Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 júl. 21, 15:11
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Orosháza
Valódi név: Sárközi János Zsolt
   
Hozzászólás 2014 jan. 14, 13:26 
Üdv mindenkinek!

Nagyon jó, hogy végre létre jött egy ilyen klub ami sokunk számára nagyon fontos és hasznos lehet. Én két éve tartom ezeket a gyönyörűségeket hobbi szinten és állíthatom, hogy rabul ejtettek. 5 pár tenyéssz madaram van jelenleg és szaporulatban sem panaszkodom. Én inkább olvasója vagyok a fórumnak de azt napi szinten de hátha ez majd ezek után változni fog. Többnyire innen a fórumról és saját tapasztalatomból jöttem rá dolgokra de még van mit tanulni bőven. A klubbal kapcsolatos ötletek nagyon jók de én már ennek a fórumnak is örülök mert elég inaktív volt a Gould-os rész.

Üdv mindenkinek! És egy pár fotó a bemutatkozáshoz


Kép


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 14, 13:13 
Üdv.Ne a mások véleményét és akaratát érvényesitsd,hanem a magadét.

Feki


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 8, 16:18
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Veronika
   
Hozzászólás 2014 jan. 14, 12:51 
Kedves klub tagok!

Nagyon nagyon sokat gondolkodtam a klubbal kapcsolatos dolgokon, egyrészt mostanában sok olyan dolog történt velem, ami 8 év alatt még soha (kellemetlen értelemben), másrészt vannak befolyásoló tényezők is egyben. Számomra a legértékesebb, a szememben igenis sokat jelentő 2 személlyel beszéltem meg ezt a dolgot. 2 gould tenyésztőről van szó, akik hosszú éve foglalkoznak már komoly szinten a gouldokkal és egyben régen még tagok is voltak itt az idrén, de ők már kiléptek a tagságból. Hogy miért, milyen oknál fogva: ez teljes mértékben az ő döntésük és dolguk. Ez a két ember számomra a legfontosabb személy, akik a bajban is mellettem vannak évek óta, sohasem csalódtam bennük és amit elértem, az ő "létrájukon felmászva" értem el, amiért örökké hálás is leszek. Bízom abban, hogy akik jelentkeztek most a gould klubba, gondolok itt Fekire, Csabára és Mazsibára akik kiváló tenyésztők: maximális jelenléttel, tudással fogják létrehozni, segíteni ezt a klubbot és továbbra is támogatni. Sajnos én Karcagra az utazást nem fogom tudni megoldani és Monorra sem. Én maradok most tisztelettel és engedelmetekkel a háttérben úgy döntöttem a két legjobb barátom, illetve a párom tanácsára. Köszönöm hogy itt lehettem és befogadtatok. Bárkinek, bármilyen kérdésére szívesen állok rendelkezésre. Megértéseteket köszönöm szépen előre is. Nagyon sok sikert kívánok nektek és szurkolok hogy minden a lehető legjobban működjön. Szép napot.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 14, 11:15 
Részemről tetszene ez a működési mód. Ha jól értelmezem, akkor gyakorlatilag az IDRE biztosítaná a Klub működéséhez szükséges platformot, azaz a fórum felületet és egy alhonlapot. Segítene pl az idén egy gould szekció megszervezésében a Karcagi kiállításon és biztosítaná az eddig kiépített nemzetközi kapcsolatait. Emellett a Klubnak nem kellene vacakolnia a hivatali bürokráciával, mert nem kell létrehozni új szervezetet és nem kell a hatóságok felé eleget tenni a rendszeres jelentéseknek, nem kell számlavezetést fizetnie banknál, illetve könyvelőt a jelentések elkészítéséhez.
Nézegettem az SZMSZ-t és az a Kluboknak elég komoly autonómiát biztosít az Egyesületen belül. Az a felajánlás pedig, hogy a kiállítás szervezésnél a befolyó 1%-okból a klub céljait is tudná támogatni az Egyesület különösen jónak hangzik. Emellett szerintem jogos elvárás, hogy a klub tagok legyenek IDRE tagok. Vera, Feki, Karcsi, Mazsiba vélemény?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 13, 21:06 
Sziasztok,

klubbal kapcsolatban feltámasztott igények és egyéni célok figyelembevételével, a következő javaslatom, elképzelésem lenne annak felépítéséről, működéséről, valamint az IDRE mit tudna felajánlani számotokra. Egy picit kivártam, hogy jobban megismerjem a céljaitokat, elképzeléseiteket. Ahogy látom, az IDRE céljai, és az igényelt klub céljai szinte azonosak, noha csak egy fajról beszélünk jelen pillanatban

Első sorban szeretném javasolni, hogy a klub az IDRE-n belül működjön. Ez természetesen azt is jelentené, hogy hivatalosan is be kellene lépni az IDRE-be, de onnantól kezdve az IDRE tagoknak járó kedvezmények és lehetőségek a klub tagokat is megilletné. Vagyis éves tagdíj befizetési kötelezettség (ebben az évben 3500Ft) , szakanyaghoz való hozzáférés, ingyenes Magyar Madarász, különböző kedvezmények igazolvány felmutatása esetén (évente változó hol és mennyi).
IDRE klubként, nem egy „gittegylet” lenne a társaság, komolyabb igények, külföldi kapcsolatok kiépítése esetén komoly hátszelet jelentene (mint például a felhozott Gould amandina alapítvány, akivel már évek óta kapcsolatban vagyunk)
Ezzel a megoldással külön jelentkezési lap generálása nem szükséges, az IDRE belépési nyilatkozat szerintem elégséges, max. egy jelzés itt a fórumon, hogy megismerjétek egymást, vagy egy tenyésztői bemutatkozás stb.
Az IDRE honlap rendszerében tudnánk nektek komolyabb felületet adni a klub céljainak bemutatására, elképzelések megvalósítására, strukturált információk felépítésére stb. Ez akár különálló/alhonlap formájában is megvalósulhatna.

A néhány felmerült gazdasági téma ebben a vonatkozásban: az IDRE 1%-ot fogadhat, egy újonnan létrehozott hivatalos szervezetnek időkorlátja van erre, nem hivatalosnak pedig ugyebár semmilyen lehetősége nincs rá. A felajánlásokat nem lehet szétválasztani, egyben jön és egyben kel meghatározni a célját is. De a mostanit is például a Karcagi kiállítás finanszírozására és azzal kapcsolatos kiadásokra fordítjuk ahol akár már az idén is egy minőségi bírálaton vehetnek rész az érintettek.

Alszámla nyitása természetesen megoldható, de nem feltétlenül szükséges. A külön beérkező esetleges támogatásokat a támogatás céljára kel felhasználni, így ha valaki a klubbot szeretné vele támogatni, akkor azzal értelem szerűen azt fogjuk.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 13, 19:46 
Sziasztok,egy kis gould tenyésztö is tud profin tenyészteni ehhez nem kell nagy álományodnak lenni.Várjuk a bemutatkozásod,és hozzászólásaidat, észrevételeidet.

Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 13, 12:50 
Kedves István,

köszöntelek a fórumunkon.
Szívesen olvasnék én is, de szerintem más is tőled egy rövidebb bemutatkozást, megismernénk jobban.
Ha van kedved, egy kis időd, oszd meg velünk a véleményedet, gondolataidat akár a klubról is.

Csaba


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 12, 20:45 
Örömmel látunk.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 12, 18:06
Hozzászólások: 1
Valódi név: istvan
   
Hozzászólás 2014 jan. 12, 18:19 
Hello minden kinek en is egy kis gould tenyeszto vagyok!


Csatolmányok:
1097946_591894340861073_89139379_n.jpg
1097946_591894340861073_89139379_n.jpg [ 101.46 KiB | Megtekintve 9904 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 12, 12:38 
Egy egyszerű word dokumentumot meg tudunk mi is csinálni. Ha egy kicsit felszabadulok, akkor megcsinálom.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 12, 12:24 
Még valami eszembe jutott.Kérjük meg Küzmös Csabát kreáljon nekünk egy jelentkezési lapot.Erre mindenki irja be a nevét,és az adatait.Ezzel, egy helyen lesznek a jelentkezések,igy áttekinthetöbb.Ily módon kialakul egy taglista.

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 12, 12:14 
Jó,érthetö a dolog,ha az IDRE-n belül müködik ez a dolog egy elkülönitett számla formájában akkor azért ne vessük el ezt a lehetöséget.Mi a véleményetek afelöl,hogy legyünk tagja a gould amandina fajmegmentö alapitványnak(Ausztrália).Egy tagbefizetés történjen, ezzel segitjük is,és ha minden igaz dijmentesen küldenek egy éves magazint(Endangered).Ebböl sok hasznos friss információra tehetünk szert,napra készen.Mi legyen a klub pontos neve?Mit szólnátok ehhez:IDRE Magyar Profi Gould amandina Tenyésztök klubja.Vélemény?

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 22:17 
Ez nem egészen így működik. Ezt csak egy hivatalos szervezet teheti.
Én azt hiszem, hogy semmiképpen nem kellene ekkorát ugrani. Még sehol sem tartunk a klubbal és annak szervezésével. Kezdjen el működni a klub, csatlakozzanak többen és akkor beszélhetünk pénzügyekről. Nem látom értelmét, hogy önálló szervezetként működjön a klub. Ennek rengeteg adminisztratív és anyagi vonzata van, ami nem éri meg.
Sokkal jobban járunk, ha az IDRE-n belül működik a klub. Így nincsenek külön számlavezetési, könyvelői költségek, jelentési kötelezettségek stb...
Emellett 1%-ot is csak legalább 3 éve hivatalos formában működő szervezet fogadhat és itt is komoly könyvelési és jelentési kötelezettségek vannak.
Amennyiben pénz befizetésről és külön pénzügyi célokról lenne szó, biztos vagyok benne, hogy megoldható, hogy az IDRE számlán belül külön legyenek tartva ezek az összegek. Ez egyszerűen megoldható.
De úgy gondolom, hogy menjünk lépésről lépésre. Ha túl nagyot ugrunk, akkor kipukkad a lufi és nagyot esünk.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 21:41 
Sziasztok.Küzmi nagyon köszönöm a segitséged(képek megjelenitése).Mi a véleményetek azzal kapcsolatosan ha nyitnánk egy számlát,és aki úgy gondolja,nem is legyen inkább meghatározó,hogy adója 1 százalékát rá kell utalni.Ezt felhasználhatjuk kiállitás szervezésére, költségek csökkentésére,stb.A házastárs,barát,rokon,munkatárs is utalhat.Ha valaki tud sponzort szerezni az nagyszerü dolog lenne.Gondolok itt cégekre,cserébe minden rendezvényünkön,és megfelelö helyen reklámoznánk a jótevönket.

Feki


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 19:25 
Egy kicsit én is arra kérlek benneteket, próbáljunk meg visszatérni a topik eredeti témájához, át kel majd mozgatni innen hozzászólásokat, mert elveszítjük a fonalat.
Bár már lehet ezt nem úszom meg :)

Körvonalazódik bennem is egy elképzelés, hogy mint IDRE vezetője mit tudok felajánlani a klub számára, mivel tudnánk elősegíteni a működést vagy azt hogyan képzelném el, de egyelőre tisztuljon a kép.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 18:40 
Ahogy ezelött csináltam ugy tettem most is,de most nincs kedvem már szórakozni vele.Lehet,hogy fekete fejü lesz a kék madár,amit neked tettem el.A másik még nem kezdett vedleni.

Feki


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 18:28 
feki írta:
Rendben,de miért nem jelennek meg a fotóim?Mit rontottam el?


Valamit nem jól csináltál mikor a képet töltötted föl.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 18:08 
Rendben,de miért nem jelennek meg a fotóim?Mit rontottam el?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 18:04 
A fórumon jó megbeszélni dolgokat, de amennyiben létrehozunk komolyabb írásokat, Pl. részletes leírást az egyes gould betegségekről a javasolt kezeléssel együtt, akkor ezeket a szövegeket érdemes lenne eltennünk egy könnyen elérhető helyre, ahol rendszerezve elérhetők lesznek ezek a dokumentumok. Ennek a megvalósításában Küzmös Csaba fog nekünk segíteni.
Verának igaza van, hogy célszerű lenne a gouldokon belül továbbra is megtartanunk egy logikus topik szerkezetet. Itt ebben a klub topikban a klub működésével, céljaival stb kapcsolatos dolgokat lenne érdemes megbeszélni. A gould betegségekről célszerű lenne egy ilyen nevű topikban, míg a gould genetikáról a genetika topikban. EZ azért célszerű, hogy később könnyebben visszakeressük a hozzászólásokat, amiknek az információira szükségünk lesz esetleg. Ha minden gouldos dolgot egy topikban tárgyalunk, akkor totális káosz lesz.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2014 jan. 11, 17:45 
Üdv.Miért külön topikban irnád le.Szerintem nagyon is idevaló lenne,de Te tudod,mit miért.Pár kép az állományomból:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ckuzmos 2014 jan. 11, 19:27-kor.
ha ki van kapcsolva a hozzászólásban a BBCode, akkor nem jelenik meg a kép...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 322 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 17, 0:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO