindent megtesznek a fórum megfelelő működésének érdekében (és ebbe az esetlegesen elharapódzó hangulati üzengetés kiszűrése is beletartozik), kíváncsi lennék mikor és hol volt utoljára olyan kötözködő vagy okoskodó hozzászólás ami elüldözi az embereket? Csak azért kérdem, hogy lássuk mi az ami nem jól működik, hogy szükség esetén lehessen javítani rajta.

Sajnos még egy házasságban is előfordulhatnak viták (pedig ott "csak" két ember van), hát még egy fórumon ahol több száz ember véleménye és nézete találkozik. Tökéletesen és mindenki számára megfelelően lehetetlen (szerintem) kommunikálni vagy "rendet" tartani. Mindenkinek egy kicsit el kell fogadnia a másikat is. Én azt mondom, ha vita van az jó, mert a vita az előrevisz. A veszekedés az ami kerülendő, mert annak tényleg nincs sok értelme vagy haszna. ;)

Mielőtt az a vád érne, hogy én miért nem szólok itt hozzá: mert a gouldokhoz sajna nem értek. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 13:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO